Forum PCLab.pl: Samsung 2343BW - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Samsung 2343BW

#21 Użytkownik jest niedostępny   akodo_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Kwiecień 2009 - 16:39

Zobacz postpaczus13, o 10 Kwiecień 2009, 10:14, napisał(a):

bierz samsunga, na pewno będzie lepszy od każdego Asusa na TN ;)
mam LG W2261V i mogę potwierdzić że są widoczne te owe "pasy" ale tylko 0,5cm od krawędzi, mi to jakoś nie przeszkadza ;)

no i to chyba nie znaczy z na kazdym monitorze bedzie z tym tak dobrze prawda? Niech ktos wrzuci zdjecia z tego Samsunga z czarnym tłem podczas ładownia Winwods

#22 Użytkownik jest niedostępny   SviRu 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 11 Kwiecień 2009 - 13:07

Hej. Moje pytanie - czy 2343BW nie bedzie problemem dla karty ATI X1300? W opcjach oficjalnie nie ma tej rozdzielczosci... Boje sie ze bedzie z tym problem 2048x1152. Dzieki za odp. Monitor ma byc podlaczony przez DVI

#23 Użytkownik jest niedostępny   kicek 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Kwiecień 2009 - 17:56

Nie powinno być problemu.

Właściciele mogliby się pochwalić na jakiej matrycy mają monitory i gdzie zostały wyprodukowane (Made in ...).

Żeby sprawdzić matrycę trzeba uaktywnić menu serwisowe: wchodzimy do menu, ustawiamy kontrast i jasność na 0, wracamy do głównego menu i przytrzymujemy przycisk "Source" aż wyskoczy biało-czerwone okienko, interesuje nas przedostatnia linijka "Version"a konktetne jej końcówka która charakteryzuje matrycę:

xAx-xxxx : matryca Samsung.
xLx-xxxx : matryca AU Optronics.
xDx-xxxx : matryca CMO.
xIx-xxxx : matryca CPT.
(kolejność od najlepszej do najgorszej)

#24 Użytkownik jest niedostępny   SviRu 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Kwiecień 2009 - 17:51

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 2343bw - cena okolo 700zl. Jak narazie nie mam żadnych bad/subpixeli - obraz bardzo dobry. Przestrzen robocza w porownaniu do wczesniejszej 19tki samsunga - przeogromna - literki sa troche mniejsze - niestety. Ale maly lifting, pogrubienie czcionek i wszystko jest ok (ja zawsze lubilem duze czcionki i zawsze je poprawialem). Podswietlenie dobre. Katy pionowe takie sobie no ale coś za coś. Design na plus. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitora.

Z tego co napisałeś wychodzi, że mam matryce SAMSUNGA.

#25 Użytkownik jest niedostępny   akodo_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Kwiecień 2009 - 20:55

Zobacz postSviRu, o 14 Kwiecień 2009, 17:51, napisał(a):

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 2343bw - cena okolo 700zl. Jak narazie nie mam żadnych bad/subpixeli - obraz bardzo dobry. Przestrzen robocza w porownaniu do wczesniejszej 19tki samsunga - przeogromna - literki sa troche mniejsze - niestety. Ale maly lifting, pogrubienie czcionek i wszystko jest ok (ja zawsze lubilem duze czcionki i zawsze je poprawialem). Podswietlenie dobre. Katy pionowe takie sobie no ale coś za coś. Design na plus. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitora.

Z tego co napisałeś wychodzi, że mam matryce SAMSUNGA.

moze Ty wrzucisz zdjecia podswietlenia? Zrob zdjecie gdy Winda sie ładuje na czarnym tle

#26 Użytkownik jest niedostępny   SviRu 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 14 Kwiecień 2009 - 22:28

Niestety moj aparat to kiszka. Tak jak wspomnialem podświetlenie jest naprawde dobre - jednolite. Bez plam, smug itp. Testowane w ciemnym pokoju. Za te pieniadze to nie ma o czym mowic nawet. Po drobnej kalibracji kolorow sa soczyste jak na TN. Polecam.

#27 Użytkownik jest niedostępny   kicek 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2009 - 10:28

Widoczność podświetlenia zależy też od ustawionej jasności, u siebie w bliźniaczym Samsungu 2243BW normalnie mam ustawioną jasność na 10 i tu podświetleniu nie można niczego zarzucić. Ale np. oglądając film uaktywniam w monitorze profil "Movie" (jasność 100) a gdy gram profil "Game" (jasność 100) i w tych przypadkach po kilkunastu minutach podświetlenie zaczyna być mocno widoczne, szczególnie na górze gdzie jest nierównomierne.

#28 Użytkownik jest niedostępny   bryzgacz 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 16 Kwiecień 2009 - 12:22

jaka minimalna karta do 2343BW?

Monitora jeszcze nie mam ale poważnie rozważam zakup. Moja obecna karta to ATI Radeon 9000 series (64mb) no i obawiam sie że bedize kruho. W związku z tym moje pytanie. Jaką minimalną kartę powinienem zakupić żeby obsłużyć rozdzielczość tego monitora (2 048 x 1 152) ?. Nadmienię że nie gram w gierki i nie zamierzam. Oglądanie filmów w HD również mam głęboko w D. Chodzi mi poprostu o to żeby mieć normalnie i w miare płynnie działającego windowsa xp na tej kosmicznej rozdzielczości po podłączeniu przez DVI.

Ten post był edytowany przez bryzgacz dnia: 16 Kwiecień 2009 - 13:25

#29 Użytkownik jest niedostępny   naxt 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Kwiecień 2009 - 14:28

Zobacz postbryzgacz, o 16 Kwiecień 2009, 12:22, napisał(a):

Monitora jeszcze nie mam ale poważnie rozważam zakup. Moja obecna karta to ATI Radeon 9000 series (64mb) no i obawiam sie że bedize kruho. W związku z tym moje pytanie. Jaką minimalną kartę powinienem zakupić żeby obsłużyć rozdzielczość tego monitora (2 048 x 1 152) ?. Nadmienię że nie gram w gierki i nie zamierzam. Oglądanie filmów w HD również mam głęboko w D. Chodzi mi poprostu o to żeby mieć normalnie i w miare płynnie działającego windowsa xp na tej kosmicznej rozdzielczości po podłączeniu przez DVI.

Na tej karcie przy tej rozdział ce XP powinien chodzić płynnie,wiec najpierw protestuj a jak coś będzie nie tak zmień kartę.

#30 Użytkownik jest niedostępny   iniside 

• Chaos Sorcerer
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Kwiecień 2009 - 11:06

Zobacz postbryzgacz, o 16 Kwiecień 2009, 12:22, napisał(a):

Taka ktora ma dwa wyjscia DVI.
Nie testowalem co prawda bo nie mam grafy ktora ma D-Sub + DVI, ale z tego co wie na innych niz 2xDVI nie ustawi sie maksymalnej rodzialki.

#31 Użytkownik jest niedostępny   sonyc902 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Listopad 2009 - 00:25

a co z tą regulacją nachyłu matrycy jest czy jej nie ma?

#32 Użytkownik jest niedostępny   =Grzegorz= 

• LCDmaniak
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Październik 2015 - 17:36

Sorrki za odkop ale po 6 latach od premiery kupiłem ten monitorek za 200zł :), jest całkiem fajny, ma regulację wysokości, nachylenia i PIVOT, jest na oryginalnej matrycy samsung LTM230TT02 - to w wersji 92% color gamut więc kolorki są żywe i nasycone.

Co do kątów widzenia to standardowe TN niczym się nie różniące od najnowszych monitorów LED TN z 2015r.

Ja jestem bardzo zadowolony bo moje oczy nie tolerują LED i musiałem szukać monitora CCFL a za tak niewielkie pieniądze mam sprzęcik z rozdzielczością większą niż fullHD (o 14% zawsze coś :E 2048x1152) z nasyconymi kolorkami (większość LED z którymi "obcowałem" a były to TN/IPS/PLS świeciło "księżycowo" przy tym samsungu) i do tego monitor ma tylko 2100 godzin pracy :E.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2