Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mastamarek

Sager Np9262 - Recezja Najszybszego laptopa na swiecie!

Rekomendowane odpowiedzi

Sager Np9262

 

Witam Wszystkich w recezji najszybszego laptopa na swiecie (W czasie obecnym przynajmniej ;))

 

Recezja bedzie w czesciach jako ze jest tego duzo.

 

 

Wstep:

 

 

Dlaczego laptop?? Dlaczego Sager??

 

Jestem uzytkownikiem MacOSX juz 6 rok i posiadalem takze konsole PlayStation 3. Ostatni raz kiedy uzywalem systemu Windows bylo to wiec dosc dawno. Osobiscie lubie sobie od czasu do czasu pograc w gry. Nie jestem maniakiem a przynajmniej za takiego sie nie uwazam ale trzeba przyznac ze pograc w dobra gre dosc lubie. Teraz koncze studi i dosc czesto sie przemieszczam. Raz mieszkam tutaj, raz tam, jezeli znajde tania oferte to wole sie przeniesc :) Dlatego posiadanie duzego desktopa jest w moim przykladzie nie oplacalne. Sprzedalem takze konsole PlayStation3 jako ze bez duzego monitora nie jest to mobilne rozwiazanie. Minal miesiac i jedan czasem w weekend milo jest sobie odpalic jakas gre. Nic innego nie pozostalo jak zakup laptopa. Oczywiscie gry beda musialy chodzic na nieszczesnym systemie Windows ale to byla moja jedyna opcja. Rozgladalem sie za roznymi ofertami i znalazlem to co mi odpowiadalo. Laptopa przystosowanego glownie do grania w gry i mocnych aplikacji 3D. Chodzi tutaj o marke Sager i jej topowego laptopa NP9262 ktory przy okazji jest najszybszym laptopem na swiecie w chwili obecnej.

 

img0560jpgee0.jpg

img0561jpgql9.jpg

 

 

Specyfikacja

 

17' WUXGA 1920x1200 LCD

Intel QuadCore Q9650 3.0Ghz 12Mb Cache

4Gb DDR2 800MHz

3x320Gb 7200rpm 16Mb SATAII RAID 0

Nvidia GeForce 9800GT SLI (2x512mb)

Sound Blaster Xi-Fi

8xDVD +/-/Rom/DL

4xUSB, FireWire, Svideo, DVI, ExpressCard, czytnik 7 rodzaju kart

 

To chyba wystarczajaca tych waznych informacji.

 

img0566jpg1vj9.jpg

img0576jpghw6.jpg

img0577jpgkx7.jpg

 

 

Wyswietlacz

 

17' WUXGA w rozdzielczosci 1920x1200. Jako, ze jakosc wykonania laptopa jest najwyzszych poziomow ale do tego dojdziemy pozniej, nie tutaj zadnego zlego naswietlenia panelu LCD. Caly panel jest bardzo rowno podswietlony i takze nie posiada zadnych martych pixeli. Czas reakcji matrycy to 25ms co moze wydawac sie duzo jednak porownujac go do mojego 20' panelu LCD od Apple ktory masz czas reakcji 16ms, nie widze zadnej roznicy. Jezeli chodzi jednak o rynek laptopow jest to jeden z najlepszych wyswietlaczy dostepnych na rynku. Swietne katy widzenia, kontrast. Ekran produkuje firma LG.

 

Jakosc Wykonania

Mial okazje w moim zyciu spotkac sie duzo iloscia laptopow. IBM, lenevo, asus, apple, dell, gateway ... co by nie napisac to jest duze prawdopodobienstwo ze mialem stycznosc z takim laptopem. Ten model Sagera jest wykonany calkowiecie z plastikow i nie ma teraz na rynku firmy ltpra moze mu dorownac jakoscia wykonczenia!!! Tylko dwa laptopy, MacBookPro i Asus Lamorghini ktore sa wykonane z aluminium lub wlokla weglowego moge mu dorownac z jakoscia wykonania. Nie ma mowy o zadnych szczelinach, peknieciach ugieciach, wygieciach. Plastiki uzyte sa najwyzszej jakosci i wrecz brakuje mi slow na opisanie jak solidnie ten laptop jest wykonany. Jezeli ktos z was mial stycznosc z laptopami Lenevo/IBM to Sager bije co najmiej o kilka szczebeli w jakosci wykonania. Jezli mialbym wystawic ocene to bylo by to 9.5/10. Tylko aluminiowy macbookpro albo Asus Lamborghini wykonany z wokla weglowego maja szanse zrobic wrazenie na uzytkowniku laptopa marki Sager. Podsumowujac, jeden z najlepiej wykonanych laptopow na rynku.

 

img0578jpgkb5.jpg

img0579jpgnn2.jpg

img0581jpgqz4.jpg

img0583jpgqs0.jpg

img0587jpgbk4.jpg

img0599jpglt4.jpg

 

 

Praktycznosc

Niektorzy pytali sie o wage laptopa wiec postanowilem zamiescic nowy dzial w recezji. Nie bede tego tematu owijal w cieple slowka wiec wale z mostu. Laptop wazy prawie 6kg i 2kg wazy zasilacz. Jest to dosc duza waga jak na laptopa i definitywnie jest to czuc. Jest to najwiekszy laptop jaki w zyciu widzialem i noszenie jego na dlugie dystanse napewno da sie odczuc. Laptop przychodzi ze specjalna walizka na jego wymiary jednak polecam kupic sobie porzadny plecak na dluzsze wyprawy. Zasilacz takze potrafi sie nagrzac dosc mocno wiec trzeba zapewnic mu dobre zimne miejsce w pokoju ;) Laptop jest takze dosc wysoki, prawie 3cm z przodu i 5cm z tylu. Jednak aby ochlodzic to wszystko co znajduje sie w srodku, przebieg powietrza musi byc zapewniony. Pisanie na jego klawiaturze moze sprawia trudnosci przez taki duzy spadek w wysokosci ale to kwestia przyzwyczajenia albo kupienie sobie zewnetrznej klaiwatury na USB za 20zl ;) Ogolnie nie jest to MacbooAir ale takze ten laptop jest stworzony do innych zastosowan, jak np: osmieszac wydajnosc wiekszosci desktopow :) ... JK

 

img0591jpgos8.jpg

img0593jpgvg3.jpg

 

 

Wydajnosc:

 

Staram sie znalesc co koliwek co by sprawilo temu laptopowi jakies problemy. Jeden z najszybszych procesorow na ziemi, dwie karty graficzne i trzy dyski twarde w RAID0. To jest recepta na najszybszy laptop na rynku.

 

Zaczne od tego na co czekaja wszyscy czyli 3dMark06.

 

W rozdzielczosci 1280x1024 Wynik uzyskany przez Sager Np9262 to 14544ptk

cpu score: 4500

Sm2.0: 5766

sm3.0 6510

 

Ten wynik zostal uzyskany zaraz po wyjeciu laptopa z paczki. Jak tylko znajde odpowiednie nowe sterowniki, powtorze runde w 3dmark. System jaki uzywam to Windows Vista 64Bit Ultimate.

 

Oto krotki filmik przedstawiajacy laptopa w akcji:

 

Kolejny runda w 3dMark 06 daje taki rezultat:

 

3dmark061iy3.jpg

 

Sadze, ze z zoptymalizowanymi sterownikami bez problemu dojde do 1500ptk, teraz uzywam standardowych ktore przyszly z laptopem.

 

 

Kolejny test to HdTune 2.55

 

oto uzyskany wynik:

 

img0568jpgft4.jpg

 

Gry ktore testowalem to:

 

Doom3

W rozdzielczosci 1600x1200 i 16xAA uzyskuje staly wynik 60Fps+

 

STALKER:

W rozdzielczosci 1920x1200 0AA uzyskuje staly wynik 60Fps+

 

Half Life 2/Lost Coast:

w rozdzielczosci 1920x1200 i 8AA i 16AA uzyskuje staly wynik 60Fps+

Jakosc obrazu w tej rozdzielczosci jest poprostu niesamowita. Jest tyle pixeli na ekranie ze to wszystko zaczyna naprawde wygladac fotorealistycznie.

 

CRYSIS:

 

First DX9

.............

Run#1 800x600 No AA Average FPS--47.195

Run#2 1024x768 No AA Average FPS--47.785

Run#3 1024x768 4x AA Average FPS--36

Run#4 1024x768 8x AA Average FPS--38.735

Run#5 1900x1200 No AA Average FPS--29.425

Run#6 1900x1200 4X AA---No results for some reason ???

Run#7 1900x1200 8x AA Average FPS--24.75

.............

DX10 RESULTS

.............

Run#1 1024x768 No AA Average FPS--51.905

Run#2 1280x1024 No AA Average FPS--50.93

Run#3 1680x1050 No AA Average FPS--50.73

Run#4 1900x1200 No AA Average FPS--48.25

Run#5 1024x768 2xAA Average FPS----47.735

Run#6 1280x1024 2xAA Average FPS---48.01

Run#7 1680x1050 2xAA Average FPS---47.965

Run#8 1900x1200 2xAA Average FPS---38.09

 

Dziwne wyniki ale w DX10 na benchmarku danym w petle 3 razy, wyniki sa wyzsze niz w DX9

 

 

Jako ze recezja bedzie w czesciach, juz niedlugo postaram sie zamiescic najnowsze wyniki.

 

 

Temperatury:

Do mierzenia temperatu uzywam HWMonitor.

Komputer w zwyklym spoczynku przez 5h uzyskal takie temperatury:

Intel Quad - 51C

9800GT1 - 55C

9800GT - 60C

 

Podczas testow 3dMark albo intensywnego grania nie moglem przekroczyc ponizszych temperatur:

 

Intel Quad - 64C

9800GT - 70C

9800GT - 64C

 

Gralem w Doom3 przez kilka godzin i temperatury nie chcialy isc wyzej.

Uzywam zewnetrznej klawiatury i myszki wiec temperatury wogole mi nie przeszkadzaja. Jezleli jednak planujesz na uzywaniu wbudowanej klawiatury i touchpada to przy intesywnym graniu mozna odczuc cieplo w lewym dolnym rogu i zaraz kolo touchpada. Nie sa to temperatury gorace ale da sie odczuc troceh ciepla. Takze pamietaj aby zostawic laptopowi duzo miejsca z tylko jako dosc szybko tamte miejsca sie nagrzewaja.

 

Podsumowujac, jezeli chodzi o laptopa sa to rewelacyjne temperatury, ktore pozostawiaja duzo miesjsca nawet na OC. W drodze jest juz cooler do laptopa wiec temperatury powinny jeszcze zejsc w dol. Raport z OC takze sie zbliza.

 

Koniec czesci pierwszej ... Bardziej dokladniejsze benchmarki z gier podam jak tylko to wszystko poinstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem jak taki sprzęt można w czymś takim zmieścić ;]

Zrób więcej zdjęć laptopa i napisz, jak i gdzie można to dostać (chociaż wątpię w popyt ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomnialem. Nakrecilem filmik w ktorym mozecie zobaczyc co znajduje sie w boxie od laptopa:

 

 

To nic szczegolnego ale nakrecilem i zmontowalem go w 5min. Jak dokoncze recezje wstawie wiecej filmikow, takze z gier. Milego czytanie, a ja wieczorem postawie nowe wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale to nie laptop.

Nie mieści się w plecaku, nie jest lekki, a jego czas pracy na bateriach nie pozwala na wiele...

Sprzęt na prawdę fajny, ale to nie laptop.

Poproś moda o zmianę działu, bo się pomyliłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile waży ?

A ja myślałem że Dell XPS M1730 jest duży ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update recezji. Dodalem nowy opis o praktycznosci laptopa i filmik z 3DMark06. Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nazwalbym to "zamiennik stacjonarnego PC"- dla tych co nie lubia zbednego okablowania i zagracania pokoju :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo deskbook :) takie cos :D

 

xps 1730 jest mały widziałes xps2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to 2x9800GT SLI to chyba spora głupota. To wrzuciliby GTX260... Przynajmniej mało żre prądu w spoczynku... a wydajnościowo będzie tylko troszkę gorzej, o ile w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowalem 2 kolejne gry. Half Life 2 wogole takze nie meczy tego laptopa i jestem w fazie testowanie CRYSIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj zrzut tego wyniku w 3d smarku ;>

Wedle zyczenia zamiescilem zrzut z wyniku w recezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmiczny sprzęt. ;-)

 

Z ciekawości, ile to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosmiczny sprzęt. ;-)

 

Z ciekawości, ile to kosztowało?

Cena za ten model to 9000zl + Jednak to jest dosc powazna konfiguracja, jedynie co mi brakuje to 8Gb ramu ktore chcialem zakupic ale teraz zupelnie sie to nie oplaca. Cena podstawowa tego modelu to 4500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury podzespolow jak na tak mala przestrzen, to jest rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temperatury podzespolow jak na tak mala przestrzen, to jest rewelacja.

 

Ja to tak z ciekawości się zapytam jak się mają temperatury podzespołów do temperatury obudowy....

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Ale odjazd jestem pod wrazeniem. Co za maszyna a wyniki naprawde imponujace. Podoba mi sie tez stylizacja. Nie tam jakas kosmiczna obudowa zwracajaca uwaga ale prosta zwarta konstrukcja z super komponentami w srodku i o to wlasnie chodzi.

P.s.

Swietny MAC jakis czas pracowalem na Macach na G4 z systemem OS9 a pozniej na 10.

Sam bym chcial taka maszyne w domku i to bardziej niz tego laptopa ;) ....

...a co tam najlepiej i to i to.

Pozdrawiam swietna recenzja. Dodaj jeszcze jakies zdjecia jak mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo kilka pytan o temperatury. Poscilem kilka razy w petle 3dmarka i te temperatury nie szly w gore. Natomiast taka intensywna gra jak Crysis pcha je dosc szybko w zwyz.

 

Po kilku godzinach Crysisa:

Intel QUad Q9650: 69C

GeForce 9800GT1: 77C

GeForce9800GT2: 76C

 

To sa wyniki z wiatrakami ustawionymi na tryb "normal". Jest jeszcze kilka trybow szybszych ale wtedy laptop zaczyna byc juz dosc slyszalny. Jednak jak ktos gra w gre nie powinno to tak przeszkadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry fajny,sprawdzony sprzęt polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ... sprzet normalnie lepszy jak mój stacjonarny PC ... hehe

 

Wysłałem ci zaproszenie na yt do kumpli :) , wez przyjmij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite monstrum. Monstrum w mozliwie najpozytywniejszym znaczeniu.

Doskonale rozumiem ten wybor. Sam ze wzgledow logistycznych zakupilem XPSa rok temu i niezmiennie jestem z niego zadowolony czego i autorowi zycze.

 

Niesamowity sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena za ten model to 9000zl + Jednak to jest dosc powazna konfiguracja, jedynie co mi brakuje to 8Gb ramu ktore chcialem zakupic ale teraz zupelnie sie to nie oplaca. Cena podstawowa tego modelu to 4500zl

 

Cześć a gdzie to kupiłeś bo trafiłem w necie tylko na stronę gdzie to cudo kosztuje 14 tyś dolarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...