Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bendyz

Cichy Radeon hd4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do ludzi obeznanych w temacie. Wiecie może który niereferencyjny radosław hd4870 jest najbardziej cichy. Tzn, generalnie chodzi mi o to aby znaleźć kartę taką już wypasioną która na standardowym chłodzeniu jest względnie niesłyszalna (przynajmniej w trybie 2d)

 

Mogłby mi ktoś podpowiedzieć - hd4870, gtx260, gtx280. Które GPU i konkretnie która karta danego producenta.

 

Musze komuś kompa złożyć dobrego ale ten ktoś chce mieć cisze wiec stąd to pytanie.

Wymiana chłodzenia nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pracuje w sklepie komputerowym i nie mam na to czasu. Serio jest to dla mnie niepotrzebna strata czasu, ryzyko uszkodzenia sprzętu( za który musiałbym zapłacic) w końcu ryzyko, że w razie naprawy gwarancyjnej serwis nie będzie chciał tego przyjąć bo się do czegoś przyczepią ( a przyczepiają się do byle g.....) :)

 

Źeby nie było że pracuje w komputerowym i sie nie znam to pracuje tam od niedawna i niestety na razie najmocniejsze karty z jakimi miałem do czynienia to hd4850 i 8800gtx+ a chce klientowi dobrego kompa złożyć i wiedzieć na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Jak chcesz złożyć go debil-userowi to polecam GTX'y 200 - będzie jeden temat 'Radeon problem' mniej ;), niestety z tą ciszą to raczej nie wyjdzie.. nie widziałem jeszcze w Polsce 200-tek z innym chłodzeniem niż stockowe.

 

Niestety wydajność nie idzie w parze z ciszą.. chyba że wykluczysz limit kosztów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cichego Radeon'a HD4870 to poczekaj na Sapphire HD4870 TOXIC. Jeszcze nie ma w Polsce, ale niedługo powinna się pojawić ;) Zagraniczne serwisy podają, że jest naprawdę bardzo bardzo cicha i wydajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
:thumbdown:

Czemu? Jeśli facet się nie zna kompletnie to chyba najlepsze wyjście. ;)

 

Jakbyś musiał podawać bezpośrednie linki do strony amd bo nie może znaleźć skąd się ściąga drivery do radeona to też by ci się odechciało.

W normalnych okolicznościach bym polecał 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu? Jeśli facet się nie zna kompletnie to chyba najlepsze wyjście. ;)

 

Jakbyś musiał podawać bezpośrednie linki do strony amd bo nie może znaleźć skąd się ściąga drivery do radeona to też by ci się odechciało.

W normalnych okolicznościach bym polecał 4870.

 

Znam wielu debili którzy sobie z radeonami radzą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Znam wielu debili którzy sobie z radeonami radzą ;).

Chwała im.

A co z resztą? :E ... no właśnie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na bliźniaczą konstrukcje tego:

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/H...c_Dual_Edition/

(na wykresie głośności jest błąd - napisali 4850 zamiast 4870)

W kazdym razie jesli to to samo to głośne.

 

Tutaj napisali ze jest dosyć ciche po odłączeniu mniejszego wentylatora. Temp bardzo się nie podniosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DR Prozac

 

Jeszcze poszukam, ale widzę że nie jest łatwe znalezienie czegoś rozsądnego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz cichego Radeon'a HD4870 to poczekaj na Sapphire HD4870 TOXIC. Jeszcze nie ma w Polsce, ale niedługo powinna się pojawić ;) Zagraniczne serwisy podają, że jest naprawdę bardzo bardzo cicha i wydajna.

 

Dokładnie, podpisuję się obiema rękami i też czekam. Jak dobrze, że oddałem tego

referenta-suszarkę do sklepu :) Poza tym ten Toxic jest taki ładny, lol.

 

Napisałem maila do Sapphire Polska z pytaniem kiedy trafi do naszych hurtowni

ale mnie olali chyba i nie odpowiedzieli do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toxic wymiata, szczególnie te dwa wiatraki ;) Chłodzenie jest bardziej masywne od 8450 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toxic wymiata, szczególnie te dwa wiatraki ;) Chłodzenie jest bardziej masywne od 8450 :)

 

Z tego co widziałem i czytałem HD4870 Toxic ma jeden wiatrak:

 

http://www.sapphiretech.com/po/products/pr...d=254&grp=3

 

Może miałeś na myśli tego Gainwarda?

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+4870+GS

 

A na Toxicu 4870 rzeczywiście duże chłodziwo, jakaś komora parowa w środku, cuda wianki :) Grunt, że cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuję cichego radka 4870. Ma ktoś tego golden sample albo toxica? A może wiecie coś nt. powercolor zerotherm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jest takiego skomplikowanego w wymianie chłodzenia na inne :Up_to_s:

 

bierz referenta i chłodzenie np. TR T-RAD2 z 2x 92mm :thumbup: ... właśnie będę takie coś zakładał :cool:

 

zostałeś już sprzedawcą miesiąca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś musiał podawać bezpośrednie linki do strony amd bo nie może znaleźć skąd się ściąga drivery do radeona to też by ci się odechciało.

To z nvidii też nie będzie umiał ściągnąć do gf'a :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

już sobie odpowiedziałeś stary ;).

 

komp świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz problem.. Zmieniasz chłodzenie na dajmy na to Accelero S1 + Scythe S-Flex 800rpm i sterta radiatorków na sekcje zasilania i pamięci karty a klientowi dajesz też fabryczne chłodzenie i jak będzie trzeba to się je przełoży.. Pracujesz w sklepie komputerowym (moje marzenie) a mylą ci się modele kart? Nie ma 8800GTX+ jest 9800GTX+, tak na przyszłość. A jak ma wyglądać reszta zestawu? I jaki budżet to postaram się doradzić jak najcichszy air cooling :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiesz, ja takim łosiem nie jestem. Komp świat kupuję tylko ze względu na newsy. A co ty myślałeś Killaruna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...