Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mekk

GA-MA78G-DS3H - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczną się masowe zwroty niezadowolonych klientów, jak sklepy zaczną odsyłać płyty do dystrybutora, pewnie znaczek zniknie.

 

Lista modeli przedstawia także rewizje płyt na to też trzeba zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z brakiem restartu ( wylaczal sie), i wlaczeniem rowniez wystepowal. Moje rozwiazanie aby pamieci pracowaly na 400mhz ( nie 372 jak mialem wczesniej) i komp byl stabilny jest takie:

- wylaczyc w biosie (f4) epp mode dla pamieci

- ustawic recznie pamieci na 800mhz mozna zmienic cl na 4

- ustawic napiecie na pamieciach na + 0,2 ( 2V)

- podkrecilem do tego procesor mnoznikiem na 14 ( Athlon X2 5000+) teraz chodzi jako 2.8

Wszystko pieknie hula, dodam ze pamieci to te nieszczesne Patrioty LLK 2 x1 GB, a plyta znana GA-MA78G-DS3H. rev.1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm trzeba sprawdzić :) mo to moje po podkreceniu z 667@800(czy 802) pracuja stabilnie

 

 

Co do płyty to jest pewnien postęp :) Może nie tyle do płyty ale co do procka. Standardowo mój Athlonik chodzi jako 2,3 GHz ale dzisiaj wykrzesalem 3135 MHz (285x11)/Vcore=1,35/NB + 0,1/DDR2 = 2,0

 

Niestety płyta nie zawsze chciała wstać zapewne trzeba wiecksze napiecie na NB mzoe na rdzen pamieci kto wie :)

 

Co dziwne temp procka po 5 min byla 65C wiec darowalem sobie dluższe testowanie ORTHOS`em bo głośniczek juz sie darł wnieboglosy co mnie denerwowalo (ustawiony na 60C) zmienilem to i po testowaniu 36 min orthos`em taktowanie 2,97 z czego od 8 minuty bylo 64 C postanowilem chwilwo zaprzestać testow i OC moze jutro zobacze jaka bedzie temp 275x11 = 3025

 

 

Jedna podstawowa zaleta pasta widać sie dogrzala bo daniej w IDLE bylo ok 40-42C a teraz 34-35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za dobrze na sprzęcie ale mam taki o to problem z ta płyta główna (jeśli to problem bo może to być normalna funkcja ale nie wiem i dlatego pytam o to was). Posiadam procesor Athlon x2 5200+ 2.6 GHz i gdy po włączeniu kompa klikam prawym klawiszem na Mój Komputer i patrze na taktowanie procesora a tam 989 MHz, potem robie tak jeszcze raz i jest już 2.61 GHz (czyli prawidłowo) tak samo jest gdy nic nie robię na kompie. Czy to jest normalna funkcja obniżania taktowania procesora gdy nic nie robimy czy może jakiś problem gryzienia się procesora z ta płytą główną ?

 

Nie znam sie za dobrze na sprzęcie ale mam taki o to problem z ta płyta główna (jeśli to problem bo może to być normalna funkcja ale nie wiem i dlatego pytam o to was). Posiadam procesor Athlon x2 5200+ 2.6 GHz i gdy po włączeniu kompa klikam prawym klawiszem na Mój Komputer i patrze na taktowanie procesora a tam 989 MHz, potem robie tak jeszcze raz i jest już 2.61 GHz (czyli prawidłowo) tak samo jest gdy nic nie robię na kompie. Czy to jest normalna funkcja obniżania taktowania procesora gdy nic nie robimy czy może jakiś problem gryzienia się procesora z ta płytą główną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz normalnie ma temp. z tego co everest pokazuje w granicach 92-95C a po podkręceniu cos koło 98 :)

 

to jest temperatura sekcji zasilania płyty głównej, albo evest podaje złe dane. Mam ta płytę i chipset osiąga temperatury do 60C (a może jak się bardziej obciązy to więcej), więc przydałoby się założyć jakiś mały wentylator, Swego czasu maiłem założnoy na chipsecie wentyalor od starego Durona 800, ale że był za głósno to go zdjąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za dobrze na sprzęcie ale mam taki o to problem z ta płyta główna (jeśli to problem bo może to być normalna funkcja ale nie wiem i dlatego pytam o to was). Posiadam procesor Athlon x2 5200+ 2.6 GHz i gdy po włączeniu kompa klikam prawym klawiszem na Mój Komputer i patrze na taktowanie procesora a tam 989 MHz, potem robie tak jeszcze raz i jest już 2.61 GHz (czyli prawidłowo) tak samo jest gdy nic nie robię na kompie. Czy to jest normalna funkcja obniżania taktowania procesora gdy nic nie robimy czy może jakiś problem gryzienia się procesora z ta płytą główną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam sie za dobrze na sprzęcie ale mam taki o to problem z ta płyta główna (jeśli to problem bo może to być normalna funkcja ale nie wiem i dlatego pytam o to was). Posiadam procesor Athlon x2 5200+ 2.6 GHz i gdy po włączeniu kompa klikam prawym klawiszem na Mój Komputer i patrze na taktowanie procesora a tam 989 MHz, potem robie tak jeszcze raz i jest już 2.61 GHz (czyli prawidłowo) tak samo jest gdy nic nie robię na kompie. Czy to jest normalna funkcja obniżania taktowania procesora gdy nic nie robimy czy może jakiś problem gryzienia się procesora z ta płytą główną ?

 

 

Cool & Quiet czyli omniża taktowanie procka gdy nie jest używany.

 

 

 

Co do tej temperatury to w innym Everście jest 55C dziwne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko, jak tak patrzę ile problemów ta płyta sprawia, to z deka żałuję, że znowu postawiłem na Gigabyte'a (moja pierwsza płyta tej firmy na c.754 pewnego pięknego dnia po prostu przestała działać :kwasny: )

 

Co do tego modelu, to problemów z nim wprawdzie dużo nie mam, ale jednak:

1) Na początku komputer nie chciał się właczyć z podpiętymi dwoma nagrywarkami DVD (Lite-On i Plextor). Pomagało dopiero odłączenie Plextora. problem ustąpił po pewnym czasie.

2) Po aktualizacji BIOS-u do edycji F4 nie mogę ustawić poprawnych timingów dla pamięci. Pierwsza wartość mam sztywno ustaloną na 3 a próba jej zmiany powoduje zawieszenie komputera...

3) Dodatkowo odkąd mam BIOS F4 komputer wiesza mi się przy co drugim uruchomieniu AMD Fusion...

 

Czy Gigabyte zamierza coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie nie mam z tą płytą problemów. testowana wieloma programami, trochę kręciłem, bawiłem się ustawieniami i jak na razie żadnej zawiechy ani nic(a no jedynie ta wysoka temperatura w speed fanie i napięcie ramu dziwne tylko). Zobaczymy jak kupie na tygodniach nową grafikę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorduś - wróć do F3. F4 to kompletna mogiła ze strony Gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jade an F4 i jest ok nie widze róznic miedzy F3 a F4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte dzis oddalem tam gdzie zakupilem smiech poprostu , zawieszki na biosie F4 , F5 nieco poprawil sprawe ogolnie plyta nie warta kupna jutro ide zamowic Gigabyte GA-M56S-S3 lub GIGABYTE GA-MA770-DS3 - ta wydaje sie calkiem niezla .Hybrid w MA78G smiech brak obslugi HD 4850 lol 2 Gniazda PCI x16 zbedne kto do takiej plyty laduje 2 karty ?? nikt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plyte dzis oddalem tam gdzie zakupilem smiech poprostu , zawieszki na biosie F4 , F5 nieco poprawil sprawe ogolnie plyta nie warta kupna jutro ide zamowic Gigabyte GA-M56S-S3 lub GIGABYTE GA-MA770-DS3 - ta wydaje sie calkiem niezla .Hybrid w MA78G smiech brak obslugi HD 4850 lol 2 Gniazda PCI x16 zbedne kto do takiej plyty laduje 2 karty ?? nikt!

 

 

Niezgodze się z toba ze płyta niewarta kupna. Może i np. DS4 jest lepsza ale i droższa ale z drugiej strony DS3H ma wszystko co potrzeba no nie ma eSata na tylnim panelu(albo jestem ślepy)

 

co do HD 4850 to z tego co mi się wydaje to płyty na 780 mogą obsługiwac tryb hybrid tylko pw przypadku lowendowcyh grafik a nie HD 4850 itd

 

co do gniazd 2xPCIe to mi np. nie potrzebne ale Dual Bios czy większa "rozpiętość" -> lepsze rozlokowanie gniazd niż na mATX. Ja jestem zadowolony :)

 

 

Co do biosu to gdy wróce na akademik to sprawdzę czy cos się zmieniło ale pewnie i tak nie przekrocze 3,1 GHz (procek ogranicza )

 

Teoretycznie F5H wprowadza tylko obsługe nowego procesora tj Athlon`a X2 7750 ale zobaczymy.

 

Hmmm ciekawe czemu obsługa tylko jednego procesora a wielkosc pliku z biosem zwiększyła się aż o 63.5 Kb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż zakupiłem sobie płytę opisaną w temacie, ale brakuje mi jeszcze procka. Zamówiłem już sobie Athlon 6000+ Brisbane 3.1Ghz i na stronie gigabyte'a doczytałem się, że jest on obsługiwany dopiero tylko w wersji BIOSU F4, a ja nie wiem jaką wersję mam teraz i nie mam 2 słabszego procesora aby później zaktualizować bios. Jak mam rozwiązać ten problem??

 

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to moja na starcie miała F3. Jakby co, to podejdziesz do sklepu, gdzie kupiłeś i wgrają od ręki, albo do serwisu (30zł).

Choć może być i tak, że na biosie F1 płyta odpali, ale da nieznany CPU jako nazwę (skoro wspiera Brisbane). Wtedy update http://forum.pclab.pl/t284131.html i po sprawie.

 

BTW, jaki RAM do tego będziesz miał? Bo płyta jest kapryśna jak posażna panna na wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem posiadaczem tej nieszczęsnej płyty i mam dziwny problem. Po zainstalowaniu windows xp + stery windows działa poprawnie wszystko śmiga jak miło i tak kilka dni, aż ... pewnego dnia zaczynają się problemy. Windows strasznie długo zaczyna się ładować, dzwięk przycina cały system ogólnie zaczyna przymulać, gry też momentami przycinają, ogólnie wszystko działa gorzej. Po reinstalce sytemu wszystko wraca do normy ... na jakiś czas. Nie ma reguły jak długo system działa, raz się wykrzaczył zaraz po reinstalce innym razem działał 2 tygodnie zanim się wykrzaczy. A najlepsze jest to, że jak podłącze hdd przez przejścówkę do portu ata to windoza startuje normalnie i wszytko niby działą szybciej niż na sata. Jakieś pomysły co z tym zrobić ?

 

Moja konfiguracja to :

Phenom X3 8450

mobo to oczywiście : GA-MA78G-DS3H rev 1.0 bios f4 (nic nie było zmieniane)

kingston 800 cl5 KVR800D2N5K2/2G

segate 250 barracuda 7200 16mb

zasilacz Modecom 500 wat feel III

 

Jakieś sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź na innym zasilaczu, Feel do porządnych nie należy.

2. Jak ustawione SATA (OnChip SATA Type): Native IDE, czy AHCI?

3. Kable SATA sprawne, nie połamane, dobrze dociśnięte?

4. Zasilanie dociśnięte do dysku?

5. Dysk sprawny, bad bad-sectorów?

Robiłeś o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domciu 3x2GB, ale 2GB w jednej kości mogę włożyć opcjonalnie ale 2x2GB GoodRAM dam na pewno.

 

Jestem ciekaw co z tego wyniknie.

 

F3 powiadasz, a kiedy kupiłeś tą płytę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Sprawdź na innym zasilaczu, Feel do porządnych nie należy.

2. Jak ustawione SATA (OnChip SATA Type): Native IDE, czy AHCI?

3. Kable SATA sprawne, nie połamane, dobrze dociśnięte?

4. Zasilanie dociśnięte do dysku?

5. Dysk sprawny, bad bad-sectorów?

Robiłeś o/c?

 

Ad. 1. Narazie nie bardzo mam jak sprawdzić na innym zasilaczu, ale jak nie znajdę rozwiązana to pewnie coś się załatwi.

Ad. 2. Ustawione jest na Native IDE.

Ad. 3. Kable są nowe, z pudełka jest nawet jeden nie sprawiają wrażenia uszkodzonych.

Ad. 4. Dociśnięte

Ad. 5. Raczej ma może z 3-4 miesiące i nie było z nim wcześniej problemów ale sprawdzę jeszcze czy nie ma badów.

 

Narazie nie robiłem o/c

 

P.S. Brat ja grał w tibie to podobno mu wyskoczył niebieski ekran z komunikatem o błędzie pamięci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się trochę pobawiłem portami od sata i zauważyłem ciekawą zależność. Mierzyłem ilość mignieć paska podczas ładownia systemu żeby porównać jak to działa na innych kanałach. Wnioski:

 

IDE chanel 1 master - muli długo system się ładuje 50 - 60 mignięć paska i jeszcze ładną chwilkę zanim pulpit zaczyna się pojawiać.

IDE chanel 1 slave - 11 mignięć i wszystko działa ok

IDE chanel 2 master - 7 mignięć i wszystko ok

IDE chanel 2 slave - 11 mignięć i wszystko ok

IDE chanel 3 master - 7 i wszystko ok

IDE chanel 3 slave - 11 i wszystko ok

 

Pamiętam, że na samym początku miałem podłączony przez przypadek do IDE 2 master i też najpierw śmigało a potem się skopało.

 

Skopany sterownik a może kontroler sata??? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
F3 powiadasz, a kiedy kupiłeś tą płytę??

Z faktury: 5 wrzesień 2009

Właśnie się trochę pobawiłem portami od sata i zauważyłem ciekawą zależność. Mierzyłem ilość mignieć paska podczas ładownia systemu żeby porównać jak to działa na innych kanałach. Wnioski:

Sokpany sterownik a może kontroler sata??? :question:

Spróbuj na nowszym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest :)

 

Zresztą jeśli nawet F3 to chyba powinien sie uruchomić mimo wszystko tylko go źle go wykrywać.

 

 

F5H obsługuje już x4 920 i 940

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem do swojego ds3h kartę grafiki wczorajszej świeżości - 7900gto [MSI]

nic się niby nie działo... ale po [z założenia tymczasowej] rezygnacji z undervoltingu i przywróceniu standardowych 2600Mhz zaczęły

się problemy z uruchamianiem - system po nacisnięciu przycisku power ["po nocy"] nie wstaje... (wiatraki się kręcą...)

przytrzymuję więc przycisk power by go wyłączyc i próbuję ponownie po 10-15 sek - wtedy system już startuje.....

 

bios f4 był chwilkę z grafiką, teraz f5 i 2600Mhz

 

mam już w biosie pamięci ustawione ręcznie i prawie wszystkie szyny też ... poustawiam resztę ręcznie i zobaczę

w planach jeszcze ustawienie napięcia pamięci ręcznie ... zależy mi na działaniu cool&quiet :)

update: wszystkie szyny ręcznie i nadal "po nocy" komputer nie wstaje za pierwszym razem...

update2: może przypadkiem (skrinszoty biosu zrobione) ale dziś ruszył za pierwszym razem :hmm:

podejrzane opcje: DQS Training Control i 3 inne ostatnie z ustawień pamięci

update3: podejrzani: DQS Training Control i CKE Power Down Mode [patrz załącznik :D ]

 

 

w ostateczności sprawdzę sposób z obniżeniem taktowania pamięci na 667Mhz, ale prędzej wrócę do 2211Mhz :)

update: prędzej spróbuję ograniczyć HTT :D

 

jeśli płyta nie wstaje to po 20 sekundach sama przywraca sobie ustawienia. Co do podkrecania to poluźniłeś timingi itd??

 

20 sekund - muszę się uzbroić w cierpliwość :D

 

 

U mnie problem z brakiem restartu ( wylaczal sie), i wlaczeniem rowniez wystepowal. Moje rozwiazanie aby pamieci pracowaly na 400mhz ( nie 372 jak mialem wczesniej) i komp byl stabilny jest takie:

- wylaczyc w biosie (f4) epp mode dla pamieci

- ustawic recznie pamieci na 800mhz mozna zmienic cl na 4

- ustawic napiecie na pamieciach na + 0,2 ( 2V)

- podkrecilem do tego procesor mnoznikiem na 14 ( Athlon X2 5000+) teraz chodzi jako 2.8

Wszystko pieknie hula, dodam ze pamieci to te nieszczesne Patrioty LLK 2 x1 GB, a plyta znana GA-MA78G-DS3H. rev.1.0

 

to też spróbuję jak własne pomysły nie dadzą rezultatu

update: pamięci +0,1, reszta jak wyżej, .... nie pomogło

 

Właśnie się trochę pobawiłem portami od sata i zauważyłem ciekawą zależność. Mierzyłem ilość mignieć paska podczas ładownia systemu żeby porównać jak to działa na innych kanałach. Wnioski:

 

IDE chanel 1 master - muli długo system się ładuje 50 - 60 mignięć paska i jeszcze ładną chwilkę zanim pulpit zaczyna się pojawiać.

IDE chanel 1 slave - 11 mignięć i wszystko działa ok

IDE chanel 2 master - 7 mignięć i wszystko ok

IDE chanel 2 slave - 11 mignięć i wszystko ok

IDE chanel 3 master - 7 i wszystko ok

IDE chanel 3 slave - 11 i wszystko ok

 

Pamiętam, że na samym początku miałem podłączony przez przypadek do IDE 2 master i też najpierw śmigało a potem się skopało.

 

Skopany sterownik a może kontroler sata??? :question:

 

u mnie system uruchamia się z opcją "/sos" w boot.ini, więc mignięć paska nie obserwuję, jednak coś w tym jest, bo system mam teraz na "niższym" kanale i pauzy w trakcie startu są teraz bardzo zróżnicowane - nie wiedzieć czemu... czasem start jest zadziwiająco szybki, czasem wprost przeciwnie (wydłuża się zwłaszcza czas po ostatniej tabelce bios).... <hmmm>

 

uwagi co do kontrolera są zatem jak najbardziej na miejscu ... niestety [do weryfikacji]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...