Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

K8NS, 1GB Kingmax, Semp64 2600+

Rekomendowane odpowiedzi

Przerosło mnie...

 

Sytuacja wygląda tak:

Komp mamy ma humory.

Jak dłużej postoi nie ruszany to potrafi się włączyć, po czym zrestartować i pikać, że błąd pamięci.

Innymi razy potrafi wogóle nie wstać wskazując też błąd pamięci.

A czasami (od września) chodzi bezproblemowo.

Zmiany kości, przekładanie na inne sloty nic nie daje.

Czasami zmiana karty (6800GS) na Rivę TNT2 pomaga go odpalić.

Bywa tak, że raz przyjmuje obydwie kości 512MB, czasami jedną, czasami drugą czasami, albo żadnej w tym, albo innym slocie...

Mam już szczerze tego dość.

Jak napisałem płyta to Gigashit K8NS rev 2.0 i dodam, że procek był podkręcany do 2.4GHz, gdzie teraz nie chce (stało się to po wsadzeniu 6800GS jak mi 9700PRO padł) nawet na 2.1GHz wejść.

Pamięci zamiast 400MHz wykrywane są jako 333MHz, ale tak miał od początku.

Czy coś jeszcze... OWSZEM!

Pierwszy ekran BIOSu (nie licząc tej wkurzającej kryptoreklamy nV :] ) jakby staje w momencie wykrywania dysku, ale wykrywa w końcu...

Zmiany napięć, taktowań, timingów nic nie dają.

BIOS to podobno najlepsza F19.

 

Przewidując:

Dla maniaków mocy: zasilacz to Modecom MC-400W.

Dla overclokerów: SP2004 przy priorytecie 6 i teście BLEND niestety powoduje błąd, ale... Nie zawsze, bo czasami wogóle do to nie rusza.

 

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci memtestem/goldmemory sprawdzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamięci memtestem/goldmemory sprawdzone?
Nie, ale sprawdzone w innym PC na LanParty, gdzie pracowały dość mocno. Mogę sprawdzić, ale te pamięci zwiedziły tyle kompów, że aż strach. Do tego dla dziwoty pamięci z tamtych dają identycznie objawy. Nie ważne czy 266, czy 333 czy 400. Raz działają w tym slocie, raz w tym, a raz wogóle.

 

Szczerze mówiąc obstawiam na procesor...

Jutro brat podjął się rozebrania kompa na czynniki pierwsze i złożenia go ponownie. Może pomoże.

 

~edit~

Niby Sempy 2800+ czy stare 13nm Antki64 nie są drogie, bo 30-50zł to niewiele, ale planowane jest przeniesienie mamy na Mac'a po upgradzie Mac'ów Mini, więc nie mam ochoty inwestować w tego trupa. Mam teraz wydatki inne, chociażby kupno 8600GT do mojego lapka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw raczej na płytę. Poszukaj info o nForce3 i grafikach nV40.

Jak ustawiasz HT-Link?

Jak ustawiasz PCI i AGP?

W przypadku Asus'a K8N-E i GF6800XT musiałem dawać AGP~70MHz PCI~35MHz by komputer wystartował. Im wyzsze o/c, tym wyższe musiałem ustawiać AGP, aż do 75MHz

Inaczej były szopki.

Co z Command Rate: 2T, czy 1T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nV40 tylko nV42.

O szopkach czytałem.

HT-Link działa na 4, bo nic nie jest podkręcone, z resztą 2.1GHz nie zawsze jest stabilne.

PCI nie ruszam, AGP jest na 66 i def. napieciu, a dodanie mu V nic nie daje.

CR jest Auto.

Pamięci te robiły za dobrych czasów 440MHz na C2.5-3-3-5 1T przy napięciu o 0.1V wyższym.

Procek też jak pisałem robił 2.4GHz na 1.45V...

Wszystko się zmieniło po padnięciu 9700PRO i wstawieniu 6800GS, jednak nie odrazu... Komp zaczął świrować po pewnym czasie.

 

Przy AGP@70 zamiast się zrestartować ekran zaczął migać, ale myszka i tylko ona reagowała. Reset oczywiście przyniósł pikanie o błędzie pamięci :]

Może mu dać 0.1V też więcej, ale to za jakąś godzinę, bo taki jest czas między bezproblemowym odpaleniem...

Mogę też zapodać o/c procesora na 2.1GHz przy 1.55V jak to ma pomóc w uruchomieniu tego pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszałeś HT-Link?

CR ustaw na 2T

Co do podbijania Vcore to skoro CPU pracował na2,4GHz i 1,45V, to dawanie mu teraz 1,55V nie wydaje się rozwiązaniem, ale spróbować można.

Sprawdzałeś inne wersje biosu na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc próby przetaktowań, zmian napięta, HT-Link i innych nic nie dają...

Nadal po ok. 2 minutach jest zwis i pikanie o błędzie pamięci...

Ja już nie wiem...

Jakieś jeszcze pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam k8ns rev.1.0 i czasami dzielnik proc/ram samoczynnie zmienia się na AUTO przez co muszę baterię wyciągać, bo oczywiście nawet bios się nie pokaże. Mój S64 2800 lata na 2.4, skręciłem go do 2ghz, ale ustawienia dzielnika potrafią się dalej same przestawić średnio raz na 2 tygodnie, czasem co miesiąc. Poprzedni właściciel z tego co pamiętam też tak miał. A "męczę" się z nią już prawie 3 lata... :)

K8NS to płytka z kaprysami, np. nie lubi R9800PRO, na innych kompach działa bez problemu, a u mnie niet.

Masz jakich nawiew na chipset, czy tylko oryginalny radiator? Bo płytka ma tendencje do przegrzewania się...

Nie chcę Cię straszyć, ale chyba po prostu płyta umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chipset dmucha dmuchawa z gpu.

A ponieważ ten jest zawsze używany w trybie 2D więc nie dmucha na niego gorące powietrze...

Co do dzielnika CPU/RAM to to zawsze było problemowe, ale nie było z tym problemu. Do tego ta płyta jak pisałem od września nie miała kaprysów... Teraz jak nieużywany był komp przez 2 tygodnie odbiło... Jak jest włączany codziennie to nie mam takich problemów >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla pewności odkurz sloty RAM, dociśnij draństwo, zrób skan Memtest86+. Przy okazji obejrzyj ją dokładnie, czy czasem coś nie zaczyna sie nadymać (kondensator albo inne ustrojstwo), nie jest osmalone lub już wylane.

Nie chcę Cię straszyć, ale chyba po prostu płyta umiera.

Też mam takie podejrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został rozebrany i złożony.

Był w czynnikach pierwszych, procesor musiałem nożem odrywać, bo cement z pasty AC się zrobił :E

GPU miało ok, ale przesmarowałem, chipset też był kamień.

Wszystko przedmuchane, wyczyszczone spirytusem, spięte, podpięte, żaden kondzior nie spuchnięty i co...

PIK... PIK... PIK... PIK... błąd pamięci >.<

Zaraz mnie zczyści!

Co do płyty to mnie nie straszcie, bo ma do nowego kompa działać!

 

~edit~

Jakie jest prawdopodobieństwo, że pada zasilacz (MC-400W)?

Bo... Bratu się wydaje, że to może być to i właśnie siedzi i kablami modzi...

 

~edit~

Wstał... Zmieniłem BIOS na F17. Obudził się przez to na jednej kości (paranoidalnie na tej, która na F19 była problematyczną, teraz ta druga jest FE!) w środkowym slocie.

Puściłem SP2004 nie wiem ile wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej rodzinie jest czarna owca. Miernik i sprawdźcie napięcia, zwłaszcza pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia ok.

I... Póki co działa.

 

Teraz pytanie z innej beczki: Atom 1.2GHz poradzi sobie z Vistą? Tak z ciekawości, bo brata szlak powoli trafia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie z innej beczki: Atom 1.2GHz poradzi sobie z Vistą? Tak z ciekawości, bo brata szlak powoli trafia :E

Jak nie lubisz brata, to powiedz że tak :>

Patrz na Netbooki (Atom 1,6GHz). Żaden nie ma Visty, tylko Linuxa albo XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...