Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jamesss

Złożony komp

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze bym zamienił grafe na Gainwarda albo PowerColora (oczywiście hd4850) co lepsze?

poza tym patrzyłem na opinie ludzi o e8400 i piszą że z wieloma płytami nie chodzi - a więc czy będzie chodził dobrze z tym Asusem P5K/EPU ?

moge jeszcze wziąć xeona 3110 (podobno się lepiej kręci nawet) poza tym jest w tej samej cenie, co myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeszcze bym zamienił grafe na Gainwarda albo PowerColora (oczywiście hd4850) co lepsze?

poza tym patrzyłem na opinie ludzi o e8400 i piszą że z wieloma płytami nie chodzi - a więc czy będzie chodził dobrze z tym Asusem P5K/EPU ?

moge jeszcze wziąć xeona 3110 (podobno się lepiej kręci nawet) poza tym jest w tej samej cenie, co myślicie ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E8400 będzie działał na pewno na P5K EPU. Możliwe tylko, że będzie konieczna aktualizacja BIOSu, ale problemu stanowić to nie powinno.

Co do grafy - Gainward.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak w temacie moje pytanie jeszcze: Jak jest z poborem mocy u Xeona 3110 i C2D e8400 (który mniej pobiera [nie kręcony] i około ile wat)

i jeszcze jedno co do 64 bitowych systemów - do 4GB ramu co lepiej brać Vistę czy XP (chodzi mi w dużej mierze o wydajność - jeśli możecie to przybliżcie wartości zjadanego ramu przez oba te systemy [jeśli w kompie znajduje się 4GB pamięci])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak w temacie moje pytanie jeszcze: Jak jest z poborem mocy u Xeona 3110 i C2D e8400 (który mniej pobiera [nie kręcony] i około ile wat)

i jeszcze jedno co do 64 bitowych systemów - do 4GB ramu co lepiej brać Vistę czy XP (chodzi mi w dużej mierze o wydajność - jeśli możecie to przybliżcie wartości zjadanego ramu przez oba te systemy [jeśli w kompie znajduje się 4GB pamięci])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc tak... Jeżeli będziesz brał 4GB RAM-u, to musisz wziąć 64 bitowy system operacyjny, gdyż 32 bitowy będzie widział ~ 3.2GB pamięci. XP 64 bit to trochę pomyłka, gdyż o ile mi wiadomo nie ma oficjalnej polskiej lokalizacji, i jest problem ze sterownikami i oprogramowaniem... Pozostaje Vista 64 bit, która właśnie w tej wersji ponoć pokazuje pazury (przynajmniej tak było przed SP1), i jest wydajniejsza. Powoli zanika problem sterów i oprogramowania, gdyż jest popularniejsza od XP 64 bit. Ogółem Viśta może żre więcej RAM-u, ale w grach nie ma to zbyt wielkiego znaczenia (oba systemy mają podobne osiągi). Jeśli chodzi o system dla nowego kompa to ja powiem tyle: Bierz Vistę 64 ;).

Jeśli chodzi o Xeony to możesz wziąć tego 3110 bo niewiele droższy, a pewnie będzie się lepiej kręcił itd. A jeśli chodzi o pobór mocy, to chyba oba te procesory (czyt. E8400 i Xeon 3110) plasują się na tym samym poziomie (ten sam proces technologiczny, chyba to samo taktowanie) ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Premium of course.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a który bardziej polecasz basic czy premium

Premium. Basic nie ma Aero, jest tylko odrobinkę tańszy, i jest totalnym kastratem... Najbardziej opłacalny jest Home Premium który można uznać już za pełnoprawną Vistę (pomijam Ultimate, na którego niewielu stać ;)), i taki polecam ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co ma Ultimate?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A co ma Ultimate?

:E Ultimate ma wszystko ;), chociaż w polskiej wersji językowej nie działa kilka rzeczy :thumbdown:. Ultimate to można by rzec pełna wersja Viśty, posiada wszystkie zapowiadane funkcje, możliwości etc, jednakże nie jest zbyt opłacalna ;).

Kolosalną miałeś bracie sygnaturę (ten gif z Lepperem) :E. 195.86KB/171px wysokości. Rządzisz :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha,pajemajut!Nie jest opłacalna,to nie jest.

Kolosalną miałeś bracie sygnaturę (ten gif z Lepperem) smilies/szczerbaty.gif. 195.86KB/171px wysokości. Rządzisz smilies/tongue.gif.

Wiem!Niestety znikła,Lepper ukradł Ziobra laptop i wymodził... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...