Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TrisenK

Playstation 2 & tuner TV - porównanie jakości obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od kilku dni jestem posiadaczem PS2, a nie zamierzam stawać się posiadaczem także telewizora CRT, podłączyłem swoją PS2 do tunera TV. Tuner to Leadtek WinFast TV2000 XP Expert.

Na wstępie klasyfikacja jakości połączeń PS2 (od najgorszego):

- cinch (praktycznie każdy telewizor i tuner tv),

- s-video (tunery tv, nowsze telewizory) oraz RGB, czyli popularne eurozłącze (praktycznie każdy telewizor młodszy od III RP )

- component (telewizory LCD oraz niektóre monitory LCD i CRT).

Mój tuner ma wejścia cinch oraz s-video, dlatego te dwa zostaną porównane. Wszystkie screeny i filmy były robione przy takich samych ustawieniach obrazu - zarówno w PS2, jak i w tunerze. Dla obu połączeń zrobiłem identyczne zrzuty ekranu i filmy, aby łatwo dało się porównać. Wszystko w możliwie wysokiej jakości, aby artefakty kompresji nie wpłynęły na rezultaty. Wszystkie filmy i zrzuty są w oryginalnej rozdzielczości - 720x576.

Nie zamieszczałem screenów z wyścigu, bo wkradał się spory interlace'ing. Oczywiście ma to miejsce tylko przy robieniu screena, podczas gry nie ma takich efektów :) Poniżej przykład:

image12311701svideo1rd0.th.jpg

Dlatego dla każdego połączenia złapałem po dwa filmy:

- prezentacja tras,

- start wyścigu.

Cinch

Standardowy kabel, dołączany do PS2.

gt4creditsai2.th.jpg

gt4menupt7.th.jpg

gt4optionsjd9.th.jpg

gt4circuitoc0.th.jpg

Jak widać, obraz jest ciemny, zapewne można go rozjaśnić do odpowiedniego poziomu. Ostrość kiepska, gdzieniegdzie widać zakłócenia. Werdykt - da się grać, ale jakość jest kiepska.

Paczka ze screenami i filmami: (ok. 30MB)

http://odsiebie.com/pokaz/1221847---909e.html

S-Video

Koszt kabla - 15-30zł, w zależności od marki/długości/okazji :) Mój jest od znanej i renomowanej firmy no-name.

gt4creditsdo4.th.jpg

gt4menufs0.th.jpg

gt4optionszc4.th.jpg

gt4circuitpg4.th.jpg

Obraz jest dużo jaśniejszy. Ostrość wzorowa, moim zdaniem nie da się wyciągnąć więcej z PS2(no dobra, może się da, ale nie ma sensu). Werdykt - gra się bardzo przyjemnie, nic nie przeszkadza w rozgrywce. Zdecydowanie warto kupić taki kabel. Dodam jeszcze, że nowsze telewizory także mają wejście S-Video, więc na nich też obraz powinien ulec poprawie w porównaniu do cincha lub przejściówki cinch->Euro z zestawu.

Paczka ze screenami i filmami: (ok. 30MB)

http://odsiebie.com/pokaz/1222170---393d.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...