Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adonim

Intel Pentium Dual Core E2160

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Pentium Dual Core E2160 1.80GHz 1MB L2 800MHz FSB 65nm

budżetowy Intel z serii Core dla mniej zamożnych.

2k2ech.jpg

 

hx6hc3.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1. WSTĘP ->

 

DANE TECHNICZNE >

 

2ex97gm.jpg

 

Procesory serii E2xx0 korzystają z 800 megahercowej szyny FSB, podobnie jak układy Core 2 Duo z serii E4x00.

Jaka jest więc pomiędzy nimi różnica? Pentium Dual Core ma 1 MB pamięci cache drugiego poziomu, natomiast seria E4x00 ma pamięć wielkości 2MB L2 .

 

36880728wj2.th.jpgsmall8dw7.th.jpg

corecore2duoox7.th.jpgcore2duobezihsamk8.th.jpg

Pentium Dual Core E2xx0 ze zdjętym IHSem >

1tsqip.jpg

 

OPAKOWANIE >

Co do opakowania to co tu można by było napisać ??? - nie będziemy rozczulać się nad opakowaniem, tylko liczy się dla nas zawartość ale skoro już zaczeliśmy o nim no to te parę słów już napisze o nim.

Ot to zwykłe, szarawe podchodzące pod błekitny kolor pudełko z wielkim widocznym logo procesora [odróżniajcym od serii Core 2] z nazwą utrzymaną w niebieskiej kolorystyce.

 

34il5kl.jpg

x1hcv6.jpg

 

Procesor oryginalnie zapakowany jest w dość sporych rozmiarów pudło - które poza swoimi wymiarami niczym innym się zbytnio na tle innych opakowań ze stajni Intela nie wyróżnia poza logo aby odróżnić je od serii Core 2.

W środku znajdziemy dobrze zabezpieczony i zapakowany procesor oraz aluminiowie chłodzenie typu box z miedzianą podstawką dołączone w komplecie do procesora.

 

wqppx0.jpg

rvbpl1.jpg

 

Co do samego chłodzenia - moja rada jest taka - najlepiej od razu wymienić je na inne bardziej fachowe ponieważ te w szczególności po OC nie podoła postawionemu mu zadaniu chłodzenia procesora.

 

Ja nie miałem problemu z boxowym chłodzeniem ponieważ go nie używam od początku ale gwoli ścisłości parę zdań o nim napisałem.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Specyfikacja techniczna

 

eiseav.png

 

Przedstawiany procesor jest standardowo taktowany zegarem 1.8GHz opartym na mnożniku x9. Oparty jest na architekturze Conroe a fachowa nazwa rdzenia rodziny E21xx to Allendale.

 

o9r3oh.png

 

Jak nowe procesory Pentium E2xxx pojawiły się na rynku,to zaoferowano nam trzy rodzaje dwurdzeniowych procesorów Core opartych na mikro-architekturze wyposażonej w zależności - 4MB pamięci podręcznej L2, 2MB i 1 MB pojemności L2 Dlatego też byłoby niezwykle interesujące, aby sprawdzić, jaki rozmiar pamięci podręcznej L2 wpływa na wydajność procesora w aplikacjach powszechnych.

 

Procesor wykonany jest w procesie technologicznym 65nm co powoduje że procesor mało się grzeje a także co się okaże zaś ma i inne zalety :Up_to_s: . Oparty on został na 800MHz-owej szynie FSB aczkolwiek nie jest problemem aby ten procesor po OC chodził na szynie 1066, 1333 FSB czy 1600MHz nawet :thumbup: . Ilość pamięci cache poziomu L2 to jak już wyżej było wspominane to 1MB - i tu jest przedstawiona kolejna różnca względem procesorów serii E4xx i E6300 oraz E6400 , gdzie pojemność ta to 2MB, a także procesorów E6600 i wyższych gdzie takowa pojemność to 4MB. Procesor od spodniej strony tylko możemy odróżnić od rodziny E4xxx i E6xxx ponieważ ma trochę inaczej ułożone układy zasilania.

Nie będę wspominał naturalnie o procesorach z serii E5xxx, E7xx i E8xxx bo to już inna kategoria technologiczna [Penryn, 45nm].

 

Wyróżniające cechy PDC E2160 to;

-> Dwa natywne rdzenie, zbudowane dokładnie tak samo jak Core 2 Duo ? zresztą Pentium Dual Core wykorzystuje ten sam rdzeń (Allendale), co jednostki Core 2 Duo E4300 / E4400 / E6300 oraz E6400.

-> Wspólna pamięć cache drugiego poziomu L2, przez którą odbywa się komunikacja rdzeni ze sobą.

-> Szyna FSB obniżona względem najwyższych procesorów Core 2 Duo do 200 MHz w trybie Quad Pumped Bus, co daje przepustowość charakterystyczną dla częstotliwości 800 MHz

-> Wsparcie dla 64-bitowych instrukcji, czyli pełna obsługa Windows Vista 64-bit oraz innych systemów 64-bitowych.

-> Brak sprzętowej wirtualizacji, podobnie jak E4300 oraz E4400.

 

Dla ciekawości >

Według wewnętrznych danych Intela, 64% prcesorów, które firma zamierza sprzedać producentom sprzętu OEM w trzecim kwartale roku, to układy bazujące na wymiarze technologicznym 65 nm. Na rynku detalicznym sytuacja wygląda nieco inaczej. Tu konsumenci są bardziej uświadomieni i częściej wybierają procesory 45 nm. Linie produkcyjne 45 nm ciągle rozpędzają się, jednak wciąż nie są na tyle wydajne, aby uporać się z popytem, dlatego też sporo sprzedawanych przez Intela procesorów to stare układy 65 nm. Według danych Intela, 33% sprzedawanych przez firmę procesorów należy do budżetowej serii Pentium E2xxx (65 nm). Nieco mniej popularne są procesory z serii Core 2 Duo E4000 i E6000, które jednak wciąż stanowią lwią część sprzedaży - po 12%. Firma przewiduje, że do końca pierwszej połowy przyszłego roku, procesory 45 nm niemal całkowicie wyprą starsze konstrukcje.

 

309323d.jpg

 

================================================================================

=============

2. TESTY SYNTETYCZNE ->

 

PLATFORMA TESTOWA >>>

 

Gigabyte GA-P35 DS3

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8GHz [@ 3.0GHz^]

2 x 1 GB DDR2 Patriot LLK 800 CL4 EPP

EVGA e-GeForce 8800GS [OC]

Seagate 7200.10 SATA 32MB NCQ- 160GB

Pentagram 370w

 

sterowniki -

Windows VISTA

175.19 32bit

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wyniki >

 

Super PI 1.5 XS mod

E2160 1.8GHz

 

33647seksuperpi15modeo1.th.jpg

wynik końcowy na ustawieniach seryjnych można by było powiedzieć że bardzo średni i kiepskawy - ale to żadna niespodzianka - bo czegosz oczekiwać po tak niskim zegarze procesora zważywszy na to że Super PI lubi wysokie częstotliwości zegarów. Aczkolwiek porównując ten wynik do wyniku np. procesora AMD Athlon 64 X2 4400+ Brisbane podkręconego z 2.300MHz do 3.157MHZ to nie jest tak źle - bo tam najlepszy mój osiągnięty wynik to 29 sekund z ułamkami. Widać tu przewagę technologiczną procesorów Intela nad AMD w tego typu aplikacjach.

 

 

FRITZ Benchmark

E2160 1.8GHz

 

fritzchessbenchmarktz4.th.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podkręcanie >

 

OC E2160 na poziom 3GHz - w sumie żaden problem :-):thumbup: bez podnoszenia napięcia:

25a6y5d.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WARTE UWAGI !

Proszę zobaczyć na temperaury w prawym dolnym rogu [CoreTemp]

wynoszą one odpowiednio 74 i 70 stopni - i to w spoczynku - tu widać jak marne jest założone chłodzenie w tej chwili. Pasta termoprzewodząca także jest tragiczna - w zasadzie na procku jest jej tyle jakby jej wogóle nie było. Ten element też będę musiał uzupełnić.

Co do OC - była to jednarozowa próba - jak widać chłodzenie za długo nie wytrzymuje przy tych temperaturach, normalne próby wykrycia maksymalnego OC odbędą się po zamontowaniu odpowiednigo zestawu chłodzącego + pasty - już zamówione zostały odpowiednio;

 

================================================================================

======================

TESTY CDN:

wyniki, cdn. >

 

PCMark05;

temperaturę rdzeni widać w prawym dolnym rogu - CoreTemp

4389pcmarkeh3.th.jpg

 

Prime

prime85ok4.th.jpg

tu komentarz jest zbędny - temperatury po 5 minutach są kosmicznie wysokie.

 

AiBench

beztytuurv4.th.jpg

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

================================================================================

=========================

TO NA CO CZEKAŁEM - OC :thumbup::thumbup::thumbup:

 

Nominalnie 800-megahercowa szyna FSB i relatywnie niewielkie wartości mnożnika częstotliwości układu E2160 sprawiają, że perspektywy jego overclockingu przedstawiają się dość obiecująco. Ale równocześnie warto przypomnieć, że kolejne steppingi 65-nanometrowych układów Intela podkręcały sie coraz mniej chętnie... więc zobaczmy.

I wreście po dobraniu odpowiedniego [choć nadal nie najwyższych lotów ale jednak dobrze chłodzącego] chłodzonka mogłem pobawić się w małe OC naszego E2160. Chodzi mianowicie o Pentagrama NX-100 AL [wiem - średnia cienizna] ale ma jedna zaletę te chłodzenie - mianowicie przed założeniem go wypolerowałem "na lustro" podstawkę więc dzięki temu lepiej napewno odbiera ciepło z cpu.

 

80208092bt7.th.jpg

92858445rl0.th.jpg

 

Na początek niejako z automatu ustawiłem sobie w biosie zegar 3GHz [bez podnoszenia vcore] i wziąłem się za różne aplikacje testujące wydajność procesora po OC. Co do zegaru 3GHz na E2160 - to nie musiałem w tym celu podnosić napięcia procesora :cool: . Narazie nie :lol2: - zobaczymy jak to będzie wraz ze wzrostem zegara cpu. A co do poziomu temperatur na E2160 - moge powiedzieć że teraz jest przepaść z tym co było poprzednio. Aktualnie temperatury E2160 siegają w "IDDLE" rzędu 42-45 stopni - i to po OC na 3GHz [wcześniej bez OC oscylowały wokól 35-38] gdy wtedy w "IDDLE" było ponad 60/65 :lol2:

 

Podczas liczenia Super PI temperatura cpu wzrosła max do 43 stopni w stresie.

 

PLATFORMA TESTOWA

Gigabyte GA-P35 DS3

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 @ 3.2GHz^

EVGA e-GeForce 8800GS [OC]

 

Kolejne próby OC >

 

próba 1

jak na razie uzyskałem stabilny zegar 3.204MHz przy 1.392v

2mhaots.jpg

Temperatury też są względnie niskie więc napewno będe szedł wyzej z zegarem.

 

Super Pi mod 1.5

20124superpie216032ghzdf2.th.jpg

tu toczę boje aby na tym zegarze zejść poniżej 20 sekund - może mi się uda, a jak nie to na bank na 100% przy wyższym zegarze.

 

następnie pora na wyniki z benchmarka AiBench

aibenchyn2.th.jpg

wynik benchmarka to ponad 34 sekundy - niewiem czy dobry czy średni to wynik :Up_to_s:

po AiBenchu pora na benchmark FRITZ i jego wynik ogólny

 

FRITZ

E2160 3GHz

i tu ciekawostka - wynik jest ponad 2 -krotnie wyższy [1.8GHz >

1708pkt @ 3GHz > 3651pkt] w stosunku do próby przed OC.

fritzoc3651vt1.th.jpg

 

próba 2

FRITZ >>> E2160 3.2GHz

3886fritze216032ghzdq4.th.jpg

wynik to 3.886

 

3DMark2003

cpu i gpu po OC

329442003cpuigpupoocem8.th.jpg

 

3DMark Vantage

4479vantagecpuigpupoocpj9.th.jpg

 

próba 3

NAJWYżSZY NARAZIE OSIĄGNIĘTY ZEGAR TESTOWANEGO E2160.

próby Orthosem i Prime95 w toku - wyniki później.

 

3.303MHz przy 1.40v

o7q81g.jpg

 

wiem że to mało :thumbdown: ] - próba Orthosa po 25 minutach - full stable, ale próbę ponowię ponieważ tu nie miałem zbytnio czasu na to - jeżeli osiagnie full stable po 2 godzinach to będzie znaczyć o stabilności tego E2160 3.3GHz. Najlpesze jest to że ten proc idzie wyżej :Up_to_s: [3DMarka2006 proc przechodzi normalnie przy 3.4GHz, Super PI też liczy normalnie, walidację też przechodzi :lol2: ] ale ograniczją już mnie zbyt wysokie temperatury podczas 100% obciążenia :kwasny: - przekraczają one dopuszczalne 85 stopni dla procesora dlatego nie uzyskam jak na te chwile stabilności takiej jaką napewno bym uzyskał na lepszym chłodzeniu [mam na oku coś z Pentagrama HP]

 

sxjifl.jpg

 

próba 4

Super PI przy zegarze 3.3GHz

wreście zszedłem poniżej 20 sekund :cool::thumbup::thumbup::thumbup:

19937seke216033ghzda2.th.jpg

 

przeprowadziłem też pełną symulację programem Cinebench R10

oto wyniki;

cinebenchr10xz9.th.jpg

wyniki przy zegarze 3.3GHz - teraz chyba można mówić o pełnej stabilności naszego E2160.

 

3DMark Vantage

E2160 3.3GHz

5604vantagee216033ghzigkt4.th.jpg

 

Orthos po półtorej godzinie pracy;

otrhos1h30minutfg6.th.jpg

 

 

1434oy.jpg

2a8j8g3.jpg

 

NA KOLEJNE WYNIKI ZAPRASZAM DO CZĘŚCI 2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie nieprzyjemnie czyta się tą "recenzję" przez dziwną stylistykę.

 

zdaje się że są procesory E6xx z 2MB cache L2, zresztą z tego co widzę można się przyczepić do każdego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka :)

Ciekawy jestem czy zwiekszy sie coś FPS w CRYSISE na tych samych ustawieniach co na ATHLONIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model E6300 i E6400 posiada 2MB cache L2 - więc gdzie tu błąd ? - dobrze napisałem.

 

1zpr8et.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czas można by powiedzieć że bardzo kiepskawy - ale to żadna niespodzianka - czegosz oczekiwać po takim zegarze procesora. Aczkolwiek porównujac wynik do np. procesora AMD X2 4400+ podkręconego do 3.157MHZ to nie jest tak źle - tam najlepszy mój osiągnięty wynik to 29 sekund z ułamkami. Widać tu przewagę technologiczną procesorów Intela nad AMD w tego typu aplikacjach.

Nie jest to dla mnie żadna nowość - AMD nie radzi sobie w SPI ze względu na architekturę, konkretniej ilość wykonywanych poleceń jednocześnie. c2d ma 4, athlon 3. Różnicę nadrabia kontrolerem, ale nie widać tego w tej aplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poproszę o testy temperatury, najlepiej CoreTemp, podczas obciążenia Prime95 bądź Orthos'em. Dość pobieżnie przeczytałem tą reckę, ale nie znalazłem nic na ten temat, poza stwierdzeniem, że cooler przy 3GHz może nie wyrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi temperaturami na 3ghz bez podnoszenia napięcia to przesadziłeś. Mam taki procesorek i z regulatorem obrotów temperatura nie przekracza 60C (w stressie!!) w coretemp na paście za 10zł. Masz źle zaaplikowaną pastę albo coś. Fotki coolera na bank nie pochodzą od PDC - na początku były rdzenie aluminiowe, później zmienili coolery na kształt konstrukcji z E8xxx. Zresztą już dawno nie widziałem tylu łopatek na wiatraku - to jest pewnie coś od Pentiuma D. Pudełko od E2160 jest utrzymane w niebieskiej kolorystyce? Dobre sobie. Zrób coś z szykami zdań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZĘŚĆ 2 >>>

 

eiseav.png

 

k1er1gy2.th.pngthpix.gif

 

FRITZ Benchmark;

E2160 3.3GHz

bardzo pokaźny i ładny wynik na poziomie 4.330pkt

fritz4330pkte216033ghzqs5.th.jpg

 

AI-Bench;

nieco ponad 31 sekund [wynik różniący się o ponad 3 sekundy względem poprzedniego wynikuw AI-Benchu]

aibench31sekzkawakiembm4.th.jpg

 

Super Pi mod 1.5

19328superpigk0.th.jpg

 

MAXYMALNE PRÓBY Z OC NA FREEZONE NX-100 ALU >

 

Teraz coś z innej beczki - maksymalne oc :cool:

maksymalne OC jakie jak narazie wycisnąłem na tym słabym bądź co bądź chłodzeniu to 3.48GHz

5k4jo3.jpg

 

2mx5001.jpg

niewiem czy ten proc pójdzie wyżej czy nie pójdzie - przekonam się o tym jak założę chłodzenie HP-120 Karakorum na tego E2160. Być może nasz E2160 pójdzie wyżej bo może właśnie za wysokie temperatury były tu ograniczeniem na tych 3.48GHz.

 

EDIT 2 >

testy z Pentagram Karakorum :cool::thumbup:

2czd405.jpg

no i wreście się tego doczekałem - dotarł nasz karakorum w pełnej klasie - i powiem ze sporych rozmiarów to bestia :lol2:

karakorumasusp5bdeluxeyw9.th.jpg

 

Dalsze próby OC >

Po kilkudziesięciu minutach prób i błędów efektem mojej pracy jest taki oto maksymalny zegar procesora E2160 osiągnięty na Karakorum > osiągnąłem "magiczne" 3.6GHz - więc to czego po cichu od siebie i moich umiejętności oczekiwałem i to co chciałem w duchu osiągnąć na tym E2160 :cool: - no i stało się - wykręciłem go o równe 100% :cool: . Wyżej już nie idę mimo że proc być może i pójdzie - już nie ryzykuję ze zwiększaniem napiecia powyżej 1.6v. Aż taki kozak nie jestem aby tak żyłowac go domowymi środkami :cool: .

 

208w9vl.jpg

 

Super PI 1.5 mod

E2160 @ 3.6GHz

17640superpihk0.th.jpg

17.640 sekundy

Jak dla mnie wynik bardzo dobry :Up_to_s:

 

Co do codziennej pracy po OC - to procesor jest stabilny na 3.25/3.3GHz przy 1.45v i tak na codzień pracuje pod egidą Karakorum, temperatura w spoczynku ustabilizowała sie na poziomie 35/36 [zależy od rdzenia] stopni, natomiast maksymalna odnotowana temperatura po prawie 3 godzinach pracy [2h, 50min] Orthosa [priorytet 9] to 70 stopni zatem nadal bezpieczna - a w grach takiej temperatury nie osiągniemy wiadomo.

e216033ghzustabilizowanju8.th.jpg

orthospo2hi50minutache2zb0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie e2180 na boxowym chłodzeniu przy 3.3GHz, napieciu 1.480 (podczas obciązenia, wg cpu-z), osiąga około 74-75 stopni. Dość sporo, zważywszy na to, że radiator jest prawie zimny (pasta do kitu? (również boxowa)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie e2180 na boxowym chłodzeniu przy 3.3GHz, napieciu 1.480 (podczas obciązenia, wg cpu-z), osiąga około 74-75 stopni. Dość sporo, zważywszy na to, że radiator jest prawie zimny (pasta do kitu? (również boxowa)).

 

skoro radiator zimny to na to wychodzi....

jeszcze mozesz wiatrak na chwile zatrzymac... powinien sie nagrzac...

 

pamietaj, ze box ma raczej prosta budowe.... wymiana pasty wcale nie musi pomoc [choc kilka stopni mniej poeinno byc].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów E2160 ciąg dalszy :-)

Pentium Dual Core E2160 [rev.MO] 1.8GHz @ 3.4GHz 1.52v

 

eiseav.png

 

2pcfa2.th.pngthpix.gif

pc2ag7.th.pngthpix.gif

 

na początek parę wykresów z programu SANDRA;

1.

Processor Arithmetic

processorarithmetice216mu3.th.jpg

 

2.

Multi Core

multicoree216034ghztd8.th.jpg

 

3.

Cache @ Memory

cacheandmemorye216034ghfk9.th.jpg

 

4.

Power Management Efficiency

pwee216034ghzor8.th.jpg

 

 

 

EVEREST Benchmark;

everestbenchmarke216034mn1.th.jpg

 

 

 

AiBench;

E2160 - 1,8GHz

59 sekund z ułamkami;

beztytuubv8.th.jpg

E2160 - 3.4GHz

30 sekund z ułamkami;

aibenchponad30seke21603el1.th.jpg

 

 

 

Cinebench R10;

cinebenchr10e216034ghzqm2.th.jpg

 

 

 

Nuclearus Benchmark;

nuclearusbenchmark10447vu5.th.jpg

 

 

 

Super PI;

E2160 @ 3.4GHz

superpi18890seke216034grb9.th.jpg

 

FRITZ

E2160 @ 3.4Ghz

4.483pkt

fritz4483pkte21601834ghwq5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz temperaturę rdzeni w stresie na 3,4 ghz??? I jakiej się nie powinno przekraczać do codziennego użytku? Wiem, że mój e2140 idzie na 3,4ghz może więcej, tyle że na tym pentagramie to ja sobie mogę pogwizdać. Niedługo zmieniam na coś wydajniejszego i chcę wycisnąć ostatnie soki z proca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spoczynku na poziomie 35/36 a w stresie max 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stresie max 70 stopni.

 

Na jednym ze screenów widziałem 83 C. Na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jednym ze screenów widziałem 83 C. Na 100%.

 

zgadza sie - ale to bylo wtedy jak mialem zalozone na nim chlodzenie recznej roboty [ radiator na opaskach + wentylator 80mm] - wtedy faktycznie po 5 minutach była tempy powyzej 80st >>>

 

http://img217.imageshack.us/my.php?image=prime85ok4.jpg

 

- tu sie zgadzam z Tobą. Ale po zalozeniu karakorum moja max tempa w orthosie to było 70stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje takiego wyniku :P

Ja na swoim boxowym 2180 2.9 bez podnoszenia napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę prosić ustawienia biosu?

mnie zatrzymuje sie na 3,2GHz i wyżej nie ma stabilności. Nawet jak ram pozostawie na ~800MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę prosić ustawienia biosu?

mnie zatrzymuje sie na 3,2GHz i wyżej nie ma stabilności. Nawet jak ram pozostawie na ~800MHz

 

ustawinei biosu mówisz?

hmm - będe miał lekki problem z tym bo proca już nie mam w kompie a z lekka zapomnaiłęm jak to dokładnie było ustawione w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...