Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jamesss

Obieg powietrza w obudowie i temp. procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytań dot. obiegu powietrza w obudowie ponieważ planuje podkręcać procesor (na razie na box'owym chłodzeniu w lecie pomyśle o czymś o wiele lepszym) i troszeczke martwią mnie temperatury rdzeni procesora: ok.38 w idle i ok.64 w stresie (specyfikacja kompa w syg)[proc. nie kręcony]. Dodam że na razie mam wiatrak tylni dołączany do obudowy CM Elite. A więc pytam:

 

1.Czy spadek temperatur procka będzie taki żeby opłacało się kupować wentylatory ?? (powiedzmy powyżej 5 st.C)

2.Czy podłączenie fan'a do lini 5V aby go wyciszyć pociąga za sobą spadek wydajności wentylatora?

3.Czy teraz temperatury na moim niekręconym procku są normalne

4.Czy zwiększenie napięcia na procku obniży jego temperaturę?

 

Jeszcze dołącze screen z testowania procka: http://www.jamesfoto.yoyo.pl/s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.Czy podłączenie fan'a do lini 5V aby go wyciszyć pociąga za sobą spadek wydajności wentylatora?

4.Czy zwiększenie napięcia na procku obniży jego temperaturę?

 

2. Jezeli będzie wolniej się kręcił przy tych 5 V to musi spaść wydajność

4. Chyba podniesie, przecież jak podnosisz napięcie procek wydziela więcej ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.no właśnie czy będzie się wolniej kręcił??

4. Fakt nie pomyślałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.no właśnie czy będzie się wolniej kręcił??

 

To logiczne, że im mniejsze dasz napięcie tym obroty będą niższe i tym samym wydajność odprowadzania ciepła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, tym lepsze masz wiatraczki/jest ich więcej/masz lepsza obudowę i poukładane w niej kable tym wydajniej

2. A jak sądzisz? Pomyśl...

3. Nie wiem, ale temperatury w stresie wydają mi się wysokie.

4.Przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za szybką pomoc

Co do wiatraczków to jakie polecacie wydajne no i tanie

Zastanawiam się nad Acutake wentylator FAN 120 mm PWM (68CFM) , Thermaltake Silent Cat 120 mm (62CFM) lub SilentiumPC Zephyr 120 mm PWM (42CFM)

 

Oczywiście poszłyby na 12V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Revoltec i Arctic Cooling, ciche i długo-służące wentylatory z tym że Revoltec to już bardziej pod tuning PC podchodzi.

 

post-121288-1231362317_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Nie wiem, ale temperatury w stresie wydają mi się wysokie.

 

Zgadzam się. Wydaje się trochę za ciepły. Mój e8500 osiągnął ~60 stopni w stresie (mierzone everestem/chłodzenie box) dopiero po podkręceniu do 3,5GHz. Natomiast w idle około 30 stopni (mierzone everestem). Różnicą jest to, że mam też wentylator z przodu obudowy oprócz tego z tyłu.

 

Co z tym poczynić? Jeżeli jeszcze tego nie robiłeś to zrób porządek w budzie. Popodpinaj kable aby usprawnić przepływ powietrza, wyczyść z kurzu :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny wentylator w budach CM jest na marnym łożysku, i to kulkowym.. Ile możesz włożyć kasy w chłodzenie (cooler cpu + wentylatory - trzeba kupić 2).

 

1.Czy spadek temperatur procka będzie taki żeby opłacało się kupować wentylatory ?? (powiedzmy powyżej 5 st.C)

2. to chyba logiczne...

3.W górnych granicach normy (czytaj - trzeba coś z tym zrobić)

4.Wręcz odwrotnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Revoltec i Arctic Cooling, ciche i długo-służące wentylatory z tym że Revoltec to już bardziej pod tuning PC podchodzi.

 

post-121288-1231362317_thumb.jpg

 

Podepne się pod temat. Jak moge porpawić obieg w swojej budzie, jak nie mam miejsca z przodu budy na wentyl? Mam zamontowany na tyle 120 i mam jedynie 2 miejsca na bocznej ścianie, na wprost proca i na wprost karty graficznej. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepne się pod temat. Jak moge porpawić obieg w swojej budzie, jak nie mam miejsca z przodu budy na wentyl? Mam zamontowany na tyle 120 i mam jedynie 2 miejsca na bocznej ścianie, na wprost proca i na wprost karty graficznej. Z góry dzięki za odpowiedź :)

To moze napisz jaka to obudowa, wrzuć kilka zdjęć? Będzie łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarny wentylator w budach CM jest na marnym łożysku, i to kulkowym

 

Może i jest na marnym łożysku ale pracując obok 4870 (referenta) i e7200 box trudno go usłyszeć :P

 

Nie mam porównania do innych wentyli ale też planuje kupić do mojego elie331 wiatrak do przodu, ten z tyłu narazie zostawie, nie przeszkadza mi.

Zastanawiam się nad tym Silentium Zephyr - cichy jest jak na te obroty, co prawda nie wieje tak mocno ale jako nawiew powinien być ok. Ewentualnie mając więcej kasy zastanawiałbym się nad Noiseblocker'em czy Scytche'm.

 

mam jedynie 2 miejsca na bocznej ścianie, na wprost proca i na wprost karty graficznej

Wentyle na bocznej ścianie sobie odpuść. Tylko zepsują obieg. Najlepiej jak byś zamontował wentyl z przodu (jak na zdjęciu). Obudowa to nie szkło :D nie powinna pęknąć:P Zawsze można zrobić własne otwory na wentylator - oczywiście jeśli nic nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dało by rade tu jakoś wentylator wmontowac?

Z tych zdjęć niewiele da się wywnioskować, ale podejrzewam, że to "popularna" buda ATX. Sprawdź czy od środka z przodu na dole (przy koszykach na dyski twarde) jest w blasze kratka wentylacyjna i otwory na mocowanie wentylatora. No chyba, że pierwsze zdjęcie przedstawia właśnie to miejsce (trudno stwierdzić). Możesz spróbować zdjąć panel przedni i sprawdzić jak to wygląda. Jeśli kratki brak, zawsze można ją wyciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjęcie przedstawia własnie to miejsce. Nie ma tam miejsca na wentylator. A panel przedni będzie ciężko ściągnąć, ponieważ kilka blocow jest przyklejonych klejem. dostalem taką bude z wyłamanymi bolcami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dało by rade tu jakoś wentylator wmontowac?

2d65ccd4364dc9b5m.jpg

ce51c4b3237816b6m.jpg

 

Daj zdjęcie przodu obudowy.

 

JAMESSS

 

Sprawdzałeś docisk chłodzenia do procesora? Jeśli jest dociśnięty dobrze to masz niestety uwalony czujnik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma miejsca na wentylator no chyba że sobie wywiercisz :P

 

off: nie mów że jedziesz na tym zasilaczu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie ma miejsca na wentylator no chyba że sobie wywiercisz :P

 

off: nie mów że jedziesz na tym zasilaczu :E

 

A gdybym jakoś tam wmontował wentylator to musiałbym wywiercić jakieś dziury na przednim panelu żeby był dopływ powietrza?

Jechałem na tym zasilaczu niecały rok. Niedawno zmieniłem na Pentagrama SF 460W razem z Radkiem 3850 i dyskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdybym jakoś tam wmontował wentylator to musiałbym wywiercić jakieś dziury na przednim panelu żeby był dopływ powietrza?

Jechałem na tym zasilaczu niecały rok. Niedawno zmieniłem na Pentagrama SF 460W razem z Radkiem 3850 i dyskiem ;)

Ja mam TAKĄ obudowę,Codi :D ,i nie ma w niej miejsca na przedni wentyl ale sobie wyciąłem część blachy i zamontowałem wentylator 80mm a powietrze ciągnie z dołu bo panel przedni na dole ma dośc dużą szczeline i coś takie rozwiązanie daje.

Także wszystko da się zrobić.

 

A gdybym jakoś tam wmontował wentylator to musiałbym wywiercić jakieś dziury na przednim panelu żeby był dopływ powietrza?

Jechałem na tym zasilaczu niecały rok. Niedawno zmieniłem na Pentagrama SF 460W razem z Radkiem 3850 i dyskiem ;)

Ja mam TAKĄ obudowę,Codi :D ,i nie ma w niej miejsca na przedni wentyl ale sobie wyciąłem część blachy i zamontowałem wentylator 80mm a powietrze ciągnie z dołu bo panel przedni na dole ma dośc dużą szczeline i coś takie rozwiązanie daje.

Także wszystko da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...