Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Misiolin

Jak wyłączyć pamięć współdzieloną?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, wrzuciłem do swojego laptopa 2x2GB pamięci RAM (2x Kingston 2GB DualChanel 667Mhz), ale moja karta graficzna (nVidia GeForce 9200M GS 256mb pamięci własnej) zżera mi 1GB (lub 768mb bo Vista podobno widzi do 4GB ramu + pamięci graficznej). Co prawda bios widzi całe 4GB ale już np. Everest widzi tylko 3GB, za to w zakładce procesor graficzny pokazuje że mam TurboCache 1536mb i 256mb pamięci. Nie wiem o co tu chodzi ale chciałbym wiedzieć jak wyłączyć tą pamięć współdzieloną (lub przynajmniej zmniejszyć do załóżmy 256mb) bo czytałem że mój procesor graficzny i tak nie obsłuży takiej ilości pamięci a ramu trochę szkoda. Proszę o pomoc.

 

P.S. byłbym zapomniał, mam laptopa HP Pavillion dv5 1110ew

 

tu są screeny z Everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, wrzuciłem do swojego laptopa 2x2GB pamięci RAM (2x Kingston 2GB DualChanel 667Mhz), ale moja karta graficzna (nVidia GeForce 9200M GS 256mb pamięci własnej) zżera mi 1GB (lub 768mb bo Vista podobno widzi do 4GB ramu + pamięci graficznej). Co prawda bios widzi całe 4GB ale już np. Everest widzi tylko 3GB, za to w zakładce procesor graficzny pokazuje że mam TurboCache 1536mb i 256mb pamięci.

Pamięć współdzielona "zapożyczana" jest wyłącznie w momencie wystąpienia takiej konieczności. Everest "widzi" tylko 3GB ponieważ korzystasz z 32-bitowej wersji systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamięć współdzielona "zapożyczana" jest wyłącznie w momencie wystąpienia takiej konieczności. Everest "widzi" tylko 3GB ponieważ korzystasz z 32-bitowej wersji systemu operacyjnego.

 

 

Widzi 3Gb z powodu 32-bitowej wersji? a 32-bitowa Vista nie powinna widzieć 4GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) No niestety to ciągle 32 bit ;) więc niestety 3,5 GB max 4 GB po modyfikacji z mozliwoscia crashy.

 

Jednak nie ;) Vista 32bit tak jak myślałem to 3 GB na system a reszta do urządzeń dlatego masz 1250 MB na karcie. Nic z tym nie zrobisz chyba że zrezygnujesz z shitu na 32 bit ... bo już lepiej XP mieć ehh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tu jest problem, viste mam oryginalną... a xp-ka niekoniecznie, ale za to słyszałem że posiadanie licencji na vistę 32-bitową jest równoznaczne z posiadaniem analogicznej wersji 64-bitowej, to prawda?

W sensie że jeżeli mam 32-bitową vistę home premium to mogę legalnie zainstalować 64-bitową home premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko tu jest problem, viste mam oryginalną... a xp-ka niekoniecznie, ale za to słyszałem że posiadanie licencji na vistę 32-bitową jest równoznaczne z posiadaniem analogicznej wersji 64-bitowej, to prawda?

Windows Vista Alternate Media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...