Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stnkk

Spore

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jako taka calkeim fajna, denerwuje cukierkowa grafika... Warto dodac ze pomysl ewoluowania nie jest nowy- mam na mysli gre Evolva :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie czytałem dziś recenzję w CDA i w żaden sposób autor mnie nie przekonał, mimo, iż usilnie się starał. Wyszła nam z tego gra dla niedzielnych graczy, która z racji rozdmuchania tematu oraz jej autora, sprzeda się rewelacyjnie. Ot, szkoda tkwiącego w niej potencjału [pełnokrwisty multiplayer, zapowiadana ewolucja, bardziej rozbudowany etap cywilizacji], bo jednak sam edytorek to ciut za mało. Choć nie przesądzam sprawy - wszak jeszcze nie dane było mi samemu zagrać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepsze jest to, ze jedyna wartościowa rzeczą w tym jest właśnie ten edytor, który mozna kupic za 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy chwalil mi sie ze kupil spore, przeszedl czas "komorki" i gdy wyszedl na lad dostal artefaktow, hmm z tego co mowil to ma viste i radka 1950pro (stery najnowsze) jest rada? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie, na pudełku napisane jest 12+. praktycznie, niestety 12-. nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ogólnie pograłem i się wypowiem...

Spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś więcej i oczywiście się zawiodłem... Szkoda, tytuł mógłby naprawdę być ciekawy, gdyby inaczej to wszystko zrobiono.

Ogólnie powiem, że do cywilizacji i systemu podbijania całej planety nawet dobrze się bawiłem. Czyli od początku do tego momentu jeszcze gra potrafi bawić. Niestety jakoś ta faza kosmosu źle mi się widzi... Niby są misje, latanie statkiem po innych planetach i robienie misji innych cywilizacji itd. ale jakos takie nużące może się to zdawać na dalszą metę... Także wątpię, czy będzie mi się chciało grać 2gi raz od początku nowym stworkiem. Gra jak widać, wydaje się na jeden raz. Zostaje moim zdaniem edytor, edytor i ... eee, jeszcze raz edytor?

Fakt faktem, że to tylko gra to mogli temat ewolucji trochę poważniej potraktować... Chodzi tutaj o to, że w każdej chwili z pająka mogliśmy zrobić ptaka...

Ale duży plus dla gry, że takie coś w ogóle wymyślili i zrobili... Tym bardziej, że gra ma sporo humoru.

 

Od strony graficznej nie ma się do niczego przyczepić, stoi na b. dobrym poziomie. Podobnie dźwięki, nawet sami możemy skomponować hymn swojej cywilizacji.

Ograniczenie wiekowe? Nie wiem po co...

 

Ocena IMO: 6/10

 

Plusy:

+ Grafika.

+ Pomysł.

+ Do etapu podboju planety możemy dobrze się bawić!

+ Edytor stworków, pojazdów, budynków itd.!

+ humor, humor i jeszcze raz humor!

+ I parę innych smaczków.

 

Minusy:

- Gra raptem na 1 raz.

- Jak ktoś się uprze to na 2 razy...

- IMO faza kosmosu jest jedną z nużących najbardziej.

- Parę małych nieistotnych błędów w grze można znaleźć.

- Trochę za krótko trwają inne etapy, albo można byłoby je bardziej odpicować.

- "Ewolucja" trochę w dziwny sposób, czyli w 2 min z pająka można zrobić ptaka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś przykłady tych misji międzyplanetarnych mógłbyś podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakieś przykłady tych misji międzyplanetarnych mógłbyś podać?

 

Zestrzel 5stworów zostawiających świecące ślady, przywieź jakieś stworzenie, zbadaj florę i faunę na jakiejś planecie, zdobądź X nowych układów słonecznych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na grze i tyle. Myślałem jakąś że można krzyżować 2 stwory i masz małe dziwadła, każdy łazi osobno, nie ma tak że tylko przy gniazdach są stwory.

Ogólnie nie jest tak super jak mi się o uszy obijało. Za szybko to wszystko idzie, ja bym chciał na lądzie dłuuugo łazić i rosnąć a tu raptem 5 faz i od razu strategia mi się robi w stylu warcrafta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest słaba. Tylko dla fanów Simsów.

Edytor w grze jest średni. Lepsze efekty mozna osiagnac uczac sie Blendera/Maya/XSI. W tym samym stopniu mozna skopac model co w edytorze Spore, ale za to mozliwosci sporo wieksze. Z glowy powiem ze Edytor Spore nie ma mozliwosci zwiekszania masy szkieletu spora (główne czesci), wiec jak sie przekombinuje mozna skonczyc z patyczakiem. Pozostale edytory tak samo...

Mnie już odrzuciło na fazie lądowej. Taki ubogi Hack'n'Slash sie zrobił..

Mnie osobiscie nie bawiło, szczególnie, że Edytor jak na moje skromne wymagania okazał się być poprostu gówniany.. Takie ubogie klocki lego.

Jak ktoś chce sie bawić w Ewolucje to za to 159zl, proponuje kupić kupe klocków. Efekty lepsze i zabawa fajniejsza.

 

Zdecydowanie nie polecam. Jak dla mnie 3/10.

Will, miał świetny pomysł (na papieze), ale wykonanie jest grubo poniżej przeciętnej (jak na tyle lat pracy, to można by wykombinować prawdziwy symulator ewolucji, nawet jesli nieco uproszczony, a nie Simsy skrzyzowanie z HnS i Megalomania(taka gra na Amige)).

 

Czekamy na Homeworlda 3 od Relic :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Z glowy powiem ze Edytor Spore nie ma mozliwosci zwiekszania masy szkieletu spora (główne czesci), wiec jak sie przekombinuje mozna skonczyc z patyczakiem...

 

To ja Ci z głowy powiem żebyś najechał kursorem na część ciała / pojedyńczy krąg kręgosłupa i ruszył rolką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja Ci z głowy powiem żebyś najechał kursorem na część ciała / pojedyńczy krąg kręgosłupa i ruszył rolką

A jak nie mam rolki (mam ale to bez znaczenia).

To wcale nie zmienia faktu, ze ten edytor ma poprustu dosc male mozliwosci. A gra jest słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to rzeczywiście porażka :( Szkoda - pomysł był dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczalem grac. Ale mnie sie gra podoba. Troche zle do niej podchodzicie. Dla mnie to jest gra na odpoczynek, taka wylajtowana wesola gra na poprawe humoru. Faza komorki jest swietna. Komorki ktore tam plywaja sa kapitalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche zle do niej podchodzicie. Dla mnie to jest gra na odpoczynek, taka wylajtowana wesola gra na poprawe humoru.

to producent, źle podszedł do kwestii ceny, za produkt tej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszny bubel, ladnie opakowany i wypromowany.

Spore to poprostu 5 mini-gier(na poziomie darmowych gier we flashu) polaczonych razem systemem ewolucji - ktory tak naprawde nie ma prawie zadnego znaczenia(chociaz zostal tak szumnie wypromowany, ze wiekszosc graczy nawet po wyprobowaniu gry stwierdzi pewnie ze system ewolucji jest swietny i duzo zmienia w samej grze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i już mi się znudziło. Dlaczego? Czytajcie poprzednie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero zaczalem grac. Ale mnie sie gra podoba. Troche zle do niej podchodzicie. Dla mnie to jest gra na odpoczynek, taka wylajtowana wesola gra na poprawe humoru. Faza komorki jest swietna. Komorki ktore tam plywaja sa kapitalne.

 

W sumie ostateczna ocena zależy w dużej mierze od tego czego od niej oczekujemy - wszak sam Will Wright powiedział, że Spore to bardziej pudełko z zabawkami niż pełnoprawny tytuł dla wyjadaczy. Gra padła ofiarą nadmiernego marketingu, co nieodzownie przyniosło efekt odwrotny od zamierzonego. Na szczęście sam jej losów nie śledziłem, by o przemierze dowiedzieć się z ledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. Dziwi niezmiernie fakt, iż czekało na nią tak wielu graczy nie mających nic wspólnego z serią The Sims :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak nie mam rolki (mam ale to bez znaczenia).

To wcale nie zmienia faktu, ze ten edytor ma poprustu dosc male mozliwosci. A gra jest słaba.

 

Edytor ma ogrom możliwości, czego dowodem jest SporePedia i masa przeróżnych stworów dodawanych codziennie przez graczy. Jak ktoś ma bujną wyobraźnie i kreatywne podejście do tego 'narzędzia' to jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. Gra nie jest słaba, super też nie jest. Ma ogromny potencjał, ale czy go wykorzystają w przyszłych odsłonach okaże się za parę lat.

 

Ogólnie to grupę docelową dla tej gry można określic w następujący sposób: Ludzie kreatywni, co lubia tworzyc i patrzec się jak w ich kreacje wstępuje wirtualne życie.

 

A grając na piracie w trybie offline, gra się tylko w 1/3 gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kreatywni niech sie lepiej nauczą jakiegoś programu do grafiki 3D. Mozliwosci sporo wieksze, a oblusga wcale nie taka trudna na jaka moze wygladac.

Niestety Spore Editor to tylko skladanie rzeczy z gotowych klockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie kreatywni niech sie lepiej nauczą jakiegoś programu do grafiki 3D. Mozliwosci sporo wieksze, a oblusga wcale nie taka trudna na jaka moze wygladac.

Niestety Spore Editor to tylko skladanie rzeczy z gotowych klockow.

Idąc Twoim tokiem rozumowania to będziesz zmuszał swoje dzieci do strugania drewnianych figurek zamiast bawienie się klockami lego... przecież możliwości rzeźby są nieograniczone. Tylko, że nie pomyślałeś o tym, że Kreatywność =/= Talent artystyczny =/= obeznanie z komputerem

 

Dla mnie kreator jest bardzo dobrym rozwiązaniem na potrzeby gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytor ma ogrom możliwości, czego dowodem jest SporePedia i masa przeróżnych stworów dodawanych codziennie przez graczy. Jak ktoś ma bujną wyobraźnie i kreatywne podejście do tego 'narzędzia' to jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. Gra nie jest słaba, super też nie jest. Ma ogromny potencjał, ale czy go wykorzystają w przyszłych odsłonach okaże się za parę lat.

 

Ogólnie to grupę docelową dla tej gry można określic w następujący sposób: Ludzie kreatywni, co lubia tworzyc i patrzec się jak w ich kreacje wstępuje wirtualne życie.

 

A grając na piracie w trybie offline, gra się tylko w 1/3 gry.

 

 

 

gra ma zerowy potencjal, a edytor ma nieograniczone mozliwosci, ale tylko jesli chodzi o graficzne atrybuty naszego stworka(paint tez ma nieograniczone wlasciwosci, a w edytorze 3d zrobimy nawet wiecej niz w spore).

 

Polaczenie internetowe nie zmienia zbyt wiele (tylko inaczej wygladajace stworki, chociaz w przypadku spore to rzeczywiscie jest 2/3 gry +_0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gra ma zerowy potencjal, a edytor ma nieograniczone mozliwosci, ale tylko jesli chodzi o graficzne atrybuty naszego stworka(paint tez ma nieograniczone wlasciwosci, a w edytorze 3d zrobimy nawet wiecej niz w spore).

 

Polaczenie internetowe nie zmienia zbyt wiele (tylko inaczej wygladajace stworki, chociaz w przypadku spore to rzeczywiscie jest 2/3 gry +_0)

To zrób w edytorze 3D połączenie pawiana z mrówką, z teksturami, animacją i dźwiękiem w niecałe 15min.

 

Ludzie, tu nie chodzi o to, że w spore składam z gotowych elementów a w edytorze 3D te elementy sam sobie tworze i nie jestem ograniczony a najlepiej to rzucić edytory 3d w kąt i wziąć się za młotek i dłuto, bo wirtualnego modelu nie dotkniesz. Spore to nie jest żadna konkurencja dla edytorów, po co w ogóle porównywać dwie różne rzeczy ze sobą? To jest GRA i ma sprawić frajdę z tworzenia i dzielenia się z innymi swoją twórczością, a jeśli ktoś po prostu nie czerpie radości z tych rzeczy, to znajduje się w złym temacie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest gra zeby wpasc sobie i pograc 20 minut dla rozluznienia, zrobic sobie cos fajnego w edytorze. Jezeli ktos oczekiwal od tej gry ze bedzie nad nia siedzial 6 misiecy po 10 godzin dziennie, to sie nie dziwie ze sie zawiodl ;]. To jest casual pelna geba i o to chodzilo ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest gra zeby wpasc sobie i pograc 20 minut dla rozluznienia, zrobic sobie cos fajnego w edytorze. Jezeli ktos oczekiwal od tej gry ze bedzie nad nia siedzial 6 misiecy po 10 godzin dziennie, to sie nie dziwie ze sie zawiodl ;]. To jest casual pelna geba i o to chodzilo ^^

tylko jaki casual da za gre 130 zł? :Up_to_s: moim zdanie powinna kosztować 70 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...