Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DudeMASTER

Dobry zestaw ?

Rekomendowane odpowiedzi

A jaka platforma pożera wiecej prądu AMD czy INTEL??, pytam, tak z ciekawości:], pozatym AMD tańsze :] 

podobno amd 64.. no i się mniej grzeje od intela.

 

Amd tańsze racja. Ile ale tak naprawde relanie zyskam wybierając amd64 a ile z trace ?

 

Pozdrawiam.

 

[Edytowane: 12/9/2004 przez DudeMASTER]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO powiedz żeby sobie jeszcze sami wybrali, włożyli itp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no racja branie tylu dysków jest głupotą. Ale ja muszę mieć tyle. 4 różne osoby będą korzystać z niego dlatego są 2 na serialu czyli w obudowie a pozostałe 2 w kieszeniach. Każdy będzie miał swój dysk. Nie ja to wymyśliłem.

 

Wiedziałem !! ze tak powiesz, 4 dyski - tata, mama, siostra i ja :E:D

 

heh no to po co pytałeś :) Mówiłem wymysł nie mój.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm tam w tej obudowie jest 360 tka.

 

Amd 64... no tak wiem że dobre ale...

nie wiem może byś złożył lepszy od mnie za 9 tysi z amd 64 bo ja już nie mam siły. Męcze się 2 dzień. A w poniedziałek mam zamawiać. Pozdrawiam.

 

ale zapewne nie firmowe 360W a to i tak malo....

 

 

 

Procesor Athlon 64 3200+ - 979zł

Płyta główna Abit KV8-PRO - 439zł

Obudowa Chieftec BX-02-B-B-SL ATX 360WATT - 479zł

Pamięć Kingston DDR 512Mb/400Mhz 2szt. - 798zł

Dysk twardy Seagate 80GB sATA 7200 obr. 8MB 4szt. - 1140zł

Karta graficzna Sapphire X800Pro256/vivo102-A26123-00-AT - 1969zł

Klawiatura Logitech UltraX Flat - 139zł

Mysz Logitech B85 Optical UltraX Mouse - 85żł

Nagrywarka NEC ND-3500A 16x OEM - 389zł

Monitor LCD iiyama Pro Lite E430-B 17' Black - 2148zł

Razem brutto: 8565zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napędy optyczne Asus DRW-1604P BOX 1 szt. 475.00

Napędy optyczne DVD Asus E616P1 x16 / x48 retail 1 szt. 131.00

Nagrywarke DVD bym wybrał Neca, a DVD-ROM Liteon LTD 166S.

Z tym DVD-Romem Asusa dziwne rzeczy się działy, czytałem komentarze na komputroniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka platforma pożera wiecej prądu AMD czy INTEL??, pytam, tak z ciekawości:], pozatym AMD tańsze :] 

podobno amd 64.. no i się mniej grzeje od intela.

 

Amd tańsze racja. Ile ale tak naprawde relanie zyskam wybierając amd64 a ile z trace ?

 

Pozdrawiam.

 

[Edytowane: 12/9/2004 przez DudeMASTER]

 

Więcej prądu żre Prescott, co powoduje większe wydzielanie ciepła. Idać w strone AMD64 zyskasz wydajność i ponad 20-30% kopa jak wejdze WinXP 64bit, a stracisz...nie wiem - 17 instrukcji SSE3 zawartych w Prescott'cie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm tam w tej obudowie jest 360 tka.

 

Amd 64... no tak wiem że dobre ale...

nie wiem może byś złożył lepszy od mnie za 9 tysi z amd 64 bo ja już nie mam siły. Męcze się 2 dzień. A w poniedziałek mam zamawiać. Pozdrawiam.

 

ale zapewne nie firmowe 360W a to i tak malo....

 

 

 

Procesor Athlon 64 3200+ - 979zł

Płyta główna Abit KV8-PRO - 439zł

Obudowa Chieftec BX-02-B-B-SL ATX 360WATT - 479zł

Pamięć Kingston DDR 512Mb/400Mhz 2szt. - 798zł

Dysk twardy Seagate 80GB sATA 7200 obr. 8MB 4szt. - 1140zł

Karta graficzna Sapphire X800Pro256/vivo102-A26123-00-AT - 1969zł

Klawiatura Logitech UltraX Flat - 139zł

Mysz Logitech B85 Optical UltraX Mouse - 85żł

Nagrywarka NEC ND-3500A 16x OEM - 389zł

Monitor LCD iiyama Pro Lite E430-B 17' Black - 2148zł

Razem brutto: 8565zł

 

No tak dzięki odrazu za odpowiedz.

 

A co do konfiguracji którą złożyłeś. No zmienie napewno grafike. Klawiatura i mysz na bezprzewodowo. Oraz nagrywarke na asusa i do tego dvd tez asusa oraz Monitor.

 

Dlaczego wybvrałeś Kingston ?

 

No dobra powiedzmy że by było taki jak ty złożyłeś. Gwaranujesz mi że będe miał większy power niż na p4 ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonujecie do AMD64, ale widziałem kilka testów i w częsci wygrywało AMD a w niektórych do P4 3,4 nic nie dorównało.

W części grach lepsze jest AMD a w innych P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli komp ma służyć również do grania, a sądząc po grafice ma...to procek jest tu za słaby, wąskie gardło dla tego GT.

 

 

A powiedz mi czy przy takim sprzecie bedzie dla niego widać gołym okiemze procek 3GHz jest za słaby dla tej grafy?? :> [:|]

 

Teraz pewnie nie, ale w oparciu o przyszłe wymagające tytuły...przeglądając testy tej karty na róznych kompach, inne wyniki są na PIV 3Gh, na A64 3400+ są wyższe, na A64 3800+ jeszcze wyższe, więc można wywnioskować, że na takim skromniutkim (już dzisiaj) PIV 3gh karta na max nie będzie wykorzystana. Wiadmomo, można powiedzieć, że za rok kolega będzie mógł sobie dokupić szybszego proca, ale sądząc po gotówce jaką inwestuje w zestaw, ten komputer ma raczej starczyć na dłużej bez żadnych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekonujecie do AMD64, ale widziałem kilka testów i w częsci wygrywało AMD a w niektórych do P4 3,4 nic nie dorównało.

W części grach lepsze jest AMD a w innych P4. 

 

Hmm a jaki to był athlon 64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Procesor Athlon 64 3200+ - 979zł

Płyta główna Abit KV8-PRO - 439zł

Obudowa Chieftec BX-02-B-B-SL ATX 360WATT - 479zł

Pamięć Kingston DDR 512Mb/400Mhz 2szt. - 798zł

Dysk twardy Seagate 80GB sATA 7200 obr. 8MB 4szt. - 1140zł

Karta graficzna Sapphire X800Pro256/vivo102-A26123-00-AT - 1969zł

Klawiatura Logitech UltraX Flat - 139zł

Mysz Logitech B85 Optical UltraX Mouse - 85żł

Nagrywarka NEC ND-3500A 16x OEM - 389zł

Monitor LCD iiyama Pro Lite E430-B 17' Black - 2148zł

Razem brutto: 8565zł

 

Grafika inna /gorsza:)/, monitor inny/gorszy :)/, pamieci inne /gorsze:)// Fajna klawiatura.

 

Co do dylamatu Prescott-AMD64. AMD podkręcisz o max 200MHz. Prescott pojdzie na powiedzmy 3,6 bez mrugniecia okiem. Poza tym poczytaj to: http://www.tomshardware.com/cpu/20030923/ Chciaz jak dla mnie cokolwiek nie wybierzesz, bedzie dobre.

 

pozdrawiam

komisarz

 

[Edited on 12/9/2004 by komisarz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoBo - Epox 8KDA3+ nForce3 - 741zł lub Abit KV8 Pro - 467zł - na Abicie można podobno wyższe FSB osiągnąć, podobno bo sam się przekonam jak kupię ;) .

Procek - AMD Athlon 64 3000+ BOX - 817zł

RAM - DDR-SDRAM Hynix 512MB PC-400 -D43 x 2 - 798zł - jak chcesz kręcić to tylko te, Geile są dobre ale nie do kręcenia.

HDD - Seagate 200GB Barracuda 7200.7 Serial ATA/150 x 2 - 1116zł

Klawiatura i mysz - ta co podałeś czyli Microsoft Wireless Optical Desktop retail v. 2.0 - K51-00129 - 261zł

Zasilacz - Chieftec HPC-420-302-DF - 259zł

Obudowa - co sobie wymyślisz ;) .

Monitor - ? może być ten co podałeś

Karta graficzna - Leadtek Winfast GeForce 6800 GT - 1999zł - również to co podawałeś.

DVDR - Nec DVD RW+/- 16x model ND-3500A - 432zł

 

 

Sprzęt z płytą Epoxa to koszt 9112zł, więc masz jeszcze trochę kasy na dobrą obudowę ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RAM - DDR-SDRAM Hynix 512MB PC-400 -D43 x 2 - 798zł - jak chcesz kręcić to tylko te, Geile są dobre ale nie do kręcenia. 

 

A wiesz moze, o ile mozna podkręcić tego Athlona, bo ja raczej nieciekawe informacje wyczytalem. Sam sie przymierzam w niedlugim czasie do zmainy platformy i tez mam dylemat: intel czyl amd64. Rozwiąże go sam /tu uprzedzam chetnych do przekonywania/, ale akurat chialbym wiedziec, jak bardzo AMD64 sa podatne na podkręcanie.

 

pozdrawiam

komisarz

 

 

[Edited on 12/9/2004 by komisarz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do dylamatu Prescott-AMD64. AMD podkręcisz o max 200MHz. Prescott pojdzie na powiedzmy 3,6 bez mrugniecia okiem. Poza tym poczytaj to: http://www.tomshardware.com/cpu/20030923/ Chciaz jak dla mnie cokolwiek nie wybierzesz, bedzie dobre.

 

Nie jest tak źle z Athlonami 64. Na dobrej płycie pójdzie FSB 240 i działają stabilnie. Jakby nie patrzeć to 3000+ albo 3200+ zrobi nam odpowiednika A64 3700+ - 3800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiesz moze, o ile mozna podkręcić tego Athlona, bo ja raczej nieciekawe informacje wyczytalem. Sam sie przymierzam w niedlugim czasie do zmainy platformy i tez mam dylemat: intel czyl amd64. Rozwiąże go sam: /tu uprzedzam chetnych do przekonywania/, ale akurat hcialbym wiedziec, jak bardzo MAD64 sa podatne na podkręcanie.

 

Tak jak napisałem wyżej, da radę wyciągnąć FSB 240-250. Ale to chyba tylko na MoBo Abita (przynajmniej takie opinie czytałem). Na Epoxie stabilnie do 230 działał. Ja wybieram A64 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym dlaczego chcesz brać aż 4 dyski ? Nie lepiej 2x160GB ? Tak się tylko pytam ...  ;) 

 

Obudowa -  :hmm:  weź coś bez zasilacza i dokup do tego Chieftec HPC-420-302-DF albo jeszcze mocniejszy zasilacz. 

 

no racja branie tylu dysków jest głupotą. Ale ja muszę mieć tyle. 4 różne osoby będą korzystać z niego dlatego są 2 na serialu czyli w obudowie a pozostałe 2 w kieszeniach. Każdy będzie miał swój dysk. Nie ja to wymyśliłem.

 

hm a nie można po prostu wziąć jednego dysku np. 250GB i podzielić na partycje? Wyjdzie taniej, chłodniej i ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej odpowiada ten test http://www.tomshardware.pl/cpu/20040106/index.html - Athlon 64 3000+ to Athlon 64 3200+ z obciętym cache (różnice w wydajności są minimalne). Jeżeli to ma być komputer do gier (na to wskazuje chociażby karta graficzna) to lepszym wyborem będzie A64 niż PIV. Dochodzi jeszcze kwestia poboru mocy i ewentualnego wykorzystania 64 bitów w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wiesz moze, o ile mozna podkręcić tego Athlona, bo ja raczej nieciekawe informacje wyczytalem. Sam sie przymierzam w niedlugim czasie do zmainy platformy i tez mam dylemat: intel czyl amd64. Rozwiąże go sam: /tu uprzedzam chetnych do przekonywania/, ale akurat hcialbym wiedziec, jak bardzo MAD64 sa podatne na podkręcanie.

 

Tak jak napisałem wyżej, da radę wyciągnąć FSB 240-250. Ale to chyba tylko na MoBo Abita (przynajmniej takie opinie czytałem). Na Epoxie stabilnie do 230 działał. Ja wybieram A64 ;) .

 

Ale które - te na 939 czy na 754. A jak na 754 to te z wiekszym, czy mniejszym cache'em ?

 

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi bardziej odpowiada ten test http://www.tomshardware.pl/cpu/20040106/index.html - Athlon 64 3000+ to Athlon 64 3200+ z obciętym cache (różnice w wydajności są minimalne). Jeżeli to ma być komputer do gier (na to wskazuje chociażby karta graficzna) to lepszym wyborem będzie A64 niż PIV. Dochodzi jeszcze kwestia poboru mocy i ewentualnego wykorzystania 64 bitów w przyszłości. 

 

No prosze, a ja na podstawie tej samej recenzji wyciagnal bym przeciwny wniosek. Testy DX9.0. Pentium 3GHz jest lepsze niz Athlon u szcytu mozliwosci podkręcania.

 

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście patrzyłem na wydajność w grach. Testy w DX9 ? Jeden na korzyść PIV drugi na korzyść A64.

 

 

Ale które - te na 939 czy na 754. A jak na 754 to te z wiekszym, czy mniejszym cache'em ?

Co do podkręcania to na s754. Jaki cache ? Panuje opinia, że procesory z mniejszym cache są podatniejsze na podkręcanie, ale nie miałem tych procesorów w rękach, więc nie jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście patrzyłem na wydajność w grach. Testy w DX9 ? Jeden na korzyść PIV drugi na korzyść A64.

 

Co do gier - slusznie, nie przewinalem strony, tzn jest 2:1. Co do dx9.0 - kogo teraz obchodzi cpu test. To jest bez zaczenia, liczą się realne wyniki z karta graficznymi, i tu wydajnosc systemu na p4 lekko przeważa.

 

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego sprzętu bezwzględnie musisz wziać zasilacz przynajmniej 450W (choć i tu mam wątpliwości...), polecam jakąś 550W ale firmowy, TOPower, TAGAN, a jak jesteś bardzo przy kasie to ENERMAX, ANTEC, bo taki zasilacz jak jest nie ma szans tego uciągnąć, piszesz że spróbujesz i co Ci po tym jak Ci albo komp nie ruszy albo się sfajczy część sprzętu. 6 napędów bardzo obciąża linię 12V, grafa obciąża także :!: Lepiej Wziąć lepszą zasiłkę :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do takiego sprzętu bezwzględnie musisz wziać zasilacz przynajmniej 450W (choć i tu mam wątpliwości...), polecam jakąś 550W ale firmowy, TOPower, TAGAN, a jak jesteś bardzo przy kasie to ENERMAX, ANTEC, bo taki zasilacz jak jest nie ma szans tego uciągnąć, piszesz że spróbujesz i co Ci po tym jak Ci albo komp nie ruszy albo się sfajczy część sprzętu. 6 napędów bardzo obciąża linię 12V, grafa obciąża także :!: Lepiej Wziąć lepszą zasiłkę :!:  

 

no zdecydowałem się na ten zasilacz. Zasilacz do obudowy Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W będzie dobry ? Hmm napedów może będzie pracowało razem 2 naraz. Dlatego są 2 wyjmowane. Nie mówie aby wszytkie chodziły razem przez cały czas.

 

Widze że się znasz na kompach. Co byś kupował jak byś miał 9000 tyś na kupno. Ale tak ogólnie nie patrząc na pozostałe odpowiedzi. Chodzi mi o realną odpowiedz.

 

 

A teraz ogólnie.

 

Dobra zostawy procka i pł. gł. ale zajmimy się resztą. Reszta kompa dobra ?? Już niechce mieć więcej problemów z wyborem. Zosatawiam narazie na przmyślenie proca i pł.gł. Ale reszte chce zamknąć. JEst SI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...