Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gosia

Jaki ekspres do kawy polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Marzy mi się dobry ekspres do kawy. I choć lubię pysznie zaprażoną czarną kawę tak zupełnie nie wiem, który ekspres kupić, na co zwrócić uwagę… Dodam jeszcze, że prócz espresso miło napić się late czy macchiato.

Mam nadzieję, że na naszym forum jest jakiś barista czy kawiarka, który pomoże mi w wyborze.

Plisss help! :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baristą nie jestem, ale dobrą kawę bardzo lubię - taką parzoną na włoski sposób. Jeśli chodzi o ekspresy, to primo po pierwsze: napisz jakim budżetem dysponujesz, a primo po drugie :) zastanów się, czy nie lepiej jest najpierw zainwestować w dobry, żarnowy młynek. Zaś później w jakiś ekspres, np. którąś z Gaggi, Ascaso dream, Rancilio Silvię, La Pavoni czy jakąś Jurę. Wybór jest ogromny i wszystko sprowadza się do tego, ile chcesz na to wyda kasy i czy masz chęć i czas na poćwiczenie i eksperymentowanie z parzeniem kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden warunek: przycisk i gotowe. :) Choć ja lubię eksperymentować i chętnie bawiłabym się w ubijanie kawy itd, tak Paweł z pewnością straciłby już ochotę na kawę, gdyby miał się bawić w takie rzeczy.

Z ekspresów oglądałam:

KitchenAid Artisan: http://www.vivamix.pl/ekspres.html - taki trochę retro, dizajn zatrzymał się chyba w latach 60tych ;) no i czy Amerykanie specjalizują się ekspresach i zaparzaniu kawy?...

Jura Impressa Z5: http://www.ekspresyjura.com.pl/index.php?a...p;k=13&id=2 - wpadłam na tę firmę przypadkowo w Duka - Szwajcarska firma, ale czy kawa smaczna?

Patrzyłam tez na De Longhi - ale jakieś takie nie do końca solidnie wykonane te ekspresy...

 

Maxredaktor jak uważasz czy taki automat będzie lepszy od takiego, w którym to samemu trzeba kawę do zaparzenia przygotować?

Ojej zupełnie się na tym nie znam. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jura Impressa Z5: http://www.ekspresyjura.com.pl/index.php?a...p;k=13&id=2 - wpadłam na tę firmę przypadkowo w Duka - Szwajcarska firma, ale czy kawa smaczna?

Mój domowy jest znacznie tańszy (Krups skądinąd), ale z tej Jury miałem okazję próbować i jest rzeczywiście bardzo dobry. Do tego Davidoff* albo Moevenpick i jest całkiem fajnie :)

 

*Przy całym szacunku dla Lavazzy wolimy wyżej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój domowy jest znacznie tańszy (Krups skądinąd), ale z tej Jury miałem okazję próbować i jest rzeczywiście bardzo dobry. Do tego Davidoff* albo Moevenpick i jest całkiem fajnie :)

 

*Przy całym szacunku dla Lavazzy wolimy wyżej wymienione.

 

Hm, Davidoff lepszy od Lavazzy? Ja tam zdecydowanie wolę włoskie palarnie. Ale wracając do meritum, to ponieważ nie jestem specem od automatów, polecam bardzo fajne forum KAWOSZY

 

Tutaj Gosiu znajdziesz wszystkie potrzebne info. Ale tak na zdrowy rozum, to Jura wydaje się dobrym wyjściem. W każdym razie na tymże forum CafePrego jest sporo użytkowników tej marki i generalnie ją sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałam i myślałam, przeczytałam chyba całe forum na temat kawy i ekspresów. :) W końcu zdecydowałam: Jura Impressa Z5 i jesteśmy zachwyceni!!! R E W E L A C J A Kawa jak marzenie, po prostu Coffee Heaven. Dziś już wypiłam 5 filiżanek i chyba jeszcze z jedną łyknę... :chlup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miło. A przy okazji - dostaliście darmowy worek kawy? Facet, który mnie częstował z tego ekspresu, twierdził, że dostał bodaj 15 kilo którejś Lavazzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie mogę więcej cappuccino!... Od wczoraj poszło chyba 15 sztuk... :hallucine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serducha Wam polecą i co to będzie? :E

 

Ekspres śliczny - echhhh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To miło. A przy okazji - dostaliście darmowy worek kawy? Facet, który mnie częstował z tego ekspresu, twierdził, że dostał bodaj 15 kilo którejś Lavazzy...

 

Rzeczywiście jest promocja, a w niej:

 

* 12 kg. kawy Lavazza Grand Espresso.

* 12 filiżanek Cappuccino

* 6 filiżanek Espresso

* 1000 saszetek herbaty Dilmach Premium

* 100 saszetek Dilmach Earl Grey

* 2 opakowania (240 szt.) Dilmach Pick N'Mix.

 

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo kusząco, jednak po zastanowieniu wybrałam opcję w innym internetowym sklepie, gdzie ekspres był o 800 zł tańszy, bo co ja bym zrobiła z 12kg kawy? Choć jak patrząc ile już jej wypiliśmy...

Natomiast dostałam jedną bardzo ładną filiżankę oraz 1kg Lavazzy Crema Aroma.

 

10 lat rozmyślałam nad ekspresem aż w końcu go mam i innym polecam :)

 

Serducha Wam polecą i co to będzie? :E

No właśnie! Kto będzie zajmował się Labikiem? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie! Kto będzie zajmował się Labikiem? :hmm:

_pickme__by_Synfull.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo kusząco, jednak po zastanowieniu wybrałam opcję w innym internetowym sklepie, gdzie ekspres był o 800 zł tańszy, bo co ja bym zrobiła z 12kg kawy?

800? No, to rzeczywiście była promocja po byku :E

A sam wiem, że jak się już człowiek dochrapie chociaż w miarę porządnego ekspresu, to później zaczyna narzekać na gdzie indziej pite kawy, ile wlezie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie! Kto będzie zajmował się Labikiem? :hmm:

Labikiem jak Labikiem :>

Karmisz jeszcze? Bo kofeina przesącza się do pokarmu i Piłeczka może zacząć skakać ;)

 

 

 

A sam wiem, że jak się już człowiek dochrapie chociaż w miarę porządnego ekspresu, to później zaczyna narzekać na gdzie indziej pite kawy, ile wlezie ;)

To chyba dotyczy wielu różnych potraw i napojów.

 

Pamiętam, że jako dziecko nigdy nie mogłam pić herbaty poza domem, bo ani mi nie smakowała, ani nie zaspokajała pragnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu!!!

Z ciekawości (gdyż sam póki co piję jedynie rozpuszczalną Taster's Choice) zerknąłem ile to "cudo" kosztuje i cena mnie zmroziła - znalazłem najtańszy na alledrogo za 6400 :( to chyba mercedes wśród ekspresów :) Sam dla siebie upatrzyłem Saeco - Odea Giro - 5x tańszy - mam nadzieje, że nie 5x gorszy hehe. Super kawy życzę :)

Pozdrawiam wszystkich kawoszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ty się cieszysz z dobrej kawy :) A raczej z dobrze zaparzonej dobrej kawy. A wszystkim, którzy mają ochotę na niezłą kawę (czyli nie żadne Cibo lub inne Jakobsy) zaparzoną w tańszym urządzeniu - polecam TO URZĄDZENIE

I kawa będzie też pyszna :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że ty się cieszysz z dobrej kawy :) A raczej z dobrze zaparzonej dobrej kawy. A wszystkim, którzy mają ochotę na niezłą kawę (czyli nie żadne Cibo lub inne Jakobsy) zaparzoną w tańszym urządzeniu - polecam TO URZĄDZENIE

I kawa będzie też pyszna :thumbup:

 

Widziałam ten ekspres gdzieś na aukcji i mnie zaintrygował;) Sama jednak dysponuję skromnym budżetem, ale bardzo chciałabym kupić ekspres. Znalazłam ekspres ciśnieniowy firmy AEG, ale jej kompletnie nie znam - czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć? Ekspresy Saeco czy Jura muszą poczekać na moją podwyżkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś może coś na ten temat powiedzieć? Ekspresy Saeco czy Jura muszą poczekać na moją podwyżkę ;)

 

Zerknij na TEN WĄTEK

Tu masz opinie posiadaczy tego ekspresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspres bardzo dobra rzecz pamiętam jak w pracy mieliśmy ;) taki bardziej przemysłowy (chyba) :E , zamiast 1-2 kaw piłem po 4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zerknij na TEN WĄTEK

Tu masz opinie posiadaczy tego ekspresu.

 

Dzięki, poczytałam i zrezygnowałam z tamtej firmy. Za to zrobiliśmy ze współlokatorami zrzutkę i kupiliśmy na eBayu w super okazji ekspres Jura do espresso, za 430zł i ciągle jestem pod wrażeniem :D ( Tyle, że ja popełniam herezję, bo dolewam sobie do tego mleczka skondensowanego. ) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekspres bardzo dobra rzecz pamiętam jak w pracy mieliśmy ;) taki bardziej przemysłowy (chyba) :E , zamiast 1-2 kaw piłem po 4 :E

 

dziś w biurze nie mogłem wypić ANI JEDNEJ kawy, bo nie było ziaren do naszego krupsa, recepcja nie zamówiła, była tylko zalewajka Czibo, a ja już nie piję tych fusów - nie od kiedy pracuję w tym biurze. różnica między kawą z tego ekspresu a zalewają to w ogóle siedem nieboskłonów różnicy. skończyło się całym dniem sączenia herbaty zamiast porządnej kawusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Krups to niezła marka. Ma ten wasz eskpres dyszę do spieniania mleka? To najważniejszy element wyposażenia kuchni jak dla mnie ostatnio. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest dysza i wszystko, taki wypasiony model no ale firme na to stac. krups 8500 chyba sie nazywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nawet szukałem i znalazłem tylko modele EA 8005 i EA 8050 (ta sama seria, nowszy i starszy). O to biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • I tak x1000000000000000 na świecie typów bezmyślnych, którzy uważają podobnie i niedługo będziemy mieli tylko abonamenty bez żadnego wyboru. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...  
    • Nie wiedziałem, myślałem, że trzeba dać mu kasę ze opowiadanie historyjek, które otworzą kolejny quest, ale po jakimś czasie w ogóle nie przyjmował kasy.   Mechanik nie ma też na skradanie się. Całkowicie żenujące jest uwolnienie tego magistra. W tym więzieniu pełno straży, a i tak można przejść jak gdyby nic obok nich. Jak wspomniałem wcześniej - ta gra jest niedogotowana w wielu aspektach. Ciekawią mnie jeszcze te zasypane gruzem drzwi w niektórych jaskiniach. To pewnie także jest jakiś placeholder na dodatkową zawartość.
    • Może nie osiedla, ale te w centrach miast można by zamienić na parki. Aczkolwiek osiedla czy jakaś galeria handlowa czy garaże(to miałem u siebie naście lat temu) też wchodzą w grę.  
    • Na pewno trzeba się do wojny przygotowywać.   Współcześni europejscy generałowie mają często mizerne doświadczenie bojowe. Jeśli nawet dowodzili w Iraku to nie przygotowało ich to na wojnę rosyjsko - ukraińską. Wojna na Bałkanach też była inna. Dla mnie są wyszkolonymi teoretykami. 
    • 1. Nie bez powodu 2. Nie ma konkretnego celu, jest po prostu wyrażeniem opinii, bo krytyka poparta argumentami to też rodzaj opinii.  3. A czemu krytykuje się mniejszość? Bo jak na mniejszość, to strasznie dużo się zlatuje zwolenników Konfederacji, albo takich co niby mówią, że za nimi nie są, ale...! i to jest główna rzecz, która prowokuje takie dyskusje. Jak po kimś wiadomo że jest za Konfederacją, to można próbować dyskusji. Jak ktoś kręci bez sensu, to nie ma się co dziwić niektórym odpowiedziom.  Projekty projektami i to jeszcze cudze, ale popatrz na ich plan ogólny. Plan ogólny zakłada że każdy za wszystko będzie musiał sobie zapłacić sam. Co z tego że chcą zlikwidować większość podatków, jak trzeba będzie sobie samemu sfinansować opiekę zdrowotną, emeryturę i masę innych świadczeń i usług, które teraz ogarnia państwo. Do tego proponują system, który wspiera bogatych ładnie nazywając ich "przedsiębiorczymi".  Ogólnie bardzo blisko im do systemu amerykańskiego, który wiemy że się nie sprawdza, zarówno w służbie zdrowia jak i w polityce (mowa o wpływie korporacji na politykę poprzez np. jej finansowanie). W czym? Tylko nie pisz po raz n-ty że budują przecież elektrownie węglowe. Tak, budują, czy tam uruchamiają, ale procentowo w ujęciu krajowym i liczbie ludności dalej emitują mniej na jednego mieszkańca w sektorze energetycznym niż Polska i mają cały czas tendencję spadkową mimo uruchamiania węglówek. Zatem konkretnie. W czym oszukiwali? Może być w punktach. Pisałem już, że prowadzona jest obecnie rekrutacja. Zatem twierdzisz, że Intel który obecnie restrukturyzuje choćby dział marketingu i sprzedaży zwalniając pracowników w różnych miejscach, zatrudniałby ludzi do fabryki, która nie powstanie?  I widzisz, robisz to co prędzej czy później robi tutaj każdy Konfiarz. Tak posunąłem się do takiego stwierdzenia, bo po ostatnich wypowiedziach po prostu schemat spełniony na 100%, czyli najpierw posty o tym, że Konfederacja powinna dostać szansę, rządzić, że dobrze myśli, robi itd. (dla niepoznaki, że nie wszystko, ale...!), a potem z grubej rury, że jak ktoś się z czymś nie zgadza to platformers... Nie zgadzam się z CPK choćby dlatego, że w takim układzie trzeba było nie wydawać kasy choćby w kwocie 800 milionów zł (nie liczę kosztów dwóch poprzednich budów tego lotniska) na lotnisko w Radomiu, czy kombinować z innymi lotniskami. Tak, jestem za modernizacją kolei, ale  nie wiem czy widziałeś plany tych kolei? W wielu miejscach trasy są poprowadzone tak jakby nikt nie zwracał uwagi na to czy to ma sens, jak np. linia kolejowa pod Łodzią. Są też miejsca w których linie kolejowe mają przechodzić przez dopiero co oddane budynki. Jak podzielasz zdanie @voltq w sprawie wywłaszczenia to tym bardziej z Twojej perspektywy plan powinien być nierealny. No ale ludzie dostali pozwolenie na budowę domu, gdzie wychodzi na to, że już ktoś planował linie kolejowe, bo przecież taki pomysł nie powstał w miesiąc czy dwa, prawda? Niech to będzie robione, ale z głową, a nie "na hura".  Już Bareja takie planowanie pokazywał lata temu      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...