Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna abstrakcja to 1.8V na 8400 :E

Także nie wiem po co wrzucasz te pierdy :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuję postęp. jak wcześniej robili 7200 ciasno też takie V leciało na początku. Tak jak 8200+ teraz.

pamiętasz pewnie koniec roku i jakieś rekordy 8700 cl 120 z nitro. rok mija i zegar blisko cl o wiele ciaśniej no i jednak bardziej domowo. xD

 

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp będzie jak zrobisz niezły takt i opóźnienia zwłaszcza tRCD na niskich napięciach by można było działać na co dzień bez żadnego nawiewu.

Ale takie rzeczy to dopiero jak Samsung wypuści nowe DDR5, a to dopiero ok 2025 ;) Prócz tego czekam aż w końcu Intel doda osobny zegar dla kontrolera pamięci zamiast dzielnika.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez nawiewu to ja nie pamiętam kiedy dd4 miałem w kompie . Najchętniej bym jakieś mini aio dla pamięci poprosił.

choć jak gram na okolicy 4k to już zszedłem z wyższych V..teraz spokojne 1.5V na ddr4 4000. Na fhd jeszcze było 1.62V pzy 4133  a to w lato bez nawiewu nie działało z ciasnymi.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co to za kości siedzą w tym ramie? 

47c5ef6b4ce116df.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, novi napisał:

Panowie, co to za kości siedzą w tym ramie? 

47c5ef6b4ce116df.jpg

Jeżeli dobrze pamietam to microny  ale qr... dosłownie nie pamiętam  :-) więc mogę sie mylić  ale da się je ustawić na 5400mhz 1.2V  36-39-35-50  :-)  pamięć trwała wraca i na 99% to mikrony  :-)

Edytowane przez unadarek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, skoro tak to luzik . Drugi moduł mam microna , batch z tamtego roku a ten jest z 22. Jeśli microny to nie kombinuje. Ddr5 32gb za lekko ponad 400zl to chyba dobry zakup :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa w sklepie  net-s leżą po 210pln za moduł 16gb ,jak najbardziej zacna cena

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam coś takiego jak poniżej, z OC Ramu jestem zielony da rade coś z tym zrobić? 3600 to granica Ring1, czy mam w ogóle trzymać się Ring1? Tylko skracać Timingi?

KF436C16RB1K4/64
64GB (16GB 2G x 64-Bit x 4 pcs.)
DDR4-3600 CL16-20-20-39 SK-Hynix

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw manualnie napięcia i Gear 1.

najpierw musisz obadać co te pamięci potrafią w połączeniu z twoim CPU i płytą a później wybrać najlepszą opcję.

Spróbuj najpierw podnieść częstotliwość na domyślnych ustawieniach i sprawdź ile uzyskasz.

W kolejnym kroku możesz spróbować obniżyć timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Nie chcę zaśmiecać forum, a widzę, że temat chyba tego dotyczy.

Składam swój pierwszy komputer i mam problem z RAMem.

Płyta główna: B450 GAMING MAX PLUS
Procesor: Ryzen 5 1600 AF

Chciałbym nabyć dwie kostki pamięci RAM (2x16 GB - łącznie 32 GB RAM). Niestety sprawdzanie kompatybilności wymienionej płyty głównej  mocno namieszało mi to w głowie.
Rozważałem zakup np.:

Patriot 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Viper Steel - https://www.x-kom.pl/p/497386-pamiec-ram-ddr4-patriot-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-viper-steel.html

Crucial 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black - https://www.x-kom.pl/p/594249-pamiec-ram-ddr4-crucial-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-ballistix-black.html

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 IRDM X - https://www.x-kom.pl/p/717170-pamiec-ram-ddr4-goodram-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-irdm-x.html

G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black - https://www.x-kom.pl/p/266765-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3200mhz-cl16-ripjaws-v-black.html

Uprzejmie proszę o informacje, czy wskazane kości są kompatybilne, czy nie (biorąc pod uwagę procesor i płytę główną). Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli również dowiem się, które kostki dobrze sobie radzą/będą radziły w takim zestawie. Życzę miłego dnia!

Z poważaniem!

Edytowane przez 00LMS00
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Zgodnie ze wskazówkami posiedziałem na wskazanej stronie. Słabo to niestety wygląda. Ekonomicznie na to patrząc, to w cenie około 1000 złotych idzie wymienić Ryzena i kupić RAM znacznie taniej. Dochodzi do absurdu.

Spróbuję zatem polecane przez Ciebie pamięci (z trzeciego linku). Liczę, że będą działać.

Z poważaniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gskill ma na swojej stronie nowe zestawy

 

OkwY94B.jpg

 

przy 1.45V to już chyba zaczyna się sprawa z zamontowaniem aktywnego chłodzenia.. przynajmniej w okresie letnim i jak buda mniej przewiewna.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy już przebierają ostro, czy pakuja jak leci bo i tak poleci? :D Jakby nie patrzeć to 6400 vs 8000 daje lekka przepaść. A wszystkie niby z Adie Hynixa. Jeszcze gdyby dawały skalowanie nie tylko z ceną. Albo gdyby cena skalowała się z wydajnością a nie z zegarem ?

1,45V bez nawiewu powinno jeszcze banglać.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ogider napisał:

przy 1.45V to już chyba zaczyna się sprawa z zamontowaniem aktywnego chłodzenia.. przynajmniej w okresie letnim i jak buda mniej przewiewna.

Nawet poniżej 1.4v DDR5 nie lubią wysokich temperatur. Chcesz te 1.4v bez nawiewu będziesz musiał obniżać ostro zjechać z  tREFI i podnosić tRCD/tRP.

Nawet jak nie będziesz testował pamięci pod względem stabilności gdzie mocno rosną temperatury to przy mocnym GPU pamięci zostaną odpowiednio pogrzane podczas grania ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2022 o 01:30, Ogider napisał:

bez nawiewu to ja nie pamiętam kiedy dd4 miałem w kompie . Najchętniej bym jakieś mini aio dla pamięci poprosił.

A jak wyglądał ten twój nawiew przez ten czas z ciekawości :) ? jakiś wentylator 120 zamontowany opcjonalnie czy normalne chłodzenie typowo na z dwóch pizdzików? :P ja tam wole mieć cl15 zamiast 14 bo różnicy i tak nie ma a przynajmniej z napięcia można konkretnie zejść (przykładowo) raz założyłem chłodzenie na ram które przerobiłem ze 3 razy po swojemu + dołożyłem inne cichsze wentylatory 50mm ustawilłem to tak żeby odpalać kontrolerem na obudowie tylko pod obciążeniem po czym po 2 dniach i tak to zdemontowałem :E Druga sprawa że np patrioty viper steel mają atrapę zamiast radiatora i miałem wrażenie że więcej dawał by nawiew na gołe moduły gdyby je zdemontować :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delete

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ogider napisał:

mini aio dla pamięci poprosił.

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-thermaltake-floe-rc-ultra-360-cl-w325-pl12gm-a-9470602

wentyle to 1/4 ceny ;) 

9470602_0_i500.jpg

 

A zakłada się to na to czarne po zdjęciu czerwonego z domminatora ddr3, chyba pasuje. Ale nie dam łapy odciąć. Możliwe, że trzeba będzie obok nawiercić i nagwintować. 

5e8ade004504ad735ff419da8bef

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 stopni to dużo na pamięciach w TM5? Brak bezpośredniego nawiewu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 19:35, Ogider napisał:

gskill ma na swojej stronie nowe zestawy

przy 1.45V to już chyba zaczyna się sprawa z zamontowaniem aktywnego chłodzenia.. przynajmniej w okresie letnim i jak buda mniej przewiewna.

Do tego potrzebna jest solidna płyta a te tanie nie są.

u mnie na razie zostaje DDR4 :)

zX4aETT.png

zinWhDV.png

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić miniaka bardzo drogie nie są. Ale to tylko po to by popatrzeć na cyferki. Przyrosty wydajności sa znikome.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...