Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnei czekam az mi sie plik sciagnie do konca i wrzuce na swojego abita, jak narazie wychodz ze moje ocz specopsy lepiej sie kreca od reaperow i tych g.skilli bo robia 950mhz cl4 :E

 

nierozumiem. Po co sie pytasz na forum o glupoty jak masz mozliwosc przetestowania pamieci na drugiej platformie. Najpierw testujemy, potem ewentualnie pytamy sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nierozumiem. Po co sie pytasz na forum o glupoty jak masz mozliwosc przetestowania pamieci na drugiej platformie. Najpierw testujemy, potem ewentualnie pytamy sie.

dziwna sprawa na abicie dzialaja bez laski, jednak co abit to abit :P

Ale wrzucilem je z powrotem na asusa i puscilem 2,3v 920mhz cl4 ,ale jeszcze podniosslem napiecie NB na 1,45 i narazie stabilnie idzie, fsb jest az 460 wiec moze bylo to potrzebne, chociaz martwie sie troche o chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo to i tak wysokie napiecie i maly zegar. zobacz na tym abicie np na 2,3V i Cl4 na ile Mhz pojdą. Czy sciagasz cos ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mimo to i tak wysokie napiecie i maly zegar. zobacz na tym abicie np na 2,3V i Cl4 na ile Mhz pojdą. Czy sciagasz cos ? ;)

wlasnie nie bardzo mam jak na swoim abicie testowac tak na juz bo na nim pracuje caly czas ,ale jak bedzie chwila to sprawdze...

 

teraz poszlo na 930 mhz cl4 2,35v wiec dalej napiecie wysokie.. ale sadze ze nie beda sie za bardzo grzaly bo wentyl na mugenie ciagnie z nad nich powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy OC Kingstonow na Promosach. Pamieci wlozylem do drugiego kompa gdzie max napiecie na pamieci jest 2,37V, uzyskujac tym 800Mhz 3-3-3-9. Jak narazie wynik jeden z najlepszych na CL3

 

Kingston|memel|Kingston Hyperx KHX8500D2K2/2G|DDR2-1066, 5-5-5-15; 2,2V|GA-MA69G-S3H, BiosF6|@ 800 3-3-3-9 2,37V

ddddsmo.jpg

 

Niezle jak na platforme AMD, na mobo za 180zł z przed roku

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baza zaktualizowana.

Dodatkowo dodano informację na temat pomiaru napięć dla pamięci DDR2.

Czekamy na kolejne wyniki.

jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje co do zawartości pierwszej strony to czekam na propozycje.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zostanę uwzględniony w rankingu, bo na screnie jest 32m zamiast orthosa i wynik robiony rok temu (stara wersja cpu-z) ale moze komus sie przydać:

 

Goodram |Marecki306|Goodram Pro 900|DDR2-900, 5-5-5-15; 1.8V|DFI P35 LanParty LT T2R|@ 1252mhz 5-5-5-15 2,45v screen

 

 

Bardzo bym chciał wstawić wynik aktualny, lecz moje aktualne mobo robi focha przy podkrecaniu pamieci o.O Pamięci oczywiście na D9GMH

Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik dodany.

To wstaw wynik taki jaki osiągnąłeś - może być nawet na def. Ta lista to nie zawody w OC.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Commando robi focha przy OC memek? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał porządnej płyty. Kiedyś podstawa do OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny wynik HyperX. 1066MHz na zaznizonym napieciu 2,07V

 

Kingston|memel|Kingston Hyperx KHX8500D2K2/2G|DDR2-1066, 5-5-5-15; 2,2V|ASUS M3A, Bios 805|@ 1066 5-5-5-15 2,07V

 

eeeel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mi się troszku nudziło, pobawiłem się gwałcicielami

 

najpierw 800 mhz, 4-4-4-12 i standardowe 1.8V

spi_800cl418.jpg

przeszło bez zająknięcia, więc z uśmiechem puściłem 900 4-4-4-12 1.8V

spi_900cl418.jpg

i też przeszło; o

 

niestety, próbowałem na 300 sposobów odpalić płytę z 1100 mhz na memach(fsb 275, fsb 330[tutaj to procek już ma walla, bo nawet na ~900 mhz nie wstawało], podbijanie nb powyżej rozsądnego poziomu, podbijanie wszystkiego, całowanie komputerka), nic nie pomogło:< Nawet ze wstawaniem na 1066 cl5 ma problemy(266, 1:2), więc odpuściłem, na 2.0V załadował się windows ale dla tak słabego wyniku nawet nie chciało mi się spi odpalać ;d Może kiedyś wyrwę jakiegoś commando czy innego maximusa za psie pieniądze i powrócę do tematu dręczenia pamięci, ale na razie chyba nic mi nie zostało, bo 2-2-2-6 nie da się ustawić na ddr2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty wiesz ze jak bys zmierzył miernikiem te def napiecie 1,8V to w rzeczywistosci jest 1,90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe. Asusy lubią zawyżać w stosunku do ustawionego w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston|memel|Kingston Hyperx KHX8500D2K2/2G|DDR2-1066, 5-5-5-15; 2,2V|GA-MA69G-S3H, BiosF6|@ 1000 4-4-4-12 2,29V

 

Nie bylo czasu na dluzsze testowanie. Kompa mialem udostepionego doslownie na 5min.

To sa ciagle te same HyperX. Zauwazylem ze jak im dam tak chodzą.

Wczesniej testowalem na swoim kompie memtestem na 4-4-3-5/800/1,85V(miernik)

 

aaaawak.jpg

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ty wiesz ze jak bys zmierzył miernikiem te def napiecie 1,8V to w rzeczywistosci jest 1,90?

jak będę miał dostęp do sensownego miernika to sprawdzę, bo o kłamstwach asusów też czytałem ;o

 

 

chyba jutro bede mial, bo ojciec z roboty moze pozyczyc ;d

Edytowane przez coo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo jest na plytach GA. Ale tylko dotyczy to def V(auto) zawsz bedzie 1,90V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja nie ustawiałem auto tylko 1.8, tak czy siak dobrze bedzie sprawdzic napiecia na nowym zasilaczu to i ramy obadam

 

btw, jak mierzycie w slocie ddr2 to jak tam wsadzacie czujnik, on jest za gruby, jakimś drucikiem przedłużyć?;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy ja nie ustawiałem auto tylko 1.8, tak czy siak dobrze bedzie sprawdzic napiecia na nowym zasilaczu to i ramy obadam

 

btw, jak mierzycie w slocie ddr2 to jak tam wsadzacie czujnik, on jest za gruby, jakimś drucikiem przedłużyć?;o

 

na sztywno 1,8V tez to sie dotyczy. Przynajmniej na GA tak mialem.

Ja mam dwa mierniki z roznymi sondami i zawsze jakos z pod konta udało mi się wepchnąc ;)

Uproszcze ci... mierz napiecie w wolnym slocie, z doswiadczenia wiem, a wiem bo mierzylem ze we wszytkich slotach, nawet tych wolnych jest identyczne napiecie jak w tych zajetych przez RAM. I mierz napiecie w stresie, np. orthos lub memtest.

Jesli Twoja sonda od miernika jest gruba to sprobuj przez igłe.

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będę miał dostęp do sensownego miernika to sprawdzę, bo o kłamstwach asusów też czytałem ;o

 

 

chyba jutro bede mial, bo ojciec z roboty moze pozyczyc ;d

 

Do tego starczy miernik za 18-20zł :) trzeba tylko przypilnować aby miał końcówki cienkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego starczy miernik za 18-20zł :) trzeba tylko przypilnować aby miał końcówki cienkie :)

no wlasnie nie do konca, na 12V pokazywal 11.4V, gdzie taki sensowny(over 200 pln) pokazywal o prawie 0.5V wiecej, napiecie ladowania na akumulatorze tez zamiast 14.2 to cos kolo 13 pokazywal ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to samo jest na plytach GA. Ale tylko dotyczy to def V(auto) zawsz bedzie 1,90V
Chodzi o Gigabyte? Po włożeniu Kingstonów Value def V było 1,9V (mimo że w SPD 1,8V). Ale - gdy w slotach znalazły się Kingstony HyperX (z takim samym SPD), płyta ustawiała def 1,8V. Pogrubione "zawsze" u mnie więc nie działa, a też myślałem, że ta płyta tak ma i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne ile płyta ustawia?

V dla ramów powinno ustawiać się manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, właśnie ;o

Sprawdziłem tego mojego nieszczęsnego mobasa(o takim czymś)-ło tak to wyglądało

DSC00679.jpg

w biosie 1.8 ustawione, miernik wsadzon do slotu i...

DSC00676.jpg

czyli niby wesolutko!

ustawiam 1.9 i..

DSC00678.jpg

hmm, coś jest nie tak ;d

no to ciśniemy moje ulubione 2.0 i wtedy WTF

DSC00681.jpg

ustawiałem ramy na parę sposobów, dalej to napięcie takie głupie

no to zapinamy 2.1V

DSC00682.jpg

już kompletnie mnie to zbiło z tropu, więc puściłem twardo-max co może płyta-2.45 V i...

DSC00684.jpg

NO CHYBA KOGOŚ POGRZAŁO :|

 

na pocieszenie

1000cl518.jpg

1000 mhz, 5-5-5-15, 1.8V(miernikowo 1.82 ;o)

 

no i dla wielbicieli asusa, napięcia ramu na p5b można mierzyć też tak

DSC00685.jpg

tam gdzie czerwone to napięcie identyczne jak w slocie, tam gdzie zielone-podbite o 0.02V, ale przy zmianach w biosie zmienia się tak samo ;o

 

już nie wiem co o tym myśleć, zresztą ramy i tak na co dzień śmigają na 800 mhz ostatnio;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek:

warto zaopatrzyć się w miernik i kontolować napięcie zasilające :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...