Skocz do zawartości
Ironfan

[Przeniesiony]Drżenie oczu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na naszym forum działu "Zdrowie" więc napiszę tu. Od około 10 lat mam dziwną zdolność sprawienia by drżały mi oczy. Bardzo szybko, na boki, ze stałą częstotliwością. Dzieje się to tak szybko, że kamera 30fps tego nie nagrywa ale ludzie którym to pokazuję potwierdzają. Nic mnie przy tym nie boli i mogę to w pełni kontrolować. Mam wadę wzroku -5 dioptrii ale wątpię by miało to związek. Pytania są dwa: ma tak ktoś z Was? Oraz czy to może prowadzić do jakiejś choroby/uszkodzenia ? Mojemu okuliście tego nie pokazywałem :] Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego, wewnątrz ciała w pobliżu gałki ocznej idzie taka "żyłka" która często mi drżała, podobno jest to od niedoboru magnezu - kolega który tak kiedyś miał pytał sie kogoś i tak mu powiedziano. Z resztą to by się nawet potwierdzało, bo nieraz bolało mnie serce przy wysiłku, co też jest oznaką niedoboru magnezu, z tego co wiem.

Edytowane przez konrad1991pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem coś podobnego, wewnątrz ciała w pobliżu gałki ocznej idzie taka "żyłka" która często mi drżała, podobno jest to od niedoboru magnezu - kolega który tak kiedyś miał pytał sie kogoś i tak mu powiedziano. Z resztą to by się nawet potwierdzało, bo nieraz bolało mnie serce przy wysiłku, co też jest oznaką niedoboru magnezu, z tego co wiem.

 

Tak wiem, drżenie powieki (głównie dolnej) tez miewam i wiem, że to od niedoboru magnezu (kawa wypłukuje). Ale to calkiem co innego bo Ty mówisz o okolicach oka a ja o całej gałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do lekarza/okulisty ,a nie na forum pytasz nikt tu nie jest doktorem wszystko-wiedzacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idz do lekarza/okulisty ,a nie na forum pytasz nikt tu nie jest doktorem wszystko-wiedzacym.

 

A Ty skąd wiesz czy wśród użytkowników laba nie ma okulisty? Poza tym, może ktoś inny też tak ma i podzieli się "wrażeniami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idz do lekarza/okulisty ,a nie na forum pytasz nikt tu nie jest doktorem wszystko-wiedzacym.

 

Ciekawe skąd masz taką pewność...

 

A Ty skąd wiesz czy wśród użytkowników laba nie ma okulisty? Poza tym, może ktoś inny też tak ma i podzieli się "wrażeniami".

 

Widzę, że byłeś pierwszy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega też tak potrafił, a żadnej wady wzroku, z tego co wiem, nie miał. Ja bym się nie przejmował - to tak, jak umiejętność ruszania uszami u niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma na naszym forum działu "Zdrowie" .....

Mi tak drżało prawe oko ostatnio i trochę łzawiło jak miałem kilka dni urlopu,a dziewczynę wciągnęło do szpitala,powodem chyba było za dużo grania na kompie :E

Edytowane przez PiReS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe skąd masz taką pewność...

Bo to nie jest forum zdrowotne?Watpie, zeby zaraz przylecial jakis doktor i powiedzial ,czy od tego autor bedzie mial jakas chorobe ,czy "uszkodzenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to w sumie moze byc powiazane z wada wzroku ktora jest powodowana przez zla prace miesni rozciagajacych oko. Moze ty je potrafisz sam kontrolowac :E Bardziej bym obstawial ze masz jakies miesnie blisko ktore napinane naciskaja na galke oczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idz do lekarza/okulisty ,a nie na forum pytasz nikt tu nie jest doktorem wszystko-wiedzacym.

 

Bo to nie jest forum zdrowotne?Watpie, zeby zaraz przylecial jakis doktor i powiedzial ,czy od tego autor bedzie mial jakas chorobe ,czy "uszkodzenie".

 

No popatrz - w kwadrans od pewności do powątpiewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kolega też tak potrafił, a żadnej wady wzroku, z tego co wiem, nie miał. Ja bym się nie przejmował - to tak, jak umiejętność ruszania uszami u niektórych.

uszami? to to jakis problem? :P

 

ja potrafie na przemian zamykac i otwierac oczy (niezaleznie od siebie) podobno duzo osob tego nie potrafi bez glupich grymasów twarzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja potrafie na przemian zamykac i otwierac oczy (niezaleznie od siebie) podobno duzo osob tego nie potrafi bez glupich grymasów twarzy :E

Bo ty masz non stop głupi grymas twarzy :E.

 

Szczerze, to nie wiem co w tym miało być nienaturalnego - w trakcie snu gałki latają wte i we wte z prędkością światła, a jakoś nic złego im sie nie dzieje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia ma podobna "zdolnosc",rowniez potrafi na boki drgac oczami. Wyglada to przynajmniej dziwnie :P na zadne skutki uboczne nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No popatrz - w kwadrans od pewności do powątpiewania.

Jak masz teraz cytowac moje posty ,ktorych nie rozumiesz to chociaz cytuj cala wypowiedz.Chyba ,ze piszesz aby pisac zawsze to +1 do licznika nie?

Edytowane przez pedro53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dreki
Nie ma na naszym forum działu "Zdrowie" więc napiszę tu. Od około 10 lat mam dziwną zdolność sprawienia by drżały mi oczy. Bardzo szybko, na boki, ze stałą częstotliwością. Dzieje się to tak szybko, że kamera 30fps tego nie nagrywa ale ludzie którym to pokazuję potwierdzają. Nic mnie przy tym nie boli i mogę to w pełni kontrolować. Mam wadę wzroku -5 dioptrii ale wątpię by miało to związek. Pytania są dwa: ma tak ktoś z Was? Oraz czy to może prowadzić do jakiejś choroby/uszkodzenia ? Mojemu okuliście tego nie pokazywałem :] Pozdrawiam.

Napisz coś więcej o tym drżeniu oczu. Za mało danych podałeś. Umiesz wybałuszać oczy? Nie jest to tik bo napisałeś ze to w pełni kontrolujesz. Bo teoretycznie można się takich rzeczy nauczyć. To tak jak dostrojenie sensorycznie oczu objawia się widzeniem falowania powierzchni oka i zabrudzeń po nim pływających (tak jakbyś był pod woda) co jest normalne tyle ze nie powinniśmy tego widzieć. Co do uszkodzenia oczu to tylko jak przeholujesz. 30fps ;) Ja muszę się skupić żeby mieć płynność przy takiej ilości. Inaczej widzę klatki. Zaraz podniesie się krzyk ze przy europejskiej normie 25fps jest już płynność. Bzdury. Macie chyba źle ukrwione oczy. Cóż to zależy np. od dynamiki kamery. Przy dużej dynamice nie wiem kiedy osiąga się płynność ponieważ najszybsze monitory jakie widziałem to 120Hz 120fps i tak dawało się wyłapać klatki. Niby teraz jakieś 200Hz TV są ale jeszcze nie widziałem. Wiadomo ze powyżej 100Hz długo nie pociągną ci oczy (problem z duza ilością krwi która trzeba dostarczać przy takiej czułości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzisz przez ściany?

 

Jeszcze nie

 

Hm widze spore zainteresowanie tematem, szkoda tylko że mało postów coś wnosi. Co do ruszania oczyma podczas snu (Rapid Eye Movement) to wiem ze jest takie cos i byc moze jest powiązane... Ktoś mowil o cioci - jupi, nie jestem sam :D

 

Edit:

A jakie dane mam jeszcze podać? Nie mogę tak robić zbyt długo - max kilkanaście/dziesiąt sekund bez przerwy. Wybałuszać oczu nie potrafię (ale zrobić zeza do środka tak). Z tym co pływa po oku to też czasem widzę i mnie to również zastanawiało (wygląda jakbym pod mikroskopem coś oglądał). Kamery lepszej nie mam :(

Edytowane przez Ironfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki feature fabrycznie i to sie bodajrze oczopląs nazywa. Leczy sie to operacyjnie, ale taka operacja (jeszcze 7 lat temu ) miała za słaby stosunek możliwości/ryzyko. Jak ktoś już napisał proponuję specjalistyczne fora. A BTW 10 lat Ci oczy na bok latają i ty się nie przespacerowałeś do okulisty ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja dziewczyna również. Niektórzy jak na to patrzą to się boją :E Wzrok ma dobry - bezokularowy znaczy.

moja niestety wzrok ma średni, nosi okulary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki feature fabrycznie i to sie bodajrze oczopląs nazywa. Leczy sie to operacyjnie, ale taka operacja (jeszcze 7 lat temu ) miała za słaby stosunek możliwości/ryzyko. Jak ktoś już napisał proponuję specjalistyczne fora. A BTW 10 lat Ci oczy na bok latają i ty się nie przespacerowałeś do okulisty ? :E

 

Nie bo mi to w niczym nie przeszkadza skoro mogę to w pełni kontrolować :) Robię tak tylko gdy chcę, z reguły by komuś pokazać (czyt. przestraszyć :E). Poza tym to nie jest oczopląs bo na Wikipedii napisano "mimowolna rytmiczna oscylacja gałek ocznych" a ja jak już pisałem kontroluję to (nie jest mimowolne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

jednak nie :E

Edytowane przez AX3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie utrzymasz ręki poziomo bez drgnięcia chociaz przez minutę, to znaczy że masz niedobór magnezu :P

Edytowane przez kazmirz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z tego co czytam w specyfikacjach to nie ma wi-fi. Trzeba dokupić jakiś dodatkowy moduł ale w sklepie nie widzę tej opcji. @Caps - no właśnie wyczytałem, że 7900 bez X jest minimalnie mniej wydajny ale za to chłodniejszy i mniej prądożerny. Stąd ta decyzja.
    • 900mv/2600mhz scrashowalo, wiec zrobilem 900mv/2550mhz/+1550mhz bo na 1600 juz sie wysypalo. Stracilem okolo 2-3% wydajnosci, zysk 40 watow i karta 59/60stopni.
    • nie wiem czy warto. LG zrobiło z tego monitora łódkę.
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że przez te kilka lat, tak czy inaczej ruch się zwiększył i korki też by wzrosły. Druga sprawa, to nie bardzo łapię połączenia prezydenta miasta z budową infrastruktury kolejowej. Linia należy do PLK, bo samorząd nie dał rady jej przejąć. Z tego co wiem województwo się do inwestycji przywrócenia ruchu dołożyło, Wrocław raczej nie (może jakieś poboczne kwestia wokół przystanków na jego terenie). Jeżeli zrezygnowano z wiaduktów/tuneli, to pewnie cięli koszty. Tutaj jedyna słabość prezydenta może być taka, że za słabo walczył lub wcale nie walczył o nie. Patrząc na mapę, to nie bardzo jest jak. Wojszyce, Ołtaszyn to domki i niska zabudowa, nie ma tam żadnej rezerwy terenowej, a puszczanie na około i po obrzeżach nie ma sensu. Braki rezerw, to nie są błędy jednej kadencji, to zaległości sięgające kilku dekad, czasu planowania tych dzielnic. Także ewidentne zaniedbania Sutryka, to jeżeli w ciągu ostatnich lat nie zaczął chociaż planowania co z tym fantem zrobić, jeżeli były plany i ich nie wdrożył lub chociaż nie rozpoczął wdrażania. Kolejna sprawa, to korki na tych ulicach nie są wyłącznie tworzone przez mieszkańców Wrocławia, to też masa ludzi dojeżdżających do miasta. Tutaj kolej może wiele usprawnić, co dosyć dobrze widać na linii z Kłodzka, ile osób rano dosiada się na kolejnych stacjach (gdzieś do Strzelina jest w miarę pusto, potem coraz gęściej). Przypuszczam, że na linii ze Świdnicy wcale tak kiepsko z obłożeniem nie jest, a z czasem na pewno się poprawi. Ile kilometrów będzie jeszcze ok? Nie każda wioska wzdłuż kolei ma przystanek, a nawet jak ma to wcale nie znaczy, że jest blisko.
    • Kto poleci jakieś fajne słuchawki z łącznością jak w temacie ale, żeby miały wymienne gąbki/skórki ? Na pałąku, dość duże, zakrywające w całości uszy do 500pln. Nie jestem audiofilem, do grania głównie i oglądania filmów. Jak będzie potrzeba można zrezygnować z połączenia jack. Wszystkie co do tej pory miałem pokruszyły się, poprzecierały i albo wymiana nieopłacalna albo w ogóle nikt nie przewidział wymiany. A mam na kablu około 15 letnie creativea na gąbeczkach, używane codziennie i nic ale to nic się z nimi nie dzieje, czyli, że się da. Z góry dzięki
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...