Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupione 3200c14 to jedne z najslabszy b-die.

Moje byle 3600c15-15-15 robiły 4133c17-17-17. Patrioty robi A 4300cl16-16-16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje 3200cl14 też wymieniłem na patrioty, różnica bardzo duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 TRFC tych cruciali? :) 

Żeby chociaż miały cenę zbliżoną do Micronów. 900 USD + VAT za 2x8GB.
 https://www.crucial.com/memory/ddr4/BLM2K8G51C19U4B

Ewentualnie 840 funtów z watem u Brytoli :D 
https://uk.crucial.com/memory/ddr4/blm2k8g51c19u4b

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest procesor który to pociągnie? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś obserwuje pasek postępu to żaden test go nie zadowoli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ultra z radeonem 5600XT to tam pewnie GPU pierwsze pada ;)

Na pewno FPSy online szybko by to zweryfikowały, więc ja nie sprzedaję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, segregator napisał:

Czy to już ten moment, w którym wyprzedajemy swoje "dopasione kity na bdie 2x8gb" by w za 400-500zł wskoczyć na 2x16gb dual rank i jesteśmy future proof ( cyberpunk itp ) w adekwatnych rozdziałkach do nowych kart?

wallec - Cyberpunk ma w rekomendowanych wymaganiach 12GB RAM.

7 minut temu, jacekcz napisał:

Mały Gigulec daje radę :)

:thumbup:

Pora zacząć odliczanie do pierwszego 5K na forum. :-D

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigulec ma beznadziejny bios jeżeli chodzi o oc pamięci.

Próba zmiany RTL kończy się pętlą restartów i koniecznoscią resetu biosu zworką :).

Mimo wszystko próbuję się dogadać z płytą.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj jeszcze wyrzeźbić? 

gx0XVmn.gif

 

 

Miał ktoś problem z uzyskaniem pełnej stabilności w testmem, memtest czy hci?

Chodzi o to, że wszystko jest stabilne: system, programy, gry, rendering w tym projekty 3-4 godzinne, które na platformie AMD przy "1 error" w testmem potrafiły wywalić cały projekt a na Intelu jest ok pomimo 1-2 błędów w syntetyku. 

Na AMD jak miałem 1 błąd w TestMem to Battlefiled 5 potarfił się zawieszać, wyłączać samoczynnie a tutaj mam 1-2 błędy i przegrane 16h bez jakichkolwiek problemów. System również żadnych błędów nie raportuje a pomimo tego nie mogę przejść całego testu bez błędnie :/ 

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Co tutaj jeszcze wyrzeźbić? 

gx0XVmn.gif

 

 

Miał ktoś problem z uzyskaniem pełnej stabilności w testmem, memtest czy hci?

Chodzi o to, że wszystko jest stabilne: system, programy, gry, rendering w tym projekty 3-4 godzinne, które na platformie AMD przy "1 error" w testmem potrafiły wywalić cały projekt a na Intelu jest ok pomimo 1-2 błędów w syntetyku. 

Na AMD jak miałem 1 błąd w TestMem to Battlefiled 5 potarfił się zawieszać, wyłączać samoczynnie a tutaj mam 1-2 błędy i przegrane 16h bez jakichkolwiek problemów. System również żadnych błędów nie raportuje a pomimo tego nie mogę przejść całego testu bez błędnie :/ 

 

U mnie było inaczej, hci przechodziły pamięci na 600% natomiast w RealBench było zawieszenie się komputera po 7 minutach. Musiałem podbijać vccsa oraz vccio aby to ogarnąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem super specem od OC i ciągle się uczę, ale wyszedł nowy BIOS do z390 Aorus Master i po 2 dniach udało mi się zrobic taki wynik na moich tridentach na 1,42V. Memtest przeszedł 1000% dzisiaj. 

 

beztytuuecjvr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 15:23, jacekcz napisał:

Gigulec ma beznadziejny bios jeżeli chodzi o oc pamięci.

Próba zmiany RTL kończy się pętlą restartów i koniecznoscią resetu biosu zworką :).

Mimo wszystko próbuję się dogadać z płytą.

Ja znalazłem na to sposób żeby dobre RTL mi wrzucił co zresztą możesz zobaczyć na górze na screenie. 

Jeśli ustawi mi np na 3800 zły RTL to odpalam częstotliwość pokroju 3000/3200 i sprawdzam czy ustawił prawidłowy, w 99% przypadków ustawia dobrze, wtedy zmieniam ponownie na wartość jakieś oczekuję czyli w moim przypadku 3800 i ustawia już dobrze, czasami trzeba tak zrobić 2-3 razy ale w końcu ustawi prawidłowe. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300mhz cl16 na patriotach na 1.47-1.49v jest możliwe ? Czy szkoda sobie głowy zawracać ? 

73f4bb01d97ee0da.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze mieć cooler ramu na 100% puszczony do 1.53-1.54v bo mi gry wywala. A wentylatory na coolerze sa wyraźnie slyszalne na 100%... dlatego zejście z napięciem w moim wypadku wydaje się korzystne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, novi napisał:

Musze mieć cooler ramu na 100% puszczony do 1.53-1.54v bo mi gry wywala. A wentylatory na coolerze sa wyraźnie slyszalne na 100%... dlatego zejście z napięciem w moim wypadku wydaje się korzystne 

To grubo, pewnie pol kosci nie ma nawet tasmy na sobie i stad tak slabe odprowadzanie.

Zmien radiatory i problem rozwiazany, u siebie lece pod 1.6, bez roznicy czy z nawiewem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Chinach tych solidnych miedzianych juz nie ma :/. Pozostaje wrzucic ram pod wode  jedynie,  ewentualnie moze ktos na forum kupil zapas radiatorów i by odstąpił. Ps z patriotow idzie ściągnąć radiatory w taki sposób by nie uszkodzić tego wypełnienia piankowego ? Wiadomo, że jak się rozsypie ta pianka to gwarancji brak . Dokladnie , 1/3 kosci jest odkryta bo taśmę za wysoko dali, stąd takie humorki maja ramy. Wcześniejsze patki miały taśmę na całych kościach i kosci byly wyzej. 1.52-1.54v bez nawiewu ogarniały,  a te bez nawiewu to od 1.5v by sypaly jak karta je podgrzeje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta pianka się uszkodziła ale jak to skleisz to nikt nie będzie zdejmował radiatorów raczej żeby sprawdzić czy pianka cała a jakby zdejmował to sam by uszkodził :D

A z drugiej strony zeszło idealnie tam gdzie są kości

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 64GB fajnie fajnie, cale szczęście ze zegar niski bo pewnie przy 4000+ pewno trzeba już cepa binowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu ogarnąć ustawienie moich pamięci na prawilne 4300 CL16-16-16-34. Wcześniej ich max przy 4300 MHz to CL16-17-17-35. Przyczyna takiego stanu rzeczy oczywiście prozaiczna - TEMPERATURA. Kupiłem na ali takie radiatorki https://pl.aliexpress.com/item/32438720414.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.67715c0fuqbrOv które oczywiście założyłem. Zmieniłem też chłodzenie CPU na AIO (pozbyłem się NH-D15) dzięki czemu odsłoniłem pamięci. Dałem bezpośredni nawiew i się udało. Testy przechodzi bez najmniejszych błędów. Napięcia bez zmian w stosunku do poprzednich ustawień.

Ustawienia-4300-CL16.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...