Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuba100

Poradnik recenzji dla "Notebooki"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po przeczytaniu niektórych recenzji zaczynam zastanawiać się czy aby na pewno nie mija się to z celem

Oto krótki wzór jaki zaproponował nam jeden z forumowiczów mikilys i proponował bym, aby uszanować jego prośbę

i wszystkie miały przynajmniej podobny schemat. Zwłaszcza z uwagi na to, że był jednym z pierwszych którzy podjęli ten temat tak jak powinni.

 

 

 

##################################################################

CO NAM PRODUCENT PISZE

Notebook:

System operacyjny:

Procesor

Klasa procesora:

Pojemność pamięci podręcznej:

Pamięć operacyjna

Zainstalowana pamięć RAM:

Typ pamięci RAM:

Dysk twardy

Pojemność dysku:

Interfejs dysku twardego:

Dodatkowe informacje n/t dysków:

Ekran

Typ ekranu:

Przekątna ekranu LCD:

Maksymalna rozdzielczość LCD:

Karta graficzna

Typ karty graficznej:

Pamięć wideo:

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci:

Karta dźwiękowa:

Napędy optyczny wbudowany:

Złącza i interfejsy

Złącza zewn.:

Złącze PCMCIA:

Złącze Express Card:

Bluetooth:

IR (podczerwień):

Czytnik kart pamięci:

Komunikacja

Bezprzewodowa karta sieciowa:

Karta sieciowa przewodowa:

Modem:

Informacje użytkowe

Urządzenia wskazujące:

Przybliżony czas pracy na bateriach:

Stacje dokujące (opcja):

Oprogramowanie

Dołączone oprogramowanie:

Paramtery fizyczne

Głębokość:

Wysokość:

Szerokość:

Masa brutto:

Informacje o gwarancji

Podstawowa gwarancja:

 

 

Ponadto należy wyrażać własną opinie na temat poszczególnych podzespołów. Wiadomości jakie podawane są na

aukcjach allegro są nie wystarczające i mało obiektywne :D.

 

##################################################################

PROCESOR ogólne wrażenia

 

SuperPI 1M test

 

 

Temperatury: przy różnych wysiłkach maszyny.

 

##################################################################

MATRYCA

 

##################################################################

GŁADZIK I KLAWIATURA

 

 

##################################################################

OBUDOWA

 

##################################################################

NAPĘD I DYSK

 

 

##################################################################

CO DOSTAJEMY

 

 

##################################################################

BATERIA

 

Test nr1: Cykl mieszany

 

Test nr2: Necik i mp3 oraz GG i w tle FireFox z Thunderbirdem

 

Test nr3: Granie na wykładzie

 

Test nr4: WiFi czat na kolejnym wykładzie

 

 

##################################################################

UKŁAD GRAFICZNY

 

Zacznę od wyniku 3DMarka03:

 

 

3DMark06:

 

dodatkowo jak sprawuje się przy grach.

 

 

##################################################################

WENTYLE, TEMPERATURY I GŁOŚNOŚĆ

O tym już coś wspominałem, ale teraz tak solidnie opiszę

 

##################################################################

ŁĄCZNOŚĆ

 

BT

WIFI

IRDA

itp.

##################################################################

SESJA ZDJĘCIOWA

 

 

##################################################################

Moja ogólna ocena

 

 

Ps. 1.Nie masz czasu nie pisz recenzji

2. jak coś robisz, to zrób porządnie

(zakładanie nowych wątków w stylu RECENZJA XXXX - reszte napisze jak skończę" mija się z celem)

3. Recenzje umieszczaj jak już będziesz uważał za zakończoną

(a dopisywać należy poprzez edycję posta.)

4. Na zdjęciach należy umieszczać tylko to co nas interesuje.

(Widok własnego pokoju czy całego pulpitu pozostaw dla siebie)

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać!!!

Ilość postów nie jest współmierna z wiedzą - to nie jest konkurs tylko "forum tematyczne" !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wypisywać (tzn. kopiować) te wszystkie szczegóły moim zdaniem lepiej jest dać linka do strony z parametrami laptopa.

 

Co do testów akumulatorów to standardem ich testowania jest Battery Eater, którego wyniki można porównywać.

Z moich doświadczeń wynika że test Classic jest odpowiednikiem odtwarzania filmu HD pod względem czasu działania laptopa na akumulatorach. Dobry laptop powinien wytrzymać przynajmniej dwie godziny.

Pomiary temperatury i głośności wymagają specjalistycznych mierników, to co podają programy mierzące temperaturę nijak ma się do rzeczywistości odczuwalnej przez użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andree

Wybacz, ale... Ludzie to leniwe istoty i linkowanie parametrów jest bezsensowne, bo raczej tam nie zaglądną, a nie muszę też wspominać, że modele są i nagle ich nie ma i link jest bezwartościowy.

Kolejna sprawa to to, że taka recenzja ma charakter POMOCNICZY i testowanie specjalistycznymi programami dla osób niewtajemniczonych nie daje NIC! Tylko czyste liczby. To jak 3DMark... Wynik ładny, ale niekoniecznie karta o lepszym ruszy przykładowa Obliviona, zaś ta "słabsza" podoła wyzwaniu :]

A co to temperatur i głośności: 80dBi... Czysta liczba, a jak ktoś powie miasto w godzinie szczytu to już wiadomo o co chodzi.

 

I zaznaczam po raz kolejny:

Te recenzje nie są profesjonalne i nie miały nigdy takie być. Mają charakter pomocniczy i opisowy, a w szczególności odczuciowy. Mają dać i namalować prosty i zrozumiały obraz laptopa dla osób niewtajemniczonych w liczby, szczegóły i jakieś wymyślne testy (90% społeczeństwa oczekuje prostego i zrozumiałego przekazu).

 

I ostatnia rzecz: "dobry laptop" to laptop:

a) wydajny w grach, który ma zastąpić domowego PeCeta i nie ma mieć nic wspólnego z maszyną dla biznesmenów i podróżników;

b) przyzwoity procesor z dostępem do internetu przez WiFi i wbudowany lub i nie modem HDSPA i dużym dyskiem, który w przypadku nudy w samolocie pozwoli nam się rozerwać przy filmie lub pogadać z rodziną;

c) maszyna o nie ważne jak wysokiej wydajności, ale lekka i długo pracująca na baterii;

d) laptop, który jak spadnie na kamień lub wpadnie do kałuży będzie nadal sprawny.

I mogę Ci powiedzieć, że tych pierwszych jest ponad połowa z osób szukających laptopy, drugich mniej więcej jedna trzecia, a dwa ostatnie to ludzie o określonych specjalizacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi sie nie widzi takie cos.

 

Ludzie robia to z czystej checi, nie ukrywam ze takze po to aby sie pochwalic.Ale dzieki temu chwaleniu mamy "jakis tam" opis uzytkownika, wiemy co z czym sie je, przynajmniej troche.A jak ludzie zobacza jakie macie wymogi, ze kazecie im pisac "profejsonalne" recenzje, to im sie odechce, np. ja bym nie napisal takiej recenzjii, z powodu braku czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pare słów do Andree ludzie którzy potrzebują pomocy w wyborze notebooka szukają tekstów, które w jakiś sposób im pomogą zrozumieć niektóre rzeczy. A wstawianie wykresów i używanie technicznego słownictwa nie za wiele im mówi. To ma być pomoc dla mniej zorientowanych nie dla serwisantów czy producentów sprzętu.

 

PS. Jagłoś jeśli chodzi o chwalenie się to się troszkę pomyliłeś przynajmniej w moim i mikilys'a przypadku bo robie to z chęci pomocy i najczęściej nie na swoim sprzęcie. A jak ci sie nie widzi to po prostu nierób tego bo szkoda twojego czasu na prace, która nic nie przyniesie i mojego na czytanie głupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten test i jeśli jak Andree pisze dobry laptop powinien wytrzymać na teście klasycznym 2h to sorka... Nie spotkałem się na Labie z takowym lapkiem, a mój uzyskał wynik 89 minut i wg. testów z ITbiznes to żaden tyle nie uzyskał póki co :]

 

Można ten test robić w celu porównania baterii, ale może on więcej napsuć niż pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test nr2: Necik i mp3 oraz GG i w tle FireFox z Thunderbirdem

 

A coz to za dyskryminaja uzytkownikow innych przegladarek i komunikatorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coz to za dyskryminaja uzytkownikow innych przegladarek i komunikatorow?
Homo sapiens czy jakiś niższy model...?

Pomyśl, przeczytaj, a później się domyśl (podpowiem czego), że skoro jest to MÓJ wzór i jak używam tych przeglądarek i komunikatorów to dziwne, zęby napisał Operę i Konekta np :]

Czasami trzeba ruszyć makówką, a nie odrazu oskarżać o narzucanie czegoś :]

Brak mi słów coraz częściej jak czytam niektóre posty... Eh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem ten test i jeśli jak Andree pisze dobry laptop powinien wytrzymać na teście klasycznym 2h to sorka... Nie spotkałem się na Labie z takowym lapkiem, a mój uzyskał wynik 89 minut i wg. testów z ITbiznes to żaden tyle nie uzyskał póki co :]

 

Można ten test robić w celu porównania baterii, ale może on więcej napsuć niż pomóc.

Ha, a mój Compal wytrzymał 2h, i jeszcze miał 8% energii w zapasie, tak samo przy oglądaniu filmu HD.

Fakt że mam najsłabszego z mobilnych Penrynów 45 nm, a akumulatory są nowe i niemal nie używane, bo trzymam je na półce.

Laptopa przenoszę między domem i pracą, akumulator tylko w tym przeszkadza bo jest ciężki i zbyt duży - wystaje z laptopa (zdjęcie :E).

Ja uważam że laptop to kiepska zabawka, za tą samą cenę można mieć znacznie lepszego PC-ta do gier z monitorem 22'', albo konsolę + nowy TV.

No ale jak koledzy zauważyli, ludzie kupują drogie laptopy dla szpanu i dlatego że myślą że da się na nich grać.

Jeszcze jedna uwaga, ekran typu Glare to prawdziwe nieszczęście dla kogoś kto używa laptopa do pracy (jestem programistą C++).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andree

Zabawka nie zabawka, nie uziemię się z kompem jak tysiące studentów, którzy wracają do domów na weekendy. Wydawałoby się, że jest takich osób mało, ale jednak na weekendach akademiki pustoszeją.

Ja niestety z pewnych powodów osobistych muszę mieć laptopa, który choć w minimalnej części spełni moje wymagania odnośnie gier, wygody pracy i mobilności. Uczę się dzięki temu sztuki kompromisu ;)

Co do wyniku testu, jak pisałem... Jest to ze wszystkich recenzji na ITb najlepszy wynik, nawet porównując do MaBook'a AIR, którego bateria ma wytrzymywać rzekomo 5 godzin... :E

 

A ta bateria w Twoim lapku to jakaś pomyłka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...