Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jamesss

Tunel nad procesorem...

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna być jeszcze opcja 4 - sam wentylator :E. W opcji 3 wentylator wdmuchuje czy wydmuchuje powietrze? :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie będę wsadzał kolejnego regulatora bo raz że nie mam miejsca w zatokach zew. 3.5-cala a dwa że karta się mocno grzeje (w idle jest ok 50*)

po prostu niedługo pozmieniam pare rzeczy w kompie włącznie z chłodzeniem grafiki ;)

Może kup sobie FAN Mate'a na wiatrak grafy ?

(unikniesz zablokowania jednej zatoki, ale nie wiem czy twój wiatrak jest na standardowym 3pin złączu)

Fan Mate mozesz zamontować zdejmując jedna z zaślepek tylnich i kładąc go na wierzchu obudowy.

Przy okazji zyskasz na ewentualnej przyszłej modernizacji (1 wiatrak osobno sterowany) i mobilności (wszędzi możesz go wziąć i nie wymaga zewnętrznego zasilania).

Fan Mate 2 umozliwia regulację w zakresie od 12 do 5V.

Mógłbyś odpowiedzieć na dręczące mnie pytanie ?

Czy wyciągnięcie zaślepek z tyłu obudowy pomaga/pogarsza/nic nie zmienia w obiegu powietrza obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

o :) bardzo fajny teścik, mam Elite 333 i chyba też sobie zamontuje taki wentylatorek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pociesze cie że kurz w obudowie czy z tunelem czy bez zawsze będzie

Dzięki tunelowi dwa razy szybciej zapycha się mi się kurzem BOX :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy wyciągnięcie zaślepek z tyłu obudowy pomaga/pogarsza/nic nie zmienia w obiegu powietrza obudowy ?

chodzi Ci o zaślepki zasłaniające miejsca na karty rozszerzeń ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mógłbyś odpowiedzieć na dręczące mnie pytanie ?

Zapewne poprawiłoby, gdybyś zamontował tam wiatrak do wysysania powietrza ze środka obudowy.

Do autora:

Dobry test - teraz każdy się może uświadomić :D Sam mam teraz Elitkę 330 2x 120mm wiatraki od CoolerMaster (przód tył) oraz 80mm wiatrak Arctic Cooling na boku między panelem a tunelem. Obecnie na procku podkręconym do 3.0 w idle mam 25-27* a w stresie ok 45* (50 jeszcze mi nie przekroczył - podczas grania w Crysis np). Ale nie powiem, że jednak cichszy komp by się przydał xD Chyba wymienię chłodzenie boxowe na jakiegoś AC podobnych gabarytów tyle, żeby był cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, zamontowałem Zephyra 80 w ten tunel, podczas gdy właczalem kompa głośnosc byla nie do wytrzymania :E Narazie się uspokoiło, zobaczę zaraz jak się sprawuje w grach ;)

Edit: Aa, prawie nic to nie dało, ba jeszcze się zwiększyły temperatury^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...