Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mungen

Sprawdź czy Twój zasilacz wystrzyma

Rekomendowane odpowiedzi

"Hej,

 

Ogromna prosba.Temat zaczal sie na prawde bardzo sympatycznie-i uwazam ja (i nie tylko) ,ze jest potrzebny-jesli ktos chcialby przejac ode mnie ten temat i dalej go poprowadzic(odpowiednio posegregowac odpowiedzi,porobic spis tresci itp-prosze dajcie znac-ja nie mam kompletnie czasu-dziecko.... a szkoda zeby kawal "roboty" poszedl na marne...

 

czekam na chetnych-pozdrawiam :)

"

 

Witam wszystkich

 

Przeczytajcie prosze te pare zdan wstepu.Nakresla Wam one sens i problematyke tego tematu :) .Jezeli szukasz tu odpowiedzi na temat modyfikacji, szczegolowych napiec na poszczegolnych liniach w zasilaczu, tematow zwiazanych z podkrecaniem, naprawa i innych-to nie jest temat o tym!Wiec mozesz zaoszczedzic sobie czasu i nie czytac tego!Pozostalych zapraszam serdecznie do lektury ;)

 

W necie mnostwo jest artykulow na temat zasilaczy, ich napiec, mocy itp.Po dluzszych namyslach postanowilem stworzyc mini ankiete, pomagajaca odpowiedziec na odwieczne pytanie:"czy moj zasilacz firmy xxx o mocy np.350watt utrzyma konfiguracje xxx, lub czy do karty np GF8800gtx wystarczy zasilacz xxx 400watt.

Wyszedlem z taka propozycja poniewaz czesto na roznych forach i opisach sprzetu spotkalem sie z takimi pytaniami.

W moim zamysle nie jest stworzenie ankiety doskonalej-z technicznymi danymi poszczegolnych podzespolow, mocy, napiec itp

Moim celem jest pokazanie przecietnemu uzytkownikowi danej konfiguracji PC-ta wraz z zasilaczem utrzymujacym to wszystko.

Zdaje sobie sprawe, ze mimo tej ankiety pytania byly sa i beda na ten temat.Niemniej jednak sadze ze choc garstka PC-towcow znajdzie tu dla siebie odpowiedz.

 

Przed rozpoczeciem podaje pare punktow, ktore mozna by uznac za powiedzmy sobie regulamin ;) :

 

1. Prosze o ewentualne uwagi-moze chcecie zmienic troszke forme, lub tresci ktore sie tu pojawia-jestem otwarty na propozycje :)

 

2. Wpierw pomysl zanim zganisz mnie lub wysmiejesz-krytykowac to nie sztuka, sztuka jest cos stworzyc (pozytecznego)

 

3. Prosze nie traktowac tego posta jako miejsca w ktorym mozna sie chwalic swoim sprzetem-piszcie konkretnie i na temat

 

4. "Wattomani" proszeni sa o nie udzielanie sie w tym poscie.

 

5. Prosze takze nie podawac konfiguracji gdzie np. Pentagram SF 620 bedzie utrzymywal np. P4 ,1gb ram, 80gb ata, 1xdvd, gf7600gt bo nie bedzie to miarodajne odzwierciedlenie(znawcy tematu wiedza o czym mowie).Bardziej poszukiwani tutaj sa uzytkownicy z zasilaczami 350-450watt,poniewaz najczesciej o ten przedzial mocy zasilaczy sa pytania-gdzie z pozoru "slaba" 350 podola c2d itd.

 

6. Przedzial ktory podalem 350-450watt nie jest sztywny!za wyjatkiem pkt 4 i 5

 

7. Mowimy tu o zestawach w ktorych zasilacze pracuja na codzien a nie o takich, ktore zostaly wlozone w celu sprawdzenia.

 

Mam nadzieje ze wspolnymi silami pomozemy co niektorym ;) wpisanie pare liczb i literek duzo czasu nie zajmuje, a moze sie okazac zbawienne dla innych :angel:

 

Wiec co by tu nie lac wody przejdzmy do konkretow.Moja maszynka:

 

zasilacz MC-350 PFC ATX 2.0:

 

-e2140@3.0ghz

-GAp35-ds3L

-2gb ram 800mhz

-gf 960GSO@650/2000

-1xDVD

-1xhdd 80gb ata133, 1xhdd 80gb s-ata

-2xfan 80x80, 1xfan 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 350W

A64 X2 4600 2,4Ghz @ 2,88Ghz,

2x1 Gb 800Mhz Patriot CL4,

Palit GF 8800GS,

WD 160GB SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yesico FL-550W TMS

 

Płyta P5LD2

samprom 2000+

2 hdd

2 dvd

 

silverserver zrobiles to na zlosc??? :rozga: przeczytaj prosze co napisalem na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz, ze lepiej podawac wszystkie konfiguracje?

 

corsair 520hxeu

 

MOBO: Asus p5q pro

CPU: e7200 @3.5 ghz

HDD: Samsung F1 1 TB

GPU: Gigabyte Radeon HD4850

RAM: Kingston HyperX 1066mhz 2x1gb

FANS: acutake 92, slipstream120mm i fander 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 550w + fanswap Revoltec AirGuard 120x120mm 5v

C2D E4500 2,2Ghz @ 3,6Ghz

2x1 GB Kingston 667Mhz @ 880 Mhz

ATI Radeon HD 4850

SAMSUNG HD250HJ

2 pary katod

5 wentylkow w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron ATX-350PNF utrzymuję:

 

-AMD Athlon 64 X2 4000+ (Brisbane)

- GoodRAM 2GB DDR2 800MHz

- Foxconn A690GM2MA-RS2H

- Palit 7600GT 256MB DDR3 128bit

- Seagate Barracuda 7200.10 160GB ST3160215A [ATA]

- Samsung DVD-RW SH-S203B [sATA]

 

Po podłączeniu drugiego dysku lub napędu robi się nieprzyjemnie głośny. Narazie głośny niby nie jest, ale wyraźnie go słychać, więc mam zamiar strzelić mu fan swap'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox Warrior ax450pnf

 

c2d 4500

gigabyte p35ds3

2gb ocz reapier

asus 3850

dvd-rw

panel przedni

seagat 160gb

samsung 320gb

sb live 5.1

5 wentyli

(proc ramy grafa kręcone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ModeCom Feel III 350W przez prawie miesiąc utrzymywał mój komp przy życiu. Oczywiście odkręcony na stok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie sadzisz, ze lepiej podawac wszystkie konfiguracje?

 

corsair 520hxeu

 

przedzial ktory podalem 350-450 nie jest sztywny!Jak jednak wspomnialem najmilej widziani sa uzytkownicy z tego przedzialu, poniewaz jest najwiecej pytan o takie wlasnie moce.Oczywiscie Ty posiadasz 520 wiec nie widze przeszkod zebys tez zaprezentowal konfig.Jedyne 2 uwagi jakie mam sa na poczatku czyli: "wattomani" i konfigi bez sensu.Reszta jest otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry ale wymaga dopracowania. Napisz cały ten swój tekst bardziej przejrzyście i popraw błędy (bo skoro już coś robić to pożądnie). Osobiście zmieniłbym nazwę tematu na: Sprawdź czy Twój zasilacz wystrzyma [mity i fakty] - podtytuł. Ogólnie w tym temacie (przynajmniej tak zrozumiałem z tego co napisałeś), że poprostu chodzi o to, aby pozbyć się stereotypów i przekonać ludzi, że nie trzeba majątku na zasilacz aby pociagnąć mocny konfig - czyli mity i fakty :).

 

Teraz odnośnie mojego konfigu.

 

Posiadam:

 

*Abit IP35-E

*E2140@3.2GHz

*Radeon 4870@800/4400

*2x1GB RAM

*3 x HDD

*Nagrywarka DVD

 

Większośc osób powie pewnie, że w taki konfig to nic słabszego jak Corsair/Be Quiet/Chieftec/Pentagram/OCZ/ModeCom 5x0W czyli firmowa "pięćsetka" no chyba, że w ostatecznośći jakaś super 450 -> Corsair 450W.

 

Jednak ten konfig stoi na Chieftecu GPS-450 (=GPS-400) :exclam: Taki konfig stoi na zasilaczu, który na lini 12V ma 348W nie jest to dużo ale jednak starcza na taki sprzęt. Wiele osób mówiło innym, że przy podobnym konfigu ten zasilacz poprostu nie wyrobi. Jednak nowe zasilacze mają pełno zabiezbieczeń aby zjarać tylko siebie :) a resztę zostawić przy życiu więć zaryzykowałem (wtedy tak to się nazywało). Zasilacz nawet nie pierdnął :) i ledwo co się nagrzewa. Obecnie podpinanie mojego sprzętu do zasilacza Chieftec 400/450 nazwałbym normalnośćią i powinnością jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na wymianę posiadanego już zasilacza lub nie może/nie chce wydawać majątku na super zasilacz. Polecam go naprawde wszystkim. I biurowcom i game'owcom niech wam służy i kasę w portfelu nie udusi. :)

 

O zasilaczu powiem jeszcze to, że ma on odpinana wtyczkę od wentylatora więc w przypadku fanswapa nie trzeba bawic sie w lutowanie. Ma dosć popularnych wymiarów wiatrak 120mm więc z wyborem zastępczego nie ma problemu no i co mnie najbardziej ucieszyło kiedy sam robiłem fanswapa to to, że nie ma plomby gwarancyjnej na obudowie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-400

 

INTEL Dual Core E1280 @ 3,00 GHz

ASUS P5K PRO

3x 1GB Kingston 800Mhz

EVGA e-GeForce 8800GT 512MB

1x Barracuda 250GB

1x DVD LG

ASUS Xonar DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 520

 

- c2d 8400+@3,6

- MSI P35

- Galaxy 8800GT

- 2x1GB OCZ DDR II

- SoundBlaster X-Fi Music

- WD GP

- DVD

- 3 wentyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pocztaku
:o:hmm::E

 

Było:

Codegen czysta-piendiesiąt W

P4 2.6 GIGA

1.5 GIGA ramu w 4kościach

2x HDD

Radek 9600 @ 400/236MHz

 

Jest(NADAL- Coduś wytrzymał :cool: ):

Amacrox Warrior 350W

P4 @ 3GIGA

2GB RAMU, na dwóch kościach

2x HDD

Radek 9600/był przez lato HD2600 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2140@3GHz

2GB Corsair 675@1000

Gigabyte 965DS3P

WD 320GB AAKS & Seagate 250 GB 7200.10 SATA2

DVD-RW LG

Palit 8800GT 700/1750/1900

3 wiatraki 120mm

 

Wszystko trzyma Pentagram 460W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Fortron 350W FSP350-60MDN

 

- PIV 3GHz / 1MB cache

- Asus P5Q Pro

- 2 GB ram

- Asus EAH4850 512MB

- hdd 320Gb, DVD, DVD-RW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek1993

Chieftec GPS-450 450W (dawniej Codi 300 :E )

Intel P4 2,4@2,9Ghz

MSI MS-7031 (RS350M)

512 Ram :E

GeForce 6600GT

HDD WDC

DVD LG GSA H55L

Codi padł śmiercią tragiczną :E poprzez zjaranie :P

 

New edit; teraz Chieftec ciągnie:

AMD Athlon X2 6000+

2GB ram

Ati Radeon HD 4670

HDD 250GB Samsung SATAII

napęd i wentyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat dobry ale wymaga dopracowania. Napisz cały ten swój tekst bardziej przejrzyście i popraw błędy (bo skoro już coś robić to pożądnie). Osobiście zmieniłbym nazwę tematu na: Sprawdź czy Twój zasilacz wystrzyma [mity i fakty] - podtytuł. Ogólnie w tym temacie (przynajmniej tak zrozumiałem z tego co napisałeś), że poprostu chodzi o to, aby pozbyć się stereotypów i przekonać ludzi, że nie trzeba majątku na zasilacz aby pociagnąć mocny konfig - czyli mity i fakty :).

 

tak dokladnie o to mi chodzi, pare uwag wzialem sobie do serca i poprawilem-reszte dokoncze pozniej poniewaz musze niedlugo oposcic mieszkanie ;)

 

dzieki Wam za pomoc i zainteresownie tematem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enlight 300W:

MOBO: Gigabyte GA-G33M-S2

CPU: Intel Q6600 @3.0 Ghz

HDD: Hitachi 500Gb

GPU: Gigabyte GeForce 8600GT

RAM: 2x Hyondai Hynix 1Gb 800Mhz + 2X 1 Gb OCZ 800 Mhz

FANS: 2 x Cooler Master 80mm + jakiś tam 50mm na chipset MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enermax PRO82+ 385W ciągnął dwa konfigi:

 

1.

E4600 @ 3GHz

GA-P35-DS3L

3GB RAM

8800GT/9600GT/HD3870

DVD-RW Samsung

Samsung F1 250GB

różne wiatraczki :E

 

2.

X2 4600+

MA770-DS3

1GB RAM

9600GT

DVD-RW Samsung

Samsung F1 320GB

120mm + 80mm

 

Tego drugiego wciąż ciągnie, a niedługo na jego miejsce wejdzie chyba Delta 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP 350W 60THA-P :

c2d 3.2ghz ( 65nm) lub 4ghz (45nm)

2gb ram

hd4850 no o\c

1x hdd

2 lub 3 wentylatory.

xonar-a i parę urządzeń pod usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-400

 

E2180@3,24GHz

EP35-DS3

2x1GB A-DATA EE 800MHz@900MHz 4-4-4-12

Powercolor Radeon HD4850@def.

Samsung F1 640GB, WD Caviar 80GB, Seagate Barracuda 7200.10 160GB

+ 6x120mm (wentyle) + DVD + kilka bzdetów pod USB

 

Nie muszę chyba dodawać, że cały konfig stabilny jak skała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

ModeCom MC-400

 

E2160 - 1,8@2,7GHz

4GB RAM (4x 1GB)

9600GT

2x HDD, 1x DVD

 

2.

ModeCom Feel III 500W

 

E8500 - 3,16GHz

4GB RAM (2x 2GB)

GTX260

1x HDD, 1xDVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuntKey HK-400AP (400W)

 

e4300 2.4/3Ghz

2GB RAM

hd4870

1x HDD

1x DVD

3 wentyle (2x 80, 120)

Karta sieciowa

parę urządzeń pod USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec gps 350w.

 

pdc @ 2,9GHz

2GB ram

samsung F1 320Gb

9600gt po sporym oc.

 

ma jeszcze spooooooooooooooooory zapas.

 

 

Edit.

@down, jak mierzyles napiecia miernikiem [w stresie i w idle] i wszystko gra, to nie ma powodu do zmiany :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...