Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavel vel Franek

Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Komputer do gier filmów intrnetu trochę grafiki i do normalnego codziennego użytku (nie sugerować się kolejnością) :P Cichy bardzo żeby był ;)

Config:

1 CPU Core 2 Quad Q9550 i chłodziwo na niego wymyśliłem: Thermalright Ultra 120 Extreme + wentylator na to: COOLING SUPER SILENT FAN 12

 

2 GPU SAPPHIRE HD4870 i chłodziwo na radka: ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2 + wentylator: COOLING SUPER SILENT FAN 12 (czy te wentylatory będą pasowały do podanych chłodziw na grafę i procesor?) i czy do chłodzenia radka trzeba by było jeszcze coś dokupić?

Monitor mam 19, ale kiedyś się tam zmieni na coś większego ;)

 

3 MOBO zastanawiam się nad P5Q Pro i P5Q Deluxe

 

4 HDD SEAGATE 500 GB 32 MB lub Samsung 640GB F1

 

5 PSU Enermax Modularny 525W

 

6 RAM 4GB A-DATA EXTREME PLUS

 

7 Karta dźwiękowa Asus Xonar - tu też się jeszcze zastanawiam (czytałem, że Xonar ma problemy w grach) głośniki mam Logitech X540 i czy to nie będzie poprostu za dobra karta do tych głośniczków (czy wykorzystają dźwiękówkę w pełni?)

 

8 BUDA Tu mam problem może coś z tych trzech: LANCOOL K10 BLACK albo może ENERMAX PHEONIX NEO CZARNO SREBRNY a może CM 690

Buda ma mieć jak najlepszy przepływ powietrza, i jak najcichsze wentyle Ewentualnie doradźcie coś jeszcze może max do 400zł

 

Myszkę też kupuje i wybrałem Logitech MX620 ile trzyma bateria czy przyciski są dobrze umiejscowione

 

Klawiatura myślałem nad Logitech LOGITECH UltraX Flat, ale przydała by mi się klawiatura podświetlana i takie cuś mi się do głowy przypałętało :P : OMEGA Cassiopeia czy to podświetlenie nie będzie raziło po oczach i ogólnie czy warto to kupić bo mi to tak wygląda na plastikową zabawkę z Chin :D

 

I jeszcze jedno: w niedalekiej przyszłości chciałbym zakupić urządzenie wielofunkcyjne i wybrałem takie: Canon PIXMA MP610 Czy jest ono wygodne w codziennym użytkowaniu, na ile starcza komplet tuszy i czy będzie tanie w eksploatacji?

 

Prosze o rady wskazówki itp, itd. Pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. co to jest

COOLING SUPER SILENT FAN 12
? ile to ma decybeli? za ile to jest ?

2. dlaczego jeden z najdroższych producentów jakim jest Sapphire a nie np Palit / PowerColor ? i tak różnią się tylko wyposażeniem i naklejką...

3. zamiast Deluxe można rozważyć MSI P45 Platinum, ale zwykłe P5Q PRO / MSI P45 Neo2-FR wystarczy

4. Samsung

5. Skoro tak tego potrzebujesz to ok. Alternatywy: Be Quiet! Dark Power Pro 550W / Corsair HX 520W

6. Extreme Edition ? jak tak to OK. Alternatywa: A-DATA X-Series / Corsair XMS2 / Corsair Dominator / OCZ Reaper 1066

7. wystarczy zwykły SB Augigy 2

8. Antec 900 / CM 690 / Lian Li PC-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje dla ciebie samego PC:

1.

Gainward Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz (S775/45nm) BOX

Thermalright Ultra 120a + S-Flex 1200 /

MSI P45 Platinum/Asus P5Q Deluxe

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Chieftec 750W [CFT-750-14C ]

Chieftec CH-05B-B-OP Aegis do obudowy Arctic-Cooling 12025 PWM (12mc)

 

2.

Radeon 4870 X2 Sapphire 2GB 2xDVI (PCI-E) FullBox

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX

Thermalright Ultra 120a + S-Flex 1200 /

MSI P45 Platinum/Asus P5Q Deluxe

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Chieftec 750W [CFT-750-14C ]

Chieftec CH-05B-B-OP Aegis do obudowy Arctic-Cooling 12025 PWM (12mc)

 

Jak najbardziej możesz zamontować lepsze chłodzenie na karte graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. co to jest ? ile to ma decybeli? za ile to jest ? Lian Li PC-7

13dBA za 12zł

Lian Li PC-7 nie ma chyba czegoś takiego

 

Moje propozycje dla ciebie samego PC:

 

Radeon 4870 X2 Sapphire 2GB 2xDVI (PCI-E) FullBox

 

Pisałem przecież, że mam 19-nastke :P

 

A co powiecie o myszce i klawiaturze?

O tej klawie to wie ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy Pentagram Silent Force 460W i to nawet do GTX 280. Będzie jakieś typowo "Quadowe" zastosowanie - obróbka video, rendering itd.? Płytke polecam Asus P5K Pro lub MSI P35 Neo2-FIR. Podaj maksymalny budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś również, że zamierzasz kiedyś zmieniać, więc domyślałem się że na coś większego np. 24", a tam zdecydowanie lepiej by się sprawdził Radeon 4870 X2.

Logitech LOGITECH UltraX Flat mam i jestem zadowolony, ma kilka minusów ale nie są jakieś poważne i można się do nich przyzwyczaić. Natomiast o OMEGA Cassiopeia nic nie wiem, ale wygląda mi na chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno: w niedalekiej przyszłości chciałbym zakupić urządzenie wielofunkcyjne i wybrałem takie: Canon PIXMA MP610 Czy jest ono wygodne w codziennym użytkowaniu, na ile starcza komplet tuszy i czy będzie tanie w eksploatacji?

 

Drukarka sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu, mi osobiście komplet pojemników starcza od nowości (jakieś dwa miechy) :E Samo drukowanie przebiega również bez zarzutu, dokumenty tekstowe są nanoszone na papier w mgnieniu oka, natomiast obrazki trochę wolniej - za to ich jakość jest naprawdę zadowalająca, szczególnie na jakimś lepszym papierze.

 

Jeżeli będziesz zmieniać monitor, to może warto rozważyć dopłatę do HD4870 1GB, bądź nawet GTX 280?

 

OMEGA Cassiopeia

 

:E

 

Dołoż do jakiegoś Logitecha G11 może, jeżeli chcesz podświetlenie ;) Ew. Razer Lycosa (mam i szczerze polecam) / Logitech G15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałeś również, że zamierzasz kiedyś zmieniać, więc domyślałem się że na coś większego np. 24", a tam zdecydowanie lepiej by się sprawdził Radeon 4870 X2.

Zgadza się, ale to później na razie nie mam funduszy :)

 

ale wygląda mi na chłam.

Mnie również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko "kiedyś" może już być karta jednoprocesorowa, która zostawi w tle 4870 X2, że już o mikrozacięciach nie wspomnę. Poza ty jak zmieni na powiedzmy 22", to Radosław nadal będzie się bardzo nudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko "kiedyś" może już być karta jednoprocesorowa, która zostawi w tle 4870 X2, że już o mikrozacięciach nie wspomnę. Poza ty jak zmieni na powiedzmy 22", to Radosław nadal będzie się bardzo nudził.

Zgadza się :thumbup:

 

 

A czy ten wentyl będzie dobry (czyt. cichy i wydajny) COOLING SUPER SILENT FAN 12

czy brać coś lepszgo ?

 

Poza ty jak zmieni na powiedzmy 22", to Radosław nadal będzie się bardzo nudził.

 

W takim razie w jakich rozdzielczościach radek "rozwija skrzydła"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24" (1920x1200) i 30" (2560x1600).

 

Ale jak go podłącze do tej 19 to bedzie słabszy od innej karty np czy poprostu nie wykorzysta swojego potencjału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa :

http://zenfist.pl/nzxt-tempest-czarna-obud...CFQhNtAodVVNVFA

lub

http://zenfist.pl/antec-nine-hundred-czarn...wer-p-1185.html

W pierwszej budzie są już wszystkie wentylatory , a do drugiej włóż :

2 x : http://zenfist.pl/xthermal-btf120pro-120mm-p-1582.html

Wentylatory trochę drogie , ale są za to ciche . ;)

Ja bym brał tą pierwszą budę , ale to kwestja gustu . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...