Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mobo

Sempron 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi glownie o wasze opinie i info z podkrecalnosci tego modelu i jego mozliwosci w tym.

Z gory dzieki.

PoZdRo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nikogo jeszcze nie znajdziesz tutaj z tym procesorem... [:|]

Co cię podkusiło kupować takie gówno [:|] trzeba było szukać normalnego athlona 2200 który ma 1800Mhz

A taki sempron 2200 to ma chyba 1600Mhz [:|] niestety magistrala 333 niewiel da niż zegar procka 1800Mhz.

 

[Edytowane: 24/9/2004 przez TANK26]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem stycznosc z Sempronem 2400 (10x166). Chodzi na napieciu 1,6 V. Max co udalo sie uzyskac to 1800 MHz na 1,7 V. 2000 MHz jest niestety niemozliwe. Polecam Ci doloz te 100 zl i kup bartona na allegro - z tego masz prawie bankowo 2200 MHz a nie mecz sie z tymi sempronami. Te procesory to naprawde porazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba nikogo jeszcze nie znajdziesz tutaj z tym procesorem...  [:|] 

Co cię podkusiło kupować takie gówno  [:|]  trzeba było szukać normalnego athlona 2200 który ma 1800Mhz

A taki sempron 2200 to ma chyba 1600Mhz  [:|]  niestety magistrala 333 niewiel da niż zegar procka 1800Mhz.

 

[Edytowane:  24/9/2004 przez TANK26]

Oj jak bardzo sie mylisz...

Jak wiesz w AMD oznaczenie np 2200+ to oznaczenie wydajnosci procesora...wiec sempron 2200+ ma identyczna wydajnosc jak Athlon 2200+ a do tego jeszcze wlasnie te semprony po odblokowaniu mnoznika (laczenie mostkow) kreca sie jak glupie nawet do 2.5 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba nikogo jeszcze nie znajdziesz tutaj z tym procesorem...  [:|] 

Co cię podkusiło kupować takie gówno  [:|]  trzeba było szukać normalnego athlona 2200 który ma 1800Mhz

A taki sempron 2200 to ma chyba 1600Mhz  [:|]  niestety magistrala 333 niewiel da niż zegar procka 1800Mhz.

 

[Edytowane:  24/9/2004 przez TANK26]

Oj jak bardzo sie mylisz...

Jak wiesz w AMD oznaczenie np 2200+ to oznaczenie wydajnosci procesora...wiec sempron 2200+ ma identyczna wydajnosc jak Athlon 2200+ a do tego jeszcze wlasnie te semprony po odblokowaniu mnoznika (laczenie mostkow) kreca sie jak glupie nawet do 2.5 Ghz.

 

Tu raczej bym polemizował czy Sempron 2200 jest taki sam jak Athlon 2200

A czytałeś to ?

 

Standardy porównawcze niezależnych firm dotyczące procesorów AMD Sempron obejmują najważniejsze aplikacje biurowe oraz zestawy testów. Testy te określają rzeczywistą wydajność w popularnych, codziennie używanych aplikacjach. Celem opracowania tych testów jest ułatwienie klientom i producentom komputerów podejmowania świadomych decyzji. Procesor AMD Sempron jest przeznaczony do komputerów wykonujących codzienne zadania, a zestaw testów dotyczy przede wszystkim popularnych aplikacji biurowych. Procesor AMD Athlon 64 jest przeznaczony do wykonywania wymagających aplikacji multimedialnych i kinematycznych. Jest poddawany szerszemu zestawowi testów, który obejmuje zaawansowane tworzenie treści cyfrowych oraz wymagające aplikacje trójwymiarowe wykorzystywane w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba nikogo jeszcze nie znajdziesz tutaj z tym procesorem...  [:|] 

Co cię podkusiło kupować takie gówno  [:|]  trzeba było szukać normalnego athlona 2200 który ma 1800Mhz

A taki sempron 2200 to ma chyba 1600Mhz  [:|]  niestety magistrala 333 niewiel da niż zegar procka 1800Mhz.

 

[Edytowane:  24/9/2004 przez TANK26]

1 sprawa nie mialem kasy a tego procka kupilem za 180 zl.Chcialem durona bo wsumie tez sie gites kreca ale u mnie w gdansku juz ich nie ma(no moze malo szukalem:P)

2 ten antek co ty podales to kosztuje z 320 new w sklepie a na allego nic nie kupuje gora sprzedaje i to nie na swoim koncie

3 ten proc nie jest taki zly jezeli ja na noname puscilem go na takie fsb to jest looz(zaleta nforce 2 ze mozesz asynchronicznie pojsc z ramem i fsb procka)

4 teraz przymiezam sie do kupna kosci pc3200 hynixa(bo pozyczylem od znajomka kostke kingmax 433mhz i az mi szczena opadla jak moc podrosla - jednak to prawda ze lepiej wieksze fsb miec u AMD)

5 za ta kase sie oplaca bynajmniej ja tak uwazam ale chce jeszcze przeczytac wasze info na ten temat

PS. w opisie mam na ile go narazie puscilem

 

[Edytowane: 24/9/2004 przez PUNISHERTHEONE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba nikogo jeszcze nie znajdziesz tutaj z tym procesorem...  [:|] 

Co cię podkusiło kupować takie gówno  [:|]  trzeba było szukać normalnego athlona 2200 który ma 1800Mhz

A taki sempron 2200 to ma chyba 1600Mhz  [:|]  niestety magistrala 333 niewiel da niż zegar procka 1800Mhz.

 

[Edytowane:  24/9/2004 przez TANK26]

Oj jak bardzo sie mylisz...

Jak wiesz w AMD oznaczenie np 2200+ to oznaczenie wydajnosci procesora...wiec sempron 2200+ ma identyczna wydajnosc jak Athlon 2200+ a do tego jeszcze wlasnie te semprony po odblokowaniu mnoznika (laczenie mostkow) kreca sie jak glupie nawet do 2.5 Ghz.

Semprony maja ratingiem odpowiadac CELERONOM a nie athlonom. Wedlug amdtool 10x166 odpowiada athlonowi 2100 a sempron ma oznacznie 2400. Z tymi 2,5 Ghz tez ni z gruchu ni z pietruchy... podobno sie kreca... ktos podkrecal - masz screena?? Ja tylko sprawdzilem pierwszy lepszy egzemplarz sklepowy. na 2000 MHz i 1,75 V nawet wstac nie chcial a co dopiero stabilnosc. Pozdrowienia

P.S. Prosze o nie bluzganie to moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kapuje...porownujesz Semprona do 64 ??

A to co napisali o tych zastosowaniach biurowych etc to to samo mozna napisac o XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Semprony maja ratingiem odpowiadac CELERONOM a nie athlonom. Wedlug amdtool 10x166 odpowiada athlonowi 2100 a sempron ma oznacznie 2400. Z tymi 2,5 Ghz tez ni z gruchu ni z pietruchy... podobno sie kreca... ktos podkrecal - masz screena?? Ja tylko sprawdzilem pierwszy lepszy egzemplarz sklepowy. na 2000 MHz i 1,75 V nawet wstac nie chcial a co dopiero stabilnosc. Pozdrowienia

P.S. Prosze o nie bluzganie to moja opinia

 

W/g mnie wszystko na temat. Sempron to odpowiednik nowych Celeronów D

A co do podkręcalności to życie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z TANK26. A czy GF 6800 LE jest tak samo wydajny jak GF6800 - NIE, a niby przeicez to samo :lol2: wiec niema co porownywac Sempronow do BARTONOW raczej do Duronow

 

[Edytowane: 25/9/2004 przez Zabuza]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z TANK26. A czy GF 6800 LE jest tak samo wydajny jak GF6800 - NIE, a niby przeicez to samo  :lol2: wiec niema co porownywac Sempronow do  BARTONOW raczej do Duronow

 

[Edytowane:  25/9/2004 przez Zabuza]

Mylisz sie u mnie na tym procku i z tymi pamieciami w pcmark 2004 wywala w ogolnym tescie 3180 a kumpel ma bartka 2500@3200 + pamieci kingmax 433 i dostaje 3320....wiec czy to taka olbrzymia roznica to nie wiem a poza syntetykami nie widze roznicy u mnie i u niego.A moj proc kosztowal 180 a jego 370 wiec roznica jest....

 

[Edytowane: 25/9/2004 przez PUNISHERTHEONE]

 

[Edytowane: 25/9/2004 przez PUNISHERTHEONE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sempron na socket A to nic innego jak Athlon XP TB, spokojnie pójdzie na 2200Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież sempron na socket A to nic innego jak Athlon XP TB, spokojnie pójdzie na 2200Mhz

 

:thumb: Wlasnie! I co Panowie specjalisci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumb: Wlasnie! I co Panowie specjalisci?

Ja mam semprona 2200+ i podkręciłem go do 2ghz tylko chyba mi zasilacz nie wyrabiał bo mam tylko 350w i się ciągle restartował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam semprona 2200+ i podkręciłem go do 2ghz tylko chyba mi zasilacz nie wyrabiał bo mam tylko 350w i się ciągle restartował

moj tez ma 'tylko' 300 :E ale jakos zyje :>

nie patrz na waty tylko na firme..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo
Ja mam semprona 2200+ i podkręciłem go do 2ghz tylko chyba mi zasilacz nie wyrabiał bo mam tylko 350w i się ciągle restartował

 

czyzby to byl codegen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys tego proca...fsb odrazu przestaw na 200mhz. Nie ma opcji zeby ci nie dzialal z takim ustawieniem a czy wiecej to juz zalezy od modelu i reszty podzespolow. Mi max poszedl na fsb 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem kiedys tego proca...fsb odrazu przestaw na 200mhz. Nie ma opcji zeby ci nie dzialal z takim ustawieniem a czy wiecej to juz zalezy od modelu i reszty podzespolow. Mi max poszedl na fsb 225

Ty, weź szukaj szkieletów dinozaurów w piaskownicy, a nie na forum się w archeologa bawisz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...