Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Warto, ugrasz jeszcze z 3000-4000 MB/S i trochę latency.

 

ps: tu masz klucz do AIDA

 

UKW61-IRBD6-FJDNX-A4D34-FYY11

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry wynik? Performance Bias włączony na CBR15 Gentle.

 

RzbHsq9.png

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pytanko , wypadłem z obiegu jeśli chodzi o oc ram na intelu .

 

Na początku tygodnia będę miał pacjenta na oc , i5 9600kf , z390 aorus elite , ram patrioty 4400mhz cl19 , chciałbym ocnąć ram i Cpu, o ile z Cpu sobie poradzę, pozostaje kwestia ramu . Ma ktoś może jakiegoś gotowca dla dobrych bdie na np 4000-4200mhz , żeby była najwyższa wydajność w grach? Rekordów benchmarkow bić nie musi , byle w grach była max wydajnosc . Z góry dziękuję za pomoc .

 

Byle nie przekraczać 1.5v na ramie, bo nie będzie chłodzony

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że na wysokim taktowaniu i 2T nie będziesz miał najwyższej wydajności w grach.

 

Jak to ma być do gier to próbuj złapać stabilność na 3600-3733 CL14-14-14 lub 4000 CL15-15-15 1T, dobór reszty timingów to już zabawa na wiele godzin do wymaksowania wydajności w grach. Nie da się przenosić ustawień 1:1 z jednego biosu na drugi bios by uzyskać max wydajność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na d-die szału nie ma

 

Moje robią 3400 CL 14-17-17-28 CR2 przy 1.44V

 

 

Posłuchałem się rady kolegi, wbiłem timmingi jak wyżej, napięcie 1.45V i taktowanie 3500MHz. Słucham sugestii, propozycji itp. [Na razie w fazie testów]

9xgRvf4.png

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy w ogóle to jest stabilne? 600% w memtest to tak minimum...

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy w ogóle to jest stabilne? 600% w memtest to tak minimum...

Aktualnie leci test w RunMemtestPro 4.3, maksymalna zanotowana temp. przez HW Monitor to 43.5*C

Jest jeden błąd tylko, test od 600% do 750%. W czasie testu przy około 300% pc przeszedł w stan uśpienia [nowy system zainstalowany i zapomniałem wyłączyć].

GTA V: benchmark jak i gra bez problemu. Cinebench R20 tak samo.

W1aKOMi.png

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że na wysokim taktowaniu i 2T nie będziesz miał najwyższej wydajności w grach.

 

Jak to ma być do gier to próbuj złapać stabilność na 3600-3733 CL14-14-14 lub 4000 CL15-15-15 1T, dobór reszty timingów to już zabawa na wiele godzin do wymaksowania wydajności w grach. Nie da się przenosić ustawień 1:1 z jednego biosu na drugi bios by uzyskać max wydajność w grach.

 

Dokładnie, pc bedzie używany do gier/normalnych zadań jak przeglądarka jakis film itp . Czyli 3600-3800 1t na ciasnych timingach będzie wydajniejsze od 4000 2t i sensownych timingach?

Wiem , że mało kiedy da się przeklepac 1:1 ustawienia i będzie stabilne , zawszę jakaś korekta będzie wymagana . Glownie chciałbym mieć jakichś punkt odniesienia, o ile na ryzenie kręcę ram z zamkniętymi oczami i wiem które timingi dają najwięcej, tak na intelu jestem jak dziecko blądzące we mgle . Ostatni raz , solidnie ram na intelu kręciłem 3-4lata temu i to nie żadne bdie , tylko jakieś Microny. Poza 1t , trfc i głównymi timingami, które timingi dają najwięcej ? Plyta już do mnie przyjechała, w poniedziałek dopiero będzie procesor.

Wiem również, ze potencjał podkrecania zależy od konkretnych egzemplarzy cpu , posiadanej plyty i ramu . Wiem że ram robi stabilne 3733 14.14.14 , wyżej nie był testowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kręcić na Intelu 8/9 gen czy 10gen?

 

Na 8 i 9 ciężko zgadnąć co Ci wyjdzie i jak będzie szło i 1t. Może skończy się już na 3600 a z 2T pójdzie na ciasno nawet 4200-4400. Wówczas po mojemu 1T będzie nic nie warte.

 

A co do 10gen, nikt nic Ci nie powie. Prawdopodobnie będzie lepiej niż jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i5 9600kf wpada na stół operacyjny :P . Za jakiś czas i7 8700k z pewnych rąk trafi do mnie w dobrej kasie. Chociaż nie ukrywam , zamówiłem cpu z Danii w środę , a w czwartek z samego rana ktoś wystawił i7 8700k za 1000zł na alledrogo , raczej nie wałek, bo miał sporo komentarzy, ale już nie chciałem dodatkowo kombinować i zamawiać drugiego cpu . Mam z Jackiem ugadane, że jak kupi i9 to i7 może mi zaoferować w bardzo sensownej kasie .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nowego w HCI

 

7.0 nowy UI

MemTestProForWindows.png

Release notes:

7.0: New MemTest Pro UI gives instant control over the number of threads and how much ram per thread, and summarizes results across threads. Displays total memory test throughput too.

6.4: Better test automation support for command line

6.3: pro version does a better job of automatically allocating all available RAM. Improvements for machines that do not have page file enabled.

6.2: logfile bugfix, improved command line argument handling, more responsive UI.

6.1: improvements to log file & added /alarm command line option.

6.0: optimized for computers with >4GB ram. Particularly significant for Deluxe users. If you are testing 8GB or more you need this version. Based on extensive empirical research we have updated the percent coverage metric; testing to 100% will catch all errors except for intermittent failures; to detect intermittent problems test to 400%.

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda na zupełnie nowy soft.

400% ma być już pewniakiem i porządnie ogarniać współczesne komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że na wysokim taktowaniu i 2T nie będziesz miał najwyższej wydajności w grach.

 

Jak to ma być do gier to próbuj złapać stabilność na 3600-3733 CL14-14-14 lub 4000 CL15-15-15 1T, dobór reszty timingów to już zabawa na wiele godzin do wymaksowania wydajności w grach. Nie da się przenosić ustawień 1:1 z jednego biosu na drugi bios by uzyskać max wydajność w grach.

 

całkiem możliwe... ale zależne od CFG, zacznijmy od punktu w którym wydajność Single i Multi rośnie w miarę wyższych i ciaśniejszych CFG CR2 i sa one wyższe od CR1, oraz czas dostępu jest taki sam, w przypadku CR2 mamy dużo wyższą przepustowość RAMu podobne czasy dostępu oraz wyższą wydajność rdzenia, tak tez analogicznie czym wyższa wydajność single multi to zapewne wyższa wydajność w grach, ale nie sprawdzałem tego az tak dogłębnie wiec możliwe* ze wydajniejszy cpu jest wolniejszy w grach co stało się dość popularne na Labie :E, bez obrazy ale jak porównujemy 3600Cr1 do 4600CR2 każdy z CFG Stabilny jak ściana to 4600cr2 będzie lepszy, a nawet domniemam ze 4400 był by lepszy, zaś 4400+ CR1 zamiata wszystko po kolei

 

screenshot56e1kbw.png

4666cl171tphotoworkscfjq9.jpg

4666cl17cr1gpjux.jpg

186qjklr.png

 

4533cl171tqzkkw.jpg

 

Forza 4 mit 4400 CL17 1T

4400cl171tforza4aakf8.jpg

4666 1T

4666cl171tforza46fks8.jpg

 

https://abload.de/img/screenshot56e1kbw.png

screenshot57zbkxr.png

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej i5 nawet przy świetnym imc , ograniczeniem pewnie będzie z390 aorus elite , niby oficjalnie wspiera ram do 4133mhz , wiec mysle ze 4000mhz-4200mhz na ramie , to będą ostatnie soki na tej płycie.

I5 na poniedziałek w domku, wiec coś wstępnie wyrzezbię , najwyżej wrzucę ss z asrocka i aidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda na zupełnie nowy soft.

 

 

bardzo dobre rozszerzenie

 

 

More detailed reporting of errors.

 

Full command line control, allowing automated testing or periodic testing.

 

Errors are logged to disk so that you can send an official error report to whomever you bought the RAM from. Also, if the machine crashes or is shut down you can read the log to see what happened.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem jeszcze jeden dłuższy test, wyskoczyło takie coś jak na obrazku poniżej i 1 error.

NNmU0EJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pc bedzie używany do gier/normalnych zadań jak przeglądarka jakis film itp . Czyli 3600-3800 1t na ciasnych timingach będzie wydajniejsze od 4000 2t i sensownych timingach?

Wiem , że mało kiedy da się przeklepac 1:1 ustawienia i będzie stabilne , zawszę jakaś korekta będzie wymagana . Glownie chciałbym mieć jakichś punkt odniesienia, o ile na ryzenie kręcę ram z zamkniętymi oczami i wiem które timingi dają najwięcej, tak na intelu jestem jak dziecko blądzące we mgle . Ostatni raz , solidnie ram na intelu kręciłem 3-4lata temu i to nie żadne bdie , tylko jakieś Microny. Poza 1t , trfc i głównymi timingami, które timingi dają najwięcej ? Plyta już do mnie przyjechała, w poniedziałek dopiero będzie procesor.

Wiem również, ze potencjał podkrecania zależy od konkretnych egzemplarzy cpu , posiadanej plyty i ramu . Wiem że ram robi stabilne 3733 14.14.14 , wyżej nie był testowany :)

 

Jak sprawdzałem u siebie to Rise of Tomb Raider miał wyniki ok 1 fps lepsze na 3866 CL16 CR2 niż 3200 CL14 CR1 - przy czym mówimy tutaj o skali 103 fps vs 104 fps :)

 

Więc jak CR2 nie daje ci tych 500-600 Mhz więcej to lepiej zostać na CR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem wczoraj ram miejscami, system nie wstał na 3500. Puściłem 14-17-17-28 3400MHz, żadnych błędów.

DQKrbNt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaliście o screen z Aida, robione na AC, więc NB jest niżej niż na DI (to się akurat skaluje z temp).

 

4150 13-11-11-32 1T @ 2.0V, trfc 220, wszystkie timingi ustawione jak najniżej, Maximus Apex IX.

 

aida2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla laika co trzeba zrobić aby to powtórzyć? Co trzeba zasypać suchyma lodem, czy zalać azotem? Czy to z powietrza wychodzi w pokoju z temperatura 20 stopni w plusie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla laika co trzeba zrobić aby to powtórzyć? Co trzeba zasypać suchyma lodem, czy zalać azotem? Czy to z powietrza wychodzi w pokoju z temperatura 20 stopni w plusie?

Procesor trzeba schłodzić, NB Frequency skaluje się z temperaturą procesora - im zimniej, tym wyżej może działać. Kontroler pamięci też lepiej działa przy ujemnych temperaturach. Ramu akurat się nie chłodzi, bo B-DIE zimna nie lubią.

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu akurat się nie chłodzi, bo B-DIE zimna nie lubią.

 

tRCD dwa oczka powyżej CL na stabilnym taktowaniu - zgodzę się. Przeżyje i 60 parę stopni. Ale ustawienia wymaksowane i ciasne... Każdy kit Bdie jaki miałem robił się nieobliczalny powyżej 45 stopni. Vipery nie miały czujnika, ale waliły błędami w okolicach 40 stopni na radiatorze. Rękę sobie dam uciąć - to nie był procesor. Zwłaszcza po zmianie mojego wadliwego IHS na Twój miedziany - temperatury cepa były rewelacyjne. Wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli takie kosmiczne timingi są poza możliwościami codziennej użyteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tRCD dwa oczka powyżej CL na stabilnym taktowaniu - zgodzę się. Przeżyje i 60 parę stopni. Ale ustawienia wymaksowane i ciasne... Każdy kit Bdie jaki miałem robił się nieobliczalny powyżej 45 stopni. Vipery nie miały czujnika, ale waliły błędami w okolicach 40 stopni na radiatorze. Rękę sobie dam uciąć - to nie był procesor. Zwłaszcza po zmianie mojego wadliwego IHS na Twój miedziany - temperatury cepa były rewelacyjne. Wszystkie.

Jak mówię zimno to myślę przynajmniej z -50 :) DDR3 można było mrozić spokojnie, a te z tego co wiem poniżej 10C nie lubią. U siebie mam mocny nawiew zawsze, radiatory nawet się nie grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodek z okolicy zamarzniętego CPU nie wpływa przypadkiem na temperaturę okolicznych elementów w tym pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...