Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rizz'e

Recenzja Sennheiser HD 201

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanoo :>

Super recenzja :)

Mam zamiar kupić te słuchawki :)

Szkoda że są bez mikro.

Kupuje :

Sennheiser HD-201 + ZALMAN ZM MIC1

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

201 czy lepiej dopłacić ~30zł do 202 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wreszcie do mnie doszły słuchafony. Dźwięk jest czysty, bas jako taki. O dziwo słuchawki najlepiej brzmią (subiektywnie przynajmniej) na płaskim dźwięku (wszystkie suwaki equalizera na zero). W tej cenie to dobry wybór, ale rewelacji nie należy się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam te słuchawki, brzmią trochę tak pusto, a Ci co piszą że mają mało basu to chyba zapchane uszy mają...

Basu czasem jest aż za dużo, wyższe partie basu brzmią trochę tekturowo, niższy jest całkiem ok.

Średnie bez zastrzeżeń, a wysokie trochę takie niejasne, w stosunku do reszty trochę cichsze się wydają, ogólnie jest ok za tą cenę.

Chciałem kupić hd202 ale nie mogłem ich nigdzie znaleźć, a bez odsłuchu nie kupił bym w ciemno.

Porównywałem do koss ur39 i ur40, te wypadły lepiej, ale i droższe były, jeszcze słuchałem masy słuchawek do 100zł...

Aż w końcu kupiłem te hd201.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BeerBoobs

Dziś kupiłem HD 201 za 79 złotych i jestem bardzo usatysfakcjonowany :) Słuchanie muzyki na tym sprzęcie nie męczy lecz sprawia wielką przyjemność :) Do 100 złotych zdecydowanie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy dobrze widzę na zdjęciach, ale te słuchawki nie posiadają mikrofonu, więc rozmowa przez Skype odpada.

Chyba, że jest jakoś ukryty gdzieś.

Mógłby ktoś mi napisać, czy ten sprzęt ma wbudowany mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam nikomu tych słuchawek - tak wszyscy chwalili - w końcu kupilem i co? :] słuchałem na sprzęcie z sygnatury. Nie wiem czym się wszyscy tak zachwycają. IMO dużo lepsze są Creative Fatal1ty, z którymi często są porównywane. Nie wspomne już jak te słuchawki się mają do Sony mdr-xb700 (tak, wiem - inna liga...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie małe pytanko w cenie do 150 opłaca się je jeszcze brać czy coś lepszego? Pytanie takie, ponieważ recenzja z 2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obcowałem z nimi około 2 tyg... Dłużej nie dałem rady ! Prezentują suchy pozbawiony głębi dźwięk (niskie tony są strasznie zaniedbane), a ja bass bardzo lubię, więc po tym czasie słuchawki wylądowały na allegro.

Aktualnie posiadam Philips SBC HP 400 i jestem xxxxx razy bardziej zadowolony .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie polecam nikomu tych słuchawek - tak wszyscy chwalili - w końcu kupilem i co? :] słuchałem na sprzęcie z sygnatury. Nie wiem czym się wszyscy tak zachwycają. IMO dużo lepsze są Creative Fatal1ty, z którymi często są porównywane. Nie wspomne już jak te słuchawki się mają do Sony mdr-xb700 (tak, wiem - inna liga...)

Chłopie , jeżeli Fatality grają dla Ciebie lepiej od HD201 to czas się wybrać do laryngologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopie , jeżeli Fatality grają dla Ciebie lepiej od HD201 to czas się wybrać do laryngologa.

Tak. One nie grają DLA MNIE lepiej. One grają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. One nie grają DLA MNIE lepiej. One grają lepiej.

Jeżeli ktoś lubi ostre łupanie to życzę jemu uszom powodzenia.

Tak się składa ,że miałem te i te słuchawki przez tydzień.Pomijając tandetne wykonanie (to co skoro mają znaczek FATAL1Ty)to jakość dźwięku jest co najwyżej średnia.

Jedyne co tam jest to wszędobylski bas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś lubi ostre łupanie to życzę jemu uszom powodzenia.

Tak się składa ,że miałem te i te słuchawki przez tydzień.Pomijając tandetne wykonanie (to co skoro mają znaczek FATAL1Ty)to jakość dźwięku jest co najwyżej średnia.

Jedyne co tam jest to wszędobylski bas.

Tak właśnie - bas, którego brakuje w sSennheiser'ach.

Co do ostrego łupania - wiesz co? Zazwyczaj kupuję słuchawki do cichego słuchania... ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak właśnie - bas, którego brakuje w sSennheiser'ach.

Co do ostrego łupania - wiesz co? Zazwyczaj kupuję słuchawki do cichego słuchania... ;]

kup słuchawki monitorowe/ profesjonalne i zobacz do których będą miały bliżej- do Creashitów czy Senków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup słuchawki monitorowe/ profesjonalne i zobacz do których będą miały bliżej- do Creashitów czy Senków

a to te profesjonalne mają daleko do Creative czy Sennheiser? ;]

Nie rozumiem opinii co niektórych - myślę że wynika to z tego iż SENNHEISER to marka owszem - lepsza - ale nie w zestawieniu fatality vs. Hd201. Trochę profesjonalizmu Panowie!! Sennom brakuje dołow i to jest fakt. W Fatalach ten dół był, tak samo jak średnie i góra (odrobinę gorsze niz Senkach) dlatego ostatecznie wygrywa tu Creative. Jezeli chcecie sluchac plycizny basowej to prosze bardzo - bierzcie HD201 i sie jarajcie ze jest im rzekomo "blizej" tych profesjonalnych sluchawkom wartym grubo ponad 1000 pln.

Tja.

Jezeli ktos chce to sie wymienie - oddam te senki za Fatality (bo mi pies zjadl). Sluchawki juz raczej wygrzane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każdy lubi jak mózg jest smyrany nadmierną ilością niskich tonów. Mam HD201 od ponad roku, moim zdaniem mają w sam raz, bas nie zagłusza niepotrzebnie pozostałych dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie każdy lubi jak mózg jest smyrany nadmierną ilością niskich tonów. Mam HD201 od ponad roku, moim zdaniem mają w sam raz, bas nie zagłusza niepotrzebnie pozostałych dźwięków.

a jak bas ma je zagłuszać jak tego basu nie ma?

Ja nie wyssałem opinii z palca - miałem już kilka modeli słuchawek i jak na razie HD201 to końcówka tej listy.

Sennki brzmia jak te Philipsy za ~30 zł "które każdy miał".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak bas ma je zagłuszać jak tego basu nie ma?

Ja nie wyssałem opinii z palca - miałem już kilka modeli słuchawek i jak na razie HD201 to końcówka tej listy.

Sennki brzmia jak te Philipsy za ~30 zł "które każdy miał".

Widocznie masz jakiś wybitny słuch. MOIM zdaniem basu jest w sam raz, mówienie że w ogóle nie ma go to jakaś bujda. Słucham praktycznie jedynie "czarną" muzykę i jest w sam raz, nie przesadzony, nie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HD201 miałem co prawda z 8 lat temu... ale jedno co zapamiętałem to że kiepsko grały i były całkowicie pozbawione basu :P

Zresztą potwierdzają to wszystkie testy w sieci jak i wykresy ch-k

=473&graphID[]=563&graphID[]=1613&graphID[]=1603"]LINK

f7eba748abfa562f.jpg

Nie martw się - nic się nie zmieniło :)

pomimo tego wykresu - nadal bedą bronic tych słuchaweczek, bo to przecież "Sennheiser"!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie odgrzebałem HD201.Podłączone do Xonara DX ,wszystko na flat.

Basu nie ma tyle co w Creativach ale jest on miękki , ciepły i nie dudni.

Ja wole słuchać całości piosenki , nie tylko basu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie odgrzebałem HD201.Podłączone do Xonara DX ,wszystko na flat.

Basu nie ma tyle co w Creativach ale jest on miękki , ciepły i nie dudni.

Ja wole słuchać całości piosenki , nie tylko basu.

Jeżeli Tobie odpowiada to coż mogę więcej dodać. Wiedz, że masz także mniejszy zakres niskich częstotliwości, przez co nie odsłuchasz niektórych kawałków tak dobrze.

Jednak zdania nie zmienię, że Fatality są lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...