Skocz do zawartości
spyker6

kurier ? jaki kurier jest najlepszy

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem cos na allegro mam mozliwośc wyboru kuriera jaki według was jest najlepszy ??

Edytowane przez spyker6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepszy kurier. Wszystko zależy od tego kto Ci będzie tą przesyłkę wiózł i kto będzie nią rzucał na magazynie, a także jaki będzie miał humor :E Nie ma znaczenia czy będzie pracował w ups, tnt, siódemce, dhl, dpd, gls, opek czy gdziekolwiek indziej. Wszędzie możesz zostać beznadziejnie albo bardzo dobrze obsłużony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

FedEX.

 

Może byś łaskawie podał jakie firmy kurierskie masz do wyboru? Jesli masz DPD, UPS, DHL to wybierz tańszy. O GLS i Siódemce krążą różne opinie. Mnie DB Schenker bardzo szybko przewiózł paczkę, ale musiałem się udać po nią na drugi koniec miasta, bo kurier nie miał w planach powrotu do mojej dzielnicy. Sfrajerowałem wtedy, ale bardzo mi zależało na szybkim dostaniu w łapki 9600gt...

Z resztą to wszystko zależy od konkretnego kuriera, wypytaj kogoś z Twojego miasta bądź dzielnicy. Będziesz wiedział co przyszło najszybciej i w najlepszym stanie.

Edytowane przez Gordon Lameman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia i nie tylko bo kumpel też miał niemiłe przygody z kurierem, z firmy Siódemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja duzo kupuje rzeczy z przesylka kurierska i najczesciej wybieram GLS (wszedzie gdzie dostepny taki wybor) bo najszybciej dostaje zawsze przesylke. A na zadnej jeszcze sie nie zawiodlem tego typu firmie. Ale czasowo GLS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którekolwiek kuriera bym nie wybrał to zawsze paczka idzie 1 dzień (wyjątkiem był DPD, gdzie wiózł pake 2 dni) oraz nigdy nie wiedzą jak do mnie trafić i dzwonią z pytaniem o droge. :E Jakość usług kurierskich zależy raczej od regionu niż firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tą firmę, która ma siedzibe w Twoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dt. kuriera GLS. Jeżeli kurier przywiózłby paczkę a w mieszkaniu nikogo nie zastanie to czy może przywieźć ją ponownie? Trzeba się jakoś skontaktować? Czy ponowne dostarczenie paczki coś kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dt. kuriera GLS. Jeżeli kurier przywiózłby paczkę a w mieszkaniu nikogo nie zastanie to czy może przywieźć ją ponownie? Trzeba się jakoś skontaktować? Czy ponowne dostarczenie paczki coś kosztuje?

 

Jak nikogo nie ma w mieszkaniu zostawia awizo. Przyjeżdża w następny dzień. A jak cie nie zastanie za drugim razem przyjeżdża kolejny raz (trzeci i ostatni) i jak nie odbierzesz paczki to wraca do nadawcy. Tak przynajmniej jest w DHL. Także do 3 razy sztuka ;) ewentualnie możesz zawsze pojechać do ich magazynu jeśli masz niedaleko :).

 

PS. Najlepiej skontaktuj się z kurierem i umów się na konkretną godzinę. Zależy to znów od kuriera bo niektóre firmy nie udostępniają numerów do kurierów. Ponadto niektórzy kurierzy dzwonią do ciebie przed przyjazdem czy jesteś w domu.

Edytowane przez inter25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy, byle nie OPEK

 

 

Może się pochwalisz co nie tak z tym kurierem ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój osobisty przypadek:

Zamawiam książki w KKKK lub Swiat Skiążki (nie pamiętam dokładnie), przyjedzie facet z paczką mówie mu, zeby przyjechał jutro, bo np.: nie mam kasy przy sobie, to ten przyjeżdza za 2 godziny. Tak juz było kilka razy

Wujka przypadek- z grudnia:

Kupił sobie nowy komplet opon za (chyba) 800zł a, ze mieszka na wsi paczki przychodzą do jego matki, która mieszka w mieście. Paczka była opłacona wcześniej, a kurier widząc, ze w drzwiach stoi 65 letnia babeczka bawiąca wnuki dusi od niej kase, bo paczka wg. niego za pobraniem i paczki nie chciał dać.

Pomogło dopiero zadzwonienie do wojewódzkiego oddziału.

Edytowane przez kamassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS solidna firma kurierska , mase rzeczy dostawalem od nich i same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem praktycznie kazda mozliwa firma kurierska i problem mialem tylko z Pocztexem. Gosc nie zostawil w ogole numeru telefonu, zadzwonilem do centrali, podalem numer paczki i niby byla na poczcie zostawiona. Poszedlem na poczte, a tam pani w okienku, ze paczke ma kurier ze soba i przywiezie ja wieczorem na poczte. Malo profesjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia:

polecam DHL, UPS (korzystałem również z paczek zagranicznych w obu przypadkach i wszystko super) oraz Masterlink

 

nie polecam GLS - długo, Pan nie chciał nawet ode mnie potwierdzenia odbioru paczki, ba nawet dzień dobry nie było, Siódemka - 0 organizacji pracy, ludzie urwani z choinki, podczas przeprowadzania sprawy z mBankiem - podpisanie umowy, pośredniczą dokumentami - 2 razy podpisali się za mnie na umowie z bankiem, ponieważ brakowało mojego podpisu na jednym z druków, a dupska nie chciało się wrócić

 

doświadczenia z PP (nie pocztexem) - wszystkie paczki priorytetowe do mnie mam w 3 dni, więc ja osobiście na pracę poczty nie narzekam - po za kolejkami do okienka i "szacunkiem" niektórych Pań obsługujących moje paczki

 

Gdybym miał wybierać w ciemno biorę DHL bądź UPS, choć może być tak, że i tym firmom przydarzy się coś niedobrego. Jeśli pracownicy tej firmy są dobrze traktowani, to i ich obsługa będzie dobra, a jeśli nie są, to cóż pracują bo "muszą" - także w sumie to będą "pier!@#!@" Nasze paczki.

 

P.S a czy wy też macie problem z podpisaniem się na tym elektronicznym urządzeniu do podpisów ? Bo mi zawsze wychodzi jakiś ślaczek z poziomą kreską, w najlepszym wypadku jedna litera :szczerbaty:

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi maja PRLowskie druczki i dlugopisy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze- by z paczkami obchodzono sie ostrożnie, tak by sprzęt nie został uszkodzony. A nie takie rzucanie paczek jak to czytam... Rzuci ktoś paczką z dyskiem twardym i już coś sie uszkodzić może... bo wstrząs duży i upadek.

 

Mój osobisty przypadek:

Zamawiam książki w KKKK lub Swiat Skiążki (nie pamiętam dokładnie), przyjedzie facet z paczką mówie mu, zeby przyjechał jutro, bo np.: nie mam kasy przy sobie, to ten przyjeżdza za 2 godziny. Tak juz było kilka razy

Ale z drzwi go odsyłałeś do jutra? Jeśli już była umowa że dziś to dziś... Jakbym ja przyszedł z paczką bo miałem przyjść dziś i ktoś stwierdził żebym jutro przyjechał bo dziś kasy nie ma to bym sie co najmniej wkurzył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie UPS, ale to zasługa kuriera który pracuje w moim rejonie a nie samej firmy. DHL i GLS jak dla mnie to zło konieczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze- by z paczkami obchodzono sie ostrożnie, tak by sprzęt nie został uszkodzony. A nie takie rzucanie paczek jak to czytam... Rzuci ktoś paczką z dyskiem twardym i już coś sie uszkodzić może... bo wstrząs duży i upadek.

 

Ale z drzwi go odsyłałeś do jutra? Jeśli już była umowa że dziś to dziś... Jakbym ja przyszedł z paczką bo miałem przyjść dziś i ktoś stwierdził żebym jutro przyjechał bo dziś kasy nie ma to bym sie co najmniej wkurzył...

Sprzed drzwin nie. Najpierw dzwonił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem cos na allegro mam mozliwośc wyboru kuriera jaki według was jest najlepszy ??

Młody, przystojny, uprzejmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młody, przystojny, uprzejmy.

Lepsza będzie pani kurier z głębokim dekoltem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam zę się podepnę ale strasznie się wystraszyłem ! Kupiłem HDD i koleś wysłał mi paczkę wczoraj kurierem DHL i podał numer itd i to ta strona KLIK Co to ma znaczyć że dostarczona do czegoś tam w Gdańsku ? Ja mieszkam w Łodzi i nie wiem co to jest GRUNDK0WSKI . Czy ktoś wie o co chodzi ?

Wyjaśnione ;)

Edytowane przez selol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS jest bardzo dobry, ale ma ograniczenia, nie wyślesz paczki za pobraniem jeśli nie masz podpisanej umowy, to samo jest z wysyłką na kosz odbiorcy.

Poczta Polska mnie ostatnio zadziwiła. Kupiłem na allegro router, w czwartek o godzinie 10:00, a już w piątek następnego dnia o 14 miałem ją w domu, szok!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS i DHL są ok. Poczta polska też ostatnio nieźle poprawiła jakość usług. Jeden towar przyszedł w 3 dzień po zamówieniu, a drugi 2 dni od zamówienia. Szok po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...