Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

melcore

router tp-link - nie działa wireless i strona konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem router tp-link wr340gd i wczoraj próbowałem go skonfigurować. Jakoś mi się udało i wszystko ładnie hulało, ale dzisiaj od rana nie jest już tak wesoło. Po pierwsze (i to działo się od początku) nie działa strona konfiguracji routera. W instrukcji jest napisane, żeby połączyć się ze 192.168.1.1 i tam skonfigurować router. Problem w tym, że ta strona zazwyczaj nie działa, a jeżeli już się załaduje (b. rzadko), to krótko potem znowu przestaje działać i nie daje się nic skonfigurować. Udało mi się to na początku zrobić, bo miała wyjątkowo długi okres dobrego funkcjonowania;P Po drugie - nie wiem, czy w ten sposób powinno działać - aby połączyć się z internetem trzeba najpierw z siecią lokalną (w przypadku wireless), ale to się nie udaje - wczoraj działało, dzisiaj działa tak jak 192.168.1.1 - czasem, ale zazwyczaj nie.

 

W domu mamy 5 kompów - 2 stacjonarne, gdzie internet idzie po kablu i wszystko pięknie śmiga i 3 laptopy, które próbujemy łączyć przez wireless, po kablu działają normalnie.

Aha, używamy protokołu PPPoE (tak dostawca kazał, znaczy inaczej się nie da)

 

Proszę o pomoc, bo raczej jestem zielony w sprawach internetowych, a wczoraj mieliśmy już przedsmak pięknego życia bez kabli walających się po całym domu za ciągnącymi je wszędzie laptopowcami i chcemy tego z powrotem!:)

 

help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś namieszać coś w konfiguracji.

Przywróć fabryczne ustawienia(przytrzymaj mały przycisk z tyłu routera przez kilka sekund) ustaw tylko połączenie internetowe i sprawdz jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem już to wcześniej, ale stwierdziłem, że spróbuję znowu. I to samo - strona konfiguracji nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak posiadałem ten sprzęt, pomogło zrobienie restarta parę razy pod rząd, w końcu strona startowa zadziałała, wgrałem najnowszego firmware i problem zniknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby lepiej. wireless działa, chociaż nie wiem na jak długo. Na początku mogłem się nawet połączyć ze stroną konfiguracji, ale teraz znowu lipa i nie mogę nijak tej sieci zabezpieczyć. wpadłem na pomysł, żeby jeszcze trochę poresetować ruter, ale już nie pomagało. Niby tragedii nie ma, bo żeby połączyć się z netem i tak trzeba za każdym razem się zalogować (PPPoE), ale sieć lokalna jest dostępna chyba dla każdego, a to raczej nie za dobrze, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taka sytuacja jest dla każdego komputera z którego się łączysz, niezależnie czy łączysz się przezz kabel czy radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...