Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarknessSpirit

Zestaw na Core i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dolar tanieje ceny leca na dol takze przemyslalem sprawe i zainwestuje w nowa platforme.

Do wydania mam < 5.5 k .

 

Prosze was o pomoc w doborze nowego zestawu z tym , ze karta graficzna ma byc

mono GPU [GTX 285 vs hd 4890].

Bez nagrywarki poniewaz mam az 2.

 

Podany zestaw ma byc nowy i zakupiony w 1 sklepie[zadnych allegro].

 

Z gory wam dziekuje

 

Mam Monitor 22"

 

 

 

Wstepnie wymyslilem cos takiego : :E

 

Intel Core i7 920 4x2.66 GHz BOX

Scythe Mugen 2

Gigabyte EX58-UD4P, X58

DDR3 3GB 1600MHz A-Data Gaming Edition (3x1GB, Triple, CL9)

Samsung 320 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin

GeForce GTX285 Asus 1024MB

CoolerMaster Dominator Black

Zasilacz do obudowy ATX 650W be quiet Dark Power Pro P7-650W

 

Calosc ~5200 zl w gralu , mozna cos zmienic zeby bylo lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ramy na 2x2GB 1333Mhz CL7 np OCZ Reaper :)

reszta w zasadzie OK

a nie lepiej 3x2 albo 3x1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy czy to będzie 3x2GB czy 2x2GB + 2x2GB

zależy ile pamięci potrzebne tyle się bierze...

tripple a dual -> wydajność podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P6T DELUXE V2 ,3 x 2048/1333 PATRIOT DDR3 ,GTX 295 1792 MB ASUS ,500 SEAGATE SATA2 BARRACUDA 12,INTEL i7-920 BOX ... ja osobiscie biore sobie taki zestaw na dniach ..... a twuj zestaw to tez kozak tylko kwestia lepszych pamieci ram .. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez różnicy czy to będzie 3x2GB czy 2x2GB + 2x2GB

zależy ile pamięci potrzebne tyle się bierze...

tripple a dual -> wydajność podobna

 

wydajność i może podobna

ale różnica w napięciach jest

triple chodza na napięciu do 1,65 i to jest max dla pamięci przy platformie i7 (tak zaleca producent)

a dual te OCZ to chyba coś kolo 1,74 potrzebują

 

i czemu chcesz kupowac w jednym sklepie ??

nie lepiej pozamawiac z roznych sklepow (ceneo,skapiec itd) z odbiorem osobistym oczywiscie

sam skladasz i zaoszczedzisz z 500zl co bym wolal doplacic i kupic karte x2 nie wiem czemu sie uparles na mono GPU

 

ja mam paltforme i7/920 (chlodzenie Noctua) polecam Termalight 120 extreme

plytke tez gigabyte ale UD5

ramy akurat dual (4gb) i zaluje ze nie tripel ale to sie zmieni a pamiec staraj sie szukac o nizszej klasie niz cl9 (triple sa juz w cl7 nie duzo drozsze)

i radeona 4870x2 z ktorego jestem bardzo zadowolony

tylko ze jak to wszystko podkrece

to zasilka 650 poci sie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydajność i może podobna

ale różnica w napięciach jest

triple chodza na napięciu do 1,65 i to jest max dla pamięci przy platformie i7 (tak zaleca producent)

a dual te OCZ to chyba coś kolo 1,74 potrzebują

 

i czemu chcesz kupowac w jednym sklepie ??

nie lepiej pozamawiac z roznych sklepow (ceneo,skapiec itd) z odbiorem osobistym oczywiscie

sam skladasz i zaoszczedzisz z 500zl co bym wolal doplacic i kupic karte x2 nie wiem czemu sie uparles na mono GPU

 

ja mam paltforme i7/920 (chlodzenie Noctua) polecam Termalight 120 extreme

plytke tez gigabyte ale UD5

ramy akurat dual (4gb) i zaluje ze nie tripel ale to sie zmieni a pamiec staraj sie szukac o nizszej klasie niz cl9 (triple sa juz w cl7 nie duzo drozsze)

i radeona 4870x2 z ktorego jestem bardzo zadowolony

tylko ze jak to wszystko podkrece

to zasilka 650 poci sie bardzo

Ale bzdury!

Napięcie pamięci nie zależny od trybu(tak wynika z twojej wypowiedzi) - ty w ogóle wiesz co to ejst dual channel/triple channel? Bo nawet brak takiego trybu nic nie zmienia. Pamięci to pamięci, tryb mało ważny (szpan w piaskowni - o tak amm triple a ty tylko dual!) Dalej - to co zaleca producent to też nieprawda - napięcia na pamięciach nic nie maja do napięć na procesorze, więc już raczej producenci płyt maja coś do powiedzenia - ale jesli płyta moze dac napięcie np. 1.8 (a może) to nie ma problemu z pamięciami które potrzebują 1.8V - to tylko przykład.

 

Kupowanie w jednym sklepie - koszty wysyłki, gwarancja, bezpieczeństwo. Potem połowa sklepów padnie i straci się gwarancję do połowy sprzętu. Do tego zaoszczędzony czas. jak się kupje w dobrym sklepie - esc.pl to różnice z najtańszymi sa nikłe.

 

Bardzo nas obchodzi co amsz - TRUE ejst nieopłącalny i nie polecam! Za drogi - lepiej brać scythe mugen 2

 

Zasialcz - starczy 650W. A to ze twoja się poci nic nie zmiani bo 1000000W będzie się pocić tak samo - niestety prawa fizyki tak stanowią. Więc jak zasiłka jest dobra to nie powinno być problemów, z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier - bierz 2x2gb

Jak do pracy 2x3gb lub 3x2gb :D

http://www.tweaktown.com/articles/1746/3gb...58/index11.html tutaj test pokazujacy malutka roznice miedzy 3 a 6 gb (na vista 64) jak poszukasz w google dual channel vs triple channel tez dostaniesz troche testow, ktore wykaza ze jesli liczysz sie z $ to lepiej kupic dual channel bo tansze, a roznice niezauwazalne praktycznie w dzialaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel Core i7 920 4x2.66 GHz BOX

 

Tylko błagam, nie 4x2.66 :E. Allegro zalatuje :E.

 

A poza tym zestaw trzyma poziom, można brać bez zastrzeżeń. Tylko ta pamięć... poszukałbym czegoś z CL7, np. G.Skilla (na DDR2.pl jest), choć i ten CL9 nie powinien zbytnio ograniczać platformy.

 

ASUS P6T DELUXE V2 ,3 x 2048/1333 PATRIOT DDR3 ,GTX 295 1792 MB ASUS ,500 SEAGATE SATA2 BARRACUDA 12,INTEL i7-920 BOX ... ja osobiscie biore sobie taki zestaw na dniach .....

 

Fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1199zł

 

Asus GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI

1450zł

 

Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

299zł

 

2xWestern Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

558zł

 

Gigabyte EX58-UD4P /intel X58/

930zł

 

OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Platinium

750zł

 

Antec EarthWatts 650W

379zł

 

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

79zł

Razem: 5644zł

Sory za przekroczenie le kupująć GTX285 gdzie indziej możesz zaoszczędzić trochę.Ewentualnie odjąć dysk od RAID ale przy takim kompie powinien być ;) A co to triple vs dual myśle że poprostu dzisiejsze programy nie są przygotowane do ogarnięcia takich transferów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ 1199zł

Asus GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI 1450zł

Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ 299zł

2xWestern Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS] 558zł

Gigabyte EX58-UD4P /intel X58/ 930zł

OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Platinium 750zł

Antec EarthWatts 650W 379zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79zł

Razem: 5644zł

dobra mistrzu to teraz nam powiedz jak on ma tego Karakorum zamontowac na tym EX58-UD4P ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1199zł

 

Asus GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI

1450zł

 

Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/

299zł

 

2xWestern Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]

558zł

 

Gigabyte EX58-UD4P /intel X58/

930zł

 

OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Platinium

750zł

 

Antec EarthWatts 650W

379zł

 

to i scythe mugen 2

 

a do kolegi wyzej napisze ze ja mugena 1 dalem rade zalozyc na i7 :) wystarczylo dokupic nowe zaczepy za 25 zl z allegro :) bo reszta jest dokladnie taka sama --moze i z karakum sie tak da ? w co watpie ale zapytac zawsze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe zapomniałem że na tej płycie nie da się lga775. Ostatnio interesuje się Foxconnem FB i sobie przyjąłem że się da :E

Chłodzenie dowolne oby dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehehe zapomniałem że na tej płycie nie da się lga775. Ostatnio interesuje się Foxconnem FB i sobie przyjąłem że się da :E

Chłodzenie dowolne oby dobre

 

SCYTHE MUGEN 1 da rade zalozyc na i7 przeciez ja tak zrobilem -wystarczylo dokupic zaczepy na allegro za 25 zl :)

 

przeciez chodzenie MUGEN 1 i 2 to ta sama konstrukcja tylko sa zmienione zaczepy :) nic wiecej

 

EDIT

 

zapomnial bym -kolejny raz przyklad ze teoria i praktyka to 2 roznce sprawy :) bo w teorii mugen 1 nie moze wejsc na i7 a w praktyce okazuje sie co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/ [bX80601920] 1199zł

Asus P6T SE /intel X58/ 869zł

OCZ 6GB (3x2GB) 1333MHz CL7 Platinum [OCZ3P1333LV6GK] 620zł

Wentylator:Noctua NH-U12P SE1366 290 zł

Dysk twardy:Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 185 zł

Drugi dysk twardy:Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11 185 zł

Karta graficzna:Gainward GeForce GTX 285 1024MB DDR3 /512bit/ HDTV 2xDVI 1395 zł // do 22cali aż nadto ;)

Obudowa:Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/299 zł

Zasilacz:BeQuiet DarkPowerPro 550W 459 zł

 

razem 5501zł z esc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do autora moge powiedziec tylko ze ram moze kupic i 2 giga tylko teraz bo juz niedlugo wyjda triple chanel 2000 mhz z dobrym cl

 

ale jak nie chce czekac to niech zakupi triple chanel 1600mhz cl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomnial bym -kolejny raz przyklad ze teoria i praktyka to 2 roznce sprawy smilies/smile.gif bo w teorii mugen 1 nie moze wejsc na i7 a w praktyce okazuje sie co innego smilies/smile.gif

a co to miało do rzeczy? Z tego co pamiętam, jesteś jednym z tych, dla których testy sprzętu to "teoria". Jak odpalanie aplikacji na komputerze to teoria, to wolę nie wiedzieć, jak wygląda praktyka, bo ja się nią nigdy nie zajmowałem w takim razie.

 

Co do chłodzenia - Xigmatek S-1283 + mocowanie na LGA1366 i wyjdzie i tak taniej od Mugena 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do kolegi wyzej napisze ze ja mugena 1 dalem rade zalozyc na i7 :) wystarczylo dokupic nowe zaczepy za 25 zl z allegro :) bo reszta jest dokladnie taka sama --moze i z karakum sie tak da ? w co watpie ale zapytac zawsze warto

tak, tylko ze on napisal Pentagram karakorum a nie Scythe Mugen.

a firma Pentagram nie udostepnia dodatkowych zaczepów do kupienia na LGA1366 wiec nie ma szans zeby zalozyc karakorum na Nehalema. a zaczepy innych firm nie beda pasowaly na pentagrama. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to miało do rzeczy? Z tego co pamiętam, jesteś jednym z tych, dla których testy sprzętu to "teoria". Jak odpalanie aplikacji na komputerze to teoria, to wolę nie wiedzieć, jak wygląda praktyka, bo ja się nią nigdy nie zajmowałem w takim razie.

 

Co do chłodzenia - Xigmatek S-1283 + mocowanie na LGA1366 i wyjdzie i tak taniej od Mugena 2.

 

nie wiem o co ci chodzi ale ja twojego nika nawet nie znam

ALE

zobacz u mnie 2 % tam jest gadaka na temat tego chlodzenia i ceny wiec nie gadaj ze taniej wyjdzie bo juz to z lofahem rozgryzalismy i co do wydajnosci tez

 

i za to ja dostalem % a lofahowi sie naszczescie udalo -ale dzieki temu nikt mi tu nie powie ze zaoszczedzi 100 zl np

 

a z dodatkowymi zaczepami ktorych nie widzialem do tego chlodzenia na i7 napewno taniej nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, tylko ze on napisal Pentagram karakorum a nie Scythe Mugen.

a firma Pentagram nie udostepnia dodatkowych zaczepów do kupienia na LGA1366 wiec nie ma szans zeby zalozyc karakorum na Nehalema. a zaczepy innych firm nie beda pasowaly na pentagrama. ;)

 

racja, do mugenów sprzedają specjalne zaczepy na lga1366, a do karakorum nie, więc nie da rady ;) chyba że a)młotkiem, b)na gumkę, c)na własne zaczepy z giętego drutu :E ale bezpieczniej mugen II, albo noctua NH-U12P se1366 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o co ci chodzi ale ja twojego nika nawet nie znam

ALE

zobacz u mnie 2 % tam jest gadaka na temat tego chlodzenia i ceny wiec nie gadaj ze taniej wyjdzie bo juz to z lofahem rozgryzalismy i co do wydajnosci tez

 

i za to ja dostalem % a lofahowi sie naszczescie udalo -ale dzieki temu nikt mi tu nie powie ze zaoszczedzi 100 zl np

 

a z dodatkowymi zaczepami ktorych nie widzialem do tego chlodzenia na i7 napewno taniej nie wyjdzie

 

http://www.angela.pl/p2986,xigmatek-hdt-s1283-120mm.html - masz tu Xigmateka za 139 zł z LGA 1366.

I poczytaj o kropkach i przecinkach, to Twoi przyjaciele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale bezpieczniej mugen II, albo noctua NH-U12P se1366 ;)

albo jakiś Xigmatek + adapter LGA 1366 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba raczej kupić. Tak czy siak, niech będzie i Mugen 2. Ja tylko podaję kontrpropozycję. A jak autor chce tak czy siak wymienić wentyl, to najlepsze będzie TRUE. O!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...