Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crea

ASUS P5B PREMIUM vs GA-EP31-DS3L

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne że asus(więcej wszystkiego po prostu ;O)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawe czy ten Asus obsłuży 45-nanometrowego e5200?

z nowym biosem nie będzie miał problemów, zresztą w aukcji jak byk stoi że 45nm działają ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też tak myślałem co do asusa ale właśnie jestem zdziwiony troche, bo w sklepach internetowych po ponad 400 zl są a tu tansza niz GA-ep31-DS3L. A co do procesora zaraz sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu P5B Premium to była wielka płyta z ogromnym potencjałem oc i wciąż pomimo upływu wieku jest płytką wartą uwagi , a że najnowszy bios pozwala na każdy procek na LGA775 , a w dodatku P31 nic ciekawego Ci nie może zaoferować to bierz sprawdzoną płytkę na P965. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. dziwne. Płyta obsluguje e5300 ktory tez jest na Wolfdale i 45 nm a e5200 nie ma na liscie

 

ma ktos moze e5200 + P5B Premium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego źródła była ta lista ale na stronie ASUSa obsługuje od wersji 1102 BIOS-u : LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ze strony asusa... myslalem ze ja pominolem ale wpisalem 5200 w mozilli i nic... hmm a teraz jest. moze inna plyte wzialem xD

 

aaa tak. moj blad. dalem wersje bez vista edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego gigusia, ale w tym wypadku Asus zdecydowanie bedzie lepszy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem z jakiego źródła była ta lista ale na stronie ASUSa obsługuje od wersji 1102 BIOS-u : LINK

 

Ech. dobrze patrzylem w bład mnie wprowadziles. To jest wersja P5B Premium a nie p5b premium Vista edition. Teraz to nie wiem czy obsluguje czy nie. bo to w sumie bez sensu jest. Obsluguje e5300 a e5200 podobno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny: Asus P5B Premium. Obie nadają się bardzo dobrze do podkręcania E5200, jak dla mnie główną zaleta Asusa jest znacznie lepszy mostek południowy (ICH8R). Sprzedawany w parze z P31 ICH7 nie obsługuje nawet AHCI, o RAIDzie nie wspominając. Czyli wbrew pozorom nie można nawet powiedzieć, że chipset na GB jest nowszy - pól chipsetu jest nowsze na GB (NB), a pół na Asusie (SB) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale co z obslugą 5200? ASUS P5B PREMIUM VISTA EDITION obsługuje e5200 jak i e5300 a ASUS P5B PREMIUM podobno nie obsługuje e5200, ale e5300 juz obsługuje. To troche bezsensu, bo z tego co się orientuje to e5200 od e5300 rozni sie tylko taktowaniem. Więc stąd moje pytanie, czy ma ktoś lub testował ASUS P5B + e5200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ta sama płyta, moze roznią się tylko pierdołami ale moja P5B Deluxe działa teraz z C2D 8400 więc wersja premium chyba nie powinna miec problemu z 5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mi sie tak wydaje, a vista edition rozni sie chyba tylko tym ze ma ten monitorek. ale mimo tego nie ma e5200 na liscie obslugiwanych CPU;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista edition różni się tylko i wyłącznie dodatkami ;], płyta jest ta sama, obsługuje e5200 z nowszym biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asusa OK ale ma jeden duży minus obsługuje pamięci tylko 800MHz , Gigabyte 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyta Asusa OK ale ma jeden duży minus obsługuje pamięci tylko 800MHz , Gigabyte 1066

Jak masz fsb 266 to asus tez obsługuje 1066, wymaga to tylko ręcznego przestawienia ;o

 

Asus ma lepszy południowy, taki sam praktycznie północny, dużo lepsze zasilanie, możliwość crossfire(mało użyteczne, ale jest), nawet więcej portów sata i lepszą dźwiękówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem ze jestescie pewni, że choc e5200 nie ma na liscie obslugiwanych CPU to bedzie dzialal z najnowszym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wykryje Ci e5200, chyba że stary bios to wykryje ale nie prawidłowo, wgrasz biosa i będzie gitara.

Bierz Asusa, jest o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma regulacje napiecia GTL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale rozumiem ze jestescie pewni, że choc e5200 nie ma na liscie obslugiwanych CPU to bedzie dzialal z najnowszym biosem?

 

Nie mogą być pewni skoro nie mają tej płyty i tego procka.

Będziesz więc pierwszym, który ma mozliwosc przetestowania tego zestawienia i poinformowania na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podczepić pod temat. Mam teraz płytę GA-EP31-DS3L. Kupiłem ją w październiku. Dziś jednak naszła mnie myśl, żeby ją zmienić właśnie na Asusa P5B Premium. Niby starsza konstrukcja a tak zachwalana, więc przyciągnęła moją uwagę. Jednak mam co do niej kilka pytań:

1. Mając już płytę Gigabyte'a opłaca się zmieniać na P5B Premium z dopłatą ~70 zł? Planuję zakup quada z serii Q9xxx.

2. Mam E5200 i nie wiem czy po zmianie będę zmuszony wgrywać nowy BIOS (zapewne i tak bym to zrobił). Pytam tak dla formalności.

3. Moje pamięci to A-Data 800+. Na płycie GB robią bez problemu 1000. Czy ten Asus będzie dla moich pamięci ograniczeniem, skoro obsługuje tylko 800? Może po wgraniu nowego BIOSu coś się zmieni?

Główną przyczyną mojego pomysłu jest to, że czasami ustawienia w BIOSie się resetują, jest spory Vdroop oraz chęć zmiany procka na quada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...