Skocz do zawartości
XGwizdekX

Listwa do komputera - Naprawdę potrzebna?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, nie wiedziałem gdzie napisać więc pisze tutaj.

 

Komputer, głośniki i router mam podłączony pod przedłużacz, a konkretniej wygląda to tak.

 

Kontakt -> przedłużacz (z 3 wejściami, do tego podłączony PC i telewizor) -> drugi przedłużacz ( 4 wejścia, mam tam resztę sprzętu podpiętego, a do tego konsola X360 i tuner telewizyjny)

 

Czy to jest bezpieczne, a pytam dlatego że ktoś mi mówił żebym lepiej kupił listwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom lubisz ryzyko. obciążać tak zwykły przedłużacz życzę powodzenia. Tylko czekac aż sie coś spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom lubisz ryzyko. obciążać tak zwykły przedłużacz życzę powodzenia. Tylko czekac aż sie coś spali.

 

To aż tak poważnie?

Wystarczy kupić taką zwykłą za 25 zł?

 

PS. Mogę to podłączyć w ten sposób kontakt -> przedłużacz -> listwa?

Edytowane przez XGwizdekX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że trzeba listwę. nawet taka badziewna uchroni komputer przed drobnymi skokami napięcia

mam znajomego który korzystał z przedłużacza :P w dość krótkim czasie, wymienił [na szczęście] tylko 3 zasilacze :lol2:

to chyba wszystko wyjaśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby komp był podłączony pod listwę. Listwa to zawsze zabezpieczenie a jak ty masz tyle urządzeń podpiętych pod przedłużacze to ja dziękuje. Jeden skok napięcia i zasilacz w najlepszym wypadku pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po drugim spalonym zasilaczu zainwestowałem w dobrą listwę z bezpiecznikiem :E

Edytowane przez blady71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam listwy od co najmniej 5 lat i się trzymam :E

20081110061oh1.th.jpgthpix.gif

nawet nie przypuszczałem,że tam tak ładnie mam :P

Edytowane przez PiReS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet taka badziewna uchroni komputer przed drobnymi skokami napięcia

mam znajomego który korzystał z przedłużacza :P w dość krótkim czasie, wymienił [na szczęście] tylko 3 zasilacze :lol2:

to chyba wszystko wyjaśnia

 

Ta,i znowu znajomy

Pytanie czy komp uszkodzi się od małych skoków napięcia?Ja przez 8(osiem)lat jechałem bez żadnej listwy i nigdy mi się nic nie spaliło i nie słyszałem aby komuś z moich znajomych coś się zjarało z powodu braku takiej listwy,a przez prawie pięc lat jechałem na codegenie i też przeżył i jeszcze go sprzedałem :)

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontakt -> przedłużacz (z 3 wejściami, do tego podłączony PC i telewizor) -> drugi przedłużacz ( 4 wejścia, mam tam resztę sprzętu podpiętego, a do tego konsola X360 i tuner telewizyjny)

 

z tego co wiem taka konfiguracja może spowodowac "przegrzanie instalacji elektrycznej" (czy jakos tak) i pozar -co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, przegrzac sie moze jak jest slaby przedłużacz i wszystko musialo ciagnac 2000W a nie sadze zeby tyle bralo pradu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evelan

ja mam listwę i mi się raz sfajczył zasilacz kto wie może dlatego że mam pecha a może dlatego że to był CODEGEN :E

sfajczył hmmm sam kabel zasilający co prawda (2 razy) po kilku miesiącach zaczął warczeć wiatrak przyspieszał... przyspieszał...!! chwila napięcia wszyscy wstrzymali oddech iii!!! zgasł PC :E i tak został zakupiony Pentagram :D

Edytowane przez evelan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jarał się mój Codegen listwa okazała się pomocna - natychmiast "zanurkowalem pod biurko" i odłączyłem prąd, zanim Codi coś spalił... 25 złotych to nie majątek, a listwa zawsze pełni tam jakieś minimalne funkcje ochronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując listwę za 25zł to mozna ją powiesić sobie na choince pod warunkiem, że będzie ładna. Dobry filtr przepięciowy kosztuje co najmniej 12zł. Dobre listwy z atestem co wydatek co najmniej 40-50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam listwę EVER'a i przez ostatnie 7 lat nie miałem żadnych problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa ma jedną zaletę - ma wyłącznik.

Ja mam listwę EVER i już 2 kompy mi się spaliły na niej a ona nadal działa (czyli nie działa). Ważniejsze jest posiadanie zasilacza z odpowiednimi zabezpieczeniami oraz dopilnowanie by gniazdko miało uziemienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Listwa ma jedną zaletę - ma wyłącznik.

Ja mam listwę EVER i już 2 kompy mi się spaliły na niej a ona nadal działa (czyli nie działa). Ważniejsze jest posiadanie zasilacza z odpowiednimi zabezpieczeniami oraz dopilnowanie by gniazdko miało uziemienie.

Dokładnie włącznik to plus. Co do gniastka z uziemieniem hmm... ja miałem z 5 lat bez uziemienia i spaliłem jeden zasilacz marki codegen :E . Od dwóch tygodni posiadam uziemienie i to raczej daje coś ale tylko jak jest burza :E . Jak masz dobry zasilacz to nawet bez listwy nic się nie powinno stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Co do gniazdka z uziemieniem hmm... ja miałem z 5 lat bez uziemienia i spaliłem jeden zasilacz marki codegen :E . Od dwóch tygodni posiadam uziemienie i to raczej daje coś ale tylko jak jest burza ...

Założyłem uziemienie bo gdy kiedyś schylałem się pod biurko i dotknąłem policzkiem obudowy... Trach!! obudowa strzeliła mnie w ryj prądem :)

Bez uziemienia różnica napięcia między obudową a np. kaloryferem wynosiła u mnie kilkanaście volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się, chciałem wysłać pw, proszę o usunięcie

Edytowane przez reaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości sieci elektrycznej w miejscu zamieszkania. Przykładowo, jeśli mieszkasz na wsi, gdzie często sieć enregetyczna jak i sama instalacja może być wiekowa z kablami zwijanymi na "barana". Większość mieszkańców wsi na pewno zauważyła mruganie żarówek kiedy sąsiad spawał coś tzw. Ruską spawarką lub to samo podczas bardzo wietrznych dni. Dlatego listwa w takim rejonie to podstawa.
Sam używam czegoś takiego, to już moja druga. Pierwsza padła podczas przepięcia w burzy, ratując mi przynajmniej zasilacz w PC. Lepiej mieć cokolwiek niż nie mieć nic, a koszt przyrównując go do komputera praktycznie żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Skorek95 napisał:

Wszystko zależy od jakości sieci elektrycznej w miejscu zamieszkania. Przykładowo, jeśli mieszkasz na wsi, gdzie często sieć enregetyczna jak i sama instalacja może być wiekowa z kablami zwijanymi na "barana". Większość mieszkańców wsi na pewno zauważyła mruganie żarówek kiedy sąsiad spawał coś tzw. Ruską spawarką lub to samo podczas bardzo wietrznych dni. Dlatego listwa w takim rejonie to podstawa.
 

Dokładnie, jeżdże na taką wioske raz w roku na miesiac żeby akumulatory w ciszy podładować to wiem w co grane i zabieram kilka listw do których podinam wszystko co trzeba. Ale nie ukrywam u siebie w mieście , hehe tez mam do kompyterów, tv, xboxa itp  nie wyobrażam sobie bez nich , jakos bezpieczniej sie czuje. i wiadomo kiedyś to sie u ruskich na targu kupowało przedłuzacze i nikt na jakość i zabezpieczenia nie patrzył, teraz wiemy więcej i wybieramy lepiej. Ale ja postawiłem na polskie, mam listwy polskie ale dobre z długą gwarancją firmy Armac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowszego ? Listwa to dość prosta konstrukcja więc i starsza nowsze będą działały tak samo. Jeżeli masz za dużo pieniędzy zastanów się raczej nad zasilaczem awaryjnym. Nawet niedroga konstrukcja będzie lepsza od listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pięknie temat odgrzebany=]. Ale skoro rozmowa już się toczy, to ja używam listew firmy Brennenstuhl. Raczej drogo, ale listwy chyba spoko. Mają jednak jeden niezaprzeczalny atut- rozstawione względem siebie gniazda, co znacznie ułatwia wzajemne ustawienie wtyczek i zasilaczy.

https://www.morele.net/listwa-zasilajaca-brennenstuhl-super-solid-line-przeciwprzepieciowa-8-gniazd-2-5m-czarny-1153380318-823372/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...