Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

Oficjalny temat o X3 Terran conflict

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym otworzyć temat o najlepszym symulatorze kosmicznym jaki kiedykolwiek powstał. Premiera odbyła się dnia 17.10.08r. Jest to gra umiejscowiona w olbrzymim świecie X który jest podzielony na ponad setkę sektorów wyróżnia się z pośród innych tym że można prowadzić każdy statek jaki ujrzymy w grze od malutkich myśliwców po kilku kilometrowe pancerniki. Można stworzyć własną flotę która będzie sterowana przez sztuczną inteligencję a my będziemy jej wydawać rozkazy. Gra ma fabułę która jest podzielona na pięć wątków zależnie od postaci którą kierujemy, oczywiście wykonywanie misji nie jest przymusowe możemy do fabuły nawet nie podchodzić. W grze ważną rolę odgrywają pieniądze i reputacja, pieniądze można zarabiać na różne sposoby wykonując 1000 pobocznych questów, niszcząc piratów mając licencję policyjną, transportując ludzi, walcząc dla jakiejś rasy lub po prostu handlując surowcami czy budując własne fabryki które zapewnią nam dochód. Na początku handel idzie powoli jednak gdy już zakupimy następny statek możemy zamontować w nim system kupiecki który po wydaniu odpowiednich poleceń sam zacznie latać i handlować towarami gdy takich statków będziemy mieli więcej przychody będą rosły w zastraszającym tempie gdy już nazbieramy odpowiednią ilość pieniędzy i będziemy mieli odpowiednią reputację będziemy mogli zakupić na przykład lotniskowiec i wypełnić go flotą myśliwców, a następnie wziąść udział w bardzo rzadkich misjach nazywających się inwazjami, zależą one od naszej reputacji czym większa tym większa inwazja w inwazji zawsze biorą udział największe statki oraz setki myśliwców ale do takiej misji jest także potrzebny niestety mocny komputer z dużą mocą obliczeniową.

 

W grze znajduje się ponad 100 różnego rodzaju statków z czego każdy można ulepszyć w dziesiątki ulepszeń od przyśpieszenia napędu poprzez wymianę osłon, sterów, podsystemów takich jak np. skaner ładunków do broni której jest także kilkadziesiąt rodzai od zwykłych karabinków laserowych po altylerię dalekiego zasięgu , promień holowniczy czy rakiety.

W grze występują różne rasy w poprzedniej części było ich siedem w x3 terran conflict dojdą co najmniej 2. Świat jest od razu w pełni otwarty czyli nie zaczynając fabuły możemy się zapędzić w najdalszy zakątek kosmosu.

Od rozpoczęcia rozgrywki gra cały czas się rozwija w trakcie rozgrywki przybywa wiele nowych statków coraz więcej npctów lata własnymi statkami staje się bardziej tłoczno czasami nawet powstają nowe stacje kosmiczne narastają konflikty.

 

To może powiem jeszcze coś o grafice otóż grafika w grze jest na poprzednim silniku z X3 Reunion który do dziś niema sobie równych gdyż niema gry kosmicznej która by grafiką dorównała X3 Reunion lecz został on jeszcze bardziej ulepszony jest piękniejszy.

 

Na koniec chcę jeszcze powiedzieć że firma produkująca grę odznacza się tym ze ma olbrzymie wsparcie dla swoich gier i wydają pacze do końca, często pacze te mają bonusy w postaci nowych statków czy misji.

 

Tu daje linki do filmików z gry:

 

Oraz kilka screanów:

http://www.egosoft.com/news/images/news_2008_10_02_002.jpg

http://www.egosoft.com/games/x3tc/screensh..._screen_013.jpg

 

Galeria zdjęć z gry:

http://www.egosoft.com/games/x3tc/screenshots_pl.php

 

Polska strona poświęcona serii:

http://www.xanth.eu.org/~xudb/

 

2 Polska strona poświęcona serii:

www.mamut.m5.pl

 

Ogólnoświatowe forum:

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=17

lub ten:

http://80.237.211.54/

 

Polskie forum poświęcone serii :

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=17

 

2 polskie forum:

http://forum.xudb.pl/

 

 

Mam nadzieje że temat za szybko nie zostanie pogrzebany gdyż gra jest warta poświęcenia uwagi.

Gra już jest dostępna w zagranicznych sklepach lecz polska wersja zostanie wydana dopiero w przyszłym roku.

Początkujących gra może odstraszać sterowanie lecz po dłuższym obyciu i tak każdy używa tylko kilku klawiszy.

W grze są praktycznie nieograniczone możliwości eksploracji.

 

Pierwszy ras jak się zetknąłem z serią X dokładnie X3 Reunion grałem jakieś 3 dni i się odstraszyłem skomplikowaniem jednak 2 dni puźniej powróciłem i od tamtego czasu grałem w zasadzie w ta grę 0,5 roku i nadal do niej jeszcze wracam (możliwe że przestraszyłem się dlatego że gra była po Angielsku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w to ciąć mysz + klawiatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się w to ciąć mysz + klawiatura?

 

 

Szczerze to ci powiem że mi osobiście lepiej się gra myszą i klawiaturą niż Joistickiem. Sterowanie w grze jest pomimo wszystko bardziej arkadowe i nie wymaga jakiegoś specjalistycznego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, a gdzie można ją kupić? Ponoć dopiero w 2009 premiera od Cenegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X3: Reunion to bardzo rozbudowana, piekielnie wciągająca pozycja, skierowana raczej do wąskiego grona odbiorców. Dość przytłaczająca przy pierwszy kontakcie, ale i oferująca wspaniałą oprawę wizualną i dźwiękową, oraz setki godzin zabawy, oczywiście jak już się uda choć częściowo opanować najważniejsze rzeczy. :) Z pewnością zainteresuje się nową odsłoną, ale dopiero po "przerobieniu" tej ostatniej. Do tego natomiast jeszcze dłuuga droga. :)

Świetnie, a gdzie można ją kupić? Ponoć dopiero w 2009 premiera od Cenegi...

Przez Steama, bądź w jednym z zagranicznych sklepów internetowych, choć osobiście poczekałbym jednak na polską wersję. W tym wypadku bardzo wiele ona zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetnie, a gdzie można ją kupić? Ponoć dopiero w 2009 premiera od Cenegi...

 

Narazie niestety tylko za granicą lub przez steama ale jeśli nie grałeś nigdy w Xy to proponuje ci zakup poprzedniej części która na pewno ci się spodoba jeśli lubisz takie klimaty graficznie wygląda bardzo podobnie nazywa się X3 Reunion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można ją gdzieś jeszcze dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można ją gdzieś jeszcze dostać?

 

 

X3 Reunion można chyba zamówić nadal od Topware swego czasu nawet była w Playu za jedyne 10 zł.

A X3 Terran conflict tylko narazie za granicą i steam. Chyba że jakiś polski sklep to sprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :) Może w MM będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi będę mógł sobie zrobić w tej grze takie małe " gwiezdne wojny" ?? coś w rodzaju że ja steruje (w późniejszym okresie) wielkim okrętem, i robię sobie wojnę z innymi statkami? wiesz mniej więcej o co mi chodzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK :) Może w MM będzie...

 

W to raczej wątpie ale było by fajnie, wychodzi na to że pozostaje czekać na wydanie Cenegi albo poprosić wujka z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi będę mógł sobie zrobić w tej grze takie małe " gwiezdne wojny" ?? coś w rodzaju że ja steruje (w późniejszym okresie) wielkim okrętem, i robię sobie wojnę z innymi statkami? wiesz mniej więcej o co mi chodzi? :)

 

Oczywiście pisałem przecież że można sterować nawet pancernikami, wypełnionymi dziesiątkami myśliwców a pancerniki w tej części mają wielkość grubo pewnie ponad 5 Km, jak trafisz na misję (inwazja) to w takiej wojnie bedzie kilka takich byków i setki myśliwców w jednej walce, te misje się nigdy nie kończą ale są bardzo rzadkie i ciężko na nie trafić. Jak się nie trafi to zawsze bedziesz mugł rozwalić duże statki rasy z którą masz nie najlepsze stosunki albo bazy piratów tylko uwazaj bo taka rasa co masz u niej złe stosunki jak tylko wlecisz to cały sektor na ciebie może puścić a nie rzadko w taki sektorze znajduje się kilka takich dużych statków ale to wcale nie znaczy że musisz mniec tylko jeden pancernik gdyż możesz mieć ich w zasdzie nie ogrniczoną ilość jedynym problemem sa zarobki gdyż na jednego bedziesz musiał poświęcić pewnie ze 2 tygodnie gry żeby zakupić a co dopiero wyposażyć lecz gdy już takiego kupisz to kasa zapewne bedzie ci szybko dochodziła więc zakup drugiego a potem 3 zajmie już dużo mniej czasu. Często wyposarzenie statku takiego kosztuje 2 tyle co statek. A i szukanie wyposażenia nie jest proste bo nie w każdym sektorze produkują odpowiednie cżęści i odpowiednią ich ilość często pancerniki mają slotów na ponad setkę dział a wtedy zakup tyle. Same osłony o odpowiedniej mocy kosztują niemałą sumkę jeszcze zależy jaki masz pancernik i jakie generatory on ma jdne mogą być wyposażone w lepsze osłony a inne w gorsze.

 

Mówię o Reunion :)

 

Reunion to chyba najlepiej od topware zamówić choć wydaje mi się że w sklepach też powinny być w MM pewnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samym X3 Reunion Niszczyciele mogły mieć do 80 dział z czego prawie połowa tych dział to mogła być altyleria dalekiego zasięgu plus wyposażenie w torpedy które już slotów nie wymagają. największe lotniskowce w X3 Reunion mierzyły 3 Km i mogły pomieścić do 60 myśliwców.

 

A co do ilości statków w X3 Reunion było ich około 200 gdyż były różne odmiany niektórych wersji. Więc w tej części może ich być ich jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już mam X3:TC. Zamówiłem w przedsprzedaży na stronie producenta. www.egosoft.com

Ta gra jest niesamowicie rozbudowana. W X3 Reunion nie doszedlem nawet do polowy tego co sobie zalozylem. "Zabilo" mnie w pewnym momencie reczne zarzadzanie 20 statkami transporotwymi, ktore przygotowywalem do przekazania pilotom miedzygalatktycznym (tz: UT). Wiem, ze całkiem aktywna społeczność modderów pewnie wydała coś na ten problem to jednak po dluuugim czasie odlozylem tytuł na półkę. Oczywiście Xy to tego typu gry do, których wraca się bardzo chętnie i na długo. Ja jednak powstyrzymałem się i czekałem na X3:TC. Opłaciło się. Nowy interface jest bardzo fajny i naprawde ułatwia grę. Tym razem zbuduje ogromną flotę! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie w X3 nigdy nie podobał sposób dowodzenia duzymy okretami. Byl imo strasznie słaby, nie instucyjny a do tego walki były mało zajmujące/widowiskowe :P.

Było fajnie, [rzez pierwsze pare godzin. Pozniej wrocilem do marzen o Silen Hunter w kosmosie na podrasowanym engine z Nexus :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie w X3 nigdy nie podobał sposób dowodzenia duzymy okretami. Byl imo strasznie słaby, nie instucyjny a do tego walki były mało zajmujące/widowiskowe :P.

Było fajnie, [rzez pierwsze pare godzin. Pozniej wrocilem do marzen o Silen Hunter w kosmosie na podrasowanym engine z Nexus :E.

 

Na szczescie w TC jest nowy interface (bardzo duze usprawnienie) i menu zarzadzania flotą. :-)

A tak nawiasem, dobrze z X3 to nie tylko walka, a cos o wiele szerszego... Mnie bardziej kreci budowanie swojego imperium ekonomicznego skladajacego sie z wielu fabryk i kompleksow oraz wysokiej klasy pilotów handlowych. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo X3 to nie gra dla każdego tu trzeba się wykazać własną inicjatywą człowiek nie jest cały czas prowadzony fabułą po sznurku do kłębka. Mi oczywiście gra najbardziej się podobała dopiero po ukończeniu fabuły kiedy to mogłem zbudować swoją flotę wziąść udział w inwazjach Xenońskich czy cale sektory oczyścić z wrogiej dla mnie cywilizacji. Wspaniałe jest w tej grze budowanie własnego imperium. Co do kierowania dużymi statkami to w X3 Reunion rzeczywiście był problem gdyż takim potworem sterowało się jak myśliwcem a do takiej jednostki przydał by się widok TPP no i oczywiście lepsza organizacja baterii dział. Nie wiem jak to jest W X3 Terran conflict ale mam nadzieje że jest lepiej co i tak nie zmienia faktu że Reunion było wspaniałą grą i jedyną która miała aż takie możliwości i potencjał. Jeśli chodzi o symulatory Kosmiczne to według mnie była i jest najlepsza a grałem we wiele symulatorów więc mam coś do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie w TC jest nowy interface (bardzo duze usprawnienie) i menu zarzadzania flotą. :-)

A tak nawiasem, dobrze z X3 to nie tylko walka, a cos o wiele szerszego... Mnie bardziej kreci budowanie swojego imperium ekonomicznego skladajacego sie z wielu fabryk i kompleksow oraz wysokiej klasy pilotów handlowych. :-)

Niestety walki dalej wygladaja plastikowo :P.

W Nexus mialo sie wrazenie jakby sie ogladalo najlepsze sceny z BSG w czasie starc duzych jednostek :P.

Mnie nie interesuje zarzadznie flota, mnie interesuje dowodzenie jednego wielkiego okretu. Niestety w X3 uczicbyle bylo jakby sie 2km mysliwcem sterowało..

No i watpie zeby zrobili cos z ta nieszczecilowa kamera + pokazaniem bezwałności duzych okretów w kosmosie :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to brakuje przy dużych jednostkach tylko i wyłącznie widoku strategicznego co prawda jest możliwość sterowania w widoku tpp ale cały interfejs wtedy znika więc ani postrzelać się nie da ani rakiety wystrzelić(czyli jest się zdanym tylko i wyłącznie na zautomatyzowane wieżyczki) da się tylko sterować. Coś czytałem że w TC chyba ma być ten interface coś w stylu EVE chyba z patchem 1.2 doszła taka możliwość. Jeśli tak jest to będę w pełni zadowolony. Ale pomimo wszystko Nexus to nie symulator tylko gra taktyczna z widokiem strategicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie w to grac tak jak w poczciwego Wing Commander Prophecy?

Wiecie misje i strzelaniny z widokiem z kokpitu...

 

Jak to bedzie chodzic na 7300GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale pomimo wszystko Nexus to nie symulator tylko gra taktyczna z widokiem strategicznym.

Co nie zmienia faktu, ze w sposobie dowodzenia okretami/przedstawieniu walki zadna gra w kosmosie mu do piet nie dorasta :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homeworld też ma świetny system walk. Ale X3 Ma coś w sobie co tak przyciąga w Nexusie nie polatasz sobie myśliwcem i nie kupisz fabryki. Ale rzeczywiście w X fajnie by było jakby był widok podobny jak w Nexusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Homeworld też ma świetny system walk. Ale X3 Ma coś w sobie co tak przyciąga w Nexusie nie polatasz sobie myśliwcem i nie kupisz fabryki. Ale rzeczywiście w X fajnie by było jakby był widok podobny jak w Nexusie.

Jak chce budować wielkie imperium to mam Master Of Orion :P.

X3 mnie nie wciagnal. Wlasnie z powodu niesamowicie kulawego sterowania duzymi okretami. Latanie mysliwcami mnie nie interesuje. Eskdry mysliwców to ja co najwyzej moge wysylac z pokladu mojego pancernika :P.

Tak czy inaczej sprawdze "trial" TC zeby sie przekonac jak teraz wyglada dowodzenie ogromnymi okretami. Jak bedzie fajne do dokupie na steam do kompletu. Jak nie fajne to coz.. nie wiele strace :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...