Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adonim

Gigabyte GA-P35 DS3 + Pentium Dual Core E2160

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte GA-P35 DS3

 

 

PIERWSZE WRAŻENIA

Witam - po tym jak zaprezentowałem niedawno kartę graficzną EVGA 8800GS czas przedstawić kolejnego bohatera [choć nie ostatniego z mojej strony :cool: ]. Płyta zakupiona była po bardzo atrakcyjnej cenie dlatego zdecydowałem się na zmianę platformy z AMD X2 4400+ @ 3.1GHz Brisbane G2 na Intela.

Płyta posiada gwarancję do 4 Marca 2009 roku. Powiedzmy na wstępie od razu - płyta jest produktem używanym a nie nowym - przez poprzedniego właściciela zakupiona była dnia 4 marca 2008 roku.

 

 

SPECYFIKACJA MODELU

Przedstawiany model to Gigabyte GA-P35 DS3

 

2i6mntk.jpg

ayk9s2.jpg

vyfbd.jpg

2mot5xw.jpg

 

Obsługa 45nm procesorów Intel [na szynie 1333MHz a w trypie OC na szynie 1600MHz]

Obsługuje pamięci DDR2 1066MHz [w trypie OC - 1200MHz] - do 8GB

Obsługa trybów SATA 3Gb/s RAID, SATA 3Gb /s RAIDz

Gigabitowy kontroler LAN 10/100/1000

Port Port IEEE1394 Firewire

Audio kontroler ALC889A wspierający technologię Blu-ray and HD-DVD

Chipset Intel ICH9R

 

ivvkzp.jpg

 

1 >>>

P35 - z czym to się je ???

 

2eauqur.jpg

 

Testowana płyta oparta została właśnie o chipset P35;

Zaprezentowany w maju chipset P35 to kolejny krok w stronę zwiększania częstotliwości taktowania magistrali systemowej FSB, w tym wypadku oficjalnie wspierana jest 1333 MHz szyna, choć wielu producentów chwali się obsługą magistrali na poziomie nawet 1600 MHz. P35 promowany był swego czasu z myślą o nadchodzących 45-nanometrowych procesorach Penryn, które zdążyły zadebiutować już w listopadzie zeszłego roku. Samo wsparcie dla najnowszych procesorów nie wystarczy, aby przekonać klienta do swoich produktów. Intel musiał mieć na uwadze bardzo udany chipset P965, który postawił poprzeczkę naprawdę wysoko, z drugiej strony pojawiła się natomiast NVIDIA, która raz po raz poszerzała ofertę chipsetową o układy nForce 680i, a następnie nieco bardziej ekonomicznego nForce 650i.

 

15375t1.jpg

 

Patrząc na płyty główne oparte o P35, zauważyły sporą ilość podobieństw, ale również nowości. Najlepiej w tym wypadku zacząć od wsparcia dla nowych modułów pamięci DDR3, które są już dostępne w oficjalnej sprzedaży detalicznej. Nie wiemy, jednakże, czy należy traktować to jako zaletę, czy wadę ? moduły DDR3 są ndal za drogie, a różnica w wydajności niewiele wyższa porównując je do modułów DDR2. Zasadnicza zmiana to wsparcie dla nowych czterordzeniowych procesorów. Oczywiście znajdziemy szereg płyt obsługujących wiele rdzeni, jednak należy mieć również na uwadze pewien problem z sekcją zasilania, która musi być nieco bardziej rozbudowana, aby płyta główna poradziła sobie ze stabilną pracą z procesorem Intel Core2 Quad. Dzięki zastosowaniu nowej magistrali 1333 MHz, zwiększyła się przepustowość danych pomiędzy samym procesorem, a chipsetem. Nowością jest wprowadzenie funkcji Intel Turbo Memory, która to jest pamięcią opcjonalną typu NAND, montowaną w komputerze w porcie PCI Express x1. Ma ona w połączeniu z funkcją ReadyBoost systemu Windows Vista poprawić wydajność. Jeśli chodzi o pamięć to nie możemy również zapomnieć o funkcji Intel Fast Memory Access, która wprowadzona była jeszcze za czasów P965 ? poprawia ona przepustowość pamięci, jednocześnie zmniejszając cykle dostępu do pamięci.

 

zul7c2.jpg

 

2 >>>

Ultra Durable 2 - o co z tym chodzi?

 

Literka D oznacza w tym modelu to iż jest to model o wzmocnionych podzespołach. Chodzi mianowicie o 3 rzeczy:

- Aluminiowo polimerowe kondensatory renomowanych, japońskich producentów

- Wysokie możliwości podkręcania

- Płyta główna o podwyższonej trwałości Ultra Durable 2

 

301g9jl.jpg

 

GIGABYTE Ultra Durable 2

W celu zapewnienia jeszcze większej niezawodności oraz stabilności płyt głównych, zarówno w normalnym codziennym użytku jak również podczas ich ekstremalnego wykorzystania np. podczas podkręcania, firma GIGABYTE stosuje na płytach wyłącznie aluminiowo-polimerowe kondensatory o podwyższonej trwałości , które w znacznym stopniu wpływają na trwałość i niezawodność całego zestawu komputerowego. Dodatkowo na płytach znajdują się nowoczesne tranzystory MOSTET o niskiej emisji ciepła oraz cewki z rdzeniem ferrytowym, które umożliwiają obniżenie temperatury pracy układów zasilających znajdujących się na płytach głównych.

 

2cwu4p0.jpg

 

Na płytacie Gigabyte DS3 zastosowano dość sporych rozmiarów chłodzenie chipsetu i małe, standardowe do chłodzenie mostka południowego.

 

Przykuwa uwagę sporych rozmiarów chłodzenie chipsetu - przynajmniej mamy pewność że sprosta ona OC procesora.

 

jb3iiw.jpg

 

Natomiast chłodzenie mostka północnego jest standardowych rozmiarów - z racji tego że ten element nie nagrzewa się zbytnio to też powinień dać radę sobie spokojnie po OC. Ale o tym przekonamy sie po serii prób OC.

 

28i4235.jpg

 

3 >>>

Pudełko i jego zawartość:

 

2jdkshh.jpg

108fxwi.jpg

 

W pudełku otrzymujemy:

- 2 kable SATA

- 2 taśmy IDE-ATA

- 1 taśma FDD

- zaślepkę tylną

- instrukcję obsługi

- płytę z niezbędnymi sterownikami

 

4r9onk.jpg

 

Jeżeli chodzi o zawartość płyty CD ze sterownikami od GA-P35 DS3 to prezentuję się ona takowo;

 

driveryp35ds3xr9.th.jpg

nic szczególnego tu nie zobaczymy - na biednym tle można by rzec mamy do wyboru jakie sterowniki mamy wgrać i praktycznie po sprawie - nic więcej szczególnego w oczy się nie rzuca.

 

podsumowujac wyposażenie można powiedzieć że prezentuje się ono dość skromnie - jest wszystko to co tylko potrzebne i ani więcej. Oceniając zawartość pudła skalą szkolną wystawiam jej 3+.

 

4 >>>

kwestia zasilania i wytrzymałości płyty

Płyta wyposażona jest w 6-fazowe zasilanie o wzmocnionej wytrzymałości.

Dlatego nie bedzie zapewne problemów z obsługą procesorów Core2Quad [65 i 45nm] i np. dalszym ich podkręcaniem - płyta główna raczej podoła temu zadaniu.

 

84797883wb5.th.jpg

90278763ky9.th.jpg

kwestia OC

Do kwesti podkręcania powrócę po tym jak założę na mobo już normalne i profesjonalne chłodzenie przystosowane do tego bo to co mam teraz odbiega nawet jakością od boxa 775 :thumbdown::thumbdown: - nie nadaje sie ono kompletnie do OC, ale najważniejsze że udało mi sie wogóle ten zestaw uruchomić. Na lepsze chwile z OC przyjdzie czas :cool:

 

 

5>>>

Jakość dźwięku:

Płyta wyposażona została w zintegrowany kodek muzyczny ALC 889A. Wyróżnia się on tym że posiada on możliwość odtwarzania dźwięku w formacie 8-kanałowym. Za to należy się duży plus ponieważ mamy możliwosć podłączenia np. zestawu grającego 7.1 i tym samym doznamy większej głębi słuchanej muzyki w zaciszu domowym.Kodek ponadto wspiera technologię Blu-ray and HD-DVDPłyty z serii Ultra Durable 2 wyposażone zostały w układ dźwiękowy ALC889A oferujący pełne wsparcie dla formatów Blu-ray oraz HD DVD. Płyty główne wyposażone w ten układ dźwiękowy są idealną podstawą bo budowy domowych centrów rozrywki.Teraz pora na lekkie przyblizenie jakości oferowanego przez 889A dźwięku. Jak narazie zastrzeżen nie mam aczkolwiek nie jestem melomanem więc nie będe tu wchodził w szczegóły ale mogę na wstępie powiedzieć że dźwiek wydobywający się ze słuchawek jest czysty, soczysty - nie doznalem podczas sluchania muzyki żadnych trzasków, przerywań, pisków czy zaników dźwięku - choć nie jest to idealna jakość dżwięku też, w mojej skali ocena 4+. A jestem na jakość dźwięku uczulony ponieważ słucham ciagle muzyki na słuchawkach więc te elementy szybko bym wykrył. Jak znajdę jakiś profesjonalne narządzie do sprawdzania dźwięku to je przetestuje. Natomiast w teście ciszy nie usłyszałem żadnych zakłóceń pochodzących od płyty, a test odsłuchu wykazał bardzo dobrą jakość również przy mocniejszym basie oraz z efektami 3D. Mówiąc bardzo dobrą rozpatruję oczywiście zintegrowane kodeki, oczywistym faktem będzie wyższość zewnętrznych kart [np. Creative]. W mojej opinii jak już wcześniej wyżej zaznaczyłem ocena za efektywność i poziom dźwięku to 4+

EDIT

WAŻNE;

trzeba odpowiednio umiejętnie wgrać sterowniki z dołączonej do mobo płyty bo inaczej będa problemy z dźwiękiem podczas pracy z systemem.

 

6>>>

BIOS

płyta wyposażona została w bios firmy Phoenix. Bios jest rozbudowany w sekcji OC - znajduje sie tam masa ustawień różnego typu [ procesor, ram, i inne], Napięcia możemy zmieniać dowoli wedle własnego uznania. To samo tyczy się timingów pamięci, natomiast mozna przyczepić się do dziwnego oznaczenia dzielników pamięci w płytach Gigabyte. Nie jest to standardowy typ np. 1;2 2.3 czy 4;5. W Gigabyte wygląda to na zasadzie:

 

Gigabyte - Normal

2.00 - 1;1

2.40 - 5;6

2.50 - 4;5

3.00 - 2;3

3.33 - 3;5

4.0+ - 1;2

 

Dziwne to trochę więc dla początkującego overclokera może przysporzyć drobnych problemów.

 

1266y6o.jpg

1266y6o.jpg

2meo5mt.jpg

107jho1.jpg

261z2hw.jpg

2wembl0.jpg

5vgap.jpg

4ua1de.jpg

 

=============================================================================

=============================================================================

=============================================================================

 

po przedstawieniu płyty głównej pora na drugiego naszego bohatera czyli:

 

Intel Pentium Dual Core E2160

Kiedy pojawiła się rodzina procesorów Intel Core 2 Duo, byliśmy przekonani, że marka Pentium została odłożona do historycznego archiwum Intela i już nie trafi do naszych komputerów, tym bardziej, że ostatnie modele z tej linii nie zyskały sobie najlepszych notowań.

small7fr1.th.jpg

small8yu3.th.jpg

big3uw8.th.jpg

 

procesory korzystają z 800-megahercowej szyny FSB, podobnie jak układy Core 2 Duo serii E4x00. Jaka jest więc pomiędzy nimi różnica? Pentium Dual-Core ma ?tylko? 1 MB pamięci cache drugiego poziomu, podczas gdy układy z serii E4x00 mają 2-megabajtową pamięć cache. W niektórych grach ze względu na tylko 1MB pamięci L2 widać przewagę procesorów E4x00 [np. Doom 3] i tu E21xx będzie zawsze wolniejszy nawet przy równym zegarze.

 

TESTY

 

PLATFORMA TESTOWA >>>

Gigabyte GA-P35 DS3

Intel Pentium Dual Core E2160 @ 1.8GHz

2 x 1 GB DDR2 Patriot LLK 800 CL4

EVGA e-GeForce 8800GS OC

Seagate 7200.9 SATA - 160GB

Corsair 450w

 

sterowniki - 175.19 Vista 32bit

na początek wynik z 3DMark2003 na niepodkręconym procku Pentium Dual Core E2160 ale na podkręconej EVGA GF 8800GS;

289013dmark03vistagpupocx4.th.jpg

a także w moim odczuciu bardzo słaby wynik w 06 ale to chyba prze to że procesor nie jest podkręcony;

64843dmark06vistagpuoctg5.th.jpg

testowałem też kartę w 3DMark Vantage ale nie udało mi się przejsć całej procedury testowania - benchmark abortował w pewnym momencie, niemniej próbę dziś powtórzę jeszcze .

 

EDIT:

ponowna próba odbyła się już prawidlowo;

Vantage

3656vantagegpupoocvu8.th.jpg

 

 

czas teraz na częsciowe przetestowanie procesora;

 

Super PI mod 1.5 - próbka 1MB -> procesor bez OC

33.467 sek

33647seksuperpi15modls8.th.jpg

dla porównania >

Athlon 64 X2 4400+ @ 3.122MHz

superpi1529797sekvs4.th.jpg

nawiasem mówiąc jest to niewiele gorszy wynik od najlepszego wyniku uzyskanego na procesorze AMD Athlon 64 X2 4400+ 2.3GHz Brisbane G2 podkręconym do poziomu 3.122MHz gdzie wynik jaki uzyskałem to 29.797 sek. Widać tu jaka róznica dzieli te procesory w wydajności w aplikacjach tego typu. A po OC wynik E2160 powinnień zejść gładko poniżej 20 sekund

 

RightMark Memory Stability Test

rmmstvu1.th.jpg

 

Cinebench 2003

cinebebench2003on2.th.jpg

 

 

Lavalys Everst Cache @ memory benchmark

everestultimateeditionak7.th.jpg

program do testowania dysków twardych HD Tune>

hdtunemt3.th.jpg

 

następnie pora na pare wykresów z programu SANDRA - Sisoft

Testy SANDRA

 

1 - Processor Arithmetic

sandra1rq9.th.jpg2-

 

2 - Multi-Core Efficiency

sandra2bw7.th.jpg

 

3 - Cache @ Memory

s3qx6.th.jpg

 

4 - Power Management Efficienty

s4oy3.th.jpg

 

Narazie moje maksymalne OC [próby w toku]

oce2160na33ghzim0.th.jpg

nawet nawet - nie powiem :Up_to_s:

 

===============================================================================

===============================================================================

===============================================================================

 

PODSUMOWANIE

 

Płyta główna >>>>

ZALETY:

obsługa wszystkich dostępnych na rynku procesorów Intela 65nm i 45nm

obsługa procesorów na szynie 1333MHz [OC 1600MHz] i pamięci DDR2 1066MHz [OC 1200MHz]

6 złącz SATA II

6 fazowe zasilanie procesora

8 kanałowy dźwięk w formacie HD AZALIA ALC889A

3 złącza PCI-Express x1

8 portów USB 2.0/1.1 na tylnym panelu + 4 na płycie do podłączenia = 12USB 2.0/1.1 razem

szeroki zakres zmiany ustawień cpu/ram i napięć cpu/ram w biosie

technologia Ultra Durable 2

dobry, wysoki potencjał do podkręcania [FSB na poziomie 450-460]

obsługa RAID

niskie temperatury pracy chipsetu

port S/PDIF

wysoka jakość zintegrowanego dźwięku [jedna z najlepszych na rynku]

 

WADY:

fatalne umiejscowienie złącza IDE1 - PATA

niestandardowo oznaczone dzielniki pamięci

fatalnie umiejscowienie złącza dodatkowego zasilana 4pin

na upartego można wymienić brak portu równoległego i szeregowego

 

procesor >>>>

 

ZALETY:

- architektura oparta na natywnych 2 rdzeniowych Core

- niska cena zakupu

- dobra wydajność względem procesorów AMD X2

- niewiele odbiega wydajnością od modeli Core2Duo E4 i E6

- niski pobór prądu

- słabe zdolności do nagrzewywania się

- potężne możliwosci OC [narazie 3.3GHz] :-)

 

WADY:

- tylko 1MB cache L2

- stosunkowo niski standardowy zegar pracy

- swoje możliwości pokazuje dopiero po OC :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie 1 - po co to bylo robione...To wyglada na przepisanie jakiejs recki. W ogole nie mowie , ze ta plyta nie posiada Silent Pipeow a jedynie radiator na NB. Tak samo sprawa MOSFETOW...czy tego co pisales o Quadach. Gigabyte maja vdropy , do tego lutowany bios. A co do trwalosci kondensatorow - dzis i tak w zwyklych jest inny elektrolit , nie ma sytuacji jak na starych mobasach , ze w okolicach proca padaja kondziory. SSC daje w sumie serwisowi mniej roboty , userowi de facto nic poza mniemaniem , ze jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drobne problemy z instalacją sterowników od karty graficznej

A mobas ma z tym cos wspolnego!?

 

na upartego brat 2 złącza PCIe x16 do podłączenia 2 karty graficznej

Chipset P35 nie nadaje się do crossfire, więc po co takie złącze?...

 

Ogólnie recenzja to zlepek skopiowanych sloganów ze stronki GB :P

Skoro napisałeś, że mobo nadaje się do kręcenia to dlaczego nie zaprezentowałeś jakichś wyników... w akapicie "jakość dżwięku" nie ma ani jednego zdania o jakości dźwięku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc nie kręcony poniewaz zastosowane wlasnej roboty chodzenie nie pozwala na to wogole - teraz juz tempy sa na poziomie ponad 50 stopni a co dopiero po OC. Po zakupie chlodzenia bedą proby oc napewno. co do jakosci dzwięku - to odczucie subiektywne. Co do 2 slotu PCIe x16 - chodziło mozliwosć SLI bardziej niż CF ale wiadomo - nie da rady. Sterwoniki od grafy tez dziwnie sie intsalowały bo niby były zainstalowane a system ich nie widział. Dopiero za 3 razem wszystko odbyło się poprawnie.

 

PS;

co do opini że ta recka ogólna wygląda jak zlepek skopiowanych sloganów ze stronki Gigabyte to nie zgodzę się z tym faktem - patrząc na inne dość przyziemne recenzje płyt glównych userów w tym dziale to niekiedy mozna mieć również takie same odczucie co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proc nie kręcony poniewaz zastosowane wlasnej roboty chodzenie nie pozwala na to wogole - teraz juz tempy sa na poziomie ponad 50 stopni a co dopiero po OC. Po zakupie chlodzenia bedą proby oc napewno.

 

Skoro nie kręciłeś to co takie zdanie robi w twojej recenzji: "Dlatego nie ma problemów z obsługą procesorów Core2Quad [65 i 45nm] i np. dalszym ich podkręcaniem - nasza płyta główna podoła temu zadaniu." - skąd pewność, że nie będzie problemów z kręceniem?!

 

co do jakosci dzwięku - to odczucie subiektywne.

Chodzilo mi o to, że nie napisałeś nic o jakości dźwięku, czy może jakieś szumy występują czy może dźwięk jest bardzo ładny i czysty. Napisałeś tylko, że mozna zestaw 7.1 podłączyć - a jak to się ma do jakości?!

 

Co do 2 slotu PCIe x16 - chodziło mozliwosć SLI bardziej niż CF ale wiadomo - nie da rady.

SLI, CrossFire - jeden grzyb... P35 nie nadaje sie do tego pomimo tego, iż niektóre płyty mają dwa PCIE.

 

Sterwoniki od grafy tez dziwnie sie intsalowały bo niby były zainstalowane a system ich nie widział. Dopiero za 3 razem wszystko odbyło się poprawnie.

Ale czy to wina plyty głownej? Nie wydaje mi się... prędze systemu albo samej grafiki....

 

PS;

co do opini że ta recka ogólna wygląda jak zlepek skopiowanych sloganów ze stronki Gigabyte to nie zgodzę się z tym faktem - patrząc na inne dość przyziemne recenzje płyt glównych userów w tym dziale to niekiedy mozna mieć również takie same odczucie co do tego.

No sorry... tekst o P35, tekst o zasilaniu, tekst o ultra durable (tam widać ewidentnie, że skopiowane, bo twoja plytka nie ma heat pipe, a napisałeś: "Na płytach GIGABYTE zastosowano miedziane chłodzenie Silent Pipe.")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś jakieśprofesjonalne narzędzie do testowania jakosci dżwięu??? jak tak to prosze tu mi pisać.

 

PS

zgadzam się Smakosz z Toba - niewiem skad sie wziął 2 temat - edytowałem ciagle ten jeden - a widocznie gdzieś zrobiłem błąd przy edycji i powstały 2 tematy - PROSZĘ ZATEM MODA O USUNIĘCIE TAMTEGO IDENTYCZNEGO TEMATU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS;

co do opini że ta recka ogólna wygląda jak zlepek skopiowanych sloganów ze stronki Gigabyte to nie zgodzę się z tym faktem - patrząc na inne dość przyziemne recenzje płyt glównych userów w tym dziale to niekiedy mozna mieć również takie same odczucie co do tego.

Badz powazny , przekopiowales tekst (wiekszosc tego pod fotka czipsetu) i na pewno nawet tego nie czytales , bo w przeciwnym wypadku nie byloby tam pierdoly o silent pipe , gdyz Twoje mobo w ogole tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę błedów sie wkradło w tę reckę -[ale tylko odnośnie materiału o płycie głównej] fakt - może to kwestia szybkiego i nieuważnego pisania - ale mniejsza o to. Może ktoś pomoże rozwiązać mi problem głośności dźwięku na tej mobo??? w stosunku do xp i dfi infinity strasznie cicho "gra" muza - niby wszystko jest na maxa poustawiane ale to nawet nie jest połowa głośności z tego co było na dfi infinity choć jest lepiej niż było godzinę temu bo trochę głosniej już gra . Drugi problem to taki że za nic nie mogę ustawić tak aby muza grała na głosnikach - tylko na słuchawkach gra. Wogóle nie moge przetestować też słuchawek ale dźwięk na nich jest o dziwo - odwrotnie niż na głośnikach - dźwięk mogę przetestować ale za nic nie grają. Do tego dochodzi jeszcze dźwięk z urządzenia optycznego - niewiem po kiego to jest.

 

 

dzwiekdg1.th.jpg

40652566du8.th.jpg

75007680hc3.th.jpg

69287413jh9.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka :thumbup: Płytę też miałem jakiś czas i polecam, gdyby nie crossfire bym nie zmienił :)

 

A masz tak na swojej że jak włączysz AHCI to się komp nie wyłącza ?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rwecka średnia bym powiedział - bardziej jestem dumny z recki EVGA 8800GS.

Tu mi nie wyszedł jakoś początek - dopiero od testów syntetycznych to jest to czego oczekiwałem.

Płyta dobra aczkolwiek problematyczna jak narazie - chodzi o problemy z dźwiękiem.

Co do AHCI - jeszcze nie bawiłem się dokładnie w biose i i nawet nie wiem do czego to jest :-D

 

Wynik w 3DMark Vantage po zainstalowaniu sterowników PhysX 8.06.12 + forceware 175.19

wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rwecka średnia bym powiedział - bardziej jestem dumny z recki EVGA 8800GS.

Tu mi nie wyszedł jakoś początek - dopiero od testów syntetycznych to jest to czego oczekiwałem.

Płyta dobra aczkolwiek problematyczna jak narazie - chodzi o problemy z dźwiękiem.

Co do AHCI - jeszcze nie bawiłem się dokładnie w biose i i nawet nie wiem do czego to jest :-D

 

Wynik w 3DMark Vantage po zainstalowaniu sterowników PhysX 8.06.12 + forceware 175.19

wkrótce.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Advanced_Host...oller_Interface :P NCQ działa normalniej mówiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze posiadam ta plyte, porusze dwie kwestie:

Podkrecanie:

 

e2140 - stabilne 3,2Ghz przy napieciu 1,225V. Procek poszedl i na 3,5Ghz ale byl juz niestabilny, a ja balem sie podniesc napiecie powyzje 1,4V. Poza ustawieniem na sztywno czestotliwosci PCI-E i timeingow pamieci nic szczegolnego na plycie nie zmienialem. Procek chlodzony boxowym coolerem :).

e8400 - stabilne 3,6Ghz przy napieciu 1,325V, stabilne 4Ghz przy napieciu 1,475V. Dodatkowo podnioslem +0,1V na mostku. Ustawienie +0,2V powoduje zdechniecie plyty (trzeba wyjac baterie).

 

Okreslenie "stabilne" oznacza u mnie minimum 4h pracy orthosa (e8400 przetrwal 14h przy 3,8Ghz 1,4V - przypadkiem zasnalem i lecial cala noc ;))

 

Dzwiek:

Bylem bardzo mile zaskoczony jakoscia dzwieku tego zintegrowanego ukladu muzycznego. Poziom szumow bardzo niski. Po podkreceniu glosnikow na maksa trzeba przykleic ucho do glosnikow by uslyszec lekki szum. Posiadam dosc glosne i nie takie zle glosniki Modecom MC9860. W moim kompe byly karty Sound Blaster CT4780, CT4830 i CT4670 i wszystkie odpadly w porownaniu z alc889a (bo tak sie ten kodek dzwieku nazywa). W niektorych przypadkach moze nie bylo jakis wiekszych roznic, ale w jednym Realtek zmiazdzyl rywali. Do kompa podpinam gitare elektryczna. Na Soundblasterach bylo duze opoznienie w generowaniu dzwieku nawet po uzyciu sterownikow ASIO. W dodatku dzwiek byl jakis taki plaski, bez mocy. Alc889a z gitara radzi sobie wysmienicie. Dzwiek jest o wiele glebszy, milszy dla ucha i co najwazniejsze praktycznie bez opoznien.

 

Aha... zadnych problemow z instalacja sterownikow pod XP nie mialem, a system juz stawialem pare razy.

 

Pozdrawiam!

 

ps. przepraszam, ze sie tak wprosilem do kogos "recenzji", ale jak ktos stoi przed wyborem "kupic czy nie kupic" i zajrzy do tego watku, to te informacje powinny mu choc troche pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydajność procesora mierzysz SuperPi, to gratuluję podejścia do sprzętu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam za duzo programów do testowania i brałem to co było pod ręka.

Mozna zaproponowac czym mam testowac proca - chtenie skorzystam z rad.

 

i czy ktoś wrescie pomoże rozwikłać mi problem z tym dźwiekiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam za duzo programów do testowania i brałem to co było pod ręka.

Mozna zaproponowac czym mam testowac proca - chtenie skorzystam z rad.

 

i czy ktoś wrescie pomoże rozwikłać mi problem z tym dźwiekiem

 

No ale jaki to problem ? bo nie rozumiem :P gra ? gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz dla przypomnienia >

 

"Może ktoś pomoże rozwiązać mi problem głośności dźwięku na tej mobo??? w stosunku do xp i dfi infinity strasznie cicho "gra" muza - niby wszystko jest na maxa poustawiane ale to nawet nie jest połowa głośności z tego co było na dfi infinity choć jest lepiej niż było godzinę temu bo trochę głosniej już gra . Drugi problem to taki że za nic nie mogę ustawić tak aby muza grała na głosnikach - tylko na słuchawkach gra. Wogóle nie moge przetestować też słuchawek ale dźwięk na nich jest o dziwo - odwrotnie niż na głośnikach - dźwięk mogę przetestować ale za nic nie grają. Do tego dochodzi jeszcze dźwięk z urządzenia optycznego - niewiem po kiego to jest."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja już mobo sprzedałem także Ci nie pomogę niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wychodzi z inicjatywą przybliżenia ludziom czyli potencjalnym nabywcom płyty, a Wy narzekacie...

 

Bardzo fajnie opisane, przyda się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłą recka mojej byłej płyty. Adomin gratuluje ręcznej roboty chłodzenia. NIe każdemu sie to udaję a żeby jeszcze działało?? Z ostatnich informacji wiem że procek lata 3.5 GHz na napięciu 1.45V na Pentaku Karakorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet ładuje system na 3.6GHz ale brakuje mu voltów już i pojawia się BS - a napięcia 1.8 z biosiu mu nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...