Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew2

Oficjalny temat o X3 Terran conflict

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chce budować wielkie imperium to mam Master Of Orion :P.

X3 mnie nie wciagnal. Wlasnie z powodu niesamowicie kulawego sterowania duzymi okretami. Latanie mysliwcami mnie nie interesuje. Eskdry mysliwców to ja co najwyzej moge wysylac z pokladu mojego pancernika :P.

Tak czy inaczej sprawdze "trial" TC zeby sie przekonac jak teraz wyglada dowodzenie ogromnymi okretami. Jak bedzie fajne do dokupie na steam do kompletu. Jak nie fajne to coz.. nie wiele strace :P.

Prawda jest taka, że jeżeli kogoś interesuje wyłącznie walka to go X3 nie wciągnie. W tej grze, nie da się kupić większego myśliwca, o statku flagowym nie wspominając, bez dużego główkowania na temat ekenomii, łącznie z zakupem fabryk, przyporządkowaniem im transporowców i ustawieniem wielu dość szczegółowych parametrów. Samo dowodzenie pilotami handlowymi wymaga tez dużo myślenia i planowania.

Jeżeli zatem ktoś nie lubi spędzania czasu w kosmosie latając często od stacji do stacji bez prowadzenia za rękę (jak np: w Wing Commanderze) to ta gra po prostu mu się nie spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciagle sie pluje do kulawego sterowania duzymi okretami, a kazdy proboje mnie przekonac w kazdym innym aspekcie o ktorym nawet slowa nie napisalem -;-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do X3 Reunion zabieralem sie 3 razy i nigdy nie moglem zaczac normalnie grac, nie dlatego ze gra jest niewciagajaco po prostu wymaga od gracza zaangazowania i poswiecenia czasu na przyswojenie regul i interfejsu.

Moze w Terran conflict to poprawili i bedzie bardziej intuicyjny...

szkoda ze po nexus jupiter accident czy homeworldzie nie wyszedl fajny space sim do grania w singla.

 

Do X3 Reunion zabieralem sie 3 razy i nigdy nie moglem zaczac normalnie grac, nie dlatego ze gra jest niewciagajaco po prostu wymaga od gracza zaangazowania i poswiecenia czasu na przyswojenie regul i interfejsu.

Moze w Terran conflict to poprawili i bedzie bardziej intuicyjny...

szkoda ze po nexus jupiter accident czy homeworldzie nie wyszedl fajny space sim\rts do grania w singla. Sins of Solar Emipire nadaje sie tylko do multi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do X3 Reunion zabieralem sie 3 razy i nigdy nie moglem zaczac normalnie grac, nie dlatego ze gra jest niewciagajaco po prostu wymaga od gracza zaangazowania i poswiecenia czasu na przyswojenie regul i interfejsu.

Moze w Terran conflict to poprawili i bedzie bardziej intuicyjny...

szkoda ze po nexus jupiter accident czy homeworldzie nie wyszedl fajny space sim\rts do grania w singla. Sins of Solar Emipire nadaje sie tylko do multi

 

Wiadomo X3 to nie jest gra dla wszystkich, jest to produkcja niszowa i nie każdemu musi się podobać ale warto zauważyć że jest to jedna z najlepszych gier typu space sim piękna grafika, wspaniały dźwięk, złożoność oraz wiele pomysłów jakich nigdzie nie znajdziemy. Wiadomo że objęcie tej gry sprawiać może trudności i nie każdemu musi się podobać inni wolą kosmiczne rtsy lub zwykłe arkadówki w których lata się tylko kosmicznym mysliwcem a tu mamy to wszystko w jednym co wprowadza odstraszający poziom skomplikowania. Ale pomimo tego seria X ma wielką rzeszę fanów którzy szukają w rozgrywce czegoś więcej niż tylko strzelania do wszystkiego co się porusza w tej grze najważniejsze jest planowanie rozeznanie w rynku oraz dobieranie odpowiednich komponentów. Np. jak chce się być piratem warto zaopatrzyć się w skaner ładunku oraz urządzenie zakłucające by policja nie mogła ze skanować naszego ładunku gdy chcemy handlować niewolnikami trzeba jeszcze domontować system podtrzymywania życia w naszym myśliwcu. Natomiast gdy jesteśmy handlarzami trzeba zakupić odpowiednie oprogramowania pokazujące nam gdzie co najlepiej sprzedać i naszym jest najlepszy zysk a w końcu wynajmować pilotów i szkolić ich na handlarzy w sektorach gdzie jest wysoki obrót gotówki. Gdy zbudujemy fabryki trzeba do nich przyporządkować pilotów którzy będą kupywali odpowiednie surowce potrzebne do wyrobu przedmiotów, możemy nawet zająć się budową myśliwców czy uzbrojenia do nich. Bardza ciekawą odmianą jest także mozliwość łowienia kosmicznych much czy zajmowanie się górnictwem na asteroidach. Gra ma taką mnogość możliwości np możliwość wzięcia udziału w wyścigach kosmicznych czy udziału w loterii w której nie rzadko do wygrania są miliony kredytów można także grac w karty.To jest chyba jedyna gra z jaką się spotkałem w której wieżyczkom można wydać komendę ochrony przeciwrakietowej(jest to bardzo przydatne głównie w myśliwcach z tylną wieżyczką oraz dużych jednostkach). Nie da się wymienić wszystkiego co daje nam X3 gdyż jest tego tak wiele że nikt nie jest w stanie wszystkiego odkryć. Same inwazje Xenońskie przynoszą wiele radości gdy trzeba się zmierzyć w walce z gigantycznymi statkami. Często zdarza się że doświadczeni gracze grający już w tą grę od dawna odkrywają nieznane jeszcze przez nich możliwości.

 

Zarabiać pieniądze można także na inne sposoby na przykład poprzez zakup licencji policyjnej i niszczenie statków pirackich lub wrogich dla rasy dla której pracujemy czym większy poziom reputacji i doświadczenia tym więcej dostaniemy za zniszczenie takiego statku a czasem może się zdarzyć że pilot z takiego myśliwca wyskoczy i będziemy mogli go przejąc a następnie sprzedać lub wyremontować.

 

Ja osobiście chciałbym zapoznać z grą jak największą ilość graczy wiadomo że nie każdemu gra musi się podobać ale to nie znaczy że jak ktoś nielubi tego typu gier to zaraz musi oczerniać ją, są ludzie którzy uwielbiają tego typu gry a po przeczytaniu takich komentarzy zniechęcają się do nich jeśli chodzi o hardkorowe spacesimy to ta gra jest jednym z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka do linków z pierwszego postu:

 

Filmy, screeny i inne informacje znajdziecie na www.mamut.m5.pl

Ogólnoświatowe forum:

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=17

 

X3 Reunion i Terran Conflict to piękne gry powalające rozmachem EvE, tyle, że dla jednego gracza.

Można dowodzić pancernikiem, ba... całą flotą pancerników, w dodatkach pojawiły się statki-bazy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała poprawka do linków z pierwszego postu:

 

Filmy, screeny i inne informacje znajdziecie na www.mamut.m5.pl

Ogólnoświatowe forum:

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=17

 

X3 Reunion i Terran Conflict to piękne gry powalające rozmachem EvE, tyle, że dla jednego gracza.

Można dowodzić pancernikiem, ba... całą flotą pancerników, w dodatkach pojawiły się statki-bazy....

 

 

Już poprawiłem w pierwszym poście a o tej stronce to nie wiedziałem fajna dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do rejestracji i korzystania. Niestety rejestracja wymagana do pobierania i pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała poprawka do linków z pierwszego postu:

 

Filmy, screeny i inne informacje znajdziecie na www.mamut.m5.pl

Ogólnoświatowe forum:

http://forum.egosoft.com/viewforum.php?f=17

 

X3 Reunion i Terran Conflict to piękne gry powalające rozmachem EvE, tyle, że dla jednego gracza.

Można dowodzić pancernikiem, ba... całą flotą pancerników, w dodatkach pojawiły się statki-bazy....

Bluznisz i nie wiesz co mowisz :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bluznisz i nie wiesz co mowisz :P.

 

 

I znowu zacznie się porównywanie X3 do EVE to są dwa różne typy gier tego nie da się porównać choć jak na singla to rzeczywiście jest wielki rozmach jeśli nie największy. EVE to MMO a X3 to Single jednym się podoba to a innym co innego. Ale że od razu bluźnisz to bym nie powiedział grałem w obie i mogę powiedzieć że w swoich kategoriach obie gry są zrobione z podobnym rozmachem aczkolwiek X3 pomimo mniejszego wszechświata i chyba bo nie wiem jak to do końca jest z EVE w ilości statków to ma większe możliwości. Eve ma podobne cechy jak wszystkie MMO ale brakuje jej choćby czegoś takiego jak wyścigi czy obrona przeciwrakietowa i jakieś udziwnienie w postaci skili które nie bardzo pasuje do takiego klimatu rozgrywki.

Surowce w obu grach można podobnie wydobywać z asteroidów można w obu tak samo robić questy by zarabiać ale w karty w EVE to raczej nie da się zagrać. Satelity też raczej nie postawisz żeby móc obejrzeć co się dzieje w danym sektoże i sama ekonomia aż tak rozwinięta nie jest. Eve może się wydawać ciekawsze bo do korporacji można się przyłączyć ale w singlu jak niby możesz sobie wyobrazić korporację. Weś w EVE zakup sobie statki i niech same zarabiają dla ciebie. Niema sensu tak się rozwodzić gdy się nie zna konkurętów do końca. Jak ktoś nie jest wstanie opłacać miesięcznego abonamentu to chyba jednak lepszym wyjściem jest jednorazowy zakup gry X3.

 

EVE w zasadzie nie daje dużo więcej niż inne MMO jej fenomen to to że wyróżnia się z pośród innych wszechświatem tu nie chodzi się z mieczykiem i nie wali się mobków.

 

Co prawda w EVE dużo nie grałem bo zaledwie Trial ale tyle wystarczy na choć pobieżne zrozumienie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda w EVE dużo nie grałem bo zaledwie Trial ale tyle wystarczy na choć pobieżne zrozumienie gry.

Niestety ty tez nie wiesz co mówisz :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ty tez nie wiesz co mówisz :P.

 

No dobra czekam wygrałeś możesz więc zacząć wyliczać wszystko co tak wywyższa EVE.

Powiem ci tylko jedno nie wyliczaj tego co daje ilość graczy do rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra czekam wygrałeś możesz więc zacząć wyliczać wszystko co tak wywyższa EVE.

Powiem ci tylko jedno nie wyliczaj tego co daje ilość graczy do rozgrywki.

To jest najwazniejsze bo EVE to jedyna popularna gra sandbox :P. Poza Empire panuje pełna dowolnosc. Polityka, kampanie wojenne, kotrolowanie terytoriow, ekonomia itd :P.

Sa tez tacy co pewnie by ci udowodnili ze Combat w eve wcale sie duzo od tego x3 nie rozni. Niestety mnie tak samo nie odpowiadal :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest najwazniejsze bo EVE to jedyna popularna gra sandbox :P. Poza Empire panuje pełna dowolnosc. Polityka, kampanie wojenne, kotrolowanie terytoriow, ekonomia itd :P.

Sa tez tacy co pewnie by ci udowodnili ze Combat w eve wcale sie duzo od tego x3 nie rozni. Niestety mnie tak samo nie odpowiadal :P.

 

Ja nie chcę się kłócić ale gry od siebie mechaniką bardzo się nie różnią ja bym w zasadzie obie postawił na równi jednak w różnych typach tak jak już mówiłem. Dlatego nie widzę sensu by wywyższać jedną nad drugą gdyż obie mają podobne rozwiązania. Jedna przyciąga tym że zamiast SI są gracze i wielki świat a druga możliwościami. Jakby w EVE grał jeden gracz to wszechświat był by pusty i wtedy gra była by do niczego natomiast gdyby w X3 dodać online to było by za dużo graczy i nikt by nie mógł się ruszyć gdyż za mało przestrzeni by było(a jeszcze jakby każdy pobyudował po 10 fabryk i wynają po 50 własnych chandlaży). Mi tylko to się nie podobało że powiedziałeś że EVe miażdzy X3.

W każdej grze każdemu graczowi może się podobać co innego i niema tu co umniejszać różnym tytułom gdyż nam może się nie podobać ale są gracze którym się podoba. Rozumiem jak jest dużo osób i ma to samo zdanie że gra jest zła ale X3 coś takiego raczej nie dotyczy. Jeśli w danym gatunku gra wypada słabo to się zgodzę ale jeśli ktoś beszta grę tylko dlatego że nie lubi tego gatunku to z nim nigdy się nie zgodzę. Jendni lubią RPG a inni gry AKCJI. Gdy RPG były jeszcze w 2d to były grami niszowymi ale pomimo to niektórym bardzo się podobały a gdy teraz weszła era 3d to już niema takich ograniczeń do RPGów. Co i tak nie zmieni tego że symulatory kosmiczne zawsze będą grami niszowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w EVE bo kiedyś grałem w WoWa i od tego czasu (mając na uwadze konsekwencje jakie MMO wprowadziło do mojego życia) nie zamierzam więcej próbować. Z tego co wiem, tylko w X3 można swobodnie latać jak w symulatroze, ale może się mylę. Mi właśnie latanie bardzo się podoba. Nie bez powodu długo grałem we Flight Simulatora... Do tego należy dołożyć ekonomię, strategię i mamy piękne połączenie symulatora z grą na myślenie. Oczywiście gra ma wiele niedociągnięć. Są jeszcze bugi, wiele spraw nie jest dostatecznie, ani w grze, ani w instrukcji wyjaśnionych. Weźmy np: górnictwo... dopiero wnikliwa analiza forum odpowie nam na pytanie jak je zautomatyzować by twoje transportowce same zbierały minerały. Tak jest z wieloma innymi kwestiami... Gra niestety wymaga trochę "pracy". Piękne w tej grze jest to, że jest to gra otwarta i możesz robić wszystko, ale też wiele się uczyć. Mnie np: w X3R denerwowała koniecznośc zaopatrywania każdego nabytego transportowca po kolei w niezbędny sprzęt by móc zatrudnić pilota, kótry by za mnie handlował (a ja w tym czasie bym sobie walczył). Jednoczesne zaopatrywnie kilku takich transportowców było strasznie nużące... Ale... mały wpis na forum pokazał rozwiązanie... Kup wielki statek M1... naładuj go całym sprzętem ustaw w jednym sektorze... i on będzie zaopatrywał we wszystko dokujące do niego transportowce... itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole strzelać bezpośrednio do celu w X3 niż liczyć, czy komp mi pseudolosowo trafi lub nie. EvE fajne, bo ludziska latają w stadach ze sobą, ale brakuje klimatu z X3... A co do wyposażania: jest mod XTM i tam jest opcja: "montuj standardowe wyposażenie" działa to dla danego typu statków i już nie trzeba osobno wyposażać transportowców, myśliwców korwet.... .wystarczy, że podzespoły będą w naszym doku w magazynie.

Po instalacji moda XTM gra zmienia się diametralnie na pluszzz - nie ma już tak różowo - jazda na maxa bez trzymanki :)

Latał ktoś statkiem Borgów ze Startreka lub Imperialnym Niszczycielem z Gwiezdnych Wojen???? Spróbuj tak w EvE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema co, X3 ma swój własny fenomenalny Klimat który ciężko jest pobić. A to że gra jest słaba może mówić tylko osoba która nie miała z nią styczności lub którą odstraszył poziom skomplikowania. A ostatnio gdzieś czytałem że na Steamie to X3 Terran Conflikt jest w dziesiątce najlepiej sprzedających się gier na gry.wp.pl chyba tak było.

 

PS. Niedawno kumpel doczytał się że jest dokładnie 303 statki w grze a ta liczba z pewnością się powiększy wraz z nowymi patchami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]na Steamie to X3 Terran Conflikt jest w dziesiątce najlepiej sprzedających się gier na gry.wp.pl chyba tak było.

 

No właśnie. Gra ma swoich zakochanych fanów, ale grono jest betonowe i mało elastyczne... niczym PZPN... :lol2:

 

Gra jest świetna, a i tak wszyscy grają w FIFA, Warhammer, FarCry, GTA i inne... A ten wątek ma kilka dosłownie osób zainteresowanych... do tego na portalach z grami prawie nie ma recenzji...

 

Tak to już jest. Możemy sobie zachwalać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi pseudolosowo trafi lub nie.

Nie ma pseudolosowosci. Jest pare uproszczen, ale to czy trafisz czy nie jest obliczane z fizycznych wzorow na ruch.

No właśnie. Gra ma swoich zakochanych fanów, ale grono jest betonowe i mało elastyczne... niczym PZPN... smilies/lol2.gif

Niestety mnie, nie bawi latanie mysliwcem. ani pancernikiem jak mysliwcem :P. Ale jak pojawi sie sposob dowodzenia ala Nexus albo Silent Hunter to dajcie znac -;-.

Niema co, X3 ma swój własny fenomenalny Klimat

StarGate ma fajniejszy klimat :P

EVE tez. To jesli chodzi o strone fabularna.

X3 to hard-sci-fi. Ale takie zwyczajne hard-sci-fi.

 

Jak zmienia sposob sterowania duzymi okretami, to moze wroce do tej gry. Wczesniej napewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug GOL miesiac temu minal miesiac od daty premiery X3:TC. Czy jest ktos, kto gral juz w to i zechcialby sie podzielic informacjami? Wlasciwie to jestem niemal pewien, ze gre mozna kupowac w ciemno. Mimo wszystko dobrze by bylo poczytac wrazenia z pierwszej reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem. otóż mam wersję steamową gry, która nie chce mi się uruchomić. patch 2.5, menu wchodzi bez większych problemów, stacja w 3d mi się kręci, ale jak wybiorę sobie klasę i zaczynam grę - kaplica, gra umiera, ładuje się i ładuje...

 

komp: amd athlon 3800+

gf 8800gt

2gb ramu

win 7

 

co to może być? jak się z tym uporać? uruchamiałem już pod adminem, zgodności z vista i xp, nic nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie w terran conflikcie szybko zarobic? Wystartujcie jak wam sie tylko podoba,

jesli jednak macie na starcie bustera, sprzedajcie go i kupcie Mercury, teraz bedziecie potrzebowac jakies 150k credytek, ale powinniscie miec tyle w zapasie po sprzedniu bustera, jesli nie to poprostu ponhandlujcie troche Space Fuelem w Herrons Nebula albo Energy Cellsami i Ore w Ore Belt, jak juz bedziecie miec kase kupcie JumpDrive z TerraCorp Homebase w Home of Light i kupcie Life Support System z bazy piratów ( najblizsza jest w Ore Belt, daleko za północną bramą ). Jak juz to macie wyszukujcie misji transportu pasażerów z poziomem trudnosci "Very Hard", z jump drivem zdązymy za kazdym razem dostarczyc pasażerów, bedzie to trwać góra 5 minut, a zarobimy z 500k kredytek, 4 takie runy i mamy na nowego w pełni zupgrejdowanego merkurego ktorego ustawiamy na Universe Tradera, powtarzamy to az mamy ich z 8-10, gdy mamy ich z 5 to mozemy przestać robic misje pasażerskie i kupujemy np discoverera albo tego innego paranidskiego scouta ( bo on jest duzo szybszy, z 600m na sekunde ) i odkrywamy caly swiat zeby nasi Universe Traderzy mieli gdzie handlowac, gdy to skonczymy powinnismy juz miec wystarczajaco duzo kasy na produkcje fabryki wódki, budujemy tam gdzie najwiecej ludzi, ustawiamy cene na o 1 mniejsza od sredniej i od tej pory mozemy robic co chcemy bo kasy nam nigdy nie zabraknie ;]

 

a ty kfwadrat masz duzo za slabego proca na te gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat może ktoś sobie o grze przypomni, a gra jest tego warta.

W chwili obecnej stan rzeczy jest taki że wszyscy gracze X3TC oczekują na Patcha 2.6 który ma dodać nową fabułę oraz usprawnić kilka rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na pewno jest warta przypomnienia i pamiętania.

Jest duża, wymagająca (w sensie wymagań w stosunku do gracza, a nie komputera), rozbudowana i specyficzna. To coś niezwykłego i odwrotnego do 'mainstramowych' trendów upraszczania gier.

 

W obecnej odsłonie TC jest naprawdę dopracowana i chyba najbliższa niektórym elementom mojego ideału: Frontiera ;)

 

Zabawne jest to, że mam X2, X3, X3TC...i do tej pory nie pograłem dłużej niż kilka godzin. Ciągle czasu brakuje na tę grę - jest zbyt 'duża' na szybką partyjkę...

 

...ale kiedyś, kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wolną chwilkę, to postanowiłem sobie przypomnieć jak wygląda benchmark X3TC a przy okazji nagrałem filmik z tego na mój kanał. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wcp5ZW-zJjE

 

Silnik napędzający X3: Terran Conflict (a wcześniej X3: Reunion) nie należy do najmłodszych, ale nadal potrafi pokazać pazur. Kurcze, mam ochotę ponownie zagłębić się w to uniwersum, choć wiem że nie stać mnie teraz, aby tak bezpardonowo szastać czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...