Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GreenApple

karakorum a p35-ds4 rev. 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte Gigabyte p35-ds4 rev 1.0 , mam zamiar zakupić wentylator na cpu. Problem jest taki , że moja płyta ma duże radiatory ! nie wiem czy ten karakorum się wogule zmieści . Jeśli ktoś ma taki konfig niech napisze :) THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim ep35-ds3 miałem lekki problem z mocowaniem, gdyż jedna jego strona musiała wejść między blaszki radiatora.

gigabytegaep35ds3intelp.jpg

Trochę się z tym męczyłem, ale się udało.

 

U Ciebie radiator "odstaje" trochę bardziej od płyty głównej. Więc myślę, że mocowanie powinno wejść pod niego bez problemu.

dq6silentpipe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka do mojego poprzedniego posta.

 

Właśnie zajrzałem do mojej buty. Oto co zobaczyłem.

radiat.jpg

 

Wniosek: Jeżeli twój radiator zaczyna się wyżej niż mój kończy*, to wejdzie Ci na luzie (mogą być jedynie problemy z instalacją). Jeżeli zaczyna się wcześniej* to wtedy jest lipa. Blaszki w twoim radiatorze są tak blisko siebie, że może być problem z ulokowaniem tam uchwytu coolera.

 

Co z tym zrobić? Linijka do ręki i jazda. Zmierz ile masz tam miejsca. Ja też postaram się zorientować jak wysoko sięga mocowanie.

 

 

*Mam na myśli odstęp między płytą główną a blaszkami radiatora.

 

EDIT: Jak widać ze zdjęcia uchwyty wiatraka wystają ponad radiator. Podobnie jak część coolera...

Zrezygnuj z karakorum... Nie wejdzie...

 

EDIT2: Zdjęcie dla potwierdzenia...

1231k.jpg

Odległości gniazd od radiatorów w obu płytach są jednakowe. Aby Karakorum wszedł wysokość twojego radiatora musiała by być taka sama jak w p35-ds3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DS3 wchodzi bez problemu.

Na DS4 też powinnień wejść bez problemu.

Najwyżej mu lekko wygnieciesz jakieś żeberko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trochę odbiegne od tematu i zapytam się czy karakorum zmieści się na GA-P35-DS3L i obudowie CM Elite 330?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja trochę odbiegne od tematu i zapytam się czy karakorum zmieści się na GA-P35-DS3L i obudowie CM Elite 330?

 

Obudowa tak samo szeroka jak moja (różnica chyba 1cm na korzyść twojej) a płyta główna też bardzo się nie różni (podobne radiatory na mostku północnym). Powinno wejść. Ewentualnie mogą się pojawić problemy z montażem (podobnie jak u mnie). Jak chcesz się upewnić to przyjrzyj się dokładnie tym płytom głównym i sprawdź wymiary radiatorów. Dodatkowo, jeśli chcesz, możesz przeczytać moją relację http://forum.pclab.pl/t439223.html. Pozdrawiam

 

Na DS3 wchodzi bez problemu.

Na DS4 też powinnień wejść bez problemu.

Najwyżej mu lekko wygnieciesz jakieś żeberko.

 

Zauważ, że to właściwa część (blaszki) coolera zaczyna się (jak przed chwilą zmierzyłem) około 4,5cm nad płytą główną. Jeśli radiator na NB kończy się 4-5 (ile dokładine?) cm nad mobo, prócz modyfikacji radiatora na NB (którego blaszki są bardzo "ciasno" rozstawione), konieczne byłoby wygięcie blaszek karakorum. Dodatkowo sprawę komplikują zaczepki wiatraka oraz fakt, że coolerem trzeba manipulować, przy montażu.

 

Jeżeli lubisz się "grzebać" we wnętrzu komputera możesz podjąć się montażu. Pewnie jakoś się uda wsadzić tam tego pentagrama :szczerbaty:

Ale jeśli nie jesteś fanatykiem "zrób to sam" i boisz się uszkodzić sprzęt, szukaj czegoś innego (najlepiej z backplatem).

 

 

Wszystko to co mówię jest jedynie moimi przypuszczeniami, które wysnuwam na podstawie faktów. Jeżeli ktoś sądzi coś innego, chętnie wejrzę w jego punkt widzenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzę dokładnie i powiem ile cm ma :) jak wszystko będzie źle to chyba zdecyduję się na Alpaya :) jakie macie o nim opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam . Mam prośbę czy możecie podać chłodzenia które zmieszczą się na moje mobo :) wiem co na moje mobo wejdzie ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...