Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Superczuper

Wymiana x2 6000+ na......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam aktualnie taki sprzęt

 

x2 6000+ 3,2GHz + ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO

Abit KN9

2x2 GB Goodram 800MHz

Palit 8800GT 512MB 720@2000

Amacrox 350W

LG 19" 1440x900

 

Jako ze wpadło mi w łapki lewe 500zł zastanawiam się czy nie sprzedać płyty i procesora (razem miałbym jakieś 900zł) i kupić AMD Phenom II x3 710 + jakaś płytka

 

Myślicie ze warto czy na razie się wstrzymać i zostać z tym co mam komputer służy do gierek i neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę i chcesz na mus wymieniać to dobrą opcją będą:

 

AsRock A780GXH/128M [AMD 780G]

349 zł

+

AMD Phenom II X3 710

500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz kasę i chcesz na mus wymieniać to dobrą opcją będą:

 

AsRock A780GXH/128M [AMD 780G]

349 zł

+

AMD Phenom II X3 710

500 zł

Najlepsza opcja :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poczekaj trochę, ceny spadną to kupisz coś lepszego

 

Czy ten sprzęt ci nie wystarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem poczekaj trochę, ceny spadną to kupisz coś lepszego

 

Czy ten sprzęt ci nie wystarcza?

 

Zgadzam się z kolegą, tego 8800GT nie ogranicza Ci. :]

 

PS. Ty masz Windosor F3, czy Brisbane? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos to ja biore pl.glowną. KN9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co autor tematu. Myśle że odczuje się przesiadke dopiero na jakiegoś e8x00 kreconego powyżej 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam problem co autor tematu. Myśle że odczuje się przesiadke dopiero na jakiegoś e8x00 kreconego powyżej 4.0

 

 

A nie lepiej krecic ? Autor ma chyba F3 a to robi 3,5Ghz. F3 dobrze wykrecony bije nie jednego C2D :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że ja już kręce i wyżej niż 2,7 nie poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dojdzie do mnie x3 720, to skrobne parę słówek nt różnicy między x2 6000+ a x3 720 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko dojdzie do mnie x3 720, to skrobne parę słówek nt różnicy między x2 6000+ a x3 720 :)

 

Jesli masz tą mobo co w syg. mozesz sprobowac odblokowac 4rdzen. Pamietaj, z odblokowanym rdzeniem bez OC, bez odblokowywania z OC.

Nie pamietam jak ta opcja sie nazywa do odblokowania ale na niektorych plytach odblokowywał sie samooczynnie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli masz tą mobo co w syg. mozesz sprobowac odblokowac 4rdzen. Pamietaj, z odblokowanym rdzeniem bez OC, bez odblokowywania z OC.

Nie pamietam jak ta opcja sie nazywa do odblokowania ale na niektorych plytach odblokowywał sie samooczynnie od razu.

 

ACC się nazywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACC się nazywało

 

Dzieki. musze se zapisac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tylko dojdzie do mnie x3 720, to skrobne parę słówek nt różnicy między x2 6000+ a x3 720 :)

 

Jak możesz to testuj na rożnych systemach tego x3 720

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz to testuj na rożnych systemach tego x3 720

 

Tak planowałem, test pod vista 64bit (x2 6000+ i x3 720), windows 7 (tylko x3 720).

 

Przesyłka już w drodze do mnie, także jutro po północy (jak wrócę z II zmiany) zacznę testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem sie z x2 5600+ na II x3 720 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko dziala oczywiscie szybciej, wypakowwanie filmow odnosze wrazenie ze trwa 50% tego co wczesniej (nie sprawdzam tego z zegarkiem w reku). Odczulem takze wzrost fps w grach. No i do tego ten procek kreci sie bardzo dobrze jak na AMD, mi bez zmiany napiecia chodzi na 3,6GHz ale i tak ustawilem na 3,4 bo nie potrzebuje wiecej. Z info na necie widac ze 4GHz jest do osiagniecia, widzialem nawet extermalne OC na 6GHz i to z odblokowanym czwartym rdzeniem:Dklik.

Powiem tak, ten proc jest dobra alternatywa dla e8400 za sporo mniejsze pieniadze. W jednych grach Intel bedzie mial przewage, w innych AMD ale roznice i tak sa niezauwazalne. Za to w przypadku aplikacji wykorzystujacych wiele rdzeni odpowiedz chyba znasz 2 vs 3(lub 4 jesli odblokujesz) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja wymiany cpu powiodła się, obaj pacjenci żyją. Wnioski pooperacyjne:

 

- najważniejsze: 4 jądro odblokowane (jest co świecić dziś :D)

- oc na razie do 3.5 GHz (oczywiscie x4) na napięciu 1.425v (bios) valid

- mam problem z biosem, mianowicie bios F3 jest ostatnim biosem który pozwala odblokować 4 jądro (chyba, że coś robię nie tak). Próbowałem też F3T i F4, i nie da się odblokować. To jedno, a dwa to że znowu pod F3 źle są podawane temperatury. A dokładnie to, temperatura jąder wynosi 0c, a ogólna cpu jest zaniżona o ok 8-10c. W nowszych biosach jest to poprawione.

- taki test na szybko:

- 3DMark06 - 11415p 2216p (cpu) - AMD Athlon x2 6000+ 3.34 GHz

- 3DMark06 - 15136p 4907p (cpu) - AMD Phenom II x4 3.5 GHz

- 3DMark Vantage - P6559 4921p (cpu) - AMD Athlon x2 6000+ 3.34 GHz ORB

- 3DMark Vantage - P7606 7112p (cpu) - AMD Phenom II x3 2.8 GHz ORB

- 3DMark Vantage - P8544 11858p (cpu) - AMD Phenom II x4 3.5 GHz ORB

 

O wyższe oc jeszcze powalcze. Jak by Ktoś miał nowszy bios od F3 z możliwością odblokowania jajka niech da znać.

 

update:

 

- oc: 3740.25 MHz (x4) na 1.525v (bios) valid, stabilne, męczyłem go trochę grami. 3DMarkami troche OCCT.

- oc: 3910.11 MHz (x4) na 1.55v (bios) valid, ogólnie nie stabilne, idze pograć w stalkera, ut3, OCCT wywala po 3,4 minutach.

 

- 3DMark06 - 15272p 4959p (cpu) - AMD Phenom II x4 3.74 GHz

- 3DMark06 - 17772p 4903p (cpu) - AMD Phenom II x4 3.74 GHz (Crossfire: 4870+4850)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z serwisu x...........

 

Poniżej znajduje się szczegółowa lista procesorów, które po aktualizacji BIOSu mogą pracować jako czterordzeniowe:

 

Phenom II Oznaczenie kodowe

X3 720BE 0904 CPMW

0904 EPMW

0904 BPMW

 

X3 710 0851 FPMW

 

Dostępne wersje BIOS:

 

Model BIOS

MA790FXT-UD5P F3b

MA790XT-UD4P F2b

 

MA790GP-UD4H F1

MA790X-UD4 F2a

MA790FX-UD5P F1b

MA790X-UD4P F2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GA-MA790GP-DS4H

 

Coś się nie wszystko skopiowało. Wyślij mi linka ma pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak planowałem, test pod vista 64bit (x2 6000+ i x3 720), windows 7 (tylko x3 720)

Przydał by się jeszcze xp 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś się nie wszystko skopiowało. Wyślij mi linka ma pw.

 

Jak nie wszystko??!!

 

jest nazwa i seria proca, model plyty glownej i bios :/ Czego jeszcze bys chciał?

z tego co widze to juz masz X3@x4.

 

aaa sorki, twojej mobo w ogole nie bylo na liscie gdzie mozna sprawnie odblokowac 4rdzen. Juz poprawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem powoli testy, na pierwszy ogień poszedł Windows 7 64bit (bulid:7068), następnie będzie win7 32bit, vista 64bit i 32bit nad win xp jeszcze sie zastanwaiam.

 

Btw, tak po pierwszaych testach, win7 64bit to jest chyba system przy którym zostane dłużej, wczsniej siedziałem na vistcie 64bit. Po zmianie systemu, jak bym grafice i cpu wrzucił 6 bieg, seven jest sporo wydajnieszy od visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw, tak po pierwszaych testach, win7 64bit to jest chyba system przy którym zostane dłużej, wczsniej siedziałem na vistcie 64bit. Po zmianie systemu, jak bym grafice i cpu wrzucił 6 bieg, seven jest sporo wydajnieszy od visty.

 

Frapsa załatw i dawaj fpsy z gier :P no i jeszcze byś napisał czy występują przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...