Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Assassin

Radeon + GeForce = CrossSLI PhysX ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Więc na razie sprawa wygląda tak :

 

grafyoq0.png

 

 

Na windows 7 działają obie grafy, Radeon - catalyst 8.12, GeForce - sterowniki które w7 sam sobie pobrał (manualna instalacja sterowników powodowała crashe, przy włączaniu nvidia control panel, oraz physx control panel). Mogę normalnie przestawiać ekran - po między geforcem a radeonem.

Physx 8.08.01 nie działają na w7 - kiedy chce się przestawić na GeForce physx albo No Acceleration, wyskakuje błąd iż program nie może zapisać danych do rejestru i trzeba uruchomić aplikację jako administrator - i tutaj trzeba zrobić mały patent. Mianowicie trzeba skopiować plik Physx.cpl z katalogu "C:\Windows\System32" i zrobić z niego skrót, oraz po prostu włączyć jako administrator. Niby wszystko działa lecz fluidmark crashuje po włączeniu ;/ Zaraz zapuszcze 3Dmarka Vantage i zobaczę czy jest różnica [ oraz cryostasis :) ]

 

 

EDIT//

 

Chyba mamy mały przełomik... :D

 

Sam Radeon :

 

testsoftwarewu5.jpg

 

w7softwarewynikfn0.png

 

Radeon razem z GeForcem :

 

newbitmapimage1he0.jpg

 

w7hardwarewynikdd4.png

 

Jak można zauważyć, albo i nie.. Taktowania kart są oryginalne więc wynik może się minimalnie różnić oraz fluidmarka musiałem tym razem włączać w trybie windowed, gdyż na fullscreenie łapałem błąd - możliwe że jakaś koligacja pomiędzy ekranami?

 

Zaraz spróbuje zapuścić Vantage oraz Cryostasis benchmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapusc jeszcze jakas wymagajaca gierke np. Crysis lub GTA 4 itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to super, wszystko wskazuje na to, że będzie to działało pod Win7. Ja też mam dobrą wiadomość: wygląda na to, że najnowszy PhysX System Software 9.09.0010 działa w konfiguracji Geforce + Radeon. Prawdopodobnie poprzednia wersja nie pozwalała na działanie nie tylko tandemu GF+R, ale i karty AGEIA z grafiką inną niż GF :E

  • Supports NVIDIA PhysX acceleration on all GeForce 8-series, 9-series and 200-series GPUs with a minimum of 256MB dedicated graphics memory.
  • Experience GPU PhysX acceleration in many games and demos, some of which are highlighted in PowerPack downloads on www.geforce.com.
  • Resolves PhysX SDK runtime issues with multi-GPU configurations in Hybrid environments.
  • Improves performance of some PhysX enabled games on GeForce GTX 285 and GTX 295 products.
  • Resolves occasional system crashes when PhysX is enabled on some systems when running on EA’s Mirrors Edge.
  • Runtime upgrade ONLY for AGEIA PhysX processors users. (New installations should install older PhysX system software such as version 8.09.04 – prior to installing this update).
  • Includes the latest PhysX runtimes used in the latest game titles.
  • Supports NVIDIA PhysX acceleration on GeForce via CUDA 2.0 for SDK versions 2.7.3, 2.7.2, 2.7.5, 2.8.0 and 2.8.1 (requires graphics driver v177.81 or later).
  • Includes all the latest PhysX SDK Runtimes.
  • Supports latest combines PhysX and SLI control panel featured in the latest GeForce drivers.

http://www.nvidia.com/object/physx_9.09.0010_whql.html

 

Zainstalowałem to na starych sterownikach i bez odinstalowywania poprzedniej wersji. Główną grafiką była integra Intela, testowałem to w prostych demkach i akceleracja działała.

 

@Gosiex

A więc czekam na jakieś testy DX10 + PhysX :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie staram się uporać z błędem - otóż po włączeniu np 3DMarka Vantage wyskakuje że monitor nie obsługuje rozdzielczości 1280x1024, natomiast jeżeli wyłączę GeForce'a błąd znika. Zaraz Spróbuje zainstalować najnowsze sterowniki do geforce oraz physx'a do którego link dałeś :)

 

EDIT//

 

Zainstalowałem tą wersje physx i we fluidmarku wszystko działa :] - prawdopodobnie w mirror's edge i nowszych gierkach będzie śmigać.

 

EDIT2//

 

Więc tak, trochę posiedziałem i zdam mały raporcik.

Po instalacji sterowników do GeForce - 181.22, oraz nowej wersji physx. Fluidmark działał dalej, lecz dalej miałem problem z 3DMarkiem Vantage - wyskakiwała wiadomość że monitor nie obsługuje 1280x1024, po wyłączeniu geforce'a Vantage działał. Na razie nie mam czasu testować gier (powrót na XP). Właśnie instaluje nowego physx na XP, i zobaczę czy będzie działać mirror's edge. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Testowałeś "Mirror's Edge"? Działa?

 

Zgodnie z obietnicą zaktualizowałem pierwszego posta. Niedługo wrzucę tam jeszcze FAQ i wszystkie zrobione przez mnie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Hybrid CrossFire + Nvidia? Może ma ktoś płytę główną z zintegrowaną grafiką Ati HD 3200 bądź 3300, do tego jakiś Radeon normalny połączony w Hybrid CrossFire i do tego jakiś Geforce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up#

 

Myślę że takie rozwiązanie zadziałałoby (aczkolwiek nie jestem do końca pewien ), lecz raczej dużo wydajność od tego nie podskoczy.

 

 

A tak co do Mirror's Edge, wygląda to tak jakby gra nie korzystała z pomocy GeForce'a.. Mianowicie wyglądało to tak że po włączeniu w grze PHYSX (w windowsie physx również uruchomiony ), gra strasznie się zacinała - lecz tylko w miejscach w których były obiekty wykorzystujące obsługę physx [pękające szkło, flagi itp ](próbowałem z włączonym i wyłączonym Physx w panelu sterowania.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hybrid crossfire działają karty z serii 34xx oraz 24xx. Żeby zrobić Hybrid CrosSli PhysX, trzeba by połączyć najpierw Radki w hybrid crossfire i potem naszą hybryde połączyć z Geforcem. Tylko jest problem, bo prawdopodobnie hybrid crossfire nie działa na XP. CrosSli PhysX działa na XP i Sevenie, a na Viście są problemy jeśli dobrze pamiętam. Najlepszym rozwiązaniem jest Seven, ale na niego trzeba jeszcze poczekać. Mam pytanko czy są kart z serii 34xx i 24xx z więcej niż 64 bit pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma. HD2600 czy 3650 i tak powinny być szybsze od hybrydy i tryb przełączania się między integrą a zewnętrzna grafiką w celu oszczędzania energii powinien nadal działać, więc to jest chyba lepsze rozwiązanie...

 

Co do zachowania kart w Mirror's Edge to rzeczywiście dziwne... Testowałeś pod XP ze sterami 181.22 i PhysX-em 9.09.010? Sprawdź może obciążenie CPU w trybie GF PhysX i software PhysX. Jeśli bedzie takie samo, to znaczy, że akceleracja nie działa i całą prace odwala CPU. A jeśli z GF będzie niższe, to albo jakiś bug w oprogramowaniu, albo karta nie wyrabia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam FAQ? Chyba sprawie sobie jakiegoś GF i spróbuje tego rozwiązania :) skoro dużo osób twierdzi że działa i to w miarę dobrze to czemu nie?

 

P.S

 

A czy ATI nie pracuje nad tym żeby na swoich nowych kartach działał PhysX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ będzie w przyszłym tygodniu. Na testy w grach ode mnie (Cryostasis i Mirror's Edge, chyba że znać coś jeszcze) będzie trzeba poczekać dłużej. Na razie czekam na mobo i mam sesję na głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to panowie mysle ze zrobie prawdziwy hicior tematu..

na dniach przychodzi do mnie 4870x2

a jak widac w sygnie mam zastepcza karte 9600gso

 

takwiec jesli tylko moja plyta p35 pozwoli x16x4

to bedzie najmocniejsza kanapka wspierana przez calkiem silna karte..dodatkowo gso udalo mi sie wykrecic na wynik z sygn..

ciekaw jestem jak bedzie wygladalo krecenie dwoch kart kazda z innej stajni..jedyny plus ze obie beda od asusa

 

da sie wogole krecic ta karte co ma odpowiadac za physix?

 

a napiszcie czy wogole da sie zrobic na mojej plycie to crosssli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na testy :) 9600GSO ze swoimi 96 shaderami wydaje się idealną kartą do tych celów. Teoretycznie nie ma żadnych problemów z kręceniem 2 kart, ale w praktyce ja miałem pewne trudności. RivaTuner z 2 kartami się gubił. Sterowniki NV nie pozwalały na asynchroniczne kręcenie shaderów, co jest wymagane dla osiągnięcia optymalnych wyników. W końcu zadziałał EasyTune6 od Gigabyte'a. Może Asus tez ma podobne narzędzie? A może nowsze wersje Rivy będą działąły?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to czekamy na testy :) 9600GSO ze swoimi 96 shaderami wydaje się idealną kartą do tych celów. Teoretycznie nie ma żadnych problemów z kręceniem 2 kart, ale w praktyce ja miałem pewne trudności. RivaTuner z 2 kartami się gubił. Sterowniki NV nie pozwalały na asynchroniczne kręcenie shaderów, co jest wymagane dla osiągnięcia optymalnych wyników. W końcu zadziałał EasyTune6 od Gigabyte'a. Może Asus tez ma podobne narzędzie? A może nowsze wersje Rivy będą działąły?..

ja akurat teraz mam synchronicznie shadery podkrecone

 

 

Asus ma jakiegos tam "doctora" ale nie podoba mi sie ten program

 

o dziwo dzialal expert tool od gainwarda..a powiem ze kreci sie nim wysmienicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytaliscie test na pcgameshardware, ale wynika z niego ze ta stara karta aigea liczy lepiej physx niz osobny gf9600gt, przynajmniej w mirrors edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum choć od dawna jestem czytelnikiem :). Postanowiłem sprawdzić ile da dorzucenie mojego 9600gt z drugiego kompa do mojej obecnej konfiguracji czyli

e8400, p5k pro, 2gb RAM, ATI Radeon 4870 512mb.

Po dość żmudnej instalacji i różnych błędach sterowników udało mi się osiągnąć pożądany efekt

 

Na razie testy z fluid marka:

 

47357784ce6.jpg

 

65236592hm0.jpg

w1119.png

 

78313289iy2.jpg

w855.png

 

Przyrost mocy jest ogromny, z 30 klatek na radku do 154 przy akceleracji PhysX z 9600gt,

 

Później dorzucę testy z Mirrors Edge :cool: i Cryostasis benchmark

 

 

Aktualizacja

W Mirror's Edge mimo włączonego physx nie ma różnicy w wydajności (a nawet niewielki spadek) , być może to wina starych sterowników

Wyniki przedstawiają się tak

 

MirrorsEdge (wszystko na max)

 

1. Prolog 200s. gry

 

Radeon 4870

Frames: 9093 - Time: 200000ms - Avg: 45.465 - Min: 22 - Max: 64

2009-01-27 15:56:27 - MirrorsEdge

 

Radeon 4870 + 9600gt

Frames: 9414 - Time: 200000ms - Avg: 47.070 - Min: 24 - Max: 64

 

Różnice w granicy błędu pomiarowego

 

2. II Rozdział gry gdy po spotkaniu siostry zaczynają nas gonić "niebiescy"

 

4870 PhysX on

2009-01-27 16:04:11 - MirrorsEdge

Frames: 286 - Time: 30000ms - Avg: 9.533 - Min: 7 - Max: 23

 

Radeon physX off

2009-01-27 16:06:21 - MirrorsEdge

Frames: 1641 - Time: 30000ms - Avg: 54.700 - Min: 40 - Max: 64

 

4870 + 9600gt PhysX on

2009-01-27 16:10:43 - MirrorsEdge

Frames: 189 - Time: 30000ms - Avg: 6.300 - Min: 5 - Max: 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, rzeczywiście w "ME" jest coś nie tak. Mógłbyś przetestować też samego Geforce'a z włączonym PhysX-em?

 

Spróbuj też sterowników 181.22, ponoć są zoptymalizowane właśnie pod tę grę.

 

Przy okazji: witamy na forum :thewave:

 

Zgodnie z obietnicą dopisałem FAQ do pierwszego posta. Gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania, wyślijcie mi je na PW albo napiszcie w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odpalic fluid bench na samym radku..pisze ze nie mam physx driver???

 

trzeba poinstalowac sterownik od nv??

 

bo chce dac najpierw test jak radzio daje sobie rade z fluidem ..a potem dopiero crossli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak "pisze", zainstaluj najpierw sterownik physX ze strony nvidia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ej bo ja mam zintegrowaną ati radeon x1200 i pcie geforce 9600gso 786mb czy dało by sie to jakoś połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiec jest tak

 

SAM Radosław

2456954f7fc04821.jpg

 

 

Radoslaw + 9600gso (tutaj dziwna rzecz..wy piszecie ze po przelaczeniu z powrotem na radeona opcja physx jest wyswietlona na wyłaczone ale tak naprawde dziala,, u mnie nie wiedziec czemu dziala i dodatkowo pisze ze jest właczona)

 

a9ea716ca67ec7bd.jpg

 

 

i na koniec test po oc 9600 (niestety nie wiedziec czemu gpu z pokazuje ze mam pci-e 16@1, a wydaje mi sie ze na p35 po wlozeniu grafy do drugiego slotu pci-e powinno byc 16@4)(stad moze taki maly przyrost po oc)

 

17be8c2378f383d8.jpg

 

 

EDIT

 

a tu bonus

 

physxmm3.jpg

 

moje wczesniejsze osiagi na samym gtx 280...widac ze radek nawet ze wspomaganiem wypada tutaj o jakies 3 ligi nizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radoslaw + 9600gso (tutaj dziwna rzecz..wy piszecie ze po przelaczeniu z powrotem na radeona opcja physx jest wyswietlona na wyłaczone ale tak naprawde dziala,, u mnie nie wiedziec czemu dziala i dodatkowo pisze ze jest właczona)

Wszystko jest w pierwszym poście. Stery 181.22 nie wymagają kombinacji.

 

moje wczesniejsze osiagi na samym gtx 280...widac ze radek nawet ze wspomaganiem wypada tutaj o jakies 3 ligi nizej

FluidMark to syntetyk, sprawdza wyłącznie szybkość liczenia fizyki przy minimalnym obciążeniu grafiki. W grach konfiguracje Radeon + Geforce lub silniejszy Geforce + słabszy Geforce osiągają znacznie lepsze rezultaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna zabawka..tylko jeden minus ...wodki nie ma a pic sie chce...

 

(3 gry narazie??)to nie wiem czy nie wyjmę narazie gso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje wczesniejsze osiagi na samym gtx 280...widac ze radek nawet ze wspomaganiem wypada tutaj o jakies 3 ligi nizej

Wynik do przewidzenia, musisz mieć spore obciążenie procka. Jakbyś miał chwilkę to ciekaw byłbym wyników z CPU@3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jutro zjade z taktami

 

 

a domysla sie ktos moze czemu mam na drugim slocie pcie 16@1 zamiast 16@4..bo to sporo spowalnia 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...