Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pila

Najlepsze gry na Sony PSP - top lista

Rekomendowane odpowiedzi

Przebywam właśnie w USA i wszyscy znajomi dziennikarze chwalą się konsolkami PSP. Jestem chyba jedynym, który PSP nie ma ;) Pomyślałem, że też sobie taką konsolkę kupię - w końcu to tylko 400 złotych ;) Chętnie bym nabył kilka gier, by mieć w co pograć w samolocie w drodze do Polski. Chciałbym zatem zapytać Was, które gry na PSP są - Waszym zdaniem - najlepsze. Które trzeba mieć na PSP? Lubię gry akcji, FPP, platformówki, gry logiczne, przygodówki. Nie lubię gier strategicznych i RPG. Co powinienem mieć w swojej kolekcji gier na PSP? Ponoć jednym z takich hitów jest Tekken. Co jeszcze?

 

Aktualizacja 4.09.2008

Mam już 17 gier, w niektóre grałem po kilkanaście minut, więc mogę zdać pierwsze wrażenia:

1. Patapon - świetne udźwiękowienie ("Pata-pata-pata-pon!" szybko wpada w ucho ;)), ale znajomy pograł godzinę i mówi, że gra się szybko nudzi.

2. Loco Roco - świetnie zrealizowana graficznie, wygląda na wciągającą (chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się być grą dla 5-letnich dzieci). Grałem tylko kilka minut.

3. God of War: Chains of Olympus - grafika robi bardzo duże wrażenie, trochę durne sterowanie ("masz 0,02 sek na wciśnięcie X, inaczej Cię potwór zabije"), ale chyba można się przyzwyczaić. Ponoć najlepiej graficznie zrealizowana gra na PSP.

4. Bomberman - cud, miód i orzeszki dla tych, którzy grali w tę grę 15 lat temu ;) Najlepsza jest w multiplayerze. Sympatyczna grafika, szybka muzyka. Na pewno tę grę mogę polecić!

5. Tomb Raider Anniversary - dla fanów serii pozycja obowiązkowa. Świetna grafika i muzyka, chociaż brakuje myszki do rozglądania się góra/dół.

6. Go!Sudoku - kto zna Sudoku, od razu będzie wiedział, na czym gra polega. Jeśli ktoś nie zna, a lubi łamigłówki, to pozycja obowiązkowa. W wersji na PSP bardzo ładna oprawa graficzna i świetne udźwiękowienie. Gra ma problem z zapisem stanu gry - przy pustej karcie MS Pro Duo 4 GB krzyczy, że brak miejsca na save game. Mimo że potrzebuje zapisać tylko 700 kB.

 

To tyle na początek. Więcej wrażeń dopiszę później, jak uruchomię pozostałe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekken, Loco Roco, Killzone, Burnout, GTA LCS i VCS, Godfather i koniecznie The Warriors :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burnout Dominator, Daxter, Test Drive Unlimited, Syphon Filter, Wipeout Pulse/Pure, LocoRoco, Patapon, God Of War, jeśli lubisz logiczne to Echochrome, Puzzle Quest, a jeśli podchodzą ci muzyczne, to obowiązkowo DJ Max Portable 2 i Lumines.

Każda z tych gier mnie po prostu oczarowała :)

 

BTW. Niedługo wychodzi nowa wersja PSP z poprawionym wyświetlaczem - jak masz czas, to wstrzymaj się z zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puzzle Quest - kupiłem używkę (jak nówka) za 14$ i wsiąkłem... zasady gry są proste jak budowa cepa. Nie ma chyba bardziej wciągającej produkcji tak na x360, jak i na PC, na PSP kończąc.

 

Patapon

 

Metal Slug Anthology (hicior przeogromny :) ).

 

MGS'y (Portable OPS i Acid)

 

Field Commander (chyba obecnie najlepsza strategia na PSP - sam poluję na własny egzemplarz :) ).

 

FlatOut

 

Dynasty Warriors 2

 

Test Drive Unlimited

 

Star Wars: Battlefront 2

 

fl0w (kolejna gra, w której prostota jest kluczem do sukcesu)

 

Monster Hunter

 

Castelvania (hicior z PS One :) )

 

Crash Bandicot

 

Lemmings

 

Cube (pamięta ktoś tą grę logiczną w której po poziomie poruszało się kulką z PS One? Tutaj podobnie tylko, że zasuwamy sześcianem - również wciąga konkretnie :) )

 

Tekken: Dark Ressurection

 

Warriors Orochi

 

Cała seria Lego (Star Warsy, Indiana Johnes)

 

Prince of Persia (tytułów nie pomnę, grałem u kolegi - identyko jak na PC tak na pierwszy rzut oka)

 

Mortal Kombat - hicior na którym się łamało klawiatury dawno dawno temu :)

 

Bleach: Heat the Soul - bijatyka z postaciami z dość ostatnio popularnego (i mojego ulubionego) anime - najlepiej wszystkie 4 części, jak masz bardzo chętnie odkupię, tak samo jak Metal Slug Anthology :)

 

Przykłady można mnożyć ;)

 

edit:

A no i chyba największy zapomniany hicior PSP - Gun (gra która nie wiadomo czemu nie zdobyła popularności na PC i przeszła bez echa - warto zagrać, wierz mi :) )

A do tego największe hity PSP, których nie da się przeoczyć :E (i każdy posiadacz PSP już je ma/miał/przeszedł i zapomniał :P)

 

 

A co do 400zł - za tyle to dostaniesz PSP bundle pack z grą (bo sama konsolka w BestBuy ok. 160$ stoi)... będzie miał wszystko oprócz najważniejszej rzeczy - karty pamięci :E Ja wziąłem sobie za ww. 200$ pack God of War - polecam, konsolka nie ma codziennego wyglądu (czarny/biały), ponieważ jest czerwona :P Na klapce baterii jest biały Kratos (Ghost of Sparta, czyli bohater God of War ;) ) - całość prezentuje się naprawdę bosko ;) Ew. możesz się rzucić na edycję FF: Crysis Core, ale to będzie już więcej kosztować :E

 

 

edit:

Piła a długo będziesz w USA? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piła a długo będziesz w USA? ;>

Jeszcze tydzień. Teraz siedzę w San Francisco, w piątek jadę do San Jose - w poniedziałek rusza tam konferencja NVISION

 

http://pclab.pl/news32104.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, kobieta w domu, dzieci płaczą, a Piła jeździ po świecie... :heu:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem konsolkę :) Kosztuje tutaj 180 dolarów, czyli 400 złotych przy obecnym kursie dolara (1 dol. = 2,24 zł)

 

I do tego gry: God of War: Chains of Olympus, Burnout: Dominator, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Need for Speed: Most Wanted, Patapon i Lumines II. I jeszcze - na próbę - film Jarhead (8 dolarów). Jak odpalę konsolkę, napiszę, jak wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crisis Core: Final Fantasy VII absolutnie numer 1 (ale to rpg).. Po niej Patapon, Wipeout Pulse, Burnout Dominator, GoW..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebywam właśnie w USA

 

Lans :Up_to_s::lol2:

 

Medivil i POP z mojej strony ;)

 

@Up dokładnie ach ten filmik na koniec :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco Roco, Killzone, Smackdown 2008, Patapon, Hot Shot Golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pila mozesz mi przywiezc PSP model 2000? Bym od ciebie kupil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem konsolkę :) Kosztuje tutaj 180 dolarów, czyli 400 złotych przy obecnym kursie dolara (1 dol. = 2,24 zł)

 

I do tego gry: God of War: Chains of Olympus, Burnout: Dominator, Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Need for Speed: Most Wanted, Patapon i Lumines II. I jeszcze - na próbę - film Jarhead (8 dolarów). Jak odpalę konsolkę, napiszę, jak wrażenia :)

Burnout ssie przy FlatOucie i to nie tylko moje skromne zdanie :) a LCS ssie przy VCS - ale to już moja opinia :E

 

 

 

edit:

Piła jak z najdziesz w BestBuy albo Walmarcie (albo EB Games, ale nie wiem czy jest, tam gdzie Ty jesteś - powinno być, bo to wszędzie nawet w Kanadzie jest) Metal Slug Anthology to proszę weź mi jedną sztukę (za 20$ powinna być - kasę oddam jak wrócisz :E) - ja nie zdążyłem tego cacka dostać jak byłem w Kanadzie - jesteś moją przedostatnią nadzieją - od razu sobie może pograsz, bo to przecież sławny łamacz z automatów :)

 

 

edit2:

wkradł się błąd - nie LCD tylko LCS :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
God Of War. Patapon. Loco Roco.

Dwie pierwsze kupiłem. God of War powala grafiką! :o A Patapon jest strasznie sympatyczną grą - takie odniosłem wrażenie po 5 minutach grania. I muzyczka "Pata-pata-pata-pon!" wpada w ucho :D

 

Tekken, Loco Roco, Killzone, Burnout, GTA LCS i VCS, Godfather i koniecznie The Warriors :P.

Czym się różni GTA Liberty City od Vice City? Kupiłem Liberty City, jest lepsze, czy gorsze od Vice City?

 

Burnout Dominator, Daxter, Test Drive Unlimited, Syphon Filter, Wipeout Pulse/Pure, LocoRoco, Patapon, God Of War, jeśli lubisz logiczne to Echochrome, Puzzle Quest, a jeśli podchodzą ci muzyczne, to obowiązkowo DJ Max Portable 2 i Lumines.

Każda z tych gier mnie po prostu oczarowała :)

Loco Roco nie było w sklepie, a widzę, że wiele osób tę grę poleca... Poszukam w innym ;) Lumines II kupiłem, jedynki nie było.

 

BTW. Niedługo wychodzi nowa wersja PSP z poprawionym wyświetlaczem - jak masz czas, to wstrzymaj się z zakupem :)

Już kupiłem PSP wczoraj. Jak znam życie, gdybym nie kupił tej konsolki teraz w Stanach, to bym jej w ogóle nie kupił :D Przymierzałem się do niej od dwóch lat i ciągle rezygnowałem z zakupu, bo raczej nie będzie mi do niczego potrzebna. Ale na długie loty samolotem - jak znalazł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym się różni GTA Liberty City od Vice City? Kupiłem Liberty City, jest lepsze, czy gorsze od Vice City?

 

Już kupiłem PSP wczoraj. Jak znam życie, gdybym nie kupił tej konsolki teraz w Stanach, to bym jej w ogóle nie kupił :D Przymierzałem się do niej od dwóch lat i ciągle rezygnowałem z zakupu, bo raczej nie będzie mi do niczego potrzebna. Ale na długie loty samolotem - jak znalazł!

Hmmm głównie to światem - LC to LC a VC to VC... przy czym historia jak i świat z VC odpowiadają mi po tysiąckroć bardziej. Victor Vance to świetna postać ;)

 

To coś jak ze mną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do 400zł - za tyle to dostaniesz PSP bundle pack z grą (bo sama konsolka w BestBuy ok. 160$ stoi)...

Sama konsolka 169 + tax. Bundle pax 199 + tax. Pamiętaj, że dolar znów podskoczył i kosztuje teraz prawie 2,25 zł ;)

 

będzie miał wszystko oprócz najważniejszej rzeczy - karty pamięci :E

Tu w Stanach karty pamięci cholernie drogie! Kartę kupię sobie w PL.

 

Ja wziąłem sobie za ww. 200$ pack God of War - polecam, konsolka nie ma codziennego wyglądu (czarny/biały), ponieważ jest czerwona :P Na klapce baterii jest biały Kratos (Ghost of Sparta, czyli bohater God of War ;) ) - całość prezentuje się naprawdę bosko ;) Ew. możesz się rzucić na edycję FF: Crysis Core, ale to będzie już więcej kosztować :E

Mam czarną i jest b. elegancka ;)

 

 

No tak, kobieta w domu, dzieci płaczą, a Piła jeździ po świecie... :heu:;)

Z kobietą codziennie rozmawiam na Skype ;) I dzidziusia też widzę, bo i ja, i Małgosia mamy wbudowane kamerki w notebooki ;)

 

 

Crisis Core: Final Fantasy VII absolutnie numer 1 (ale to rpg).. Po niej Patapon, Wipeout Pulse, Burnout Dominator, GoW..

Kolega mi pokazał Crysis Core, ale to jednak nie moje klimaty... Główny bohater jakiś taki wyjątkowo mało męski :lol2: Pozostałe gry kupiłem - z wyjątkiem Wipeout, ale kiedyś grałem w to na pececie (albo nawet Atari ST ;)) i jakoś mi ta gra nie podeszła...

 

Lans :Up_to_s::lol2:

Nie lans, tylko obowiązki! :P Przyjechałem tu na dwie konferencje, IDF i NVISION:

 

http://pclab.pl/art33539.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega mi pokazał Crysis Core, ale to jednak nie moje klimaty... Pozostałe gry kupiłem - z wyjątkiem Wipeout, ale kiedyś grałem w to na pececie (albo nawet Atari ST ;)) i jakoś mi ta gra nie podeszła...

Możesz demko ściągnąć Wipeouta, przekonasz się jak się ewoluowała seria. A Crisis Core to faktycznie musi podpasić, a jak się nie grało w FFVII to już nie to samo.

 

PS. a którą część gry pokazał, bo Zack po śmierci przyjaciela poważnieje i staje się taki jak on..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama konsolka 169 + tax. Bundle pax 199 + tax. Pamiętaj, że dolar znów podskoczył i kosztuje teraz prawie 2,25 zł ;)

 

 

Tu w Stanach karty pamięci cholernie drogie! Kartę kupię sobie w PL.

 

 

Mam czarną i jest b. elegancka ;)

 

 

Nie lans, tylko obowiązki! :P Przyjechałem tu na dwie konferencje, IDF i NVISION:

 

http://pclab.pl/art33539.html

Hmmm wiesz mi to nie robi różnicy - ja tam pracowałem dokładnie 2 dni po 4 godziny, żeby tą paczkę sobie kupić :E

 

 

No nie wiem - jak nie bierzesz Sony (które są mega drogie, nie wiem z jakiego tytułu o.0) tylko SanDisk to są dużo tańsze - ja za ok 34$ (cena z taxem) dorwałem nowiuteńką kartę SanDisk Magic Gate 4gb w sklepie Costco (nie wszystko można tam znaleźć - np. PSP i PS3 nie było jak i wielu różnych rzeczy, ale jest rotacja produktów - ale jak już coś jest to bezkonkurencyjnej, można by rzec hurtowej cenie :) ).

 

 

Elegancka... a czerwona jest mniej elegancka? :E Co z tego jak prawie każdy posiadacz PSP ma czarną - nie lubisz się wyróżniać? :P

 

 

Tak, tak... i tak wiemy, że pojechałeś tam specjalnie w celu zakupienia PSP :terefere:

 

 

 

ponawiam prośbę - jak byś zobaczył Metal Slug Anthology na PSP to bardzo ładnie proszę (tutaj robię oczka jak kotek ze Shrek'a ;) ) - skołuj jeden egzemplarz, jak da radę używany to lepiej ;)

 

Jak chcesz tanio gry dla siebie to polecam omijać wszelkie walmarty, bestbuy i tego typu 'sklepy najniższych cen'. Rozejrzyj się za EB Games - na każdej plazie mają swój sklepik. Tam za cenę zupy możesz dorwać całkiem świeże używane produkcje, które wyglądają jak idealne nóweczki :) Walmart ma duży wybór tytułów, ale ceny do najniższych nie należą... a BestBuy to jak w Costco - rotacja i prawie nigdy nie ma tego czego potrzebujesz :E

 

a co do fajnych tytułów, bo mówisz, że coś Ci nie podpasowało - wszystkie tytuły, które wymieniłem są mega grywalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama konsolka 169 + tax. Bundle pax 199 + tax. Pamiętaj, że dolar znów podskoczył i kosztuje teraz prawie 2,25 zł ;)

 

 

Tu w Stanach karty pamięci cholernie drogie! Kartę kupię sobie w PL.

 

 

Mam czarną i jest b. elegancka ;)

 

 

 

Z kobietą codziennie rozmawiam na Skype ;) I dzidziusia też widzę, bo i ja, i Małgosia mamy wbudowane kamerki w notebooki ;)

 

 

 

Kolega mi pokazał Crysis Core, ale to jednak nie moje klimaty... Główny bohater jakiś taki wyjątkowo mało męski :lol2: Pozostałe gry kupiłem - z wyjątkiem Wipeout, ale kiedyś grałem w to na pececie (albo nawet Atari ST ;)) i jakoś mi ta gra nie podeszła...

 

 

Nie lans, tylko obowiązki! :P Przyjechałem tu na dwie konferencje, IDF i NVISION:

 

http://pclab.pl/art33539.html

 

Gratuluję zakupu ;) Ta konsolka umila życie czasem ;]

 

GTA VCS moim zdaniem jest o wiele lepsze od LCS , jakoś klimat VCS przyciągnął mnie na długie godziny grania , może to przez to że Vice City jest bardziej kolorowe ;]

 

Polecam jeszcze medal of honor , wersja na psp ale już zapomniałem jak się nazywa , lecz gra naprawdę też jest niezła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na psp w wiele gier, w God of War, Burnouty, MGS portable ops, Tekken, Lumines, LocoRoco, Worms, Silent Hill i wiele, wiele innych, ale żadna nie podeszła mi tak, jak Lemmings:) Wg. mnie najlepsza gra na psp i jedna z lepszych w jakie w ogóle grałem. Bardzo miło się gra, do tego znakomiecie wygląda, a muzyka to już absolutne mistrzostwo. Polecam! http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6037

W grze znajdują się wszystkie plansze z pierwszej części lemmingów oraz cała masa nowych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dj max portable 2 i to wystarczy zeby kupic psp :P no i moze midnight club z 2-3 razy lepszy niz kazdy nfs na psp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam jeszcze medal of honor , wersja na psp ale już zapomniałem jak się nazywa , lecz gra naprawdę też jest niezła

Medal of Honor Heroes (1 i 2). Fajne są w mp :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wiele gier, na wielu platformach i najbardziej urzekła mnie Jeanne D'arc. Jak mogliście nie wspomnieć o tej grze?! Ma co najmniej 10,5/10 w mojej oceniaczce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...