Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarknessSpirit

Zasilacz do zestawu za ~4.5k zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze o pomoc w doborze zasilacza ze sklepu gral dla ponizszej konfiguracji :

gtx 295

2x2 GV ddr2 800 mhz

e8400 c2d

gigabyte ds3lr [p45]

naped dvd

CM 690

dysk twardy 320 GB f1

+

zasilacz tylko jaki , koniecznie ze sklepu gral :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Prosze o pomoc w doborze zasilacza ze sklepu gral dla ponizszej konfiguracji :

gtx 295

2x2 GV ddr2 800 mhz

e8400 c2d

gigabyte ds3lr [p45]

naped dvd

CM 690

dysk twardy 320 GB f1

+

zasilacz tylko jaki , koniecznie ze sklepu gral :E

za 4.5k to ja bym wolal juz kupic nowoczesna platforme core i7, za rok czy 2 bedziesz sie bil w piers ze c2d kupiles przy modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ani w i7 ani w C2D bym sie nie pchał lepiej zakupić Phenoma II bo nie muszisz kupować DDR3 które jest bardzo drogie i w ogóle platforma i7 jest za droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ani w i7 ani w C2D bym sie nie pchał lepiej zakupić Phenoma II bo nie muszisz kupować DDR3 które jest bardzo drogie i w ogóle platforma i7 jest za droga

 

Phenomy 2 z swoimi wielkimi czestotliwosciami dopiero osiagnely poziom c2d... zegar w zegar przegrywaja z i7 i to fakty a nie fanboyostwo:) pozatym i7 jest nowoczesniejsza platforma. wielowatkowosc to przyszlosc...pozatym jak ktos chce kupic zestaw za 4.5 to nie liczy kazdej zlotowki zaoszczedzonej kosztem wydajnosci. Ja bym kupil za 4.5 cos takiego:

 

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1299zł

OCZ 3GB (3x1GB) 1600MHz CL7 Platinium 415zł

Antec Gamer Three Hundred 265zł

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 999zł

Antec EarthWatts 650W 379zł

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 259zł

Gigabyte EX58-UD4 /intel X58/ 899zł

 

 

Razem: 4515zł

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phenomy 2 z swoimi wielkimi czestotliwosciami dopiero osiagnely poziom c2d... zegar w zegar przegrywaja z i7 i to fakty a nie fanboyostwo:) pozatym i7 jest nowoczesniejsza platforma. wielowatkowosc to przyszlosc...

 

Pozdr.

 

taa, tylko porównaj ceny platformy na Phenomie II a na Core i7... a za nim ta wielowatkowość zadomowi sie w programowaniu to core i7 bedzie juz miał swojego nastepce, a i w grach core i7 nie wypada jakos rewelacyjnie

 

a co do zestawu, zapomniałes o napedzie dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taa, tylko porównaj ceny platformy na Phenomie II a na Core i7... a za nim ta wielowatkowość zadomowi sie w programowaniu to core i7 bedzie juz miał swojego nastepce, a i w grach core i7 nie wypada jakos rewelacyjnie

 

a co do zestawu, zapomniałes o napedzie dvd

 

drozsze ale tu jednak zestaw do 4.5k wiec cena nie gra takiej roli:) fakt, dvd zawsze jakis u mnie pod szafa sie wala wiec jakos mi umknal ;) trza dodac 99ziko;) i za 4.6 zestaw moim zdaniem lepszy niz zaproponowany DarknessSpirit, jak to mawiaja: karta graficzna to nie wszytko. kolega wzial stara platforme i wypas grafe. nie tedy droga moim zdanim i bez kitu teraz kupowac c2d to tak jak kupowac 939 przy wyjsciu am2 :E:) kilka osob sie z reka w nocniku potem obudzilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles sie w sumie o zasilacz pytał, a nie o reszte zestawu, ale w sumie przy tej cenie to warto chociaz rozważyc inną platforme.

jesli chodzi o zasilacze z grala to w sumie mozna do tego polecić:

1. be quiet Dark Power Pro P7-650W - troche drogi, ale to jeden z lepszych zasilaczy na rynku - odpinane kable, cała masa wtyczek PCI-E, takze ich na pewno nie zabraknie, cichy, stabilny, moc wystarczy nawet na oc i7

2. OCZ ModXStream Pro SLI - takze odpinane kable, za to cena znacznie mniejsza, do i7 jednak bym wziął wersję 700W, wtyczek trochę mniej niż w BQ, ale do GTX-a 295 wystarczy

3. OCZ StealthXStream 600W - najtańszy, ale w zupełności wystarczajacy zasilacz, nawet nieco mocniejszy niz poprzedni OCZ, pełen zestaw wtyczek PCI-E, za to tylko 3 wtyczki SATA i 5 moleksów, ale w sumie to nie taki problem, brak odpinanych kabli, których jest sporo, może być nieco głośniejszy od dwóch poprzednich zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy to be quiet Dark Power Pro P7-550W (wystarczy)- nie ma tam za dużego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koles sie w sumie o zasilacz pytał, a nie o reszte zestawu, ale w sumie przy tej cenie to warto chociaz rozważyc inną platforme.

 

No racja, ale jak wspomniales rowniez za ta kase to mozna miec nowsza platforme niz "przestarzałe" lga775. procki przestana wychodzic, ddr3 wcale nie takie drogie no i jednak wielowatkowosc mimo,ze jeszcze tak nie wykorzystywana w ciagu krotkiego czasu pewnie zacznie byc na topie, pamietam dyskusje,ze po co komu 2 rdzenie bo jeden athlon 64 jest szybszy, gry zaczely 2 rdzenie wykozystywac i styuacja calkowicie sie zmienila. pozatym juz teraz niektore gry wykorzystuja 4 rdzenie i widac spory przyrost wydajnosci, grafa nie jest hamowana. a wielowatkowy i7 dopiero pokaze pazurki w grach tak jak kiedys to zrobily 2rdzeniowe procesory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy to be quiet Dark Power Pro P7-550W (wystarczy)- nie ma tam za dużego wyboru.

W sumie to 550-tka tez wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na platformę i7 nie da rady z tym budżetem i dobra grafa 5-6tys trzeba.

 

A czy ty czystasz posty wczesniejsze? wiem,ze to czasem trudne wiec ci pomoge:

 

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1299zł

OCZ 3GB (3x1GB) 1600MHz CL7 Platinium 415zł

Antec Gamer Three Hundred 265zł

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 999zł

Antec EarthWatts 650W 379zł

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 259zł

Gigabyte EX58-UD4 /intel X58/ 899zł

 

 

Razem: 4515zł

 

uwazasz ze ta grafa jest zla? jesli tak to powodzenia. mozna zamiast 260tki 216ps kupic 4870 nawet taniej ale imho physx wymiata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy to be quiet Dark Power Pro P7-550W (wystarczy)- nie ma tam za dużego wyboru.

 

 

W sumie to 550-tka tez wystarczy

 

Wlasnie go testuje i nawet nie ma tragedii jesli chodzi o glosnosc. Oczywiscie zestaw mam na chwile obecna budzetowy ale przwiduje prace PSU na 3-5 lat [;

 

BeQuiet Dark Power PRO 850

 

1300W lepiej. Bedzie sie mial czym chwalic przed kumplami z klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... i nawet nie ma tragedii jesli chodzi o glosnosc.

No teraz to się zgrywasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ty czystasz posty wczesniejsze? wiem,ze to czasem trudne wiec ci pomoge:

 

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1299zł

OCZ 3GB (3x1GB) 1600MHz CL7 Platinium 415zł

Antec Gamer Three Hundred 265zł

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 999zł

Antec EarthWatts 650W 379zł

Seagate 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 259zł

Gigabyte EX58-UD4 /intel X58/ 899zł

 

 

Razem: 4515zł

 

uwazasz ze ta grafa jest zla? jesli tak to powodzenia. mozna zamiast 260tki 216ps kupic 4870 nawet taniej ale imho physx wymiata:)

Mysle ze slaba ale to moje zdanie na i7 to gtx295\285 Albo jak wyjdzie cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze slaba ale to moje zdanie na i7 to gtx295\285 Albo jak wyjdzie cos lepszego.

Od 285/295 to napewno slabsza ale slaba to duzo powiedziane, ciezko 260 oc/4870 nazwac slaba karta, no i pamietaj,ze latwiej zmienic grafe niz cala platforme bazowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 285/295 to napewno slabsza ale slaba to duzo powiedziane, ciezko 260 oc nazwac slaba karta, no i pamietaj,ze latwiej zmienic grafe niz cala platforme bazowa :)

Jeszce łatwiej poczekać dołożyć ceny spadną i wtedy kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszce łatwiej poczekać dołożyć ceny spadną i wtedy kupić.

czekac,czekac i czekac;) ile mozna czekac az spadna, a wtedy pojawi sie cos jeszcze lepszego i to co chcielismy kupic juz nie bedzie takie super za te kilka miesiecy. jak sie ma prawie 5k na sprzet to nie ma co czekac, trzeba dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten zasilacz jest OK

http://www.gral.pl/preview/Corsair/Zasilac...n_120mm_94.html

A na platformę i7 nie da rady z tym budżetem i dobra grafa 5-6tys trzeba.

Za tą cene lepiej kupic be quiet!

 

BeQuiet Dark Power PRO 850

Taa, może jeszcze 1200W...

 

1300W lepiej. Bedzie sie mial czym chwalic przed kumplami z klatki.

hmmm... Orgiusz mnie wyprzedził, ale ujął to bardzo dosadnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No teraz to się zgrywasz.

 

Czemu mialbym? :hmm:

 

hmmm... Orgiusz mnie wyprzedził, ale ujął to bardzo dosadnie :E

 

Staram sie jak moge nie wyrazac swoich mysli bezposrednio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strata miec 4,5 tys i kupic s775 niezabardzo zes to wykombinowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom,zależy.Żeby kupić s1366 trzeba 6k bo za 4.5k kupisz ale z podzespołami ze średniej półki jak i nie niższej... Jeżeli chodzi o lepsze to za proca 1200zł,za płytę 1400zł,za grafę 1200zł,zasilacz 500zł,buda 300zł a reszta... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom,zależy.Żeby kupić s1366 trzeba 6k bo za 4.5k kupisz ale z podzespołami ze średniej półki jak i nie niższej... Jeżeli chodzi o lepsze to za proca 1200zł,za płytę 1400zł,za grafę 1200zł,zasilacz 500zł,buda 300zł a reszta... ?

lepiej ze sredniej polki nowa platforma niz z wyzszej stara. logiczne wg mnie. pozatym nie uwazam,zeby zestaw zaproponowany przezemnie byl z sredniej, ciezko mowic wogole o s1366 jakos sredniej polce. zastanow sie kolego:) plyta za ~1000 spokojnie styka i nie kazdy musi wydawac te 400 za dodatkowe bajery i +- kilo miedzi powiwijanej w fraktale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...