Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SPCLive

LG Flatron W2261V-PF

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem Wstępu

 

LG W2261V- zwykły monitor LCD- matryca, obudowa, jakieś światełko, ups? nie ma guziczka;/.

Przepraszam, pomyliłem monitory. W2261V, to nie jest tylko zwykły monitor. To coś więcej- to niepowtarzalny design, piękne odwzorowanie kolorów, olbrzymi kontrast, najniższy dostępny na rynku czas reakcji 2ms i oczywiście ten Full HD. ;D

 

 

Co w pudełku?

 

Opakowanie zawiera dużo informacji o produkcie, między innymi czysto marketingowe nazwy zastosowanych technologii: "F-Engine", "EZ ZOOMING" itd. W pudełku znajdziemy kilka najbardziej potrzebnych dodatków:

1. Kabel Wizyjny D-Sub

2. Kabel Wizyjny DVI

3. Kabel Zasilający (EU)

4. Płytka z oprogramowaniem

5. Karta Gwarancyjna

6. Skrótowa instrukcja

7. Podstawka

dsc00129re4.th.jpg dsc00127he6.th.jpg dsc00126lc7.th.jpg

 

Monitor waży bagatela 4,2 kg, wymiary (szer. x gł. x wys.) 519x193x387 mm. Zbudowano go w oparciu o matrycę TFT z łącznym czasem reakcji piksela 2ms GtG. Jej nominalna rozdzielczość to 1920 x 1080, przekątna to dokładnie 21,5 cala. Monitor cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem kontrastu 1000:1 (statyczny) 20 000:1 (dynamiczny), jasność to 300cd/m2. Kąt widzenia poziomy: 170o, pionowy: 160o. Monitor spełnia normy UL, CSA, TUV-GS, SEMKO, CE, FCC-B, EPA Energy Star, Windows Vista Premium. Normy jakościowe dotyczące uszkodzonych pikseli obejmują od 1 BadPixel-a/ SubPixelaPiela w ciągu 30.

 

Ergonomia

 

Jeżeli chodzi o wykonanie obudowy panelu to nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. Ekran niestety jest nieobracany ze względu na swój eliptyczny kształt. Ma to swoje plusy takie jak np. zajmowanie niewielkiej powierzchni miejsca na biurku przy doskonałej stabilności. Ciekawym dodatkiem jest dotykowy podświetlany włącznik Zasilacz został wbudowany w monitor. Warto podkreślić iż pracuje bezgłośnie. Praktycznym dodatkiem jest funkcja F-Engine., która dostosuje nasz monitor do aktualnych potrzeb.

Do monitora można podłączyć jednocześnie trzy źródła obrazu, pomiędzy którymi przełączamy się za pomocą przycisku na obudowie (HDMI, DVI, D-Sub). Dużym atutem monitora jest bardzo skromna waga pow. 4kg oraz niezwykle płaskie kształty + LowProfil ?. Mało nie zapomniałem o czynniku ekologicznym- monitor jest energooszczędny, zużywa bowiem zaledwie 39W w trakcie pracy.

flatronw2261v80cv4.th.jpgflatronw2261v77ki3.th.jpgflatronw2261v71cu8.th.jpgflatronw2261v70lo4.th.jpgflatronw2261v66jp0.th.jpgflatronw2261v60ek4.th.jpg

flatronw2261v33bk4.th.jpgflatronw2261v11aj1.th.jpgflatronw2261v9xi4.th.jpgflatronw2261v7lz9.th.jpgflatronw2261v5vf0.th.jpgflatronw2261v6wj7.th.jpg

 

 

 

Jakość obrazu

 

Matryca TFT (ang. Thin Film Transistor) o czasie reakcji 2ms GtG, rozdzielczości Full HD, kontraście 20 000:1 i odświeżaniu rzędu 60Hz dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych. Dzięki najniższemu współczynnikowi reakcji monitora nie zaobserwujemy efektu smużenia. W2261V-PF doskonale oddaje głębię kolorów. Musze przyznać, że pierwszy raz spotykam się z taką jakością obrazu- hehe tak, to właśnie ona przyciągnęła moją uwagę porównując monitory na półce sklepowej ;). Luminacja podświetlenia jest doskonała. Nie zauważymy nierównomiernego podświetlenia monitora na czarnym tle tak, jak miało to miejsce w innych produktach LCD. Musimy pamiętać iż mamy tu doczynienia z najnowszym produktem LG. Monitor doskonale spisuje się w grach oraz filmach Full HD 1080p. Obraz jest niezwykle dokładny i czysty. Niewątpliwie plusem monitora jest dynamiczne podświetlenie zmieniające się w zależności od potrzeb wyświetlanego obrazu.

 

Odświeżanie obrazu przedstawia się następująco:

- 800x600: 56,60,70,72,75Hz

- 1024x768: 60,70,72,75Hz

- 1152x864: 60, 70, 75Hz

- 1280x720: 59, 60, 75Hz

- 1280x768: 56, 60, 75Hz

- 1280x800: 60, 75Hz

- 1280x960: 60, 70, 72,75Hz

- 1280x1024: 60, 70, 75Hz

- 1360x768: 60, 62, 75Hz

- 1360x1024: 60, 75Hz

- 1440x900: 60, 75Hz

- 1680x1050: 60Hz

- 1920x1080: 59, 60Hz (system pokazuje także 70Hz. Przypuszczam, że to jest jakiś błąd)

 

Informacjie wzyskane przy pomocy zaawansowanych właściwości ekranu windows.

 

 

flatronw2261v65ul5.th.jpgflatronw2261v64og6.th.jpgflatronw2261v63ti8.th.jpgflatronw2261v59om0.th.jpgflatronw2261v58iw4.th.jpgflatronw2261v57ff5.th.jpgflatronw2261v56pd2.th.jpgflatronw2261v54ij8.th.jpgflatronw2261v53ty0.th.jpg

 

flatronw2261v52of0.th.jpgflatronw2261v51af8.th.jpgflatronw2261v50hr3.th.jpgflatronw2261v49my0.th.jpgflatronw2261v39bh8.th.jpgflatronw2261v38fe7.th.jpgflatronw2261v34em2.th.jpgflatronw2261v29nq4.th.jpgflatronw2261v28sl8.th.jpgflatronw2261v26mo5.th.jpg

 

flatronw2261v25rx7.th.jpgflatronw2261v24zv6.th.jpgflatronw2261v22pf4.th.jpgflatronw2261v18jd6.th.jpgflatronw2261v16ri6.th.jpgflatronw2261v14gp4.th.jpgflatronw2261v13qz7.th.jpg

 

Sorry, ale przekroczyłem limit zdjęć :P

 

BLACK F-ENGINE =NORMAL

http://img502.imageshack.us/my.php?image=normal4pp5.jpg

http://img156.imageshack.us/my.php?image=normal3yy1.jpg

http://img90.imageshack.us/my.php?image=normal2sn7.jpg

http://img90.imageshack.us/my.php?image=normal1xt4.jpg

http://img150.imageshack.us/my.php?image=normalfv1.jpg

 

BLACK F-ENGINE= FILM (Dynamiczne oświetlenie)

http://img90.imageshack.us/my.php?image=film1xs7.jpg

http://img90.imageshack.us/my.php?image=film2gh6.jpg

http://img156.imageshack.us/my.php?image=film3po5.jpg

http://img502.imageshack.us/my.php?image=film4nv0.jpg

http://img204.imageshack.us/my.php?image=film5ka9.jpg

http://img150.imageshack.us/my.php?image=filmfl7.jpg

 

 

 

 

 

OSD

 

OSD (on screen display) jest niezwykle bogate. Mamy bowiem do dyspozycji takie opcje jak:

1.Menu Główne

-OBRAZ

*JASKRAWOŚĆ

*KONTRAST

*GAMMA

-KOLOR

*TEMPERATURA BARW

*CZERWONY

*ZIELONY

*NIEBIESKI

 

-POZYCJINOWANIE

*ZEGAR

*FAZA

*OSTROŚĆ

-USTAWIENIA

*POZYCJA OSD (POZIOMA; PIONOWA)

*RTC

*WSKAŹNIOK ZASILANIA (Włączenie/Wyłączenie podświetlenia włącznika)

*USTAWIENIA FABRYCZNE

2. Menu Dodatkowe

-EZ ZOMMING

-4:3 IN WIDE (Przełączanie między trybem FULL HD/ HD Ready)

- PHOTO EFFECT

*NORMALNY

*PLAMA GUSSA

* SEPIA

*CZARNO-BIAŁY

 

flatronw2261v74ak1.th.jpgflatronw2261v73mk2.th.jpgflatronw2261v48nx2.th.jpgflatronw2261v47ar7.th.jpgflatronw2261v45zz0.th.jpg

 

flatronw2261v41kc5.th.jpgflatronw2261v42ih2.th.jpgflatronw2261v43tb2.th.jpgflatronw2261v44vk1.th.jpg

 

 

PODSUMOWANIE:

 

Jeśli chcecie kupić monitor do filmów Full HD oraz wymagających gier, to ten monitor jest dla Was. Dzięki doskonałym parametrom pracy i świetnym desing-u monitor "cieszy oko" ;P. Myślę, że w przedziale cenowym do 1000zł prezentowany LG jest najlepszym wyborem.

 

PLUSY:

+ Doskonała jakość obrazu

+ Full HD

+ Wysoki kontrast 20 000:1

+ Stylowy Design

+ Dotykowy włącznik

+ Świetne kąty widzenia

+ Niska cena

+ F-Engine (głównie tryb Film z dynamicznym podświetleniem)

+ Stabilna podstawka

+ Low profil monitora (wąski i niski)

+ Rozbudowane OSD w języku polskim

+ 30-dniowa gwarancja 0 pix-ela

 

MINUSY:

- Brak możliwości montażu na ścianie

- "Palcuje się". Ale to chyba standard.

- Brak kabla HDMI w zestawie

- Statyczna podstawka (przez wzgląd na swój eliptyczny kształt)

 

 

UWAGI:

1. Jeśli Macie problemy z ostrością obrazu poniżej 1920x1080, zalecam instalację sterowników dołączonych do monitora na płycie CD.

2. Na zdjęciach występują oczywiście przekłamania

3. Cena monitora w MediaExpert wynosi 840zł

 

Zamieszczam także swoje klipy wideo:

PULPIT FULL HD

TRYB CZUWANIA REDLED

PRZEGLĄD ROŹDZIELCZOŚCI

PRZEGLĄD DESIGN-u

PREZENTACJA DOTYKOWEGO WŁĄCZNIKA

 

 

 

Serdecznie Polecam

SPCLive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzja SUPER! im więcej o tym monitorze dobrych opini tym bardziej zastanawiam się czy przypadkiem nie kupić tego zamiast HP W2228H. Brakuje tylko katów czerni bez oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również go zakupiłem i naprawdę jestem w sporym szoku co do jakości wyświetlanego obrazu i kątów, no ale raczej wszystko było by lepsze niż mój dotychczasowy Acer Acer AL2216W

i w końcu mam normalną rozdzielczość przy 22" komfort pracy polepszył się o 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od pierwszej recenzji jaką o nim przeczytałem, uznałem że jest to jeden z lepszych monitorów w tej klasie. Dużo osób go zachwala więc chyba czas wymienić monitor na LG W2261V-PF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale recenzje walnąłeś, stary jestem pod wrazeniem :)

Moze powinienes zaczac pisac dla PCLaba? Gratuluje.

 

A monitor podoba mi się, ciekawa sprawa zwłaszcza ta cena bo niedawno tyle zwykłe 22" kosztowały a tu już rozdzielczość jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: ten monitor ma w full hd odświeżanie 60Hz - 1.To nie mało? 2. Jak jest w innych monitorach przy full hd? 3. Jeśli będę grał w 1024x768 to nie będzie mu przeszkadzać? 4. Jakie odświeżanie ma na niższych rozdzielczościach? 5. Gdybym go kupił do karty geforce 6200 poszło by to jakoś?

 

 

 

edit: recenzja przydatna i bardzo, mało o nim w internecie można znaleźć....

 

I może ktoś się o nim wypowie kto " siedzi " w tej branży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To optymalne odświeżanie dla panelów LCD z Full HD

2. Zobacz na allegro.pl. patrz 1.

3. Jeśli Będziesz grał w roź. 4:3, to powinienieś przełączyć OSD na 4:3, inaczej będziesz miał rościągnięty obraz :P

4. Zaktualizowałem recke. Zobacz /\

5. Będzie działać :P

 

I może ktoś się o nim wypowie kto " siedzi " w tej branży...

Właśnie się wypowiedział :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.5: dzialać bedzie napewno ale wątpie żeby full HD wyświetlila ta karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Cena monitora w MediaExpert wynosi 840zł

A w Agito dałem za niego 730zł :P dlatego za tą cenę ciężko o coś równie dobrego

SPCLive Masz go podłączonego DVI czy HDMI bo zastanawiam się nad zakupem kabla HDMI ale czy to coś może polepszyć bo w sumie to chyba jedne czort i to i to cyfrowe

czy u ciebie również ez zooming raz działa a raz nie ??

 

dzialać bedzie napewno ale wątpie żeby full HD wyświetlila ta karta...

do pulpitu, filmów starczy i app

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SPCLive Masz go podłączonego DVI czy HDMI bo zastanawiam się nad zakupem kabla HDMI ale czy to coś może polepszyć bo w sumie to chyba jedne czort i to i to cyfrowe

jak bys przeczytal calość to byś wiedzial że ma DVI-D.

Nie wiem po co wogóle to zminiać bo HDMI przesyla dźwięk i obraz, a DVI tylko obraz, a ten monitor nie ma glośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak bys przeczytal calość to byś wiedzial że ma DVI-D.

No coś ty nie morze być ma dvi również go posiadam i tego nie zauważyłem ;)

jak byś przeczytał ze zrozumieniem to pytałem jak autor ma go podłączonego,gdzieś mi się obiłoo uszy że czasem przez HDMI można osiągnąć ciut lepszy obraz

a ile w tym prawdy to nie wiem dlatego pytam

 

A ty jak pacczus13 HP już się nie podoba ?? Iiama i benq również ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, poprostu ta recebzja namotala mi w glowie i nie wiem czy brać HP, na który jeszcze 2 dni temu bylem w 100% przekonany, czy tego LG...

 

PS: przestań mnie gnębić :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz LG naprawdę komfort 1920x1080 w porównaniu do standardowej rozdzielczości 22" jest niebo a nawet dwa nieba lepszy

sam dokonałem przesiadki co pisałem to już nie raz ze zwykłej 22" i naprawdę żałuję że wcześniej tego nie zrobiłem

A kontrast i kolory na tym LG są po prostu wyj...ne w kosmos i co najważniejsze nie ma tej cholernej szyby jak w HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy:

 

SPCLive Masz go podłączonego DVI czy HDMI bo zastanawiam się nad zakupem kabla HDMI ale czy to coś może polepszyć bo w sumie to chyba jedne czort i to i to cyfrowe

czy u ciebie również ez zooming raz działa a raz nie ??

 

Mam go podłączonego przez DVI. DVI i HDMI to to samo. DOmyślnym standardem komputerowym jest DVI i nie trzeba tego zmieniać. "Skoro nie widać różnicy, to po co ... zmieniać"

 

Pozdrawiam

 

P.S

Nie pisałem tego w recce, ponieważ nie ma to znaczenia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz LG naprawdę komfort 1920x1080 w porównaniu do standardowej rozdzielczości 22" jest niebo a nawet dwa nieba lepszy

sam dokonałem przesiadki co pisałem to już nie raz ze zwykłej 22" i naprawdę żałuję że wcześniej tego nie zrobiłem

A kontrast i kolory na tym LG są po prostu wyj...ne w kosmos i co najważniejsze nie ma tej cholernej szyby jak w HP

jednak widzialem w markecie że ta "cholerna szyba" o wiele poprawia nasycenie kolorów. kurde teraz znowu musze zacząć od nowa poszukiwania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś w markecie porównanie tych dwóch monitorów?

Muszę Ci powiedzieć, że je widziałem :P. Na moje oko (tak mam okulary:) ) LG wypadł lepiej. Tez zastanawiałem się nad tymi dwoma. Zdecydowałem się na LG i nie żałuję .

 

czy u ciebie również ez zooming raz działa a raz nie ??

Nie- wszystko diała jak trzeba. Zainstalowałeś aplikację forteManager?

Jeśli wyświetla Ci "sprawdź działanie forteManagera", to musisz go oczywiście włączyć/ zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zainstalowałem i działa w tle ale czasem wyskakuje taki bug no cóż trzeba przeinstalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 60Hz nie będą się oczy orały?? Teraz mam crt 85Hz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Łukasz, ale ja cię nie rozumiem. Skoro wszystkie monitory FHD mają 60Hz odświeżanie, to chyba jest to normalne i nie wpływa na wzrok :P

P.S

Podaj mi monitor FHD z odżwieżaniem 70-75Hz- będę wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra przeginam W tej cenie nic lepszego

I go ustrzelę w niedalekiej przyszłości ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o cenę. Taki jest po prostu standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Łukasz nie wie po prostu, że odświeżanie w CRT a odświeżanie w LCD to nie to samo.

O oczy się nie martw.

 

Recka mocarna, dziękuję autorowi, przekonał mnie do monitorka, który w ciągu 2 tygodni powinien znaleźć się na moim biurku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dziękuję za uznanie. To moja pierwsza recenzja :P

Jak tylko kupie jakiś nowy sprzęt (a robie to dosć często), to napisze kolejną :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No SPCLive, recka całkiem, całkiem. :thumbup:

 

Fajnie byłoby, gdybyś poszerzył ją o dokładniejsze spostrzeżenia ze smużeniem, ghosting'iem, blurring'iem. Ogólnie, jak monitor sprawuje się w szybkich grach FPS - np Unreal Tournament III.

 

Może przypadkiem masz CRT, to nikt by się nie obraził o test Input lag'a TYM programem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...