Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crea

ASUS P5B PREMIUM vs GA-EP31-DS3L

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytania + jeszcze jedno: mam okazję kupić [niby] nowy procesor Q9550 OEM z gwarancją rozruchową 14 dni za 800 zł. Czy to się opłaca? Czy lepiej nie ryzykować? Mam do tego TR Ultimę 90i więc nawet by mi pasowało, że bez coolera. Sprzedający powiedział, że w razie problemów wymieni na inny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... powiedział :E

 

Zalezy ile ma komentów, bo zakładam ze jest z allegro.

 

Ogólnie troche podejrzane, za 800zł Q9550, wolałbym w tej cenie postarac sie wyhaczyc pewna uzywke z normalna gwarancją producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm. dziwne. Płyta obsluguje e5300 ktory tez jest na Wolfdale i 45 nm a e5200 nie ma na liscie

 

ma ktos moze e5200 + P5B Premium??

nie ma mozliwości, aby nie obsłużył e5200, skoro E5300 to ten sam procesor. Identyczna konstrukcja, wszystko to samo. Róznica jest w mnożniku podniesionym o 0,5. x13 vs x12,5. I na tym koniec :>

 

 

Płyta Asusa OK ale ma jeden duży minus obsługuje pamięci tylko 800MHz , Gigabyte 1066

Wsadzając 1066 odpalają się na 800MHz, ale bez problemu podczas OC osiągasz ich firmowe takty więc nie będzie problemu z ograniczeniem OC procka poprzez pamięci.

Na nowszych konstrukcjach jest taki zapisek 800MHz (1066MHz OC) :>

 

Co do 4 jajek... ja polowałbym na nieśmiertelnego q66 G0. Do 500zł powinno się wyrwać bez problemu, OC 3,5GHz i jest pięknie. A ile kasy zaoszczędzone ;)

 

BTW

te płyty dzieli przepaść :> Ten GB to podstawowy model, z 4 fazami i... w sumie nic więcej nie posiada.

P5B prem to klasa wyższa. Wiekowa ale wciąz bdb. Jak Mercedes... im starszy tym piękniejszy :>

Bezapelacyjnie Asus, który mimo wieku paradoksalnie jest bardziej przyszłościowy. Na 4 fazach chłopcze nie poszalejesz

 

I pewnie nie wiesz, ale do GB nie wsadzisz więcej jak dwie kości pamięci dwustronnych. Czyli chcąc mieć 4GB to tylko 2x2GB. 4x1GB nie da rady. Ogólnie jest to mobas przeciętny, zwykły, najnormalniejszy. Dobry ale tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma mozliwości, aby nie obsłużył e5200, skoro E5300 to ten sam procesor. Identyczna konstrukcja, wszystko to samo. Róznica jest w mnożniku podniesionym o 0,5. x13 vs x12,5. I na tym koniec :>

No i rewizja(zwykle e5200=M0, a e5300 występują chyba tylko w R0)

 

jakby coś to ja mam asusa p5b(bez premium, ale czipset ten sam) i e5200 śmiga aż się furczy

 

a pod quada to p5b premium będzie masakrycznie lepsza od gigusia, głównie za sprawą potężnego zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i rewizja(zwykle e5200=M0, a e5300 występują chyba tylko w R0)

 

jakby coś to ja mam asusa p5b(bez premium, ale czipset ten sam) i e5200 śmiga aż się furczy

 

a pod quada to p5b premium będzie masakrycznie lepsza od gigusia, głównie za sprawą potężnego zasilania

 

wspominając zapytania odnośnie obsługi xeonów przez mobasy....

 

za obsługę procka odpowiada chipset i mostek (nie pamiętam który). P5B prem, dlx, i zwykłe posiadają ten sam chipset i mostek (chyba południowy) więc skoro jedna obsługuje to i reszta też.

 

To tak jak było z moją płytą a MSI P35... ten sam chipset, ten sam mostek i nie ma bata żeby na msi nie śmigało, skoro na mojej działa

 

a co do rewizji E5300... przecież miałem, sa screeny. można sprawdzić :E

edit:

racja, R0. Ale jaki to ma wpływ na obsługę? :hmm: albo proc jest obsługiwany albo nie. Przeciez nie może być tak, że dany model ma 4 rewizje, i 3 są obsługiwane a jedna nie. Albo że jedna ok, a reszta be :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę powinna mi przyjść ta płytka (Asus) to zdam relację co i jak.. może pomoże Ci to w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co martwić o obsługe procesorów, jest to identyczna płyta główna jak P5B Premium Vista i obsługuje wszystkie procesory zawarte w CPU support od Visty (wersje biosu obie płyty mają identyczne, nawet tyle samo ważą)

Tutaj znalazłem screeny P5B Premium obsługującego e5200:

http://translate.google.pl/translate?prev=...history_state0=

 

Ważne informacje na temat tej płyty znajdziecie w moim poscie tutaj:

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=6735387

 

Jest to moim zdaniem najlepsze mobo (nieużywana) dostępne w cenie do ~ 350+ zł, dopiero po wyżej tej kwoty znajdą sie równie dobre płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamówiłem p5b premium, zobaczymy jakiego da kopa mojemu e8200. Na abicie ip35-e max (nie do końca stabilne) tylko 525 fsb :kwasny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

525 FSB to dla ciebie tylko? Hyh ja nie wiem czego ty oczekujesz po płycie za 240 zł =) może się okazać że zrobi "tylko" ok. 500 FSB wiec żebyś się nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
525 FSB to dla ciebie tylko? Hyh ja nie wiem czego ty oczekujesz po płycie za 240 zł =) może się okazać że zrobi ok. 500 FSB wiec żebyś się nie zawiódł.
Chciałbym jak najwięcej, ale i tak będzie 400 lub 450 fsb przez 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Asusa już mam, pierwsze wrażenie kapitalne. W najbliższym czasie zdam głębszą relację.. może jakaś recka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem... zaraz wchodze do biosu

 

EDIT:

Dla pamieci max jest 2.45V

 

Ale kurde, ogólnie to troche mnie zadziwił BIOS bo mało opcji do OC jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5B Premium <- Kapitalna płyta, super wyposażenie, kupiłem w iComp. Z E8200 nie było problemu od razu ruszyło! Na razie bez OC, bo chcę się nacieszyć powrotem do mojego blaszaka. Praca na starym laptopie i macbooku to nie dla mnie. :)

Archee pochwal się jakie oc będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiem... zaraz wchodze do biosu

 

EDIT:

Dla pamieci max jest 2.45V

 

Ale kurde, ogólnie to troche mnie zadziwił BIOS bo mało opcji do OC jest

2.45 z biosu, 3.7V do okolo 3.9V po modzie tez dziala bez problemow :thumbup:

 

FSB srednio 500 na codzien bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Asus P5B Premium <- Kapitalna płyta, super wyposażenie, kupiłem w iComp. Z E8200 nie było problemu od razu ruszyło! Na razie bez OC, bo chcę się nacieszyć powrotem do mojego blaszaka. Praca na starym laptopie i macbooku to nie dla mnie. :)

Archee pochwal się jakie oc będzie.

 

Na razie coś średnio idzie, bo nie wiem czego, ale nie moge zmienić napięcia procka :E Mam nadzieje, ze zaraz to załatwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ok ;)

 

nie zapomnij oblookać to co w linku Ci podałem. Napięcie max (bezpieczne) z tego co wiem to 1,35V, temp natomiast 73C, to masz jeszcze sporo zabawy :E

 

BTW, nie chcesz sie zamienić na Quada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie potrzebuje ;)

 

A poza tym zapowiada się, że mam całkiem niezłą sztukę, bo już jest 1.23V

http://img196.imageshack.us/img196/6313/4ghz2.jpg

 

Teraz bede próbował przy defaultowym napięciu :) Jak wciąż będzie stabilnie to będzie eksta

 

A, tylko mam pytanie... jak ustawić, żeby przy OC w idlu automatycznie obnizało się taktowanie ? Bo jesli dam defaultowe ustawienia w BIOSIE, to normalnie w stressie jest 3.0Ghz na procku, a w idlu sie zmniejsza mnoznik i spada do 2.0. I chce, zeby miec w stressie 4.0 a w idlu zeby sie tez obnizalo. Ktora opcja za to odpowiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Archee

 

Po zakupie P5B Premium bezproblemowo działał Ci owy E8400, czy musiałes kombinować z upgrade Biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosilem gości w sklepie o upgrade i nie mialem zadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A, tylko mam pytanie... jak ustawić, żeby przy OC w idlu automatycznie obnizało się taktowanie ? Bo jesli dam defaultowe ustawienia w BIOSIE, to normalnie w stressie jest 3.0Ghz na procku, a w idlu sie zmniejsza mnoznik i spada do 2.0. I chce, zeby miec w stressie 4.0 a w idlu zeby sie tez obnizalo. Ktora opcja za to odpowiada ?

Heh wiesz co to jest C1E? można używać tego dopiero po podkręceniu procesora, gdyż może to spowodować niepoprawny przebieg testu.

 

Polecam włączyć jeszcze ASAP, jest to 512MB pamięć flash wlutowana w płyte główną (można nawet wybrać jej emulacje jako CD-rom/Floppy/HDD), może służyć np. do aktualizacji biosu z pod AZ Flash.

Advanched --> USB Configuration --> ASAP Function - [Enabled]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki...

 

A mówiąc test masz na myśli Orthosa, tak ?

 

I czy też masz tak, że po podkręceniu, jak wejdziesz ponownie do BIOSu to nie możesz zmienić V procka, tylko jest na auto ? :hmm: I dopiero trzeba przywrócić do fabrycznych i od nowa kręcić

 

A wracając do osiągnięć..

Na defaultowym niestety sie nie udało - podczas testu Orthosem się zresetował, ale 1.23V to też dobry wynik ;)

 

Maxa poszukam niedługo.. teraz się musze wreszcie nacieszyć, bo kompa nie miałem 2 miesiące :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tak, napewno zapisujesz wszystkie ustawienia? Zapisz je jeszcze do jednego z profilów o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...