Skocz do zawartości
Colicab

Pyyyszne, pyszne KFC

Rekomendowane odpowiedzi

Po co curry?

 

Curry połączone z papryką daje fajny kolor. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tygodnia KFC rzuciło kupony. Trochę lepsza oferta niż MakD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drwal jest spoko. Zależnie od restauracji lepszy lub gorszy. Gdańsk Morena lepszy, Gdynia Riviera gorszy, ale ostrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta kanapka drwala jakoś nie weszła, jadłem ją kilka lat temu i mam dziwne wrażenie, że wtedy była inna, smaczniejsza. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie obecnie ceny zarówno w mc jak i kfc są trochę wygórowane - żeby się najeść trzeba wydać 30 pln (w mc 40 pln bez kuponow). Za te pieniądze mogę iść do całkiem dobrej restauracji albo zamówić 2 pizze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się przerzuciłem ostatnio z maków kfc itd na berlin doner kebap. box za 15 zł dobra sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta kanapka drwala jakoś nie weszła, jadłem ją kilka lat temu i mam dziwne wrażenie, że wtedy była inna, smaczniejsza. :P

pewnie też większa :D

 

ja się przerzuciłem ostatnio z maków kfc itd na berlin doner kebap. box za 15 zł dobra sprawa.

North Fish jest bardzo spoko, zaciągnąłem tam nawet osobę, która ryb nie znosi i polubiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się przerzuciłem ostatnio z maków kfc itd na berlin doner kebap. box za 15 zł dobra sprawa.

 

Kurdę szkoda, że nie ma czegoś takiego w Krakowie bo wygląda całkiem przyjemnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadłem jakiś czas temu wieśmaca i frytki w mcd. Frytki gdyby nie sól nie smakowałyby w ogóle, kanapka gąbczasta i też bez ogólnego smaku. Drogie to jedzenie nie jest biorąc pod uwagę kupony rabatowe, ale i tak nie warte swojej ceny i własnego zdrowia. Chyba pogniewam się z tą instytucją na długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Mi się kfc przejadło. Ile można :wymiotuje:

W maku za to dobre makmufiny fresz cziken

dsc_0639reu4j.jpg

 

3 zjadłem, zapiłem małą kolą i stykło

 

Jadłem jakiś czas temu wieśmaca i frytki w mcd. Frytki gdyby nie sól nie smakowałyby w ogóle, kanapka gąbczasta i też bez ogólnego smaku. Drogie to jedzenie nie jest biorąc pod uwagę kupony rabatowe, ale i tak nie warte swojej ceny i własnego zdrowia. Chyba pogniewam się z tą instytucją na długi czas.

Frytki z maka generalnie smakują mi lepiej.

Ostatnio do kefsa miałem na fonie kupony. Dwa tłistery i kola za 20 zł. Ekstra porcja jak dla mnie i dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj dla odmiany skoczylem do north fisza za namowa matuli ktora tam nie jadla, ochoty w sumie nie mialem ale wzialem sobie pange i gorszego badziewia w zyciu nie jadlem :E czuc bylo tylko sama panierke bo ryba wygladala, smakowala (a wlasciwie nie smakowala) oraz miala konsystencje chleba maczanego w wodzie

natomiast mama wziela chyba dorsza w sosem musztardowym i to bylo juz na prawde dobre + maja swietne swieze soki, a konkretnie Rosso (połączenie maliny,brzoskwini i grejpfruta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że North Fish ma bardzo nierówny poziom, jednego dnia jest ekstra, a drugiego nie da się tam niczego przełknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kNoq....co Cię podkusiło na pangę ?

Toż to najgorszy możliwy wybór - nie tylko w knajpie/restauracji . Ryba sama w sobie jest niedobra ,a jak się ją przegotuje/przesmaży to już jest dramat w postaci jaką opisałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Ja se Sabłeja zaliczyłem dzisiaj. Dobre żarło tam mają :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadl ktos w kfc silver grandera?

 

o kurde nie widziałem nawet, muszę się wybrać koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kNoq....co Cię podkusiło na pangę ?

Toż to najgorszy możliwy wybór - nie tylko w knajpie/restauracji . Ryba sama w sobie jest niedobra ,a jak się ją przegotuje/przesmaży to już jest dramat w postaci jaką opisałeś .

nie przepadam jakos wybitnie za rybami i jak jadlem w domu to praktycznie zawsze pange ktora smakowala b.dobrze (jak na moj gust rybny)

na przyszlosc mam nauczke :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se Sabłeja zaliczyłem dzisiaj. Dobre żarło tam mają :thumbup:

Co tam wziąłeś? W sabłeju jest różnie, raz nawalą warzyw, a innym razem ledwo sypną sałatą.

 

Panga jest podła. Syf i muł. Spróbuj tilapię, dorsza, albo chociaż mintaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Co tam wziąłeś? W sabłeju jest różnie, raz nawalą warzyw, a innym razem ledwo sypną sałatą.

 

Panga jest podła. Syf i muł. Spróbuj tilapię, dorsza, albo chociaż mintaja.

Wziałem Cziken Terjaki. Dobra buła, chyba ze 40cm miała. Nawalił kurczaka, potem sera i bekon, ładnie podpiekł 8s i potem warzywa.

Rewelacja i mało kalorii. U mnie sobie sam dobierasz, co chcesz do kanapki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sobie sam dobierasz, co chcesz do kanapki. :thumbup:

 

Nie chce Ci psuć humoru, ale w każdym tak jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym sabłeju tak jest. Wiem, bo pracowałem. Kanapka 30cm, bekon płatny dodatkowo (na dużą 6zł). Problemem jest to, że franczyzobiorcy są skąpymi dziadami i się rzucają do pracowników o położenie jednego plasterka pomidora więcej niż w przepisie.

Mięso było na tacce czy nakładane łyżką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HadiTeam

Nie chce Ci psuć humoru, ale w każdym tak jest :E

Wiem, a mi chodziło o ilość. Mówiłem ile chce cebuli, ogórków, papryki, sałty itd.

 

W każdym sabłeju tak jest. Wiem, bo pracowałem. Kanapka 30cm, bekon płatny dodatkowo (na dużą 6zł). Problemem jest to, że franczyzobiorcy są skąpymi dziadami i się rzucają do pracowników o położenie jednego plasterka pomidora więcej niż w przepisie.

Mięso było na tacce czy nakładane łyżką?

Nakładał łyżką

Edytowane przez HadiTeam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, a mi chodziło o ilość. Mówiłem ile chce cebuli, ogórków, papryki, sałty itd.

 

 

Nakładał łyżką

To wsztstko wyjaśnia. Gdyby nakładał z tacki (2x 74g mięsa z sosem), to co innego byś mówił :E. Wiem, bo przerabialiśmy to jak jeszcze pracowałem. Łyżką nakładało się 3 x więcej mięsa, a ludzi kwiczeli z radości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...