Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamilpod

co o tym sadzicie? Osmosis...

Rekomendowane odpowiedzi

witam! przyjechala do mnie jakas Ewa z firmy Osmosis co zaklada jakies filtry do czyszczenia wody. Wlala do szklanki jakas wode gazowana kupna,wode z kranu z lazienki,z kuchni i wode ze swojego domu. Sprawdzila jakims elektrycznym urzadzeniem i kazda woda miala czarny osad i byla zolta oprocz jej wody. Chce nam zalozyc te filtry ktore kosztuja 3500zł. co o tym sadzicie? czy warto to kupic. prosze o odp.pzdr!

 

 

edit:to ich link:

 

http://osmosis.pl/

 

i

 

http://osmosis.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy o tym, że to naciąganie. Nie mam dowodów, ale kiedyś podpuściłem takiego prezentera. Pokazał najpierw, że moja woda jest brudna, a potem, że jego jest czysta. Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, ale jeżeli ta jego pałeczka-grzałeczka była czymś umaziana dla zrobienia efektu, to doskonale tłumaczy to dlaczego nie chciał zamieniać kolejności i powtórzyć eksperymentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że chcesz powtórzenia tej próby. Niech postawi szklankę ze swoją wodą i z twoją (szklanki identyczne) i wtedy szybko wyciągnij ją z pokoju by. np pokazać kamień w czajniku :E Ktoś niech w tym czasie zamieni szklanki. Wróci, włoży ten swój przyrząd i wyjdzie na jaw, czy z jej wody zrobi się czarne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI ze kiedyś na tvp2 widziałem taki program o dwóch takich co sprzedawali filtry do wody. I było wszystko podane na tacy jak to naciągają ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole pić tą tablicę mendelejewa niż wodę destylowaną :E

3500 zł za taki filtr ... trochę sporo

 

Pozatym jestem zdania że od takiej sterylności bierze się najwiecej alergii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle innych zastosowań dla kobiet niż kupowanie od nich pseudofiltrów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tyle innych zastosowań dla kobiet niż kupowanie od nich pseudofiltrów :E

 

Jeszcze sama się wprosiła :P

 

aha. czyli odradzacie kupna tego gowna?

 

Tak. jest sześć milionów sposobów na lepsze ulokowanie tej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5k to troche duuzo :hmm: a da sie jakos sprawdzic domowym sposobem czystosc swojej domowej wody i tej jej filtrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3,5k to troche duuzo :hmm: a da sie jakos sprawdzic domowym sposobem czystosc swojej domowej wody i tej jej filtrowanej?

 

Nie, jedynie poprzez sanepid lub jakieś zaprzyjaźnione laboratorium chemiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

tylko po co ?

ludzie zawsze pili kranowe i nic im nie bylo a 3.5k ekhm zdzierstwo jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha. ona wkladala grzalke,jedna woda jest zolta,2z czarnym osadem a jej jest czysta jak kryształ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! przyjechala do mnie jakas Ewa z firmy Osmosis co zaklada jakies filtry do czyszczenia wody. Wlala do szklanki jakas wode gazowana kupna,wode z kranu z lazienki,z kuchni i wode ze swojego domu. Sprawdzila jakims elektrycznym urzadzeniem i kazda woda miala czarny osad i byla zolta oprocz jej wody. Chce nam zalozyc te filtry ktore kosztuja 3500zł. co o tym sadzicie? czy warto to kupic. prosze o odp.pzdr!

 

 

edit:to ich link:

 

http://osmosis.pl/

 

i

 

http://osmosis.com.pl/

 

mialem kiedyś do czynienia z tą firmą. nie polecam! warto jeszcze zobaczyć podpunkt: serwis posprzedażowy, kiedyś był z kosmosu, teraz nie wiem. myślę że 500PLN to rozsądna cena za urządzenia od tych Państwa. oferta w cenie 3500PLN wyglada na "ukrytą kamerę". pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3,5k to troche duuzo :hmm: a da sie jakos sprawdzic domowym sposobem czystosc swojej domowej wody i tej jej filtrowanej?

 

google->filtry osmotyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużym plusem takich filtrów jest eliminacja kamienia rozpuszczonego w wodzie. Nie wiem jak to wygląda pod względem innych substancji chemicznych, ale moim zdaniem taki filterek jest fajniejszy niż np. zakup zmywarki. Za tą cenę to możesz wybierać w takich urządzeniach, nie jesteś skazany na ten Osmosis (pierwsze słyszę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było coś takiego w uwadze -dokładnie ten sam sposób naciągania. Z tego co pamiętam dawali filtry węglowe warte w hurcie 35 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze macie jakies argumenty? wszyscy piszecie ze to naciaganie ludzi ale jakies argumenty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze macie jakies argumenty? wszyscy piszecie ze to naciaganie ludzi ale jakies argumenty....

skee podał konkretny link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego chemika kiedyś był taki pan "od filtrów". Pobrał wodę z kranu i wsypał jakieś "odczynniki" do szklanki z tą wodą. Zabarwiło się na jakiś tam kolor, który niby oznaczał zanieczyszczoną wodę. Znajomy powiedział: "pan poczeka, naleję wody z łazienki". I nalał... wody destylowanej. "Odczynnik" zabarwił destylowaną na ten sam kolor ;)

 

Inna sprawa - wypowiadał się swego czasu jakiś spec, że wiele z tych filtrów jest zbyt mocna. Oprócz zanieczyszczeń usuwają też z wody wiele potrzebnych związków, sole mineralne itp. Zamiast pomagać to szkodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha. czyli odradzacie kupna tego gowna?

to naciągacze podobnie jak firma Power Med próbująca sprzedawać swoje "odkurzacze" za kwotę 6-8 tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym już mieć kamienie niż pić prawie destylowaną wodę i zaburzyć sobie równowagę wody w organizmie ;)

No chyba, że tylko jako filtry dla wody do mycia, prania itp.

Na pitną bym się nie zdecydował.

 

BTW. Nie porównujcie cen, bo nie wiecie jakiej wydajności są filtry które mu proponowano. IMO jeśli już koniecznie chcesz instalować filtry, to zrób niezależną wycenę w kilku firmach i porównaj oferty.

 

BTW2. Stawiasz browara:

http://www.espring.com/PL-PL/ResearchCente...recipitator.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...