Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartek.Star

2 monitory - film leci tylko na jednym...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj podłączyłem do laptopa swój stary monitor CRT, wszystko ok z obrazem, na jednym i drugim ten sam.

tylko gdy odpalam jakiś film to pojawia się on tylko na ekranie laptopa, na CRT jest po prostu czarny obraz zamiast filmu.

jak mniemam jest to wina sterowników albo jakichś ustawien bo na np. na youtube filmy lecą na obu tak samo.

monitor to: LG Flatron F700B CRT 17'' przez kabel D-Sub przymocowany na stałe do niego.

laptop to zabytkowy Compaq Armada E500 z ATI Rage 8MB

sterowniki AV to K-Lite Codec Pack

jakieś pomysły? ;) ktoś miał juz podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przełączyć monitor CRT na główny. Jest to rzecz normalna. Z tego co wiem, nie da się sklonować filmu wideo na dwa monitory.

Jeżeli ktoś potrafi, chętnie się dowiem :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się da.

W tej chwili pod laptopa mam podpięty CRT

i na obydwu widzę to samo. ;-)

 

Start>panel sterowania>ekran>ustawienia>zaawansowane zakładka 3Ddisplay

Tyle że poza sterownikami mam zainstalowany soft to karty w moim przypadku zintegrowanej.

 

EDIT: ale filmu zaiste nie widać :| przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się da.

W tej chwili pod laptopa mam podpięty CRT

i na obydwu widzę to samo. ;-)

 

Start>panel sterowania>ekran>ustawienia>zaawansowane zakładka 3Ddisplay

Tyle że poza sterownikami mam zainstalowany soft to karty w moim przypadku zintegrowanej.

Widzieć to samo możesz, ale włącz film np. na WMP i zobacz czy na obu będzie obraz.

EDIT: ale filmu zaiste nie widać :| przynajmniej u mnie.

Właśnie w tym problem.

Do autora: Przełączaj sobie ekran główny na którym chcesz oglądać i tyle. Chyba na 2 naraz nie zamierzasz oglądać :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You tube to co innego Bartek.Star ;-|

 

Faktycznie zwracam honor Black Bull.

 

Może jakimś softem się da wymusić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale czy da się po podłączeniu LCD TV do PC przez HDMI wyświetlać film + audio na TV, a w tym samym normalnie korzystać z PC (net, gry, inny film) na karcie nVidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz przełączyć monitor CRT na główny. Jest to rzecz normalna. Z tego co wiem, nie da się sklonować filmu wideo na dwa monitory.

Jeżeli ktoś potrafi, chętnie się dowiem :E.

a jak przełączyć CRT na główny? w zakładce 'monitory' mam 2 ktore nazywaja sie tak samo 'Monitor domyślny' jeden z nich wyłączyłem, dałem ok i nic nie poskutkowalo bo dalej tylko na laptopie jest film :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
You tube to co innego Bartek.Star ;-|

 

Faktycznie zwracam honor Black Bull.

 

Może jakimś softem się da wymusić :hmm:

Ok, o dziwo przez s-video obraz z filmu leci na obu ekranach, a na drugim DVI już nie :hmm:.

 

a jak przełączyć CRT na główny? w zakładce 'monitory' mam 2 ktore nazywaja sie tak samo 'Monitor domyślny' jeden z nich wyłączyłem, dałem ok i nic nie poskutkowalo bo dalej tylko na laptopie jest film :hmm:

c51f6e5b3d601151m.jpg

Proszę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c51f6e5b3d601151m.jpg

Proszę ;).

problem w tym ze u mnie na XP nie ma w ogole tego z "2. KLIK" :hmm:

nawet nie moge wybrac monitora w tej zakładce bo po prostu mam to napisane, bez jakiejkolwiek opcji wyboru...

sory za brak screena z tym ale usunal mi sie paint dawno dawno temu z kompa i nie mialbym nawet gdzie wkleic tego screena :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym ze u mnie na XP nie ma w ogole tego z "2. KLIK" :hmm:

nawet nie moge wybrac monitora w tej zakładce bo po prostu mam to napisane, bez jakiejkolwiek opcji wyboru...

sory za brak screena z tym ale usunal mi sie paint dawno dawno temu z kompa i nie mialbym nawet gdzie wkleic tego screena :E

Wgląda na to, że monitor jest nie podłączony lub, że go w ogóle nie wykrywa. Spróbuj zrobić podobną czynność w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę nie na temat, ale czy da się po podłączeniu LCD TV do PC przez HDMI wyświetlać film + audio na TV, a w tym samym normalnie korzystać z PC (net, gry, inny film) na karcie nVidii?

Jasne że da rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kurcze zajarałem tym tematem że aż sobie modem odłączyłem :lol2:

Ale szuakajkując znalazłem jakieś prawdopodobne rozwiązanie staram się właśnie sprawdzić.

 

;-)

 

EDIT:

 

ATI Rage 8 ? To chyba nic z tego :( zresztą u mnie nie lepiej. Mogę Ci na PM link przesłać jeśli chcesz. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no trudno.. poogladam sobie filmy na laptopie co najwyzej ;)

 

ej a tak z innej półki, da sie sciagnac painta na kompa jakos, ale tego prawdziwego windowsowego? :E

bo juz na drugim kompie mam tak ze nie wiadomo skad mi sie paint usunal sam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ehh no trudno.. poogladam sobie filmy na laptopie co najwyzej ;)

 

ej a tak z innej półki, da sie sciagnac painta na kompa jakos, ale tego prawdziwego windowsowego? :E

bo juz na drugim kompie mam tak ze nie wiadomo skad mi sie paint usunal sam xD

Zmienić główny monitor na pewno się da tylko trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się da.

W tej chwili pod laptopa mam podpięty CRT

i na obydwu widzę to samo. ;-)

 

Start>panel sterowania>ekran>ustawienia>zaawansowane zakładka 3Ddisplay

Tyle że poza sterownikami mam zainstalowany soft to karty w moim przypadku zintegrowanej.

 

EDIT: ale filmu zaiste nie widać :| przynajmniej u mnie.

Da się tylko trzeba wyświetlać klatki filmu bezpośrednio, nie przez overlay. Ale musicie sobie sami znaleźć odtwarzacze pod windowsa które takie coś obsługują. Wymaga to dobrego proca.

 

PS. Można spróbować Mplayer w wersji pod windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się tylko trzeba wyświetlać klatki filmu bezpośrednio, nie przez overlay. Ale musicie sobie sami znaleźć odtwarzacze pod windowsa które takie coś obsługują. Wymaga to dobrego proca.

 

PS. Można spróbować Mplayer w wersji pod windows.

 

Wyczaiłem Kolego forumowiczu że mplayer da radę we współpracy z FF kodeczkami i przekierowaniem direkt ix ;-) jednak problemu nie rozwiązłem a Ty też gotowej recepty nie podałeś niestety ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczaiłem Kolego forumowiczu że mplayer da radę we współpracy z FF kodeczkami i przekierowaniem direkt ix ;-) jednak problemu nie rozwiązłem a Ty też gotowej recepty nie podałeś niestety ;-)

Nie rozwiązałem bo nie korzystam z windowsa. Ale wiem że mplayer ma możliwość współpracy z wieloma różnymi wyjściami. U siebie mogę np. rozciągnąć film na dwa monitory itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...