Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość SRV

Dell 22 Ultrasharp 2209WA matryca IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dell 24" ale kosztuje 1,8k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Dell (lub inny producent) ma tej klasy model tyle ze wiekszy? np 24-26 cali? Chodzi rowniez o rownie atrakcyjna cene :)

 

Najatrakcyjniejszym cenowo (obecnie) monitorem z matrycą IPS 24" 1920x1200 jest: nowy HP ZR24w , kosztujący ok. 300euro+VAT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cenowo owszem, ale monit ogółem taki średni chyba jest

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

 

W porównaniu z NEC 2490WUXi (za prawie 600 euro+VAT) i PA241W (za ok. 700 euro+VAT) może i "średni" ...,

ale akurat w w/w teście wypadł lepiej niż nawet można było przypuszczać od wspomnianego Dell-a U2410 (a także większości innych monitorów w tym zestawieniu) w co najmniej kilku kategoriach, m.in.:

 

- wierność odwzorowania kolorów "po wyjęciu monitora z pudełka" (większość Użytkowników nie korzysta ze sprzętowych kalibratorów, a Dell U2410 na ustawieniach fabrycznych pod tym względem wypada nawet nie "średnio")

- wierność odwzorowania kolorów po kalibracji, głębia czerni po kalibracji

- znakomita realizacja trybu sRGB

- stabilność kontrastu w funkcji jasności

- bardzo niski input lag - najniższy ze wszystkich testowanych tam 24"-ek (dla porównania: TN, 120Hz Samsung 2233RZ , który dla paru "graczy" jest jedyną :lol2: słuszną alternatywą dla CRT - w tym teście ma input lag 50% większy ... - z tym, że należy wyraźnie zaznaczyć, że monitory 24" na IPSie nie są optymalizowane pod kątem wymagań graczy

- homogeniczność podświetlenia ekranu

itd.

... są oczywiście i minusy jak np. fakt, że nie jest to monitor szerokogamutowy (co jednak w wielu przypadkach dla potencjalnego Użytkownika - zwłaszcza tego nie korzystającego z kalibratora - może być zaletą).

 

Jak wspomniałem przy innej okazji: testy różne są i moim zdaniem w w/w teście monitor HP ZR24w wypadł nawet podejrzanie "za dobrze" ale nie ulega (chyba) najmniejszej wątpliwości, że wart jest swej (ok. 300euro + VAT) ceny - a tego dotyczyło pytanie przedmówcy (chyba, że coś źle zinterpretowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to trudno to przewidzieć ale jak sądzicie czy w najbliższym czasie tzn 1-2 miesiące ten monitor ma szansę stanieć.

Bo mam zamiar go kupić i nie wiem czy jest sens się chwile wstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans żeby bardziej staniał. I tak jego cena jest stosunkowo niska, a skoro jest takim hitem, to nie miałoby sensu obniżanie dochodu przez producenta. Jego cena już dłuższy czas utrzymuje się na pewnym poziomie. Nie ma co liczyć, że zbliży się do cen TNek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre IPSy staniały (Dell czy LG) tak więc może i ten model spadnie z ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego cena spada systematycznie... Ale biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia ekonomiczno-polityczno-grecko-hiszpańsko-giełdowe... może być różnie. Wróżenie z fusów. Do wakacji moim zdaniem cena może być +/- 30 zł. Teraz jest ok. 830 zł i się sprzedaje... Mniej więcej tyle samo kosztuje LG e-IPS. Więc w ciągu 2 miesięcy chyba nie ma co liczyć na drastyczną obniżkę. (... ale chciałbym się mylić :P)

 

... tak sobie powróżyłem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, w którym warszawskim sklepie można tego Della 2209WA obejrzeć? W sensie, że stoi na ekspozycji sklepowej.

 

Napisałem do x-kom, ale mi handlowiec odpisał, że będzie na magazynie i będzie możliwość zobaczenia go...tyle, że ja nie chcę go zamawiać do sklepu, tylko zwyczajnie obejrzeć na wystawie w sklepie, nie chciałbym tracić czasu i jechać do tego x-koma, a potem się dowiedzieć, że mają go ale w magazynie...Obecnie jestem w okolicach Wawy, ale niedługo wpadnę na dwa dni do stolicy, będę miał jednak mało czasu dlatego wolałbym nie jeździć na darmo.

 

Heh, pewnie "strzelam" na próżno, ale zawsze warto spróbować - a nóż, ktoś go gdzieś widział... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim monitorze pojawiła się ostatnio taka linia widoczna na ciemniejszych tłach.

 

Czy mogę to zareklamować?

 

10390949.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim monitorze pojawiła się ostatnio taka linia widoczna na ciemniejszych tłach.

 

Czy mogę to zareklamować?

 

10390949.th.jpg

Oczywiście, że możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujecie się może jak wygląda sprawa reklamacji, jeśli monitor nie był kupiony bezpośrednio u Dell-a?

 

Dzwonie do nich i podaje numer seryjny monitora czy też muszę odesłać monitor do sklepu internetowego w którym dany monitor kupiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie orientujecie się może jak wygląda sprawa reklamacji, jeśli monitor nie był kupiony bezpośrednio u Dell-a?

 

Dzwonie do nich i podaje numer seryjny monitora czy też muszę odesłać monitor do sklepu internetowego w którym dany monitor kupiłem?

 

3 strony temu...

 

Ja zadzwoniłem, powiedziałem, że w moim egzemplarzu jest nierównomiernie podświetlona matryca, opisałem dokładnie i po prostu spytałem się czy tak ma być czy to podlega gwarancji. Konsultant powiedział, że tak się nie powinno dziać i że monitor mi wymienią. Musiałem podać nr paczki z kartonu fabrycznego i nr seryjny monitora i tyle. No i adres wysyłkowy oczywiście. Za drugim razem podobnie, pan powiedział, że była taka seria z nierównomiernym podświetleniem i że się "zdarza". W każdym razie bardzo sprawnie się to odbyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może, w którym warszawskim sklepie można tego Della 2209WA obejrzeć? W sensie, że stoi na ekspozycji sklepowej.

Heh, pewnie "strzelam" na próżno, ale zawsze warto spróbować - a nóż, ktoś go gdzieś widział... :)

 

Hey,

dziś nabyłem 2209wa po uprzednim obadaniu w sklepie w blue city, pętro -1, sklep zwie się kuplaptopa.pl, vis a vis salonu orange ;)

 

Obsługa pięciogwiazdkowa, facet wypakował z kartonu bez marudzenia nowiutkiego 2209, podłączył mi lcd i mogłem sobie potestować, porównać z innymi modelami della np u2410 itd. Generalnie firma ta jest oficjalnym dystrybutorem, więc ceny mają moim zdaniem okej. Zapłaciłem 840pln, preferują cash lub przelew, karty niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hey,

dziś nabyłem 2209wa po uprzednim obadaniu w sklepie w blue city, pętro -1, sklep zwie się kuplaptopa.pl, vis a vis salonu orange ;)

 

Obsługa pięciogwiazdkowa, facet wypakował z kartonu bez marudzenia nowiutkiego 2209, podłączył mi lcd i mogłem sobie potestować, porównać z innymi modelami della np u2410 itd. Generalnie firma ta jest oficjalnym dystrybutorem, więc ceny mają moim zdaniem okej. Zapłaciłem 840pln, preferują cash lub przelew, karty niekoniecznie.

 

Właśnie miałem się też do tego sklepu wybrać - x-kom i ten sklep są akurat dość blisko siebie :) - jednak skoro wypakowali Ci go z kartonu to znaczy, że nie stoi na wystawie? Nie chciałbym go zamawiać dopóki nie obejrzę (włączonego!), bo może się okazać, że coś mi nie odpowiada i po zakupie...

Co do samego zakupu to się zastanawiam, czy nie lepiej go jednak zamówić na stronie, zawsze będzie to zakup internetowy i wtedy wchodzi te 10 dni na zwrot towaru, a gdy go od razu w sklepie kupię to będzie zwykły zakup - przy czym i tak monitor musi jechać pod Wa-wę, więc będzie jechał tak, czy siak kurierem.

 

PS. Zauważyłem, że w x-kom pojawił się rywal tego Della LG W2220P ale w dość sporej cenie bo 962zł, przy czym szybkość matrycy ma w opisie 6ms, więc nie wiadomo, czy jest on już na tej poprawionej matrycy, czy na starej (podobno przy nowej pisali 5ms - nie chodzi tu o samą różnicę, bo byłaby nie do zauważenia, ale o to czy siedzi tam ta rzekomo poprawiona matryca, czy nie). Wywalać 100zł więcej na to samo byłoby bez sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku tego monitora występują jakieś np. dwie rewizje? Mam okazję kupić rocznego w stanie idealnym z gwarancją której jeszcze jest na 2 lata i właśnie nie wiem czy w przypadku tego modelu są lepsze/gorsze sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu użytkowania monitora sfiksował mi jeden piksel w górnej części ekranu, świecił na zielono a na czarnym tle lekko migotał. Miałem jutro z rana dzwonić do serwisu, ale po "wymasowaniu" pięścią objawy zniknęły :cool:

 

Jak już mówiłem gówno nie monitor :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po miesiącu użytkowania monitora sfiksował mi jeden piksel w górnej części ekranu, świecił na zielono a na czarnym tle lekko migotał. Miałem jutro z rana dzwonić do serwisu, ale po "wymasowaniu" pięścią objawy zniknęły :cool:

 

Jak już mówiłem gówno nie monitor :cool:

Bo jeden pixel sie popsul? 1680 x 1050 x 3 = 5292000 diod. Czyli popsul/zablokowal sie jeden przelacznik na ponad 5 milionow... Wlasciwie nie ma idealnych monitorow LCD, ale niektorzy nie potrafia tego zrozumiec. Jak nie chcesz uszkodzonych pixeli to kup sobie monitor CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja po prostu miałem wcześniej wspaniały i genialny monitor, to jest zwykły badziew i podróba udająca ekran IPS. Wszystko tu jest zje**ne, od konstrukcji po wykonanie. Niektórzy zdążyli już 5 razy wymienić ten szajs - śmiechu warte, mój egzemplarz ma lekką poświatę w prawym dolnym rogu i też mógłby iść do wymiany, ale dostałbym pewnie kolejnego zjeba, więc sobie daruję. Cena tego monitora nie powinna nigdy przekroczyć 700 zl. Liczyłem że amerykańce firmuja przede wszystkim jakość, a prawda jest taka że koreańce i chinole przegonili wszystkich już nie tylko gospodarczo ale również jakościowo.

 

To samo jest z telefonami i każdą inną elektroniką. Nokia produkuje takie kaszaloty że aż się płakać chce. Pozostaje tylko rozłożyć ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedactwo... tobie to gwarancja nie potrzebna widać bo nie umiesz z niej korzystać... Jakoś nie spotkałem się z opinią żeby ktoś już 5 razy wymieniał ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś mówiłem: można sobie na tego della narzekać ale co z tego jak nic lepszego w tym przedziale cenowym nie ma. Czyli albo kupujesz jakiegoś shita albo porządny monitor jakim ten dell jest,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedactwo... tobie to gwarancja nie potrzebna widać bo nie umiesz z niej korzystać... Jakoś nie spotkałem się z opinią żeby ktoś już 5 razy wymieniał ten monitor.

 

 

Jak już kiedyś mówiłem: można sobie na tego della narzekać ale co z tego jak nic lepszego w tym przedziale cenowym nie ma. Czyli albo kupujesz jakiegoś shita albo porządny monitor jakim ten dell jest,

 

 

Nie jest. A waszym jedynym argumentem jest to, że go macie i wam przykro, że gówno kupiliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest. A waszym jedynym argumentem jest to, że go macie i wam przykro, że gówno kupiliście.

W tym przedziale jest. Mozesz kupic np. jakiegos NECa, ale bedzie drozszy. Osobiscie tez nie mam wielkiego zaufania do DELLa, ale NEC takze nie jest bez wad. Ja musialem odpalic w sklepie 3 monitory zeby znalezc taki bez bad pixeli. Takie sa uroki LCD. Poza tym nie ma czegos takiego jak 5 wymiana monitora. Przy 3 reklamacji masz zwrot kasy lub wymiane na nowy. Taka sytuacja moze miec miejsce tylko gdy towar jest nizgodny z umowa. Jesli udalo ci sie natrafic na 5 zepsutych monitorow w jednej dostawie, to chyba wypadly z jakiegos TIRa do rzeki, ktos je wylowil i sprzedal... Albo zwyczajnie dales sie naciagnac na jakies poreklamacyjne sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...