Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wielkilol

Skoki temperatury w Phenom II 720 + Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z nowym komputerem. Dokładniej chodzi o zestaw Phenom II 720 BE + płyta Gigabyte M790X-UD4 + Karakorum. Korzystam z Windowsa XP x64 i zauwazylem wczoraj (po instalacji systemu) dziwne odczyty temperatury z czujników TMPIN1 i TMPIN2. Przez większośc czasu mam odczyty poniżej 40C, ale momentami zdarzaja sie takie jednosekundowe piki powyżej 80C :o - po czymś takim temperatura znowu natychmiast spada (według wykresów w speedfanie). Już myślałem, że może muszę poprawić mocowanie radiatora, ale dzisiaj zauważyłem, że HWMonitor, oprócz tych max osiemdziesięciu kilku stopni zanotował też minimalną na -64 (w minusie). Czujnik jest skopany czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze chlodzenie "zle siedzi".

 

Tak jak napisałem - właśnie też bym tak myślał gdyby nie te ujeme odczyty :|. Poza tym to są ewidentne "piki" na wykresie. Skacze i spada od razu. W przypadku źle zamontowanego radiatora chyba by to inaczej wyglądało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMPIN1 i TMPIN2 - a co cię obchodzą te czujniki?

Nie, nie jest skopany, tylko jak się szuka dziury w cąłym, to tak się to kończy. Jak to nie żart primaaprilisowy, to muszę przyznać - jesteś kolejnym "spryciarzem" który nie potrafi pojąć, że nie wszystkie czujniki podają dane, które te durne programy potrafią interpretować. A w dodatku, co cię obchodzą czujniki nieprocesorowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj zainstalować inny OS? i sprawdź czy w biosie też są takie skoki.

 

TMPIN1 i TMPIN2 - a co cię obchodzą te czujniki?

Nie, nie jest skopany, tylko jak się szuka dziury w cąłym, to tak się to kończy. Jak to nie żart primaaprilisowy, to muszę przyznać - jesteś kolejnym "spryciarzem" który nie potrafi pojąć, że nie wszystkie czujniki podają dane, które te durne programy potrafią interpretować. A w dodatku, co cię obchodzą czujniki nieprocesorowe?

 

Ano tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMPIN1 i TMPIN2 - a co cię obchodzą te czujniki?

Nie, nie jest skopany, tylko jak się szuka dziury w cąłym, to tak się to kończy. Jak to nie żart primaaprilisowy, to muszę przyznać - jesteś kolejnym "spryciarzem" który nie potrafi pojąć, że nie wszystkie czujniki podają dane, które te durne programy potrafią interpretować. A w dodatku, co cię obchodzą czujniki nieprocesorowe?

Nie wiem czy ja, ale napewno Ty jesteś tu tym kolejnym "spryciarzem", który wyładowuje agresję na forum internetowym. Jak posiadasz jakąś wiedzę to podziel się nią w sposób cywilizowany albo nie zabieraj głosu w dyskusji.

Chyba wolno mi się zasugerować, że jeśli koło czegoś jest napisane "temperatura" i jest to podane w stopniach, to chodzi o temperaturę? Specjalnie też użyłem kilku programów żeby wyeliminować błąd interpretacji któregoś z nich. I specjalnie skupiłem sie na TMPIN, bo widziałem, że własnie te odczyty EasyTune (bądź co bądź program dołączony do płyty głównej) pokazuje jako System i CPU. Zatem pozwalam sobie kulturalnie zapytać czy wszystko jest ok?

 

Pozostałym osobom dziękuję za wypowiedź.

Wieczorem spróbuję sprawdzić jeszcze inny OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę? Mi też na czujnikach poza czujnikami dotyczącymi bezpośrednio CPU wyskakują fajne wartości typu -184 stopnie. Ale nie zakładam wątku na forum i nie lamentuję "ludzie, ciekły azot mi z cipsetu wycieka!". Wystarczyło wpisać nazwę czujnika, albo pobuszowac po labie by zobaczyć, że na niektórych czujnikach wyskakują śmieszne rzeczy, bo program nie potrafi interpretować tych informacji.

Po co zmieniać OS, skoro nic złego się nie dzieje? Histeria temperaturowa. Dlatego właśnie diagnostyki nie są dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku opanuj się. Masz rację że, jak to nazywasz, diagnostyki nie są dla każdego. Tobie jednak powinni zakazać też paru innych rzeczy.

 

Przede wszystkim przecież nie lamentuję. Szukam tylko albo potwierdzenia, że coś jest nie tak albo rady w jakim programie będę miał prawidłowy odczyt tych temperatur. To, że "na niektórych czujnikach wyskakują śmieszne rzeczy" to wiem i już to pisałem - czytaj ze zrozumieniem.

 

Takich właśnie "ekspertów" lubię... Jeżeli aż tak boli Cię ten temat to daj spokój i się już nie udzielaj, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem ci radę - olej to. Poważnie. Po cholerę założyłeś ten wątek? Myślisz, że to w ogóle fizycznie możliwe, by ci temperatury tak skakały? Odpowiedź brzmi: nie. Wystarczyło odrobinę się rozejrzeć by wiedzieć, że speedfany, coretempy itp. podają dobrą temperaturę z 2 czujników CPU (na rdzeniach, wewnętrzny i z 2. który jest zwykle gdzieś w pobliżu), przy czym tylko ten od rdzeni ma jakiś sens. A pozostałe odczyty poza temperaturą NB są zwykle o kant rzyci rozbić. I tak ciężko się tego po prostu samodzielnie domyślić?

A to, że chcesz zmieniać OS, to jest właśnie objaw histerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Po cholerę założyłeś ten wątek?
Już pisałem.

 

Myślisz, że to w ogóle fizycznie możliwe, by ci temperatury tak skakały?
Już pisałem.

 

A to, że chcesz zmieniać OS, to jest właśnie objaw histerii.
Nigdzie nie stwierdzałem, że przesiądę się na inny system tylko z dlatego, że mam błędny odczyt. Chcę po prostu sprawdzić jak to się będzie zachowywało i skoro będę miał taką możliwość, która nie sprawi mi specjalnego kłopotu, to nie widzę problemu żeby tego nie robić.

 

I tak ciężko się tego po prostu samodzielnie domyślić?
I tak ciężko się składa literki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ciężko się składa literki? - ? Wiesz, przestań lepiej pisać, bo to już większego sensu nie ma. Owszem, pisałeś wiele rzeczy. Wynikało z nich, że "po co mam myśleć, walę na forum!". To tyle z mojej strony. Czekam na kolejne równie odkrywcze tematy w twoim wykonaniu.

 

Np.: Samochód mi nie działa. Czy może to dlatego, że jest zepsuty?

 

EDIT: niektórym tutaj wyjaśnię: jak dzieje się coś dziwnego, to można tylko zgadywać. A zgadywanie nie ma sensu, bo mógł to zrobić autor bez naszej pomocy. Każdy chyba widział, co potrafi odwalić speedfan itp. oprogramowanie. Głupia zmiana bios-u może powodować inne odczyty temperatur, etc. I tak naprawdę, jedyne, na co warto patrzeć, to temperatura na procku. Ale z własnego doświadczenia wiem, że używanie do jej sprawdzania Speedfana to pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...