Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kokosoko

Jak obliczyć zasięg siatkarza w ataku i bloku?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do napisania program, który po podaniu wzrostu, długości ręki liczonej od ramienia i wyskoku (wszystko w cm) siatkarza obliczy jego zasięg w ataku i zasięg w bloku. Samo napisanie programu jest łatwe, ale nie wiem, jak oblicza się te zasięgi, bo nie interesuję się siatkówką. Wiem tylko, że do zasięgu w ataku liczy się 100% wzrostu, 95% ręki liczonej od ramienia oraz 100% wyskoku, a do zasięgu w bloku liczy się 100% wzrostu, 95% ręki liczonej od ramienia i 80% wyskoku.

 

Szukałem w Google - nie znalazłem.

Szukałem w Wikipedii - nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do napisania program, który po podaniu wzrostu, długości ręki liczonej od ramienia i wyskoku (wszystko w cm) siatkarza obliczy jego zasięg w ataku i zasięg w bloku. Samo napisanie programu jest łatwe, ale nie wiem, jak oblicza się te zasięgi, bo nie interesuję się siatkówką. Wiem tylko, że do zasięgu w ataku liczy się 100% wzrostu, 95% ręki liczonej od ramienia oraz 100% wyskoku, a do zasięgu w bloku liczy się 100% wzrostu, 95% ręki liczonej od ramienia i 80% wyskoku.

Szukałem w Google - nie znalazłem.

Szukałem w Wikipedii - nie znalazłem.

Więc czego jeszcze nie wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co się robi z tymi 100% wzrostu, 95% długości ręki itd.? Dodaje, mnoży, dzieli przez coś? Bo jak dodaje je, to mi wychodzą złe wyniki (wiem, bo mam przykłady i do nich odpowiedzi).

 

Np. dla: wzrost - 180cm, długość ręki - 100cm, wyskok - 40cm ma wyjść 314 - atak i 306 - blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie..!! Grrr

Ale w końcu mamy XXI w - jak google nie poda odpowiedzi na tacy to zero pomyślunku :(

 

Atak: wzrost+(długość ręki*0,95)+wyskok

Obrona: wzrost+(długość ręki*0,95)+(wyskok*0,8)

 

to aż takie trudne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie..!! Grrr

Ale w końcu mamy XXI w - jak google nie poda odpowiedzi na tacy to zero pomyślunku :(

 

Atak: wzrost+(długość ręki*0,95)+wyskok

Obrona: wzrost+(długość ręki*0,95)+(wyskok*0,8)

 

to aż takie trudne??

 

 

Ktoś tu nie umie dodawać...

Lekcja matematyki z podstawówki:

Wg przykładu:

180*100%+100*95%+40*100%=180+95+40=315

a nie 314!

 

Na początku wydawało mi się, że to w odpowiedzi (czyli - 314) jest błąd, ale już kilka osób dobrze to zrobiło.

 

Na przyszłość - jak ktoś nie umie dodawać, to lepiej się nie udzielać ("Lepiej się nie odzywać i wydać się głupim, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości" Mark Twain).

 

EDIT:Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te dane w tym przykładzie. Jak można mieć 100cm ręki przy wzroście 180cm? To jakieś dane dla goryla chyba są, bo przeciez wiadomo, że dorosły człowiek jest mniej więcej wpisany w kwadrat. A skoro ma 180cm wzrostu to suma długości rąk plus szerokości tułowia powinna dać ~180cm, czyli metrowa ręka to trochę z (_!_) wzięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie wartości muszą być logiczne. Ważne, by zrobić zadanie. Kto się zastanawia przy robieniu zadania czy dane są logiczne?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak był błąd w zadaniu.

Tak na 90%, bo autor zadania jeszcze nie poprawił błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obliczamy z tego wzoru i z tego przykładu

180*100%+100*95%+40*80%=

to z tego ostaniego mnozenia czyli 40*80% wynosi 32 wiec jak dodamy do siebie 180+95+32=307

a tam jest napisane ze 306

to jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...