Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

@marjanoos jedyna opcja to zmiana radiatorów na np od ocz DDR2 z grzebieniem, ewentualnie zakup aktywnego chłodzenia i wrzucić nad ram. 

3080 wydziela swoje i tego nie pominie, i zejscie z napięciem ramu,nic zbytnio nie zmieni. Pozostaje zrobienie mocniejszego undervoltingu karty i zwiększenie rpm wentylatorów w obudowie, żeby wymusić lepszy airflow.

Ale jak to stwierdził jeden forumowicz, dzięki któremu zostałem odesłany na dwudniowe wakacje, te 80w więcej co wydziela 3080 względem 6800xt nie ma żadnego wpływu :E . A widać że ma, na 6800xt z zapchanym frontem i topem chłodnicami z słabym airflow w budzie, ram mi nie sypie błędami na OEM radiatorach patriotów. Mam wrzucone 1.5v na ten ram. 

Ja na patrioty będę pakował takie wyczesane radiatory :Ehttps://www.arctic.de/en/RC-PRO/ORACO-RCPRO-CSA01

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.5V na RAM to nadmuch świeżego powietrza wskazany. 

Machnij UV GPU i cyknij do góry VRAM ??

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiew zawsze warto, zejdziesz z 44*C na 34*C i nagle okaże się że z ramu można wycisnąć więcej :D

  A na słabych radiatorach pewnie bez nawiewu będzie 50+

Godzinę temu, novi napisał:

Ja na patrioty będę pakował takie wyczesane radiatory :Ehttps://www.arctic.de/en/RC-PRO/ORACO-RCPRO-CSA01

W sumie to jakaś cienizna 8:E Wysokości na pewno wystarczy na bdie a2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Nawiew zawsze warto, zejdziesz z 44*C na 34*C i nagle okaże się że z ramu można wycisnąć więcej :D

  A na słabych radiatorach pewnie bez nawiewu będzie 50+

W sumie to jakaś cienizna 8:E Wysokości na pewno wystarczy na bdie a2?

Na stronie nawet piszą, że pasują do ddr4, a DDR2 ma ta sama wysokość od kości do końca pcb, więc nie powinno być problemu :). Na pewno sporo lepsze niż oem patriota xd.  Mam jeszcze radiatory gelid one, ale muszę wymyśleć jakiś klips/ ew nawiercać otwory i nagwintować, żeby można było je skręcić. Bo fabrycznie to się trzymają na taśmę termoprzewodzącą, dwustronnie klejąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale patrioty b2 maja nizej kosci :P Pewnie bedzie akurat na granicy jak u mnie.

Masz komplet z TURBO MODULE? :D

ac-rc-turbo-module_0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, novi napisał:

@marjanoos jedyna opcja to zmiana radiatorów na np od ocz DDR2 z grzebieniem, ewentualnie zakup aktywnego chłodzenia i wrzucić nad ram. 

3080 wydziela swoje i tego nie pominie, i zejscie z napięciem ramu,nic zbytnio nie zmieni. Pozostaje zrobienie mocniejszego undervoltingu karty i zwiększenie rpm wentylatorów w obudowie, żeby wymusić lepszy airflow.

Ale jak to stwierdził jeden forumowicz, dzięki któremu zostałem odesłany na dwudniowe wakacje, te 80w więcej co wydziela 3080 względem 6800xt nie ma żadnego wpływu :E . A widać że ma, na 6800xt z zapchanym frontem i topem chłodnicami z słabym airflow w budzie, ram mi nie sypie błędami na OEM radiatorach patriotów. Mam wrzucone 1.5v na ten ram. 

Ja na patrioty będę pakował takie wyczesane radiatory :Ehttps://www.arctic.de/en/RC-PRO/ORACO-RCPRO-CSA01

Już UV na 3080 mam zapodane, max 280-300W teraz. Ogólnie to zrobiło się dziwnie, bo nawet jak gpu było w idle, to zaraz po starcie tm5 zaczęło sypać błędami jak szalone. Podlałem SA do 1.3V i przestało tak sypać. Aktualnie to poluzowałem trochę timingi pierwszorzędne, bić rekordów nie zamierzam. Zakupię pewnie te pamięci z radiatorkami i zrobię przeszczep. Tylko czy da się te grzebienie założyć na odwrót? W sensie, żeby łączenie z PCB było na dole, a nie na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sideband napisał:

Screenshot_2021-12-25_093437.png

Imposible ?

Dobra dobra. Ile tam 24/7 ustawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zastanawiam się nad kupnem lepszej płyty z dwoma slotami pomijając wyższe taktowania, które nic nie dają to tylko takie płyty pozwalają wbić 1T, które więcej da niż te śmieszne taktowania. Do tego przykładowo APEX w zależności od sztuki są sporę różnicę w max uzyskiwanych taktowaniach.

MSI Force wróciła do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, myślałem że coś fajnego udało się Tobie wystrugać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze z tego strugania był boost. Jak ktoś złoży 2x32GB 6000Mhz do tego 1T będzie miał najlepszą możliwą wydajność na DDR5 na dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi 1T na 2x32GB się nie udało, u innych też nie widziałem. Trafiłeś na takie coś?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem 2x32GB 6000Mhz ładnie ustawione, ale nie pamiętam czy było to 1T i nie było to na overclock.net.

Trzeba się rozejrzeć w necie to może znajdzie się coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tfu... nie to ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 23:07, sideband napisał:

@Minciu

 

Screenshot_2021-12-25_093437.png

Imposible ?

TM5 Anta Extreme nie widzę ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 16:26, sideband napisał:

To nie moje zastanawiam się nad kupnem lepszej płyty z dwoma slotami pomijając wyższe taktowania, które nic nie dają to tylko takie płyty pozwalają wbić 1T, które więcej da niż te śmieszne taktowania. Do tego przykładowo APEX w zależności od sztuki są sporę różnicę w max uzyskiwanych taktowaniach.

MSI Force wróciła do sklepu.

Paleta płyt, karton proców z dobrym SP i karton kostek ram. Tylko tyle do szczęścia potrzeba.

Jaja jak berety :D 


Tu masz promke: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-meg-z690i-unify-9398457/

Czy Apexy do skutku? :) Moim zdaniem troche szkoda siana w Apexy. Będzie lepiej jak dobrze trafisz, ale niezbyt wymiernie do poniesionych kosztów. A za pół roku nawet tania z790 i tak pewnie pozamiata Apexa Z690.

 

 

"I heard someone got a problem like me, APEX can not boot dram frequency above 6200 - 6400Mhz on DIMM_1 but DIMM_2 is normal, yeah I got this problem and after I have changed to the new mobo (APEX) it's fixed my problem.
Now I can boot 7000Mhz on both DIMM_1 & 2 with a new APEX.
So I think the problem is not from the IMC on the CPU, but it's from ASUS."

"Same problem here. Have tested 3 different boards, 4 cpu's and 6 memory kit. Results are persistent , and one board only does 6400 in SLOT A, while 7400 slot B. second board 6800 A and 7400 B. Last board boots 7000 in A, but blue screen under AIDA with only one slot populated. CPU IMC can benchmark 6600 CL28 1T without problems. Also tested with ICE COLD water"

s__11812881-jpg.2542713

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ci pisałem wcześniej, że tu jest zabawa na całego sekcja CPU/Mobo/Ram, a nie napalenie się na Hynix i niektórym nie chcą odpalić na 6600 ;) Ale generalnie Hynixy idą nieco lepiej tylko nie to chodzi o taktowanie wydajności więcej się nie wyciśnie przy luzowaniu timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Hynix lepiej i taniej można kupić, to po co napalać się na Samsungi od Gskilla?  Już chyba lepiej te pare zł sobie zostawić ? :D Na jakieś DDR2/DDR3 przykładowo. Z tego co widziałem, to TRFC chyba sporo lepiej wypada niż na Samsungach? Odwrotnie jak na ddr4 ale nie aż z taką różnica jak było wcześniej.

 

Pod Asusy w sumie te są u nas na razie chyba najciekawszą opcją, na sztuki. Kilka na górkę i można coś wybrać bez rozbijania zestawów ;) A i schłodzić to najłatwiej bez rozbierania ;) 

https://www.morele.net/pamiec-patriot-signature-ddr5-16-gb-4800mhz-cl40-psd516g480081-9527983/

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 18:09, Lancer napisał:

No mi 1T na 2x32GB się nie udało, u innych też nie widziałem. Trafiłeś na takie coś?

Pod 32GB najlepiej chyba to: https://allegro.pl/oferta/hynix-ddr5-32gb-4800mhz-pc5-4800b-1x32gb-11542430724

Raz są po 1300zl innym razem po 1500zl :D Ale ogólnie cena ilość wypada fajnie jak na DDR5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Ale skoro Hynix lepiej i taniej można kupić, to po co napalać się na Samsungi od Gskilla?  Już chyba lepiej te pare zł sobie zostawić ? :D Na jakieś DDR2/DDR3 przykładowo. Z tego co widziałem, to TRFC chyba sporo lepiej wypada niż na Samsungach? Odwrotnie jak na ddr4 ale nie aż z taką różnica jak było wcześniej.

 

Pod Asusy w sumie te są u nas na razie chyba najciekawszą opcją, na sztuki. Kilka na górkę i można coś wybrać bez rozbijania zestawów ;) A i schłodzić to najłatwiej bez rozbierania ;) 

https://www.morele.net/pamiec-patriot-signature-ddr5-16-gb-4800mhz-cl40-psd516g480081-9527983/

To zależy zapłaciłem za Gskille mniej niż za Kingstony, które niekonieczne muszą być tak dobre skoro na starcie mają 1.35v, a Adaty 1.25v.

W oemowych wynalazkach masz więcej niepewności, że trafisz na coś gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uh...to myślałem że z apex to jak zwykle..odpada limitowanie na płycie. 

(generalizując oczywiście)

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sideband napisał:

To zależy zapłaciłem za Gskille mniej niż za Kingstony, które niekonieczne muszą być tak dobre skoro na starcie mają 1.35v, a Adaty 1.25v.

W oemowych wynalazkach masz więcej niepewności, że trafisz na coś gorszego.

To jak tanio trafiłeś Samsunga to też będzie fajny.

Ale ciągle parcie na Samsunga w PL i chwalenie go, że jest najlepszy to zwykle kłamstwo, co ostatnio nawet na PPC powielili. Wprowadza to w błąd kupujących.

Typek z overclokers który binowal Hynixy 8 par pisał, że lepiej i tak wypadały najgorsze biny hynixa niż Samsungi. A binowal zielone pcb hynixa akurat. U nas niedostępne. 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Typek z overclokers który binowal Hynixy 8 par pisał, że lepiej i tak wypadały najgorsze biny hynixa niż Samsungi. A binowal zielone pcb hynixa akurat. U nas niedostępne. 

Wiem o kim piszesz i a on nie miał Samsungów i wystarczy popatrzeć, że Hynixy słabsze też się trafiają. Tak naprawdę przy słabszej płycie czy Kingston, OEM czy Adata jeden pies i tak płyta będzie limitować oc. A 1T jest osiągalne tylko na Apexie i ITX od Asusa reszta płyta nie działa 1T lub jest fejkowe jak na MSI. Za rok pewnie pojawią się nowe rewizje pamięci 

4 godziny temu, Ogider napisał:

uh...to myślałem że z apex to jak zwykle..odpada limitowanie na płycie. 

(generalizując oczywiście)

Patrząc na wyniki to ITX jest lepszy od Apex-a. Tylko weź na to upakuj dużo chłodzenie CPU i wielką kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 16:26, sideband napisał:

To nie moje zastanawiam się nad kupnem lepszej płyty z dwoma slotami pomijając wyższe taktowania, które nic nie dają to tylko takie płyty pozwalają wbić 1T, które więcej da niż te śmieszne taktowania. Do tego przykładowo APEX w zależności od sztuki są sporę różnicę w max uzyskiwanych taktowaniach.

Cena apexa jest tak wysoka że aż przeraża przy przeglądaniu :/ :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Cena apexa jest tak wysoka że aż przeraża przy przeglądaniu :/ :( 

Większym bólem może być spora strata kasy po pojawieniu się Z790 pod koniec roku :E 

A nie liczyłbym na fajną promkę na Apexa.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z690 ceną na pysk

z790 niech kręci ram lepiej i pozamiatane :D A na ten moment chyba główny problem to płyty właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...