Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elektrownik

G1 - porażka 10ciolecia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym ( :E ) posiadaczem G1 i chcę podzielić się z wami swoją opinią....

1. Sprzęt - tu wszystko jest na wysokim poziomie, jak to u HTC zwykle bywa... brakuje może tylko radia i diody przy aparacie

2. Oprogramowanie... powinno pozostać bez komentarza... miałem w swoich rękach lub emulatorze większość systemów mobilnych operacyjnych, ale to coś co jest w G1....

-Ma Gmail to fakt, ale żeby zmienić konto, raz podane przy pierwszym uruchomieniu, trzeba.... zrobić hard reset

-Nie ma klawiatury programowej

-Nie ma możliwości otwarcia

--pdfów

--offica

--txt :o

--zipów

--flasha

-Nie ma:

--notatnika :o

--menadżera zadań, mimo że system wspiera multitasking

--Menadźera plików

--dyktafonu

--odtwarzacza video

--przez bluetooth mozna jedynie używać zestawu słuchawkowego

-Galeria do niczego, nie można nawet zmienić rozmiaru miniatur

-Aparat nie nagrywa video, zresztą nie ma żadnych ustawień :o jedyne co ma to sprzętowy przycisk do wykonania zdjęcia

-Nie można instalowac aplikacji na karcie pamięci

-średni odtwarzacz muzyczny

-Tylko 3 wirtualne ekrany główne

-Brak polskiego, polskich czcionek (są jedynie w przeglądarce www)

-Mało pamięci w telefonie (około 70mb ( jak na smartfona bez możliwości instalacji na karcie to mało))

-System jest "zamkniety" brak możliwości dostępu do roota

 

Jednym słowem to telefon dla nikogo...

Google w przeciwieństwie do Apple nie ma fan(atyk)ów, Mało kto kupi G1 tylko dlatego że pisze na nim "with google"

Dla biznesmena do niczego - brak przegladarki offica/pdf, obsługi poczty exchange

Dla fana multimediów - brak gier, porządnego odtwarzacza z xvid i divx, brak obsługi Flasha

Jednym słowem, G1 ma tylko następujące funkcje które nadają się do użytku:

-telefon

-gmail (tylko jedno konto)

-przeglądarkę www

-mapy google (wymagają przesyłania dużych pakietów danych)

-youtube (jw. - duży transfer)

-odtwarzacz mp3 (średni)

jak za tą cenę to zdecydowanie za mało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze soft od Ery ogranicza ten telefon tak jak to z orange bywalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze soft od Ery ogranicza ten telefon tak jak to z orange bywalo?

nie... :kwasny: soft ma tylko wbity skrót do blueconnect i bootlogo ery, reszta jest taka sama

aparat mnie naprawdę intryguje, nawet mój stary samsung d600 ma pełno ustawień, to samo nokia 6120c, se k550i, a w g1 nic po prostu jeden przycisk, mimo że to 3,2 mp zdjęcia są do dupy, zreszta telefon bardzo się nagrzewa w czasie ich wykonywania... to jakiś problem ze sterownikiem pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super HTC nie takie super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-Ma Gmail to fakt, ale żeby zmienić konto, raz podane przy pierwszym uruchomieniu, trzeba.... zrobić hard reset

"You can change the google account used in G1 without factory reset, once you have done the setup, go to the setting option and then applications, in application go to Gmail and then clear the user data option, once you clear the Gmail data, and IM data from application you will see a notification/alert and that will require you to do the gmail setup again, use the other gmail account to register.

 

-Nie ma klawiatury programowej

Bo po co?

 

-Nie ma możliwości otwarcia

--pdfów

--offica

--txt :o

--zipów

--flasha

Są... Google Docs!

 

Wymagają polączenia z internetem, ale G1 od początku do końca projektowany był raczej jako mobilny interfejs usług Google'a, a nie "samodzielna" stacja robocza.

 

Ale pocieszę Cię, że Google zapowiedziało update, który oficjalnie dodaje obsługę tych plików z poziomu systemu.

 

-Nie ma:

--notatnika :o

JW.

 

--menadżera zadań, mimo że system wspiera multitasking

Jak dobrze pamiętam, nie jest on za bardzo potrzebny, gdyż system sam wyłącza nieużywane aplikacje, które zżerają za dużo zasobów dla tych używanych. Rozwiązanie głupie, ale to samo masz w WM ;).

 

Jak Ci menadżera do szczęścia brakuje - proszę.

 

--Menadźera plików

Raz.

Dwa.

 

Google (nomen-omen) nie boli.

 

--dyktafonu

Klik.

 

--odtwarzacza video

Masz YouTube. Po raz kolejny widzę, że nie rozumiesz zupełnie filozofii działania zarówno Androida, jak i tego telefonu...

 

--przez bluetooth mozna jedynie używać zestawu słuchawkowego

Tak jak i w iPhone. Podziękuj "hakjerom", że zachciało im się pisać wirusy, które przenoszą się z telefonów na komputery drogą bluetoothową, co systemy operacyjne im zdecydowanie ułatwiają. Na pocieszenie dodam, że nowy Windows Mobile również pozbawiony będzie możliwości zastosowania bluetootha inaczej, niż do gier (w trybie bezpiecznym) i zestawu słuchawkowego.

 

 

Dalej nie będę już komentował, bo widzę, że po prostu nie trafiłeś w ten telefon. To nie przenośny superkomputer, jeno małe okienko na proponowany przez Google'a świat. Rozwinięcie idei netbooka - to ma Ci pozwalać korzystać z zasobów SIECI, nie SWOICH.

 

A że posiada poza tym sporo dodatkowej i poszerzalnej funkcjonalności to jedynie "bonus" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie dodam, że nowy Windows Mobile również pozbawiony będzie możliwości zastosowania bluetootha inaczej, niż do gier (w trybie bezpiecznym) i zestawu słuchawkowego.

Tak z innej beczki - poważnie?! Kurczę, zamiast edukować użytkowników bardziej wygodnie jest zablokować to, czego mielibyśmy ich ew. uczyć :/ To ja teraz liczę na "hakerów", że będą te blokady omijać, bo nie mam ochoty dostawać od znajomych plików MMSami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie g powoli stalo sie probna sonda w ktore nie wiem czy sie zaladuje

 

ale ale ,z tych minusow to przesadziles

"Tylko 3 wirtualne ekrany główne" :D

brak gier ?

nie wiem czy to prawda ale kolega mowil ze na polskim android markecie nie ma tylu aplikacji co na us

znow jestesmy ubozsi ?

 

ten telefon jest malo multimedialny (tak jak pisales brak kodekow do video,nagrywania filmikow,multitouch blokowany)

ale jest bardzo googlowski .......praktycznie obowiazkowa pozycja dla pracownikow google ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z innej beczki - poważnie?! Kurczę, zamiast edukować użytkowników bardziej wygodnie jest zablokować to, czego mielibyśmy ich ew. uczyć :/ To ja teraz liczę na "hakerów", że będą te blokady omijać, bo nie mam ochoty dostawać od znajomych plików MMSami :/

Też mnie zaskoczyła ta informacja - mam telefon na WM i jeśli faktycznie będzie blokada sinego zęba, to nie bede robił update'u, bo często korzystam z tej funkcjonalnosci. Byl to zresztą jeden (nie jedyny, ale jednak) z argumentów za sprzedażą iPhone'a.

Pod warunkiem, że update nie będzie obowiązkowy, bo wtedy trzeba będzie faktycznie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mnie zaskoczyła ta informacja - mam telefon na WM i jeśli faktycznie będzie blokada sinego zęba, to nie bede robił update'u, bo często korzystam z tej funkcjonalnosci. Byl to zresztą jeden (nie jedyny, ale jednak) z argumentów za sprzedażą iPhone'a.

Pod warunkiem, że update nie będzie obowiązkowy, bo wtedy trzeba będzie faktycznie kombinować.

 

Nawet jeśli WM nie będzie obsługiwał blue to co ? ajfołn oficjalnie też nie ma obsługi transmisji pakietowej po bluetooth, nieoficjalnie za to ma takową, w dodatku działającą jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, ludzie, tu jest tak że kupujesz telefon i instalujesz co Ci jeszcze potrzebne, a reszta z sieci... Taki telefon sieciowy, tylko w Polsce bez sensu IMO, net jeszcze za drogi by można było korzystać tak jak się chce... A nie bedę w dowu przy WIFI specjalnie siedział jak będę coś chciał obejrzeć.

 

 

A z ta klawiaturą programową żeś przywalił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"You can change the google account used in G1 without factory reset, once you have done the setup, go to the setting option and then applications, in application go to Gmail and then clear the user data option, once you clear the Gmail data, and IM data from application you will see a notification/alert and that will require you to do the gmail setup again, use the other gmail account to register.

no ok ale to i tak żal.pl... nawet w javowej wersji jest multi account

 

 

Bo po co?

Po co ? zastanów się, jeśli chcę odpowiedzieć na najprostrzego smsa np. "ok" to muszę całą klawiaturę otwierać, a wtedy telefon trzeba trzymać 2 rękami

 

Są... Google Docs!

Nie ma ! nie można np załącznika z gmaila otworzyć przez google docs

 

Wymagają polączenia z internetem, ale G1 od początku do końca projektowany był raczej jako mobilny interfejs usług Google'a, a nie "samodzielna" stacja robocza.

 

Ale pocieszę Cię, że Google zapowiedziało update, który oficjalnie dodaje obsługę tych plików z poziomu systemu.

Update jest, ale:

1. dla systemu ogólnie

2. nie wiadomo kiedy wyjdzie

3. Nie wiadomo czy t-mobile/era go wprowadzi i kiedy

4.w updacie nic nie mówili o wsparciu offica czy pdfów

 

 

JW.

 

 

Jak dobrze pamiętam, nie jest on za bardzo potrzebny, gdyż system sam wyłącza nieużywane aplikacje, które zżerają za dużo zasobów dla tych używanych. Rozwiązanie głupie, ale to samo masz w WM ;).

 

Jak Ci menadżera do szczęścia brakuje - proszę.

Ale do tego trzeba mieć roota inaczej nie da się aplikacji zamykać

 

 

Raz.

Dwa.

 

Google (nomen-omen) nie boli.

 

 

Klik.

 

 

Masz YouTube. Po raz kolejny widzę, że nie rozumiesz zupełnie filozofii działania zarówno Androida, jak i tego telefonu...

 

 

Tak jak i w iPhone. Podziękuj "hakjerom", że zachciało im się pisać wirusy, które przenoszą się z telefonów na komputery drogą bluetoothową, co systemy operacyjne im zdecydowanie ułatwiają. Na pocieszenie dodam, że nowy Windows Mobile również pozbawiony będzie możliwości zastosowania bluetootha inaczej, niż do gier (w trybie bezpiecznym) i zestawu słuchawkowego.

 

 

Dalej nie będę już komentował, bo widzę, że po prostu nie trafiłeś w ten telefon. To nie przenośny superkomputer, jeno małe okienko na proponowany przez Google'a świat. Rozwinięcie idei netbooka - to ma Ci pozwalać korzystać z zasobów SIECI, nie SWOICH.

 

A że posiada poza tym sporo dodatkowej i poszerzalnej funkcjonalności to jedynie "bonus" :).

No ale za jaką cene ???

 

 

Ech, ludzie, tu jest tak że kupujesz telefon i instalujesz co Ci jeszcze potrzebne, a reszta z sieci... Taki telefon sieciowy, tylko w Polsce bez sensu IMO, net jeszcze za drogi by można było korzystać tak jak się chce... A nie bedę w dowu przy WIFI specjalnie siedział jak będę coś chciał obejrzeć.

 

 

A z ta klawiaturą programową żeś przywalił :E

to instaluj jak takiś geniusz - aplikacji do pdfa, divx xvid, flasha itp. nie ma, menadżery zadań wymagają roota

a klawiatura.. gdybyś sobaczył jak wali w obudowę podczas otwierania, idę o zakład że szybko się rozklekocze

 

 

łatwo jest gadać jak się czegoś w ręce nie miało, a ja mam, więc wiem o czym mówię, jak kupuję taką np. nokie z symbianem to większość tych plików o których pisałem obsługuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, wiek dziecięcy. Android podrośnie, zacznie łapać o co chodzi, nauczy się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że G1 będzie całkiem niezłym smartfonem a tu wynika z tego, że jakaś lipa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku:

 

Rozumiem desperację, ale tak to jest, kiedy nie umie się czytać instrukcji obsługi, ani wyciągnąć czegoś więcej od telefonu.

 

Za chwilę zaczną się debilne porównania do iPhone'a. Dostaliście w Polsce od razu wersję 3G. A ilu z was na oczy widziało pierwszą wersję iPhone'a? Ilu z was z niej korzystało? Ilu z was znało błędy w oprogramowaniu?

 

Platforma Android nie jest platformą dla każdego. Zaletą tego telefonu jest możliwość dowolnego dostosowania go do własnych potrzeb. Tutaj zamiast niepotrzebnie zapychać pamięć, wszelakie aplikacje wybieramy sami i dociągamy z marketu.

 

Klawiatura programowa? Jest, proszę bardzo - również do dossania z sieci.

 

Najbardziej denerwuje mnie debilne paplanie innych na temat telefonu, który oglądali góra 15 minut w sklepie i mają zerowe pojęcie na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej denerwuje mnie debilne paplanie innych na temat telefonu, który oglądali góra 15 minut w sklepie i mają zerowe pojęcie na jego temat.

nie bądź taki mądry, mam ci wysłać skan faktury zakupu ? wiem co mówię - mialem telefony z różnymi wersjami symbiana, z WM a iPhona też miałem okazję przetestować, wiem co pisze, nie mam nic ideologicznie ani do iphona ani do g1 czy windowsa, po prostu piszę jak jest, a co do klawiatury to da się doinstalować ale nie działa ona we wszystkich polach pozwala jedynie napisać i skopiowac teks żeby go wkleić w dane pole, jak ktoś chce to niech kupuje, i prosze nie pisać mi tu np. że ma dyktafon - jeśli nie da się go urzyć bez doinstalowania i konfigurowania dodatkowych aplikacji, to tak jakby go nie było, osobiście zainstalowałem trochę aplikacji i już zostało mi tylko 30mb pamięci...a polskie czcionki ? wszędzie są i w iphonie i w symbianie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaletą tego telefonu jest możliwość dowolnego dostosowania go do własnych potrzeb"

 

pod warunkiem ze jest to kolor czarny !

i to jest najwieksza bolaczka, mial byc open a jaki jest ?

a ile brakow ,sprawa smieszna jak z iphonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zaletą tego telefonu jest możliwość dowolnego dostosowania go do własnych potrzeb"

 

pod warunkiem ze jest to kolor czarny !

i to jest najwieksza bolaczka, mial byc open a jaki jest ?

a ile brakow ,sprawa smieszna jak z iphonem

no właśnie jeśli to jest open... to nie ma nic wspólnego z open, to już bardziej WM jest open bo można więcej rzeczy zmodyfikować :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak damie fajny soft tylko telefon ma tragiczny design

EDIT: HTC Dream lepiej wygląda wedłumnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bądź taki mądry, mam ci wysłać skan faktury zakupu ? wiem co mówię - mialem telefony z różnymi wersjami symbiana, z WM a iPhona też miałem okazję przetestować, wiem co pisze, nie mam nic ideologicznie ani do iphona ani do g1 czy windowsa, po prostu piszę jak jest, a co do klawiatury to da się doinstalować ale nie działa ona we wszystkich polach pozwala jedynie napisać i skopiowac teks żeby go wkleić w dane pole, jak ktoś chce to niech kupuje, i prosze nie pisać mi tu np. że ma dyktafon - jeśli nie da się go urzyć bez doinstalowania i konfigurowania dodatkowych aplikacji, to tak jakby go nie było, osobiście zainstalowałem trochę aplikacji i już zostało mi tylko 30mb pamięci...a polskie czcionki ? wszędzie są i w iphonie i w symbianie....

 

Do dupy argumenty.

 

Mieć telefon, a w pełni go wykorzystać to dwa osobne pojęcia.

 

Z drugiej strony, może gdyby dorzucali słowniki ortograficzne byłbyś bardziej zadowolony z zakupu?

 

jak damie fajny soft tylko telefon ma tragiczny design

EDIT: HTC Dream lepiej wygląda wedłumnie

 

Era G1 to właśnie HTC Dream... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam czekam na htc magic, g1 uważam raczej za eksperyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Era G1 to właśnie HTC Dream... :E

 

z tego co widziałem na zdjęci to miał zmienione przyciski (te pod ekranem). Ale to chyba była czyjaś robota. I wiem o tym żę g1 to dream.

 

dream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon jak dla mnie świetny. Bawiłem się nim kilka godzin i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wygodny, solidny, szybko i łatwo się piszę. Rewelacja. Zastanawiam się nad rezygnacją z zakupu iPhone'a dla G1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jeśli to jest open... to nie ma nic wspólnego z open, to już bardziej WM jest open bo można więcej rzeczy zmodyfikować :mad2:

 

A co kolega myślał? Pierwej niech się programowania nauczy, a potem dyskutuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...