Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fein

Risen - nowe dzieło twórców Gothica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DeVil666
Przedchwilą właśnie wyszedłem, grafika powtarzam jest tragczna.

Grałem oczywiście na maxa 1280x1024

Fps był znośny, nieścinało + 30 napewno

 

ta gra jeszcze nie wyszła.... pirat :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żadne Demo nie wyszło podobno coś było wcześniej ale tylko przez chwile i to z wersji alfa gry więc niema co porównywać do wersji końcowej.

 

Kolega chyba pomylił gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 w porównaniu do 2 czy jedynki to słabiutko wypada Grafika to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie jestem w szoku, gra wygląda tragicznie !!!

GOTHIC 3 przy niej CRYSIS.

GRA wygląda miejscami gorzej jak dwójka!!!

NIEMOGE tego rozkminić jak mogli zrobić az tak słąbą grafike, LUDZIE postacie nawet nieruszają ustami jak mówią !!!

Toż to era playstation 1 !~!!!

Jestem mega niezadowolony z gry, grałem 30 minut i jest tragdia!! Całe szczęście ze niazamówiłem oryginała, tylko pierw przetestowałem demko.!!

 

GOTHIC 3 przy niej to mistrzowska gra.

 

Nieradze tego kupywać !

Az trudno uwiezyc ze ta gre robili ludzie odpowiedzialni za gothica ...

No cóż jednym słowem tragenia, niemieści mi sie to w głowie jak w roku 2009 mozna wydać taką gre, i do tego tak szanowana firma!!!

PANOWIE wstydzicie sie !!

 

Weź się chłopie ogarnij. Jeśli kupowałeś Risena (Gothic pod inną nazwą) dla grafy to Ci współczuję. Co mi po wspaniałej grafice jeśli sama gra jest krótka i denna? Dla fajnych widoków to sobie na pływalnię mogę pójść :D . To o miodność w produkcjach Piranii przecież chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to ze w Polsce nie ma nie oznacza ze w UK nie możesz sobie kupić gry -_- przed premiera , u nas tez gry np w empiku czy saturnie są parę dni przed oficjalna premiera wiec nie wiem o co niektórym chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja grałem w beta wersję i BARDZO mi się spodobała - jestem fanem Gothic 1 i drugiej części. Risen ma 100% klimat gothiców! :) Polecam!

 

A JamesSeth pisze takie bzdury, że szkoda czytać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja grałem w beta wersję i BARDZO mi się spodobała - jestem fanem Gothic 1 i drugiej części. Risen ma 100% klimat gothiców! :) Polecam!

 

A JamesSeth pisze takie bzdury, że szkoda czytać :).

 

Mądrego to i dobrze posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta gra jeszcze nie wyszła.... pirat :thumbdown:

Dobra, dobra nie udawaj świetego.

 

Weź się chłopie ogarnij. Jeśli kupowałeś Risena (Gothic pod inną nazwą) dla grafy to Ci współczuję. Co mi po wspaniałej grafice jeśli sama gra jest krótka i denna? Dla fajnych widoków to sobie na pływalnię mogę pójść :D . To o miodność w produkcjach Piranii przecież chodzi.

Niestey on ma racje, grafa i ogolnie wykonanie gry jest ponizej poziomu wszelkiego. Widzialem lepsze indie produkcje/mody niz Risen.

Ogolnie gra wciaga ale.. Ciezko jest przymknac oczy na marne fonty, archaiczne rozwiazania rozgrywki (w questach czasami zwyczajnie nie wiadomo o co chodzi i biega sie debil gadajac z kazdym npc po drodze..), brak szybkie regeneracji many i hp poza walka, tez niesamowicie denerwuje.

Do tego paskudne drzewa, paskudne animacje, paskudne budynki w zasadzie calosc grafiki jest paskudna nie ma co tutaj listy robić..

Dla fanów Gothica fajne, dla reszty.. mozna sobie odpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 października, Cenega poleciała w kule i przesunęła polską premierę o dwa tygodnie :mad:

Nie przesunęła, tylko jest to pierwszy i miejmy nadizeje, ze ostatni termin wydania w Polsce.

Tak w ogole to powinieneś sie cieszyć, że to tylko dwa tygodnie... CDP pewnie by wczesniej tego nie wydał... chociaż teraz jak stracił iczacych sie wydawców i ich plan wydawniczy jeczy i kwiczy, to moze by dali rade. :P

 

Do tego paskudne drzewa, paskudne animacje, paskudne budynki w zasadzie calosc grafiki jest paskudna nie ma co tutaj listy robić..

 

To fakt, wydaje się, że pod niektorymi aspektami Piranha Bytes stanela w miejscu od pierwszego Gothica. :)

 

Animacja skoku jest najlepsza, po prostu majstersztyk! :cool:

 

 

Dla fanów Gothica fajne, dla reszty.. mozna sobie odpuscic.

Przypadkiem nie taki "target" twórcy sobie obrali? Że gra jest ewidentnie dla fanów Gothica, o tym wiadomo od samego poczatku, Piranha zawsze to powtarzala. :)

 

Ten nowy urywek z pelnej wersji nastraja bardziej optymistycznie. Ogólnie nie jest źle, mnie się podobało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Animacja skoku jest najlepsza, po prostu majstersztyk! :cool:

Wygląda, jakby załączało mu się slowmo. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co przejrzałem pobieżnie z opinii ludzi z różnych forum (sam niestety nie mogę się do tego odnieść ale zebrałem to do kupy)

 

Plusy

 

- klimat ten z G1 i G2 ludzie piszą że doznali szoku jak Risen jest nawiązany do początku

- walka - rozwiązanie na sposobie walki, bloki, ataki, uskoki, rozwój umiejętności zwiększa ilość, jakość, rodzaj ciosów

- super dopracowana mapa w tym dokładne zaznaczenie questów co, gdzie i jak

- bardzo dobrze podłożone głosy + dobra muzyka, klimatyczna

- bardzo duża ilość questów pobocznych, w tym to co w Gothicach zielarstwo, skóry, napoje, itd. itp.

- bardzo dobra oprawa gaficzna ale bez AA czyli zobaczy to ktoś kto ma min 24" a jak ktoś ma 30" to AA czy bez (prawie nie widać) [ten zapis mnie cieszy]

- jeszcze raz ludzie piszą o walce że jest tak jak miało być używają stale słowa KOSMOS

- bardzo ładnie zrobione inventory oraz karta postaci z dokładnymi opisami co i jak

- czary w końcu działają jak należy nie tak jak w Gothic 3

- wciąga jak cholera wiele nie spotkałem się jeszcze z opinią krytyki poza tutaj jednym na pclabie

 

Minusy

 

- system rozwoju jak w Gothicach nie każdemu musi się to spodobać

- słaba optymalizacja przy dużych rozdzielczościach

- dla wybranych edycja ini w ustawieniach graficznych dokładny link jest tutaj (czyli jak w Gothicach) [ co też mnie cieszy]

- brak AA ale za to bardzo dobre shadery

 

Pozdrawiam

Alek

 

PS. kurde, dobrze ze mam parę gier do skończenia, bo inaczej te 16 dni by się dłużyły liczę ze Cenega da mi pograć już 15. Czyli zakładam jest bardzo, bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeVil666
Dobra, dobra nie udawaj świetego.

 

Mam wiele innych rzeczy do robiona niż ściągać rosyjską wersję. Poczekam te 2 tyg. Ty nie musisz się chwalić ,że już grasz :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, można czekać na grę, można kupić angielską wersję, ja tym razem poczekam na polską, bo to tylko chwila moment no chyba ze na xbox sobie kupie wcześniej. Cieszy mnie info tam gdzie chciałem je usłyszeć, że gra sprostała i jest jak na razie najlepszym wydaniem PB z tej serii. Poza tym bardzo dużo osób z dobrym sprzętem i dużym monitorem pisze, że grafika jest bardzo dobra i ładna, a przede wszystkim gra jak piszą śmiga i wiele osób ma powyżej 60 fpsów. Nie ma też przycinek przy wyjmowaniu pochodni i takich tam. Akurat dla mnie to żadna radość ale wielu ludzi przy słabszych grafikach czy procesorach narzekało na to strasznie w G3. Zestawienie jakie zrobiłem powyżej można jeszcze uzupełnić ale w sumie nie chce mi się za 16 dni sami zrobimy sobie recenzje tej gry.

 

Pozdrawiam

Alek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak musze skorygować swoją opinie, i w sumie przeprosić za wprowadzanie w błąd.

Teraz pograłem chwile na słuchawkach, i okazało się jednak ze opcje miałem nie na full tylko minimum.

Grafika jest średniawa, ale nie taka jak pisałem wcześniej.

Cóż gra pachnie GOTHIC'em.

Wydaj sie wciągać, ma ciekawy soundtrack, ale chyba jednak gorszy od tego co był w GT3.

BARDZO dobrze podłożone dialogi.

 

Na razie gra się bardzo przyjemnie, chyba jednak skusze się na oryginała:)

 

Przepraszam wszystkich za zaistniałe nieporozumienie wynikłe z mojej nieuwagi :)

Byłem pewny ze ustawiłem na maxa, dziwne... :cool:

 

BTW. gra ma dziwnie ustawioną jasnośc obrazu, musiałem pojaśniać bo nic widac niebyło na początku, było bardzo ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- wciąga jak cholera wiele nie spotkałem się jeszcze z opinią krytyki poza tutaj jednym na pclabie

Krytyka sama w sobie nie jest zła. Gra na pewno nie jest idealna. Tylko, że tutaj mamy do czynienia li tylko z krytyką grafiki, animacji (chyba, że jakiś post przeoczyłem). A co to innych elementów w grze nie ma? Jak już ktoś grał to może by coś na temat rozgrywki napisał skoro ustaliliśmy, że optymalizacja ssie i grafika jest niedzisiejsza.;)

No chyba, że w gre zaopatrzyli się póki co sami onaniści graficzni, którzy liczyli na benchmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika na filmiku wcale taka zła nie jest ,jak dla mnie :P gdzieniegdzie tekstury rażą ale ogólnie całkiem daje rade ... zobaczymy jak w praniu wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fot z FPS'em:

http://img205.imageshack.us/img205/4633/beztytuuli.jpg

http://img71.imageshack.us/img71/8256/beztytuu2v.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/812/beztytuu3e.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/1812/beztytuu4c.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/7269/beztytuu5e.jpg

 

Zapowiada się smakowicie.

Po krótkim obcowaniu z grą na plus zaliczam grafikę(dla mnie b.dobra jak na cRPG-wiecej mi nie trzeba) i muzykę.Jako weteran gier z pod znaku studia PB nie miałem problemów z odnalezieniem się w grze,czuje się jak w domu :) .

Trochę mniej przypadła mi do gustu gestykulacja postaci podczas rozmowy i genralnie ich animacja.Na najwyższym stopniu trudności jest za prosto,przeciwnicy padają jak muchy,ale może później będzie pod tym względem bardziej wymagająco.Myśle,że warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.

Trochę mniej przypadła mi do gustu gestykulacja postaci podczas rozmowy i genralnie ich animacja.Na najwyższym stopniu trudności jest za prosto,przeciwnicy padają jak muchy,ale może później będzie pod tym względem bardziej wymagająco.Myśle,że warto kupić.

Nic dziwnego, z tego co słyszałem na początku mamy coś w rodzaju samouczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już chce być jak Mordimer Maderdin :P

 

edit:Wenez wyluzuj. Przeciez napisał potem, że sie pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ci sie koles w glowie poprzewracalo a bajki i pieprzenie glupot o slabej optymalizacji tez urojone(na oczy nie widzial, dzisiaj sie dowiedzial co to za gra i juz jest jeden z drugim najmadrzejszy)

sorry, ale jestem fanem gothica, swój poprzedni psot skorygowałem.

Aaa, a gdzie napisałem ze ma słabą optymalizacje ??

Gre mam na PC pirata oczywiście, juz z zamiarem kupna oryginała, jednak moja opinia początkowa była błędna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...