Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gosia

Jaki ekspres do kawy polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pewne ograniczenie. Ale za to odchodzi babranie się kawie itp. Wkładasz i masz za chwilę gotową kawę.

To nie jest pewne ograniczenie. To jest cholerne ograniczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest pewne ograniczenie. To jest cholerne ograniczenie...

 

Zgadzam się w stu procentach. Ja nigdy w życiu takiego urządzenia bym nie kupił. Z kilku powodów. Przede wszystkim nie ma się wpływu na rodzaj/gatunek zaparzanej kawy - trzeba stosowac gotowe kapsułki Nescafe. Dlatego kawa z takiego urządzenia zawsze będzie taka sama. Nie ma tu żadnych możliwośći na eksperymentowanie, stosowanie różnych rodzajów kawy, bawienie się w baristę :Up_to_s: Lubię sam proces przygotowywania cappu czy espresso, mielenie kawy, ubijanie jej w portafilterze, spienianie mleka itd. Czyli wszystko to, czego przy tym ekspresie się nie wykonuje.

Z drugiej strony, jeśli ktoś ceni sobie wygodę, a nie ma kasy na ekspres automatyczny, to jest to jakieś wyjście. Zawsze będzie to kawa lepsza od rozpuszczalnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wspominał o Krupsie to ja mam takiego w firmie, chyba tego właśnie 8050. I co do tych eksperymentów to musze się zgodzić że te kapsułkowe się nie umywają do tego... W tym możesz robić wszystko, spieniasz sobie mleko, a przede wszystkim – coś co najbardziej lubię, zmieszać sobie 2 rodzaje kawy i próbować jak smakuje na taki sposób kawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. moze troszke nie w temacie drogich ekspresow, ale czy dla poczatkujacego ekspresowicza polecilibyscie taki oto model: De'Longhi EC 155 czy ew. cos innego w podobnej cenie , czy moze wogole przy takich cenach nie ma sie co bawic w ekspresy i lepiej zostac przy kawie rozpuszczalnej :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem w końcu ta rowente http://www.agito.pl/cisnieniowe/rowenta-es...1574.35212.html i jesteśmy bardzo zadowoleni

kawa zdecydowanie lepsza niz rozpuszczalna :)

pamiętaj też o młynku

 

Witam wszystkich kawiarzy....

...w zasadzie tylko przeglądałem w poszukiwaniu dobrego ekspresu do kawki, ale po poście Rzepaka ne zdzierżyłem!!! ;):mad2:

Właśnie takiego wynalazka jak ta ROWENTA "katuję" od pewnego czasu.... znaczy się staram się stworzyć coś na kształt i o smaku kawy espresso z właściwą dla tego zacnego napoju pianką. Wszystkie starania (mniej więcej dwuletnie... :( ) nie dały rezultatu...

To co wylatuje ma konsystencję i smak asfaltu, a próbowałem już różnych, i tych zacnych i tych mniej, mielonych młynkiem i fabrycznie - kaw

Nuta smakowa .... mmmm poezja! Mniej-więcej jak bym zupę z karbidu spróbował...

Kolejna uciecha to próba spienienia mleka :lol2: :lol2: :lol2: Najpierw Rowenta dostała jakby napadu kaszlu, potem pierdnęła takim ciśnieniem w kubek z mlekiem, że poza oparzeniami 3 stp ;) całe mleko zamiast w kubku było dookoła (..na suficie też...) Zabawa nie z tej ziemi! Czad na maxa!!!

Reasumując: kawa NESCAFE z firmowego saturatora na żetony smakuje jak niebo_w_gębie w porównaniu do tego...tego....tego czegoś... :lol2:

Od pół roku poddałem się i swe kubki smakowe ugłaskuję Dawidoff'em w wydaniu rozpuszczalnym (...po zalaniu nawet jest pianka -nie z chlorowanej wody :lol2: )

Pozostał stres przed kupnem podobnego kuriozum...

Zmieniam design kuchni i przede mną wyzwanie: EKSPRES DO ZABUDOWY :o !!!

Stresa mam... że ho ho...

Siemensa za blisko 5000,00? czy np AEG już za 2900 - 3200?

Ktoś studiował ciśnienie w ekspresie ciśnieniowym :cool: ? wszystko co żyje ma już 15 bar a np AEG ma 12bar ---> gorzej? mniej smacznie?

Heeelp!!! :respect:

P.S.

Rodzicom na gwiazdkę kupiłem AEG w wydaniu lite za około 180zł !!!!! KAFFKA MNIODZIO!!! --- co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różni ludzie różne potrzeby, dla mnie kawa z rowenty smakuje lepiej niż rozpuszczalna i tyle ;) nie jestem kawoszem, kawę pije dla przyjemności w kawiarni, w domu raczej z musu. A spienianie mleka jest możliwe, moja mama opanowała tą "trudną" sztukę po paru próbach, a ciągle czytam że ludzie mają z tym problemy, i zachodzę w głowę z czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję zakupu!!!

Z ciekawości (gdyż sam póki co piję jedynie rozpuszczalną Taster's Choice) zerknąłem ile to "cudo" kosztuje i cena mnie zmroziła - znalazłem najtańszy na alledrogo za 6400 :( to chyba mercedes wśród ekspresów :)

 

Trochę odkopię temat. Właśnie szukam wyposażenia do nowego mieszkania i chyba zakupię właśnie taki ekspres. Tylko trochę zastanawia mnie cena - rok temu kosztował 6400, a teraz na allegro nie ma taniej niż 8500. W sklepach internetowych co najmniej 7200. Czy już wtedy była II generacja czy to właśnie przez to wzrosła tak cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoja opinią dotyczącą kawy. Po pierwsze jeśli kawa to TYLKO Musetti włoska 100% arabiki, ok. 60 PLN za kilogram ziarnistej. Kupujemy do pracy i jesteśmy zadowoleni (klienci również) niestety mniej zadowoleni jesteśmy z expresu Krupsa - szmelc jakich mało psuje się raz na dwa miesiące. Raz nawet sam zalał sobie wnętrzności wrzątkiem. Nie polecam. Oto link do winowajcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że ten nowszy model bo ten którego dałaś zdjęcie do plastikowe g*wno za przeproszeniem, wiem bo swego czasu je sprzedawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podzielę się swoja opinią dotyczącą kawy. Po pierwsze jeśli kawa to TYLKO Musetti włoska 100% arabiki

 

Hę, jaka? Musetti? I że jedyna? Przecież na świecie jest z kilkaset o niebo lepszych mieszanek, bądź jednorodnych kaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zainwestowałem w ekspres A modo mio na kapsuły :D Teraz co rano mam pyszną Lavazze, a jak mi się zachce to i latte mogę sobie zrobić :P Jakby ktoś chciał takie cudeńko to polecam tutaj ***************, bo koszt jest o 200 zł tańczy niż w normalnych sklepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jestem smakoszem kawy odpowiem prosto. Najprosciej jak to mozliwe. Jaki eksperess - zaden. Kupcie sobie moke (mozna o tym poczytac na Wiki, czy Cafe Prego jak to szanowny forumowicz napisal wczesniej) i za jakies 2 lata bedziecie pili cudowna kawe. Rok za rokiem coraz lepsza.

 

Pepin:

Naprawde jest wiele dobrych urzadzen i musisz pamietac ze kawa z automatu najlepiej smakuje gdy zaparzasz pare lat. Im wiecej parzen tym lepsza. Moze wiec jako kryterium uwzglednij jakosc wykonania. A moka ma najwyzsza jakosc. Niestety i dla mnie ma jeden minus - nie zaparzy automatycznie kawy o 06:15 gdy ide biegac:)

 

angel son of ares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki polecacie ekspres cisnieniowy do 400-500zl, te nowsze co wyszły tylko na saszetki, badz kapsułki? Czy moze zwykle ekspresy które mają spieniacze mleka?

Te pierwsze zapewne są wygodniejsze, ale czy te kapsułki nie za drogo wychodzą, jezeli czesto ktos pije kawe? Ja pije głownie kawe z mlekiem, wiec interesuje mnie kafeteria ze spieniaczem mleka. Ale mam pytanie czy da sie zrobic taką kafeterią late czy macchiato?

I czy są kafeterie które pobierają zwykle płynne mleko i spieniają je wewnątrz ekspresu, i leją do kubeczka razem z kawą?

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge polecic dobre eksresy do kawy Nivona, NIE SĄ TANIE ale są one w cenie Saeco a o niebo lepsze,mialem jedne i drugie na testach w firmie uwierzcie mi rewelka, pracowaly bardzo dużo używane bo obsługiwaliśmy na nich szkolenia,robily srednio 25 kaw na godzine,moge polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz jestem smakoszem kawy odpowiem prosto. Najprosciej jak to mozliwe. Jaki eksperess - zaden. Kupcie sobie moke (mozna o tym poczytac na Wiki, czy Cafe Prego jak to szanowny forumowicz napisal wczesniej) i za jakies 2 lata bedziecie pili cudowna kawe. Rok za rokiem coraz lepsza.

 

Pepin:

Naprawde jest wiele dobrych urzadzen i musisz pamietac ze kawa z automatu najlepiej smakuje gdy zaparzasz pare lat. Im wiecej parzen tym lepsza. Moze wiec jako kryterium uwzglednij jakosc wykonania. A moka ma najwyzsza jakosc. Niestety i dla mnie ma jeden minus - nie zaparzy automatycznie kawy o 06:15 gdy ide biegac:)

 

angel son of ares

 

zaciekawiony tematem, zakupiłem najzwyklejszą moke. właśnie pije pierwszą własnoręcznie zrobioną kawkę :)

smak na pewno inny. tym bardziej że mam nochala zapchanego i gardło boli :) poczekam z krytyką na lepszy czas.

pytanie mam jednak natury praktycznej. czytam że jesteś kawoszem, więc pewnie wiesz że moka moce nie równa (no, ja się tylko domyślam). czy za zgodą naszych szanownych moheratorów mógłbyś zareklamować mi moke do czysto amatorskich parzeń?

kolejne pytanie, czy pijasz kawkę z mlekiem? jeśli tak, to jaki masz sposób na "zmiękczenie" smietanki/mleka, co by puszysta była? na myśl przychodzi mi zmiksowanie małej ilości (trochę to zachodu ze sprzętem)...może inny sposób jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaciekawiony tematem, zakupiłem najzwyklejszą moke. właśnie pije pierwszą własnoręcznie zrobioną kawkę :)

smak na pewno inny. tym bardziej że mam nochala zapchanego i gardło boli :) poczekam z krytyką na lepszy czas.

pytanie mam jednak natury praktycznej. czytam że jesteś kawoszem, więc pewnie wiesz że moka moce nie równa (no, ja się tylko domyślam). czy za zgodą naszych szanownych moheratorów mógłbyś zareklamować mi moke do czysto amatorskich parzeń?

kolejne pytanie, czy pijasz kawkę z mlekiem? jeśli tak, to jaki masz sposób na "zmiękczenie" smietanki/mleka, co by puszysta była? na myśl przychodzi mi zmiksowanie małej ilości (trochę to zachodu ze sprzętem)...może inny sposób jest?

 

W zaleznosci od posiadanej kuchenki (gaz/prad/indukcja) mozna zakupic odpowiednia moke. Pozostaje wybor czy aluminiowa, cz stalowa. Poniewaz nie uzywam aluminium w kuchni z przekory (rak), pozostaje mi stal. Domyslam sie, ze firmy takie jak Bialetti (sam uzywam tej http://www.bialetti.it/uk/catalogue/scheda.asp?id_cat=54 zdaje sobie z tego sprawe i aluminium ktorego uzywaja do moki nie jest rakotworcze. Ale wole chuchac na zimne.

 

Klasyczna to http://www.bialetti.it/uk/catalogue/scheda.asp?id_cat=24.

 

Nalezy pamietac, ze ilosc filizanek to wloskie espresso - te "naparstki". Kawe rano pija sie jako lekarstwo popijajac woda. Dopiero po poludniu pija sie (takie nasze klasyczne kawa z mlekiem) np. cappucino.

 

W mokce cappuciono uzyskujesz przez dodanie mleka do gornego pojemnika. Wtedy uzyskujesz gesta piane z mleka. Sa tez reczne sposoby spieniania mleka i mechaniczne - spieniacz(najprostsze dobre urzadzenie do spieniania mleka pochodzi z Ikei - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30100041). Bardzo ladnie jest to opisane na CaffePrego.pl w dziale Spienianie mleka. Jest tez piana z samej kawy (eperesso).

 

Jesli masz na mysli konkretne gatunki kawy do moki to nalezy zwrocic uwage, czy na opakowaniu jest narysowana moka lub napisane jest, ze kawa jest przeznaczona do moki (np. na oryginalnych wloskich Lavazzach) tu: http://www.lavazza.com/corporate/en/produc...e/blends#link_1 i kliknij na Rossa lub Oro (chodzi mi o ten rysunek po prawej na dole). Najprosciej mi pisac o Lavazzie bo jest najbardziej dostepna. Ja lubie np. Mount Blanc, ale najchetniej kupuje po rodzajach (np. arabica czy robusta i szukam producenta lub kraju skad pochodzi).

 

Mam w tym doswiadczenie bo taka kawe pije pare lat. I za nic nikt mnie nie namowi na "polska kawe domowa". To wole juz herbate.

 

Bynajmniej polecam lekture caffeprego. A z czasem pobawic sie w latte art. Wrazenie na laskach/zonie murowane. Fajnie jest sie pobawic w bariste.

 

 

pozdrawiam

 

angel ares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za przydatne info :):thumbup:

 

kawa faktycznie smaczna, inna od "fusiastej". tej drugiej już mi się nie chce ;) jeszcze w tym roku chcę spróbować porządnego ziarna, bo na razie parzę napój na zwykłej kawie.

no i rozglądam się za porządną moką, bo ta którą mam jest dość kiepsko zrobiona. nie wróżę jej długiego żywota. ta którą podlinkowałeś podoba mi się i wierzę Tobie na słowo że jest dobra :)

jeszcze raz dziękuje za przydatne linki i słowa doświadczonego kawosza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 1. no, ale ja myślę o kawoszeniu w podróży. tam gdzie gniazdko znajdę a kuchenkę gazową nie zawsze, więc moki swojej nie wezmę. trzeba pomyśleć o prundowej moce :)

 

jak powiedziałem, kupiłem (raczej moja kochana połówka) kawkę dedykowaną dla moki (ekspresy). kupiła wosebę. myślałem że będzie kicha, ale nie. smacznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat , bo chcę sobie zakupić ekspres do kawy tylko , że interesuje mnie taka opcja , że mogę wsadzać tam kapsułki oraz wsypywać kawę rozpuszczalną .

Szukałem na allegro to znalazłem albo tylko na kapsułki albo takie , że wspypuje się kawę a obok tego jest ten dzbanek , którego nie chcę .

Najlepiej jak cena by nie przekroczyła 700zł , bo nie wiem czy kawa z ekspresu aż tak się różni od tej z czajnika elektrycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie trudno będzie znaleźć coś dobrego. Jednak kupując ekspres warto wydać troszkę więcej. Myślę, że powinieneś co najmniej o 100 złotych podnieść swój budżet żeby mieć już coś ciekawego. Spójrz na tego boscha http://www.electro.pl/produkt-BOSCH_Ekspre...-42146,152.html Takim ekspresem można się już pobawić i na pewno bedzie Ci długo służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat lekko ucichł, a forum komputerowe, lecz mimo wszystko zapytam :) co wybrać do absolutnego max. 2500zł, i czym takie cuda różnią się od np. połowę tańszych? - nie teoria, tylko smak. Zupełnie nie wiem czego się chwycić w pierwszym kroku eliminacji lepszych wśród gorszych tak aby mi zostały jakieś perły do powyższej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam taki ekspres moccamaster który stoi u mnie w domu i co rano parzy mi pyszną zdrową kawę no i ten zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...