Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zahariash

Porządny skrypt społecznościowy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję porządnego skryptu społecznościowego. Żaden cms (choć, jeśli spełni wszystkie wymagania, to może być), tylko framework nastawiony na tą tematykę.

 

Wymagania:

- Niezaszyfrowany kod źródłowy.

- PHP5 (obiektowy, nie tylko działający pod piątką).

- System szablonów, niekoniecznie pełne MVC. Żadnych tagów w php.

- Programmer friendly (system pluginów, jakieś api, aby nie trzeba było grzebać w kodzie rdzenia)

- Wydajność (Z miejsca odpadają rozwiązania wykładające się przy 10000 userach w bazie, wczytujące tabele do pamięci, serializujące całe tablice danych w jednym polu w tabeli i inne tego typu dziwadła. Preferowane intensywne cachowanie, lekki design).

- Rozsądna cena (max 500$, preferowane rozwiązania open source).

 

Większość rozwiązań, które znalazłem jest zaprojektowanych pod kątem serwisu randkowego lub jest typu klon (wstaw nazwę znanego serwisu społecznościowego). Część jest nastawiona na wyklikanie wszystkiego bez zaglądania do kodu lub ewentualne dokupienie modułu/pluginu od producenta za ciężką kasę. Chodzi mi o coś bardziej elastycznego w modyfikowaniu.

 

Przejrzałem google pod tym kątem. Jest sporo skryptów. Ogromna większość jest nierozwijanych - utknęły na php4. Jest parę ciekawych, choćby dolphin czy na pierwszy rzut oka social platform (zaszyfrowany kod mnie zraził - nie zamierzam ściągać pirata, aby ocenić jakość kodu), ale ciężko znaleźć jakieś solidnie sformułowane opinie o ich działaniu w środowisku produkcyjnym. Doszedłem do wniosku, że lepiej napisać coś własnego pod jakimś porządnym frameworkiem - zwłaszcza, że nie potrzebuję od razu wszystkich ficzersów i maksymalnej ilości wodotrysków. Jednak mogłem przeoczyć jakiś ciekawy skrypt, niezbyt rozreklamowany w sieci.

 

Czekam przede wszystkim na opinie osób, które uruchamiały jakiś serwis na gotowym skrypcie mocno go modyfikując pod swoje wymagania.

 

Wątek miał być założony na innym forum ale w sumie trafił tutaj ;)

 

Pozdrawiam,

Zahariash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opiniach zebranych w necie uznalem, że zostawiam go na potem. Generalnie wygląda na straszliwie wolny, zwłaszcza jeśli chodzi o bazę. Wątki takie jak ten są wystarczająco przerażające...

 

Masz jakieś doświadczenia z tym skryptem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ale ostatnio tez szukalem czegos takiego i ten wydal mi sie najsensowniejszy z posrod darmowych. ale po przeczytaniu tego watku to nie wiem, wyglada jakby elgg dzialal wolniej niz zwykle forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygospodaruję trochę wolnego czasu zrobię porównanie kilku skryptów pod kątem cech, które opisałem w pierwszym poście.

Czym dłużej szukam tym bardziej wątpię w sens używania jakiegokolwiek gotowca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Rozsądna cena (max 500$, preferowane rozwiązania open source).

 

Jesteś nierozsądny, jeśli oczekujesz za tak niewiele, tak wiele... :thumbdown:

Przypomina mi to ogłoszenia na portalach zleceniowych "Zlecę wykonanie skryptu na podobieństwo nasza-klasa.pl i fotka.pl Budżet 500zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś nierozsądny, jeśli oczekujesz za tak niewiele, tak wiele... :thumbdown:

Przypomina mi to ogłoszenia na portalach zleceniowych "Zlecę wykonanie skryptu na podobieństwo nasza-klasa.pl i fotka.pl Budżet 500zł :lol2:

Bez przesady. Nie chcę kompletnego skryptu typu fotka.pl. Szukam dobrze napisanego frameworka pod konkretny typ zastosowań w którym zgadzam się na ogromne braki funkcjonalności pod warunkiem, że będzie posiadał api umożliwiające pisanie pluginów. Czy to aż tak wiele? Wątpię. Czy któryś z warunków, jakie podałem, jest aż tak ciężki w implementacji?

Powiem więcej. Jakikolwiek skrypt pod te zastosowania, który nie spełnia warunków nr 4 i 5 nie jest wart instalacji, choćby był za darmo. No chyba, że społeczność docelowa ma liczyć max 500 osób...

 

Celowo nie pisałem konkretnych wymagań dotyczących funkcjonalności skryptu. Mało mnie obchodzi, czy będzie brakowało blogów, forum, czy bajeranckiej galerii... Szukam platformy bazowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, z budzetem $500 mozna startowac na roznych freelancerskich portalach, choc jakos produktu zapewne bedzie chinska ;)

 

swoja droga dziwne ze w dobie popularnosci web2.0 i opensource tak malo jest dobrych frameworkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez przesady, z budzetem $500 mozna startowac na roznych freelancerskich portalach, choc jakos produktu zapewne bedzie chinska ;)

Heh, spokojnie... Wiadomo, że na zamówienie za tą kasę nic porządnego się nie dostanie. Chodziło mi o skrypty sprzedawane w większych ilościach tak jak to się dzieje ze skryptami forum.

 

---

Potestowałem elgg pod kątem obsługi bazy danych. Ładny i woooolnyyy. Projekt bazy jest dziwaczny, bo większość danych w formie uogólnionych obiektów jest zapakowana w trzy tabele. Coś a'la serializacja obiektów do bazy (nazwa tu, pola tam, wartości gdzie indziej). Przypuszczam, że przy większym obciążeniu odbije się to czkawką. Dodajesz zdjęcie i bach: 35 insertów do bazy :/ Poza tym ilość zapytań nie schodzi poniżej 120/stronę (a z włączonymi pluginami potrafi dojść nawet do 400). Z tego 30% się powtarza (więc cache pomoże) ale to tylko udowadnia, że z obsługą bazy jest coś nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gdybym dysponował budżetem rzędu $500 to bym wybrał SocialEngine ponieważ spełnia wszystkie wymagania podanej przez Ciebie specyfikacji. Jego cena to $250 więc nadal zostaje drugie tyle do wydania. W następnym kroku nabyłbym profesjonalne spolszczenie do najnowszej wersji v3. Nadal zostaje Tobie jeszcze $200 więc za to kupiłbym dodatkowe pluginy typu video lub możliwość przesyłania muzyki oraz jakiś super szablon do se. Całość $500 czyli tyle ile wynosi Twój budżet ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja również stawiam portale społecznościowe na tym całym skrypcie SocialEngine tylko, że na polskiej odmianie.

Trochę drogi ale jak ktoś ma kasę to polecam bo szybko i łatwo się robi społecznościówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam skrypt GetSocial polskiej firmy Getsoft. Posiada on wszystkie funkcje wyżej opisanych zagranicznych skryptów, a do tego jest o ponad połowę tańszy. Dodatkowo skrypt ten jest napisany w pełni obiektowo (Kohana), a nie jak np. SocialEngine strukturalnie - z tego co pamiętam. Więcej o tym skrypcie znajdziecie tutaj: http://www.getsoft.pl/produkty/skrypt-spolecznosciowy.html

 

 

Upssss trochę odkopałem stary temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Upssss trochę odkopałem stary temat :)

To nie problem. Gorzej z tym, że twój post wygląda na reklamę... Możesz chociaż podać przykład dużego wdrożenia?

 

PS.: Chcesz, by brano Cię na poważnie, to nie pisz, że program jest lepszy bo napisany obiektowo... W przypadku PHP kwestia obiektowości jest bardzo śliska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączył: Wczoraj, 23:13

Napisał: Wczoraj, 23:17

Postów: 1

 

 

Eee tam, jak możesz go podejrzewać o reklamę! :P To okropne :P

 

Dołączył: Wczoraj, 23:13

Napisał: Wczoraj, 23:17

nie wspominając o postach bo to każdy widzi...

Eee tam, jak możesz go podejrzewać o reklamę! :P To okropne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...